Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Alergie, candida
Autor Wiadomość
Rati 

Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 30
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 13:09   Alergie, candida

Hej, już się kiedyś rejestrowałem i nawet przedstawiłem, dawno temu :)

Już kiedyś podejrzewałem że za mój słaby stan psychiczny możę odpowiadać rozrost candidy, no i to się potwierdziło w testach pokarmowych immupro, są to testy wykrywające opóźnione reakcje alergiczne, testy wykryły we krwi przeciwciała przeciwko candidzie- "stwierdzono obecność przeciwciał w klasie IgG w kierunku Candida"
Dodatkowo wykryto u mnie ponad 30 reakcji alergicznych, ale nie wypiszę wszystkich. Dodatkowo jestem uczulony na histaminę. Generalnie znam mechanizm działania candidy, wiem że bez diety low carb nic nie pójdzie do przodu, nie interesują mnie jakieś suplementy czy leki które mają ją wyniszczyć, stawiam tylko na dietę. W związku z tym, wiem że przy niskim spożyciu węgli muszę dostarczyć kalorii z tłuszczu, ale już na wstępie istnieje problem:

-Testy pokazały alergie na jajka :( , mleko krowie (wspominam o nim, bo myślałem żeby sobie dawać kalorii ze śmietany 30%), kurczaka, indyka, no i na wszystkie inne rodzaje jaj jak przepiórcze, gęsie.

Generalnie nie stać mnie żeby restrykcyjnie unikać uczulających pokarmów, ale wpadłem na pomysł żeby część kalorii dostarczyć z bulionu drobiowo-wołowego,tłustej śmietany,no i masła klarowanego. Zaznaczę że mimo przeczytania ksiązki Życie bez pieczywa nadal nie mam planu jak dostarczyć kalorii z tłuszczu. W tematyce LC ciągle się edukuje, niedługo przeczytam książke Dieta Paleo Robba Wolfa.
Mam do was prośbę, żebyście wypisali mi jak najwięcej tłuszczów, które mógłbym włączyć do codziennej diety.
Ostatnio zmieniony przez Rati Pon Kwi 29, 2013 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 14:09   

Rati napisał/a:
Rati napisał/a:
Mam do was prośbę, żebyście wypisali mi jak najwięcej tłuszczów, które mógłbym włączyć do codziennej diety.

Oliwa, masło klarowane, smalec wieprzowy, smalec gęsi, tran, olej kokosowy, awokado.
Buliony zawierają białka mięs z których są robione.
Gęsi kłobuckie, owsiane są bardzo dobrym źródłem białka i tłuszczu.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
plej_tssz 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 894
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 23:39   

mały offtop, ja już wszystko odchorowałem idzcie za głosem serca i rozumu
pozdrawiam
trzymajcie sztamę z Bogiem
_________________
ggggggggggrrrrrrrrrrrddddddddddyyyyyyyyykkkka
 
 
     
Rati 

Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 30
Wysłany: Czw Maj 02, 2013 14:19   

U mnie ciut lepiej, zauważyłem że nie mam więcej apetytu na ziemniaki, makarony i inne węgle bo podświadomie czuję, że po takim posiłku nie będe sie czuł dobrze. Niestety nadal nie mam pomysłu na żaden tłusty kaloryczny posiłek, przez co nadal jem troche węgli przez co za dnia często chodzę głodny. Troche ciężko to idzie, słucham potrzeb organizmu ale przyda mi się jakiś przepis na tłuste śniadanie, tak żeby zaczać dzień od własciwego posiłku, jak możecie to napiszcie, pokarmy które wymieniłem za uczulające odpadają. Tak w ogóle to co myślicie o równoważeniu mięsnych potraw warzywami, czy jest to prawda że potrzebna jest podobnna ilość wagowa warzyw do mięsa, żeby się na dłuższą metę nie zakwasić? Druga rzecz to ketoza, mam 193 cm wzrostu i wagę poniżej 70 kg, jak wyglądał u was proces wchodzenia w ketozę, czy warto się w tym czasie czymś suplementować i tak dalej.
Ostatnio zmieniony przez Rati Czw Maj 02, 2013 14:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Rati 

Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 30
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 13:57   

Może opiszę po krótce swoją historię.

Dzieciństwo- antybiotyk na zapalenie płuc we wczesnych dniach po porodzie (jedyny antybiotyk w życiu)
Dalsze lata życia to szmery sercowe, które ustąpiły. Początek gimnazjum to początki depresji, z roku na rok coraz mniejsza chęć do nauki i aktywności społecznej, siedzenie w domu i uczucie pustki w sercu która ciągle narastała, przez co totalnie zamknąłem się w sobie i spędzałem czas przy komputerze w domu. Pod koniec 2 gimnazjum (2004 rok) zostałem ukąszony przez trzy kleszcze, jednak brak rumienia mnie uspokoił przez co nie sprawdzałem czy mogę być zakażony chorobami odkleszczowymi. Ostatnia klasa gimnazjum to rozpoczęcie odczulania preparatem alergovit, które trwało 4 lata, jeszcze gorsze oceny, kiepski wynik testów gimnazjalnych i wybór prywatnego liceum. W czasie liceum znów spadek formy, częste objadanie się słodyczami, np. po dwie czekolady na raz, popijanie tego słodkimi napojami w stylu cola, miałem od tego cuchnące wzdęcia czyli wg mnie dokarmiałem drożdżaka, jednak gazy występowały u mnie od wczesnych lat życia, mogę nawet powiedzieć że miałem je najczęściej wśród znajomych, podejrzewam że ten antybiotyk który mi podano jak byłem niemowlakiem sprawił iż dorastałem z niewłaściwą florą bakteryjną. Do tego wszystkiego masowo objadałem się frytkami z majonezem, po prostu miałem takie chore parcie na takie produkty i nawet gdy za dnia jadałem normalny obiad (zupa, mięso, ziemniaki) to i tak po niedługim czasie byłem głodny. W drugiej liceum spróbowałem marichuany, po której miałem silne lęki, raz tak mocne że przez wiele dni utrzymywała mi się mgła umysłowa, pogorszenie wzroku, wyłączenie takiej instynktownej koncentracji, mgła ta minęła po jakimś czasie lecz nic już nie było takie jak wcześniej. Potem konsultacja u psychiatry i przyjmowanie leków antydepresyjnych, odstawienie ich po 2 tygodniach, gdyż czułem że nie jest to rozwiązanie. Samopoczucie się dalej pogarszało, 3 liceum to już totalne wyłączenie się ze społeczeństwa, brak satysfakcji teoretycznie z czegokolwiek, wykonywanie czynności bardziej z musu i chęci zabicia czasu niż przyjemności. Jakiś czas po tym odkrycie tekstu o candidzie, pierwsze próby leczenia się dietą rozdzielną, z dużą ilością zielonej herbaty i piciem butelki wody dziennie, samopoczucie mi się mega poprawiło, wstawałem rześki, działałem instynktownie, ale nadal czułem że nie jest to wyjście z sytuacji. Po takim "detoksie" po tygodniu pojawiło się silne parcie na cukier i skrobiowe produkty (chyba norma w przypadku dokarmiana drożdżaka).

Objawy psychiczne:
-mgła umysłowa, uczucie odrealnienia-wzrok i myśli nie współgrają z sobą
-słaba koncentracja wzroku czyli skupienia go na tekstach, obrazkach, czymkolwiek
-brak energii do życia, depresja, brak koncentracji, nawet zapamiętanie czegoś w przypadku prostego tekstu wydaje się niemożliwe
-lęki typowe dla fobii społecznej, wstydze się siebie i ciągle osądzam w myślach, wynika to z braku koncentracji, towarzyszą temu przypływy gorąca na twarzy oraz na ciele i pocenie się
-Zeszły rok to epizod nerwicy z bezsennością, po nim znów pogorszenie wzroku i pamięci długotrwałej, nerwica z miesiąca na miesiąc się zmniejszała bez pomocy pigułek. Podczas nerwicy wyraźny spadek formy psychicznej, zapomniałem jak bezwzrokowo pisać na klawiaturze, co robiłem zawsze z palcem w nosie. W czasie jej trwania silny ucisk w klatce piersiowej, pulsowanie i drganie mięśni, które w mniejszym stopniu utrzymuje się do dziś. Czasem myślę, że jest już na wszystko za późno i że podtruty mózg został trwale uszkodzony... Boje się.
-Hipochondryczne myśli- podczas nerwicy szczególnie-myśli, czy nie jest to przypadkiem skutek rozwijającej się boreliozy.

Objawy przewodu pokarmowego:
-momentalne gazy już w trakcie jedzenia posiłku, szczególnie w przypadku posiłku który łączy białka i węglowodany
-wzdęcia, cuchnące gazy
-ospałość po posiłku
-uderzenia gorąca w trakcie i po posiłku


Ostatnio wspomniałem o próbie przejścia na LC, piłem rosól, mięso jadłem z samymi warzywami, jednak już po wypiciu łyka rosołu również pojawiały się fale gorąca, czego to przyczyna? A kalorii z tłuszczu trzeba jakoś dostarczyć. Bardzo proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Rati Pon Maj 06, 2013 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 16:24   

Rati napisał/a:
Bardzo proszę o pomoc.
http://www.dobradieta.pl/...wprofile&u=1839
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 23:46   

Cóż tu kombinować, opisał Pan wszystko dokładnie. Teraz trzeba się wziąć poważnie za siebie i za książkę Lutza, dodatkowo wyeliminować pokarmy alergizujące i jeść pozostałe. A że mięso kosztuje więcej niż kasza, to nie tajemnica. Albo mięso albo odczulanie do końca życia i leki sterydowe, niesterydowe leki przeciwzapalne i sulfonamidy, antydepresanty, antyhistaminowe, neuroleptyki, psychoterapia (tylko prywatnie, bo z psychiatryka wychodzi się raczej wrakiem) . Przy średniej 72 lata na chłopa, to kawał czasu jeszcze przed Panem.
JW
 
     
Rati 

Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 30
Wysłany: Wto Maj 07, 2013 13:08   

Panie Witoldzie, dieta niskowęglowodanowa to oczywiste, książke Lutza już dawno przeczytałem, natomiast przez zamuł psychiczny i liczne alergie nie mam pomysłu na komponowanie posiłków, na szczęście już jeden z forumowiczów się zgłosił z chęcią pomocy. Natomiast co do wprowadzenia diety, to czy nie istnieje potrzeba jakiejś pomocy ustrojowi w usuwaniu toksyn grzyba np jakaś suplementacja wątroby? / cokolwiek?
vvv- nie wydaje mi się żeby pójście w stronę DO było dobrym pomysłem, trochę zbyt to skrajne
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Wto Maj 07, 2013 13:50   

Rati napisał/a:

vvv- nie wydaje mi się żeby pójście w stronę DO było dobrym pomysłem, trochę zbyt to skrajne


podejrzewam że nie o to vvv chodziło - wspomniana pani jest autorką książki w której pisze między innymi o nietolerancjach pokarmowych, alegiach(itp) i sposobach radzenia sobie z nimi (rotacje)
wejdź na strone i przeczytaj przykładowy rozdział, to się przekonasz...o diecie optymalnej też pisze...
Ostatnio zmieniony przez 3of5 Wto Maj 07, 2013 13:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 11:26   

Rati napisał/a:
Natomiast co do wprowadzenia diety, to czy nie istnieje potrzeba jakiejś pomocy ustrojowi w usuwaniu toksyn grzyba np jakaś suplementacja wątroby? / cokolwiek?
vvv- nie wydaje mi się żeby pójście w stronę DO było dobrym pomysłem, trochę zbyt to skrajne
Kwas alfa-liponowy, był testowany nawet na Akademii Medycznej.
JW
 
     
Poldi 

Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 8
Wysłany: Sob Cze 01, 2013 10:37   

Artykuł odnośnie testów alergii 3 typu ze strony http://www.healingnatural...s/allergy4.php:

Jeżeli nawet zdrowemu człowiekowi wychodzą jakieś nietolerancje to nie wiem czy stosować się do nich.. Rati mam troszkę podobną historię do twojej i też mam problemy psychiczne,itd. Niestety wystrzegając się takich pokarmów jak np. jajka nie poradzę sobie z dietą low carb żeby funkcjonować "jakkolweik" w społeczeństwie np. chodzenie do pracy..

wrzuć sobie w http://translate.google.pl/ jak nie ogarniasz angielskiego ;)

Food Allergy Tests Are Questionable

Source: IgG Food Allergy Testing by ELISA/EIA - What Do They Really Tell Us?
by Sheryl B. Miller, MT (ASCP), PhD, Clinical Laboratory Director, Bastyr University Natural Health Clinic.

Particularly note the section "What is Really Being Measured in the ELISA/EIA?"
Note: If a word has an asterisk (*) after it, there is a definition for that word after the paragraph.

Adverse reactions to food may initiate a myriad of physiological effects in the body. These reactions may be immunologically or non-immunologically mediated and can result in signs and symptoms ranging in severity from mild to life threatening anaphylaxis.1-9 Although the majority of severe reactions are thought to be immunological and mediated via IgE, other immune globulins, such as IgG and IgA, may play a role in adverse reactions to food as well.2 10 11

The clinical laboratory has historically played an important role in the diagnosis and management of patients with allergy. This role has been more clearly defined with the diagnosis of IgE mediated adverse reactions and less well defined with the diagnosis of other immunologic etiologies (origin) or adverse reactions of non-immunologic origin. Diagnosis of food allergy, in particular, has classically involved the detection of IgE antibodies with a variety of different methodologies.12-17

Of late, a number of clinical laboratories have set up ELISA/EIA (Enzyme Immunoassays) panels to test the presence of IgG antibodies in patients to numerous food allergens. This is based on the findings that certain subclasses of IgG have been associated with the in vitro* de-granulation* of basophils (white blood cells that produce histamine & other substances when stimulated) and mast cells (white blood cells; part of the immune system), the activation of the complement cascade,* (both of which are important mechanisms in allergy and anaphylaxis) and the observation that high circulating serum concentrations of some IgG subtypes have been measured in certain atopic (allergic) individuals.18-23 The premise behind this testing is that high circulating levels of IgG antibodies are correlated with clinical food allergy signs and symptoms.

These tests, one might extrapolate, would help the physician pinpoint food allergies in their patients so that patients might avoid these foods and their associated signs and symptoms. The ELISA/EIA test itself involves coating a 96 well plate (glass plate in the laboratory) with food antigens, adding a patient's sera and looking for a classic antigen/antibody interaction. In addition to the IgG antibody detected in most of the newer commercial assays, some companies also detect IgE.

Definitions

In Vitro - an experiment performed in a test tube, outside a living organism.
De-granulation - the release of cellular granule contents.
Basophils - white blood cells that produce histamine & other substances when stimulated.
Complement Cascade - A precise sequence of events, usually triggered by an antigen-antibody complex, in which each component of the complement system is activated in turn.

Food allergy panels have found an increasing popularity among physicians who are looking for a reliable method to aid in the diagnosis of an otherwise difficult diagnostic problem. Up until now, the only methods for the detection of food allergy included skin tests, elimination and challenge diets, or double blind placebo controlled oral food challenges.

Skin tests, although fairly reliable for the detection of IgE to environmental allergens, are not well correlated with food allergy signs and symptoms.24-27 Placebo controlled food challenges and elimination/challenge diets are extremely time-consuming for the patient and practitioner and elimination/challenge diets require a high degree of patient motivation and compliance.

The detection of food allergies with the use of food allergy panels, in contrast to the previously mentioned methodologies, is easy and convenient for both patient and physician. One need only submit a blood sample from the patient and the laboratory returns not only the foods the patient is allergic to but a rotation or elimination diet for the patient. The cost is moderate to high, running on average between $100 and $400 per panel.

The use of these food allergy panels for the diagnosis and management of food allergies, however, is fraught with problems. These problems include reliability in testing, an arguable theory behind the testing and the prevalence of treatments (food rotations or other diets) prescribed by these testing laboratories based solely on laboratory test results. This article will address these problems and others.
Reliability in Testing

From a laboratory point of view, there are two essential components of any laboratory test. One is the validity of a test by showing a correlation to a disease state or condition. In laboratory statistics, this is closely related to the positive predictive value (PPV) of a laboratory test. This will be discussed later in the article.

Before the validity of a laboratory test can be assessed, however, the reproducibility or reliability of the test must be evaluated and confirmed. In the world of laboratory testing, if a test is not reproducible, it is considered worthless. The validity of a test or its correlation with disease states is irrelevant if a test is not reliable.

Almost all laboratories do in-house reproducibility checks. The majority of good laboratories not only does in-house checks, but, submits to unknown reproducibility checks via testing agencies like the CAP (College of American Pathologists). Another option for outside reliability testing, when CAP is not available, is for the testing laboratory to have physicians regularly send in patient split samples (with the cost assumed by the testing laboratory).

When a sample is split, acceptable variance between the two specimens is 10% or less, according to universal laboratory standards If more than two split samples are evaluated, there should not be more than 20% variance between the high and low end values. The participation of laboratories in outside reproducibility checks, however, is voluntary. It remains the responsibility of the physician using a particular laboratory to check if their laboratory does reproducibility testing and if so, what type they do.

As part of our ongoing effort to investigate and evaluate all laboratory tests done in-house and sent-out, we at Bastyr University Natural Health Clinic Laboratory have recently investigated the reproducibility of food allergy testing panels from the three different laboratories we routinely send samples to. These investigations are part of our normal quality control of laboratories.

The testing recently involved sending six specimens apiece (drawn all from the same patient at the same time) to the three labs. Three specimens were sent at the time of the draw and three specimens were sent frozen (according to outside laboratory processing guidelines) a week later. Although all specimens were from the same patient, all specimens were given different names.

Two of the three laboratories (Lab A and Lab B) to which we send our specimens report numerical values and interpretations for these values. High numerical values represent high circulating levels of IgG (according to the laboratory) and are associated with foods that should be avoided. Low values represent lower circulating levels and are associated with foods that may be eaten.

The third laboratory (Lab C) reports semi-quantitative numerical values (1+, 2+, etc.) but interprets all positives the same. In other words, all foods that give even the slightest reaction (1+) should be avoided, according to this laboratory.

Two laboratories (Lab A and B) had numerical variances that were incredibly high. Lab A had an average numerical variance of 73%. What that means is for any one food (eg. American cheese), there was an average of 73% between the high and low numerical values.

Lab B had an average numerical variance of 49%. The numerical variances, however, mean very little to the average physician. What most doctors care about are the interpretations. Therefore, we examined the interpretations (clinical recommendations) from the labs as well. Lab A had a 59% average variance in clinical interpretation. What that means is that for any one food, the recommendations to eat or not eat were contradicted in 59% of the foods tested in at least two of the six samples.

Lab B had an acceptable clinical variance of 7%. Only in 7% of the foods tested were clinical interpretations contradicted. Of special note is that Lab A, upon learning of the results of our split samples requested to be tested again. We complied several weeks later with three split samples (drawn from the same patient at the same time and sent to the lab immediately). This time there was a clinical variance of 46%, but with only three samples!

Lab C had more reasonable variances in its testing results. There was only an average 9% numerical variance between all the samples. This correlated to a 9% clinical variance because all positives by this lab were considered significant. Both of the variances from Lab C, numerical and clinical interpretation, were well within accepted laboratory standards.

In conclusion, two of three labs tested had numerical variances outside acceptable laboratory standards and are not considered reliable. In addition, one of these labs had clinical interpretations outside these limits as well. It is important to note that these results have no relation at all to the accuracy of this testing or the closeness to the real value.

Accuracy is impossible to measure for food allergy IgG ELISA/EIA because there is no acceptable gold standard in food allergy testing to measure this against. This leads us to the question of validity of food allergy testing via IgG ELISAs.
Theory Behind Testing

Second to reliability is validity when it comes to evaluating laboratory testing. Part of the validity evaluation is to either compare a new test to currently accepted gold standards for the particular substance being measured or to initiate studies that show the positive predictive value (PPV) of the new test. In other words, what percentage of the population with an abnormal or positive test will have a particular disease/condition/set of defined signs and symptoms?

A simple mathematical formula exists for PPV that takes into consideration the true positives (those correctly classified with a positive test) and false positives (those incorrectly classified with a positive test). This PPV is of extreme importance when no gold standard exists for a newly measured substance like IgG for food allergy.

At this time, after extensive literature searches and interviews with various companies offering this test, we at Bastyr are unaware of any peer-reviewed published study examining the positive predictive values of IgG for the diagnosis of food allergy or the association of this test with food allergy signs and symptoms. Only one company, (in Florida) of all we interviewed, reports that a study examining correlation of food IgG levels and elimination diets is currently underway.

Therefore, with regard to high serum levels of IgG and the aforementioned in vitro work on basophils, mast cells and complement, it is a large extrapolation that IgG to food antigens is correlated to signs and symptoms of food allergy. Furthermore, the clinical meaning of elevated IgG levels in atopic individuals has caused much debate of late, including the premise of IgG as a blocking antibody.1, 28, 29
What is Really Being Measured in the ELISA/EIA?

In addition to the lack of documented correlation between IgG and food allergy, it is uncertain if numerous companies doing this assay are even measuring what they think they are. Upon interviewing the companies that we send our patient samples to, we learned that all of these companies do their own in-house ELISAs/EIA.

What that means is they designed their own EIA/ELISA tests from scratch. The questions that arise concerning in-house ELISAs are how and where the companies obtained the food antigens that coat the 96 well ELISA plates. In other words, what are the circulating antibodies in patient sera binding to?

One of the labs that we evaluated claimed proprietary information as to the manufacture of their antigens but the other two labs both bought the food antigens for their ELISA panels from a company in Oklahoma. Interviewing the chief technologist from this Oklahoma company gave some surprising insights into their food antigen preparation. The foods to make the antigens were obtained from a local Oklahoma market (they tried to buy organic foods whenever they could). The foods were then chopped finely and diluted to make the antigens. Other than several rinses with an organic solvent (acetone), the food antigens were not purified.

The problems that may be associated with this preparation are enormous. For one, all food (organic and non-organic) is coated with microorganisms. The most common of these include bacteria and fungi, but viruses and parasites may also be found on fruits, vegetables, grains, milk and meat products.

Microorganisms have many antigens that are highly immunogenic. It is common knowledge that most people have high circulating levels of IgG to a number of common microorganisms. To this likely wealth of microorganisms in the testing wells, there is the presence of possible pesticides and organic solvents that are not (according to the technologist interviewed) rinsed away during preparation.

Therefore, what is really being measured in these panels? Is it an immune reaction to certain foods or is it a person's exposure to common bacteria and fungi? What about a person's previous exposure to pesticides and organic solvents?

Numerous studies have shown high levels of IgG to pesticides and organic solvents in persons with high exposure rates. It is possible that there are many antigens in each well. If that is true, then one would see a high number of non-specific antigen/antibody interactions, giving a high number of false positives in these tests.

Are there a high amount of non-specific binding and false positives occurring in these tests? There is no way to test this easily, at the present time. However, what was seen in our small study correlates with this hypothesis.

The patient whose blood was drawn for our reproducibility studies is in very good health with no current signs and symptoms of food allergy. This person, however, tested reactive in 76% of Lab A's test (73 positive/96 foods), in 29% (28 positive/95 foods) of Lab B's test, and reactive in 22% (22 positive/102 foods) of Lab C's test.
Therapeutic Diets

Last, but certainly not least, of the problems associated with food allergy testing are the therapeutic elimination or rotation diets that are sent back with the test results from most of the laboratories performing IgG food allergy testing. Although these diets are usually sent to the physician ordering the test, they may be sent directly to patients by certain labs via physician requests.

There are several problems with this practice. Included in these problems are the distribution of therapeutics by a laboratory, the prescription of therapeutics based solely on the basis of laboratory testing and the possibility that therapy recommendations are based on a lab test that may not be correct.

The first of these problems mentioned above is that laboratories do not have a license to practice medicine by prescribing treatments or therapeutics. Licensed laboratories have the right to perform quality laboratory testing and to provide consultation on interpretation of these lab tests to physicians when necessary.

This stops short of prescribing therapeutics. This also applies to NDs or MDs working for the testing laboratory. Although the laboratories that perform food allergy testing may argue that diets are not treatments, one may vehemently disagree with this due to the fact that most Naturopaths and some Allopaths use dietary changes (including elimination or rotation diets) as a major constituent of many treatment plans.

These treatment plans are made by the doctor, often in consultation with a qualified nutritionist, after very thorough histories and physical exams are performed with the patients. This brings me to the second problem.

At Bastyr University, a very important part of the ND student's clinical education is the emphasis on the history of the patient. Medical students are taught that the majority of diagnoses can be made from listening to patients and asking the right questions. Another major constituent of diagnosis is a complete physical exam of the patient. Laboratory testing is taught to be used only as required.

That is, to confirm or rule out a diagnosis. An important guideline taught by our chief medical officer about laboratory testing is: If the results of a laboratory test may change the way you treat a patient, then it is valid to order. If not, then don't order it and waste your patient's time and money. In this author's opinion, prescribing therapy based solely on the results of laboratory testing is as far away from holistic medical practice as one can get.

Another problem to consider in the practice of therapy based solely on lab tests is what if the test is incorrect? Although it is unlikely serious harm will come to patients if they avoid certain foods, one has to consider the effort, anguish, time, and cost involved in removing many foods from a diet that may not be causing harm to patients.

In addition, there is the potentiality of promoting nutritional deficiencies if certain food groups are removed from the diet for long periods of time. There is also the possibility that an allergic food may be missed from an inaccurate test. This, however, is less likely due to the extremely high number of foods an average person is allergic to in the typical test reports we have received.

An additional point is the cost to the patient of a laboratory test that is neither reliable nor valid. If a test is not reliable or valid, this cost is excessive no matter how much it is.
Conclusions

In conclusion, food allergy testing by IgG ELISA/EIA panels is a convenient and easy way to diagnose food allergies in a patient. It is, however, a testing method that is questionable in both its theory and validity. It is also costly and may not be reliable, depending on which laboratory you use.

An argument in its favor by certain physicians is that it is extremely popular with patients because it gives printed proof to the patient that the patient is allergic to certain foods. This makes it easier for the doctor to convince the patient that they need to change their diet. Is this printed proof however, a very costly substitute for discussion with and education of patients? Would patients insist on this test if they knew they may not be reliable?

After preliminary investigation of food allergy testing panels offered by three different laboratories, it is this author's suggestion that physicians give serious consideration to the aforementioned issues before ordering these panels for the diagnosis and management of patients with food allergies.

If one does order these tests, it is highly recommended that reproducibility of these tests be investigated. At the very least, physicians should consider the possibility of sending split samples to their testing lab (at the cost to the lab) on a regular basis.
Ostatnio zmieniony przez Poldi Sob Cze 01, 2013 10:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Rati 

Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 30
Wysłany: Sob Cze 08, 2013 13:54   

dziękuje Poldi
 
     
Siła Magnum

Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 132
Skąd: Poland
Wysłany: Sob Cze 15, 2013 15:17   

Candide, raki i inne leczy się dietą HC. 7-8% z tłuszczy, max 14% białka (lepiej 10-12% - trzeba tylko policzyć metioninę , bo jej mało w dietach wegetariańskich , których nie polecam) i reszta węgle, a raczej ryż.

Jak się odzywiają długowieczni ? Piją tłuszcze ? LOL

Przetnij diete zgodna z grupą krwii z dietą 5-ciu przemian i ciesz się włosami i zdrowiem do 80'-90'
_________________
Jeśli to nie medycyna chinska, to cie nie wyleczy.
Ostatnio zmieniony przez Siła Magnum Sob Cze 15, 2013 15:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Sob Cze 15, 2013 17:16   

Siła Magnum napisał/a:
Candide, raki i inne leczy się dietą HC. 7-8% z tłuszczy, max 14% białka (lepiej 10-12% - trzeba tylko policzyć metioninę , bo jej mało w dietach wegetariańskich , których nie polecam) i reszta węgle, a raczej ryż.

Jak się odzywiają długowieczni ? Piją tłuszcze ? LOL

Przetnij diete zgodna z grupą krwii z dietą 5-ciu przemian i ciesz się włosami i zdrowiem do 80'-90'


Kolejna rewelacja. Która to już w twoim wykonaniu? Każda z nich wyleczyła twoją candidę, to czemu ciągle ją miałeś?
 
     
Siła Magnum

Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 132
Skąd: Poland
Wysłany: Sob Cze 15, 2013 19:24   

Przez takich debili jak ty i kangur bym ja mial jeszcze kilka set lat .....

Debile niskoweglowodanowe.

To nie jest moja rewelacja ignorancie tylko dlugowiecznych.

Nikt z tu obecnych "specjalistów" nawet nie zasugerował mi diety pięciu przemian , to ma być jedno z największych for dietetycznych w naszym kraju ? Wstyd i gańba.
_________________
Jeśli to nie medycyna chinska, to cie nie wyleczy.
Ostatnio zmieniony przez Siła Magnum Sob Cze 15, 2013 19:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Nie Cze 16, 2013 08:28   

Siła Magnum napisał/a:
Przez takich debili jak ty i kangur bym ja mial jeszcze kilka set lat .....

Debile niskoweglowodanowe.

To nie jest moja rewelacja ignorancie tylko dlugowiecznych.

Nikt z tu obecnych "specjalistów" nawet nie zasugerował mi diety pięciu przemian , to ma być jedno z największych for dietetycznych w naszym kraju ? Wstyd i gańba.


Baranie napisz coś sensownego od siebie, opisz się jak się wyleczyłeś, a nie wklejasz swoje rewelacje z linków. W ciągu kilku lat kolejne cudowne diety, które wszystko leczą.
 
     
Siła Magnum

Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 132
Skąd: Poland
Wysłany: Nie Cze 16, 2013 10:52   

Barana to sobie znajdz u siebie w domu palancie niedoje**ny.

Szkoda że cie nie mam przed oczmi, bo byś zęby stracił.

A jak byś nadstawił drugi policzek to byś w drugi także zebrał.
_________________
Jeśli to nie medycyna chinska, to cie nie wyleczy.
Ostatnio zmieniony przez Siła Magnum Nie Cze 16, 2013 10:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 16, 2013 14:14   

Siła Magnum napisał/a:
Barana to sobie znajdz u siebie w domu palancie niedoje**ny.

Szkoda że cie nie mam przed oczmi, bo byś zęby stracił.

A jak byś nadstawił drugi policzek to byś w drugi także zebrał.
Molka , dlaczego tolerujesz takie zachowanie ?
 
     
mleszek1 
mleszek1

Wiek: 74
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 36
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Nie Cze 16, 2013 22:44   

Rati,
http://nowadebata.pl/2011...acy-w-pszenicy/
Mnie tu pomogli i nie tylko mnie. Pierwszy raz trzeba się zapisać w kolejkę bo jeżdżą ludzie z całego kraju
http://www.pkt.pl/zhu-hua...nskiej/418/5-1/
_________________
mleszek1
Tylko medycyna chińska leczy człowieka a nie choroby .
 
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 07:38   

dario_ronin napisał/a:
Siła Magnum napisał/a:
Barana to sobie znajdz u siebie w domu palancie niedoje**ny.

Szkoda że cie nie mam przed oczmi, bo byś zęby stracił.

A jak byś nadstawił drugi policzek to byś w drugi także zebrał.
Molka , dlaczego tolerujesz takie zachowanie ?


Zachowanie magnum to efekt uboczny diet. Molka chce w ten sposób przestrzec ludzi przed eksperymentami z japońskimi i chińskimi dietami. Tylko przykład działa na ludzi, a tu mają jak na dłoni.
 
     
mleszek1 
mleszek1

Wiek: 74
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 36
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 17:07   

Gotowanie według pięciu przemian to nie jest dieta chińska tylko zachowanie kolejności wkładanie produktów do garnka np :
mięso bez gotowania i pieczenia 2-3 litry wody
gotujemy wodę smak gorzki ma gotowana woda
dodajemy gorzkie przyprawy , kurkuma-tymianek-majeranek-jałowiec
chwile czekamy aż się zagotuje
dodajemy smak słodki masło łyżka-łyżka cukru-2 łyżki majonezu
chwile czekamy
dodajemy teraz smak ostry
1/2 płaskiej łyżeczki pieprzu-3 liścia laurowe-5 dużych ząbków czosnku-1 łyżeczka pieprzu ziołowego-szczypta kolendry-2 średnie cebule
chwilę czekamy jak się zagotuje i dodajemy smak słony
1/3 szklanki soli lub mniej jak kto lubi
chwilę czekamy na zagotowanie i dodajemy smak kwaśny ocet lub cytrynę
mięso z kaczki i kurczak to smak kwaśny i tu można włożyć
mięso wieprzowe ma smak słony
mięso wołowe ma smak słodki
mięso z indyka , królik , gęś ma smak ostry
mógłby ktoś powiedzieć że po co to ale nasze babcie jak kręciły ciasto w makutrze to upominały że tylko w jedną stronę kręcić bo się ciasto nie uda
ten sposób gotowania ma już 3-4 tysiące lat kończenie na jakimś smaku powoduje że dana potrawa wzmacnia dany organ przynależny do smaku
gorzki smak -serce
słodki żołądek
ostry płuca
słony nerki
kwaśny wątrobę
gotując w ten sposób pozbyłem się po 15 miesiącach pigułek na serce i na nadciśnienie ( jestem po dwóch zawałach )
_________________
mleszek1
Tylko medycyna chińska leczy człowieka a nie choroby .
 
 
     
mleszek1 
mleszek1

Wiek: 74
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 36
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 17:13   

po zagotowaniu składników odstawiamy garnek do wystygnięcia i do zimnej zalewy wkładamy mięso i zagotowujemy i gotujemy przez 5 minut a potem odstawiamy do ostygnięcia po 10-12 godzinach znowu zagotowujemy i gotujemy 5 minut i potem do ostygnięcia odstawiamy następnie jeszcze trzeci raz i zostawiamy do ostygnięcia
i po 10-12 godzinach wyciągamy z garnka i do jedzenia jeśli był to gruby duży kawałek mięsa to można przekroić i sprawdzić czy w środku jest ugotowane , jeśli nie to jeszcze raz zagotować i ostudzić
_________________
mleszek1
Tylko medycyna chińska leczy człowieka a nie choroby .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved