Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kama-pozbyć się 20
Autor Wiadomość
kama80 

Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2013
Posty: 3
Skąd: wlkp
  Wysłany: Wto Mar 12, 2013 11:17   Kama-pozbyć się 20

Witam

Przedstawiłam się w powitaniach ale tutaj też nie zawadzi :)
Mam 32 lata. Zawsze byłam pulchniak ale nie aż tak jak teraz. Wzrost 165 i najczęściej moja waga wskazywała 60-64. W ciąży miałam cukrzycę i lęk o to, że gdzieś zemdleję a działo się to często. Potem karmiłam syna prawie rok i znowu był lęk że za mało jem... Potem dziecko odstawiłam ale mózg został na tym etapie dojadania. Uzbierało się ponad 80kg :faint: Część tego spaliłam ćwicząc i ograniczając węgle. Potem znowu wróciłam do nich bo wydawało mi się że na siłowni spalę wystarczająco dużo by zjeść owsiankę z bananem po treningu. Po kilku miesiącach okazało się to błędem. Mam 3 treningi siłowe i 2 różnego rodzaju, aero, biegi, rower. Waga od stycznia trzyma się ciągle tych 76kg. Czasami spada do 73 a potem znowu góra.
Jestem gotowa by wyeliminować węgle. Przeczytałam pobieżnie Lutza, Atkinsa. Wiem, że jeszcze muszę wrócić do tych treści ale chciałabym już zacząć coś w sobie zmieniać i dlatego tutaj piszę.
Nie umiem określić swojej kaloryczności. Do tej pory jadłam około 1700kcal mniej więcej 110B do 80T i reszta W. Umknęło mi w książkach jaki rozkład proponuje choćby Lutzz :(

Pozdrawiam
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Mar 13, 2013 11:50   Re: Kama-pozbyć się 20

kama80 napisał/a:
Witam
Mam 3 treningi siłowe i 2 różnego rodzaju, aero, biegi, rower. Waga od stycznia trzyma się ciągle tych 76kg. Czasami spada do 73 a potem znowu góra.
Jestem gotowa by wyeliminować węgle. Przeczytałam pobieżnie Lutza, Atkinsa. Wiem, że jeszcze muszę wrócić do tych treści ale chciałabym już zacząć coś w sobie zmieniać i dlatego tutaj piszę.
Nie umiem określić swojej kaloryczności. Do tej pory jadłam około 1700kcal mniej więcej 110B do 80T i reszta W. Umknęło mi w książkach jaki rozkład proponuje choćby Lutzz :(
Pozdrawiam

Czesc,

Aby uzyskac 1700kcal ze 110B i 80T potrzeba jeszcze ok 100g weglowodanow.
Czyli zastostosowalas podobne proporcje jakie Witold Jarmolowicz proponuje i pomimo obnizenia podazy tluszczy i podjecia wzmozonej aktywnosci fizycznej nie mozesz dojsc do naleznej wagi ciala.

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Tak, jak pisaliśmy w poprzednich artykułach, wystarczyło zazwyczaj zwiększyć białko do 50-120g, zmniejszyć tłuszcze do 100-150g i ograniczyć węglowodany tak, żeby nie tyć, najczęściej poniżej 100g.


Wniosek z tego plynie jeden.
Albo nie jestes czlowiekiem albo powyzsze proporcje ze zdrowiem nic wspolnego nie maja. Cale szczescie dla Twojego zdrowka, ze przy takiej ilosci wegli nie spozywalas tyle tluszczy ile Witold Jarmolowicz proponuje.

Pytalas o Lutza.
Wolfgang Lutz napisał/a:
Tak długo, jak nie przekraczasz 72 gramów cukrowców dziennie, możesz jeść tyle tłuszczu i białka, ile zechcesz.
I nie oszczędzaj na tłuszczu - to ważne, byś jadł go dużo, zwłaszcza gdy rezygnujesz z węglowodanów
; nie polegaj na samym białku.

Zycie bez pieczywa - Wolfgang Lutz


W. Lutz o diecie optymalnej.
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=802
Ostatnio zmieniony przez side Śro Mar 13, 2013 11:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Mar 13, 2013 17:14   

Witaj :)
Teraz na forum udziela się mało ludzi, więc aktualnie zmalały szanse, że Ci ktoś konkretnie pomoże. Kiedyś było tu więcej piszących osób. Z tamtych czasów polecam Ci posty Neski. Ona miała podobny problem jak Ty, pięknie schudła i dużo o tym pisała.
To jej profil, trochę pokasowała, zanim przestała pisać, ale sporo zostało. W odpowiedziach spotkasz jej wcześniejszy nick: JaśniePani. Kliknij na: zobacz wszystkie posty i poczytaj:

http://www.dobradieta.pl/...profile&u=13493

powchodź w tematy, gdzie są odpowiedzi dla niej, np. tu:

http://www.dobradieta.pl/...der=asc&start=0

Powodzenia :papa:
 
     
kama80 

Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2013
Posty: 3
Skąd: wlkp
Wysłany: Śro Mar 13, 2013 17:20   

Hej
side zdecydowanie jestem człowiekiem. Dietę z tymi proporcjami dostałam od trenera personalnego po ówczesnym wywiadzie: co lubię, z jakimi produktami czuję się dobrze, choroby... I tak mu wyszło.

xvk :) też jestem z wlkp

Czytam forum ale co chwilę natrafiam na jakąś złą atmosferę i nie wiem czy nadal zgłębiać czy sobie odpuścić. To tak szczerze. Konkretne tematy schodzą na docinki itd.
dzięki, poszukam tych tematów
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 00:21   Re: Kama-pozbyć się 20

kama80 napisał/a:
Witam
Nie umiem określić swojej kaloryczności. Do tej pory jadłam około 1700kcal mniej więcej 110B do 80T i reszta W. Umknęło mi w książkach jaki rozkład proponuje choćby Lutzz :(
Pozdrawiam
Na takiej ilości kalorii chudną 12-letnie dziewczynki. Oznacza to, że Pani w tej reszcie węglowodanów spożywa znacznie węglowdanów, niż te 100g. Węglowodany, to nie tylko pieczywo, ale wszystko, co słodkie, szczególnie napoje, tak ulubione przez sportowców. No i alkohol, tuczy błyskawicznie.
Poza tym 110 g białka nie jest wcale łatwo uzbierać w ciągu dnia, nawet ligowi piłkarze są przerażeni na widok takiej ilości jedzenia. Więc coś jest nie tak.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved