Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Senność zmęczenie brak energii
Autor Wiadomość
culturyzsta 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 30
Wysłany: Sob Sie 10, 2013 18:50   Senność zmęczenie brak energii

Witam ponownie

Mam taki problem że się czuje fatalnie, jak wstaje to się czuje jak bym wogule nie spał, stan ten utrzymuje sie już od paru miesięcy a teraz w te upały sie nasilił tak że masakra. Najgorzej jest do południa, ciągle ziewam a jak zjem obfite śniadanie to nic tylko sie położyć.

Staram się jeść jak trza, owoce,warzywa, snu 7 godzin, nie mówcie mi że w tym tkwi problem bo u mnie w pracy 60 letnie dziadki jędzą masakrycznie śpią jeszcze krócej ode mnie a takich problemów nie mają.

Robiłem podstawowe badania: morfologie, żelazo, tsh, glukoze: wyszedł mi trochę niski cukier: 64, nieiwem czy to może mieć związek z samopoczuciem bo niby mieści się on w widełkach poprawności, ciśnienie w porządku. Na co ewentualnie robić następne badania?

Zacząłem brać witaminy i magnez od Olimpu, aby wykluczyć brak tych składników, narazie biorę tydzień i żadnej poprawy.

Jak by ktoś miał jakiś pomysł to byłbym wdzięczny jak by go przedstawił.

ps. sory chyba nie ten dział.
Ostatnio zmieniony przez culturyzsta Sob Sie 10, 2013 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Sie 10, 2013 20:49   

culturyzsta napisał/a:
bym wogule nie
też ładnie, ale bardziej mi się podoba:
poniedziałek, ftorek, środa.
culturyzsta napisał/a:
Senność zmęczenie brak energii
culturyzsta napisał/a:
wyszedł mi trochę niski cukier: 64, nieiwem czy to może mieć związek z samopoczuciem
A juści.
 
     
culturyzsta 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 30
Wysłany: Sob Sie 10, 2013 21:01   

Tosz to mama dżisjiaj sopote nie ftorek.

Myślisz waść że to cukier jest problemem? Tak myślałem żeby kupić glukometr.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Sie 10, 2013 22:36   

Czeko ladę waść se kup - tańsza,
od mierzenia jeszcze nikomu nie urósł
cukier.
 
     
culturyzsta 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 30
Wysłany: Nie Sie 11, 2013 12:23   

Czekolada raczej mi nie pomaga, ale te świnstwa typu redbull to i owszem dają rezultat ale jak długo i ile można to pić, od mierzenia można wysnuć jakieś wnioski waść.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Nie Sie 11, 2013 12:39   

Odstawić 14 sierpnia kofeinę i pokrewne (kawa, herbata, cola, redbull) odespać 4 dni i żyć już potem bez senności, zmęczenia, braku energii, kofeiny i pokrewnych. Ale to się nie uda bo kofeina i pokrewne przywiązały do siebie mózg. :o
Ostatnio zmieniony przez vvv Nie Sie 11, 2013 12:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
culturyzsta 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 30
Wysłany: Nie Sie 11, 2013 18:00   

Udało mi sie rzucić to świństwo energetyczne dwa tygodnie temu ale na raty bo zamiast tego czasem piłem cole albo kofa (pod nazwą guarana) w tabletkach, głowa mnie bolała. No to spróbuje całkowicie. Kawy/herbaty nie lubię i to jest dla mnie plus. Dzięki za rady, myślałem na początku że sobie kpisz ale nawet jeśli tak jest to mi pomogłeś.
Ostatnio zmieniony przez culturyzsta Nie Sie 11, 2013 18:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Nie Sie 11, 2013 18:12   

YRW
 
     
AvetPharmaSklep 

Dołączyła: 11 Mar 2013
Posty: 35
Wysłany: Śro Lis 06, 2013 15:05   

W miejsce guarany czy też tych tabletek które bierzesz,to możesz pomyśleć o jednej kawie,może wtedy głowa całkowicie przestanie Cie boleć i poprawi się Twoje samopoczucie.
 
     
Lucja84

Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 6
Wysłany: Śro Lis 27, 2013 12:26   

vvv napisał/a:
Odstawić 14 sierpnia kofeinę i pokrewne (kawa, herbata, cola, redbull) odespać 4 dni i żyć już potem bez senności, zmęczenia, braku energii, kofeiny i pokrewnych. Ale to się nie uda bo kofeina i pokrewne przywiązały do siebie mózg. :o

i to jest dobra rada, bo czasem mózg po prostu musi odpocząć i trzeba zapewnic mu sen. niestety, mnie głowa boli często ze względu na to, że sypiam niecałe 5 godzin dziennie i na dłuższą mete jest mi ciężko już
 
     
lovebefit 

Dołączyła: 14 Sty 2015
Posty: 55
Wysłany: Śro Sty 14, 2015 12:49   Re: Senność zmęczenie brak energii

Może ''cierpisz'' na niskie ciśnienie, gdyż twoje samopoczucie by to tłumaczyło...do tego mniemam, że dochodzą treningi?

Może warto podejść do lekarza sportowego i przedstawić swoje badania, jeśli faktycznie nakładają ci się do tego treningi, może źle dobrane suplementy??
To tylko teorie, na bazie tego co napisałeś. :medit:
 
     
SwojskaPiwniczk

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 62
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 18:01   

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę wiele i ciężko na forum strzelać która z nich jest prawdziwa. Proponuję wykonać wszystkie badania kontrolne aby mieć 100% pewności plus rzecz jasna postawić na sen i odpoczynek.
_________________
SwojskaPiwniczka.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 11:46   

Dieta, dieta i jeszcze raz dieta... w dodatku zbilansowana zawierająca owoce i warzywa. Sama herbatka nic nie da..
 
     
Iwan 
Surojad

Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 109
Skąd: Wędrzyn
Wysłany: Sob Cze 27, 2015 09:34   

Ja bym obstawiał, że robisz coś, co ci zżera energię :|
Redbulle i inne badziewia odstaw w niepamięć - to tylko dobra rada :]

Czy masz siedzący tryb życia ?
Czy masz jakieś dolegliwości psychiczne ?
Czy pracujesz na komputerze, jak tak to ile godzin na oko dziennie ?
Czy tracisz nasienie ?
Jak często przebywasz, na świeżym powietrzu ?
Czy oddychasz buzią czy nosem ?
Jak przeżuwasz pożywienie ?
Czy bierzesz jakąś chemię ?
Jak dużo rozmyślasz codziennie ?

To takie pytania kontrolne ;)
Jeśli czujesz potrzebę udania się do specjalisty,
to ogarnij jakiegoś lekarza medycyny naturalnej.
A tu taka mała ściąga:
Ściąga
Ostatnio zmieniony przez Iwan Sob Cze 27, 2015 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tomanek 

Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 1
Wysłany: Pon Cze 29, 2015 11:12   

Mi pomogły suplementy naturalne z http://www.rasser.pl z odpowiedniego działu nawiązującego do braków energii. Warto zauważyć, że trzeba uważnie dawkować konkretny suplement.
 
     
Angela79

Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 11:40   

Co konkretnie jesz na śniadanie (od momentu przebudzenia)? Ważne jest czy w pierwszej kolejności w danym dniu "zasilasz" swój mózg czy wręcz przeciwnie. Od tego zależy energia na cały dzień.

Ja dopasowuje dietę do pory dnia. Dodatkowo używam naturalnego suplementu: zmniejsza stres, usuwa z organizmu wolne rodniki i poprawia pracę układu nerwowego. Od kiedy połączyłam te dwie rzeczy mam mnóstwo energii od rana do wieczora. Warto też wprowadzić poranny ruch: trochę ćwiczeń, spacer, zależy od możliwości. :)
 
     
TerapiaSokami

Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 1
Wysłany: Pią Lis 13, 2015 14:09   

Cooper [1Post ]= leone [1Post ]= TerapiaSokami [1Post ]= Lejla [1Post ]= Kiiwii [1Post ]
JW


Bardzo mozliwe, że Twój organizm jest zakwaszony. Sugerujemy, by go odkwasić i to najlepiej naturalnymi metodami. Pic duzo wody, soków. ZMienić dietę.
Witamina C jest Ci potrzebna bo ustrzeże Cię od chorób, które wywołuje zakwaszenie.

Witamina C podobnie jak inne przeciwutleniacze (czyli antyoksydanty) zawarte w świeżo wyciśniętych sokach zapobiega uszkodzeniom komórek. Ponadto pomaga produkować kolagen. Czyli odmładza nasze komórki.

Z witaminą C jest pewien problem. Ze względu na to, że jest to witamina rozpuszczalna w wodzie, jej nadmiar łatwo jest usuwany przez nerki. Nasz organizm nie jest w stanie jej produkować ani magazynować. Dlatego witamina C aby spełniała swoją rolę powinna być dostarczana regularnie w ciągu dnia, zgodnie z zapotrzebowaniem (praktycznie każdy posiłek powinien ją zawierać).

Najlepsza jest naturalna witamina C zawarta w owocach i warzywach. Witaminę C z apteki (chemiczną) nasz organizm traktuje jak wrogą mu substancję. Dlatego zalecamy przed każdym posiłkiem szklanka soku z witaminą C.

DIETA Z FASOLĄ MUNG I RYŻEM (najlepiej dzikim)

Przed posiłkami pić świeżo wyciśnięte soki: zwłaszcza zielone soki z dużą zawartością witaminy C i chlorofilu.

Fasolka Mung z Ryżem i Warzywami
Przez 30 dni jeść tylko fasolkę mung i ryż. Zacznij od tygodnia albo chociaż jednego dnia w tygodniu. Warto.
Dodaj dużo świeżych i gotowanych warzyw.

Potrawa z doskonale zrównoważonym białkiem, lekkostrawna i bardzo sycąca. Dobra o każdej porze roku, lecz szczególnie nadaje się na dietę zimową.

Przepis:

1,25 l wody
250ml fasolki mung
250ml ryżu basmati
125ml drobno utartego imbiru
1 posiekana cebula
3 pogniecione ząbki czosnku
3 kubki posiekanych jarzyn
garść kiełek do każdego posiłku: fasolki mung, soczewicy, brokuł
2 łyżki (40ml) ghii lub oleju roślinnego
¾ łyżeczki kurkumy
¼ łyżeczki pogniecionej czerwonej papryczki chili
¼ łyżeczki zmielonego czarnego pieprzu
½ łyżeczki zmielonej kolendry
½ łyżeczki zmielonego garam masala
½ łyżeczki zmielonego kminku
¼ łyżeczki ziaren kardamonu (2 strączki)
1 liść laurowy

Przemyć fasolkę i ryż. Do gotującej wody włożyć fasolkę i gotować aż ziarna zaczną pękać. Dodać ryż i gotować przez następne 15 minut, mieszając od czasu do czasu.

Teraz dodać jarzyny. Gdy mieszanka się gotuje zacznie gęstnieć. Rozgrzać olej roślinny na patelni. Dodać cebulę, imbir, czosnek i dusić, aż się zeszklą. Dodać przyprawy i gotować jeszcze przez 5 minut stale mieszając.

Jeśli trzeba — dodać trochę wody. Dodać to wszystko do ryżu i fasoli. Potrawa powinna na koniec mieć konsystencję gęstej zupy.

Czas gotowania to około półtorej godziny. Posolić do smaku lub dodać sos sojowy. Podawać z jogurtem lub bez. Wystarcza na 4 porcje
_________________
Oferujemy szeroki wybór wyciskarek wolnoobrotowych. Doradzimy i pomożemy w wyborze najlepszego urządzenia. Specjalizujemy się w przekazywaniu wiedzy o zdrowiu zawartym w sokach. Naszym Klientom do każdej wyciskarki dołączamy diety i porady żywieniowe
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Pią Lis 13, 2015 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Wto Lis 17, 2015 15:42   Re: Senność zmęczenie brak energii

culturyzsta napisał/a:

Staram się jeść jak trza, owoce,warzywa,


Kup książkę Lutza "Życie bez chleba" http://lubimyczytac.pl/ks...ie-bez-pieczywa
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
Ostatnio zmieniony przez gudrii Wto Lis 17, 2015 15:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 860
Wysłany: Śro Sty 22, 2020 15:50   

zajrzyj na ten temat i wypróbuj jedną czy więcej substancji

http://www.dobradieta.pl/...e+daj%B1ce+kopa
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Mar 04, 2020 11:01   

Warto wypróbować Hupercynę.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved