Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchudzanie a problem z barkiem
Autor Wiadomość
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 17:41   Odchudzanie a problem z barkiem

zrzuciłem na LC około 15kg, z barkami miałem problemy od dawna, jeden po zabiegu, drugi czeka na zabieg (a w naszym kraju to trochę trwa) - mam nawykowe zwichnięcie barku.
Może to tylko zbieg okoliczności, ale wolę się upewnić....po 2 latach bez problemów, wypadł mi ten nie zrobiony bark. Czy może to mieć jakiś związek z faktem że zgubiłem tyle kg?

Na codzień używam stabilizatora barku - dokonałem pomiarów długości i okazało się że jest on za duży, czyli nie spełnia już swej roli, ale czy był to jedyny powód, czy może jest też jakiś inny?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 08:08   

Było za mało białka w pożywieniu, to już klasyka.
JW
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 20:04   

chyba ma pan rację panie Witoldzie, bo mimo że pilnowałem tego białka(czytam forum od jakiegoś czasu i temat się przewijał), to jakoś drobiazgowo tego nie liczyłem. Po przeczytaniu tego co pan napisał, liczę kilka ostatnich dni, które pamiętam(w przybliżeniu oczywiście, bo nie przygotowuję jedzenia z wagą)
wychodzi mi że białka około 50-60g, dla moich 1,8m wzrostu to chyba jednak trochę mało, mimo że białko przede wszystkim z żółtek i mięsa.

No ale to dotyczy okresu, jak byłem na LC, wcześniej to na pewno były mniejsze ilości....
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Maj 12, 2013 21:37   

Przy wzroście 180 przeciętny mężczyzna powinien spożywać co najmniej 80g białka, a jeszcze lepiej 100-130g. Zejście poniżej 80g najlepszego nawet białka, musiało zdegradować stawy i mięśnie. Gdyby szamani od przebiałczenia mieli chociaż trochę przyzwoitości, można było już 10 lat temu uchronić od schorzeń wielu ludzi. Niestety, wpływowi szamani zagnieździli się również w WHO, o ideologach setek dziwacznych diet nie wspominając.
Własnością białka jest to, że w normalnym żywieniu nie da się nim przejeść, smak precyzyjnie reaguje na nadmiar oraz niedobór, czego nie można powiedzieć ani o tłuszczach ani o węglowodanach.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Maj 12, 2013 21:48   

adiqq napisał/a:
No ale to dotyczy okresu, jak byłem na LC, wcześniej to na pewno były mniejsze ilości....
Wbrew pozorom pieczywo dostarcza dosyć dużych ilości białka o wartości biologicznej 70%, dlatego może istnieć wegetarianizm.
JW
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 02:33   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Zejście poniżej 80g najlepszego nawet białka, musiało zdegradować stawy i mięśnie.
Gdzie by tu znaleźć
najbardziej zdegradowane stawy i mięśnie na Świecie
- może tutaj: http://www.dobradieta.pl/...p=217596#217596
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 07:36   

Czy ktoś kiedyś pojechał do mistrzów i kompetentnie z wagą w ręku zweryfikował, co oni naprawdę jadają?
JW
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 11:28   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Przy wzroście 180 przeciętny mężczyzna powinien spożywać co najmniej 80g białka, a jeszcze lepiej 100-130g. Zejście poniżej 80g najlepszego nawet białka, musiało zdegradować stawy i mięśnie. Gdyby szamani od przebiałczenia mieli chociaż trochę przyzwoitości, można było już 10 lat temu uchronić od schorzeń wielu ludzi. Niestety, wpływowi szamani zagnieździli się również w WHO, o ideologach setek dziwacznych diet nie wspominając.
Własnością białka jest to, że w normalnym żywieniu nie da się nim przejeść, smak precyzyjnie reaguje na nadmiar oraz niedobór, czego nie można powiedzieć ani o tłuszczach ani o węglowodanach.
JW


zwiększyłem już ilości białka
ale tutaj jest problem - on właściwie byl od początku - bardzo szybko przestawiłem się na duuużo mniejsze ilości pokarmu i moje porcje są dużo mniejsze niż kiedyś - organizm mówi dość i wychodzi że nie zjadłem tyle białka ile powinienem.
może spróbuje na przykładzie - przykładowe śniadanie - trochę smalcu,10 żółtek, cebula.
białka z żółtek to około 32g - a po takim posiłku jestem syty przez pół dnia....zastępując 5 żółtek całymi jajkami zwiększam ilośc białka do około 47g, ale automatycznie mam sporo więcej do zjedzenia...porcja może się okazać za duża....całych 10 jajek (około 62g B) nie zjem na pewno...
te 130g B o których pan pisze, to dla mnie (na dzień dzisiejszy) abstrakcja - w sensie ILOŚCI pokarmu który musiałbym zjeść.
Na pewno wcześniej był problem nadmiernej ilości tłuszczu, który wypierał ilość zjadanego białka, teraz zjadam go już sporo mniej...


Od razu zaznaczę może, ze moja aktywnośc fizyczna jest bardzo mała, powiedziałbym że okresowo się tylko zwiększa.
Zauważyłem jedną rzecz - kiedyś po takiej "kontuzji" nie mogłem wytrzymać bez środków przeciwbólowych i bolało mnie naprawdę długo. Teraz jest o niebo lepiej...różnica w regeneracji organizmu jest ogromna...
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 11:39   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
adiqq napisał/a:
No ale to dotyczy okresu, jak byłem na LC, wcześniej to na pewno były mniejsze ilości....
Wbrew pozorom pieczywo dostarcza dosyć dużych ilości białka o wartości biologicznej 70%, dlatego może istnieć wegetarianizm.
JW


faktycznie, zapomniałem o tym białku w pieczywie....
 
     
Agata Miłosz

Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 18
Wysłany: Pią Sie 16, 2013 08:57   Re: Odchudzanie a problem z barkiem

adiqq napisał/a:
zrzuciłem na LC około 15kg, z barkami miałem problemy od dawna, jeden po zabiegu, drugi czeka na zabieg (a w naszym kraju to trochę trwa) - mam nawykowe zwichnięcie barku.
Może to tylko zbieg okoliczności, ale wolę się upewnić....po 2 latach bez problemów, wypadł mi ten nie zrobiony bark. Czy może to mieć jakiś związek z faktem że zgubiłem tyle kg?

Na codzień używam stabilizatora barku - dokonałem pomiarów długości i okazało się że jest on za duży, czyli nie spełnia już swej roli, ale czy był to jedyny powód, czy może jest też jakiś inny?



Zamiast liczyć na jakieś stabilizatory to weź się za siebie i zbuduj sobie stabilizatory z mięśni. Po prostu zacznij ćwiczyć tylko idź z tym do trenera personalnego bo treningi pod kontem uleczenia są inne niż takie typowe dla ciężarowców.

Bark Ci wypada bo nie ma się na czym trzymać a jak zbudujesz mięsne to one Ci przytrzymaj ten bark :)
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sie 16, 2013 09:25   

Agata Miłosz napisał/a:
idź z tym do trenera personalnego
Cytat:
Trener Osobisty - budowanie własnego wizerunku oraz trwałych relacji z klientem:
a) jak kreować właściwy i pożądany obraz własnej osoby wobec obecnych oraz potencjalnych klientów /media: telewizja, radio, magazyny branżowe, portale internetowe etc./
b) psychologia pracy indywidualnej z klientem: podejście do klienta: sposób prowadzenia rozmowy, utrzymywanie „profesjonalnego dystansu”- „mowa ciała”, motywowanie, techniki NLP etc.
http://www.neurolingwistyka.com/manipulacja-nlp/ napisał/a:
Wiele osób utożsamia manipulację z podstępną manipulacją, z manipulacją której celem jest oszukiwanie, wywiedzenie w pole, narażenie na stratę. Poznając techniki kierowania i manipulowania szybko rozpoznasz takie niecne zamiary. Zyskasz narzędzie do ochrony własnych interesów, jak i interesów innych osób. Poznając techniki kierowania innymi dostrzeżesz bezcelowość oszukiwania, docenisz walory rozsądku i odpowiedzialności za siebie i innych.

Czy wiesz, że w każdej sytuacji, każdego dnia jesteś poddawany manipulacji? Ale i ty tez innymi manipulujesz. Każdy komunikat wywołuje reakcję i przez to jest manipulacją. Można manipulować efektywnie, stosownie i konstruktywnie. Można manipulować prowadząc siebie jak i innych ku lepszej przyszłości.
wiki napisał/a:
Manipulacja (łac. manipulatio – manewr, fortel, podstęp) – w psychologii oraz socjologii to celowo inspirowana interakcja społeczna mająca na celu oszukanie osoby lub grupy ludzi, aby skłonić je do działania sprzecznego z ich dobrem, interesem. Zazwyczaj osoba lub grupa ludzi poddana manipulacji nie jest świadoma środków, przy użyciu których wywierany jest wpływ. Autor manipulacji dąży zwykle do osiągnięcia korzyści osobistych, ekonomicznych lub politycznych kosztem poddawanych niej osób.

Ogólnie, manipulacja jest formą zamierzonego i intencjonalnego wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by nieświadomie i z własnej woli realizowała działania zaspokajające potrzeby/(realizowała cele) manipulatora.
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Sie 16, 2013 09:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved