Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 11:47
Zioła lecznicze niedostępne w UE już w 2011r.

Czy wyobrażasz sobie dzień w którym preparaty naturalne nie będą dostępne na naszym rynku?
Tak, nie korzystam z ziół i preparatów ziołowych
36%
 36%  [ 9 ]
NIE, korzystam z ziół i preparatów ziołowych i nie wyobrażam sobie życia bez ich dostepności.
64%
 64%  [ 16 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 10:33   Zioła lecznicze niedostępne w UE już w 2011r.

Wielka Farmacja ma zamiar zaliczyć wielką wygraną: zioła lecznicze będą niedostępne w Unii Europejskiej To już prawie się stało. Wkrótce preparaty ziołowe będą niedostępne, a możliwość przepisywania
ich przez zielarzy również zostanie utracona.
Od 1 kwietnia 2011 prawie wszystkie zioła staną się nielegalne w Unii Europejskiej.
Podejście w Stanach Zjednoczonych jest nieco inne, ale o tym samym niszczycielskim wpływie.
W Kanadzie jest to ustawa C-51
WIĘCEJ INFO NA STRONIE: http://www.stopcodex.pl/2...cja-a-ziola-ue/
DYREKTYWA W SĄDZIE: http://www.stopcodex.pl/2...thmpd-w-sadzie/
POTRZEBNYCH JEST MILION PODPISÓW (PETYCJA): http://www.gopetition.com...9757/sign.html/
NA DZIEŃ DZISIEJSZY JEST: 119595 WPISÓW

WPISUJCIE SIĘ NIE MA NA CO CZEKAĆ, TU TRZEBA DZIAŁAĆ
Czym szybciej pomożemy zebrać więcej podpisów tym lepiej, nie czekajcie do ostatniej chwili, nie bądźmy mądrzy po szkodzie !!!!

UWAGA !!! WAŻNE !!!
Informacje techniczne przy podpisywaniu petycji Stop THMPD

Proszę zwróć uwagę na to, ze Unia Europejska wymaga podania aktualnego adresu i daty urodzin. Jeśli nie wpiszesz tych informacji, Twój głos do petycji może nie zostać uznany. Wszystkie informacje są chronione. Adresy i daty urodzin nie są widoczne, a możesz także utajnić swoje imię i nazwisko. Wszystkie podpisy są mile widziane, chociaż te, bez wymaganych danych mogą zostać odrzucone, tak jak i podpisy osób spoza Unii Europejskiej.
Ostatnio zmieniony przez monika2011_pl Pią Mar 18, 2011 10:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 14:31   Re: Zioła lecznicze niedostępne w UE już w 2011r.

monika2011_pl napisał/a:
Wielka Farmacja ma zamiar zaliczyć wielką wygraną: zioła lecznicze będą niedostępne w Unii Europejskiej To już prawie się stało. Wkrótce preparaty ziołowe będą niedostępne, a możliwość przepisywania
ich Europejskiej.


Może ja nie umiem czytać ale lektura dyrektywy EU mówi zupełnie co innego niż się tu ogłasza.
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 17:01   

To znaczy? proszę to określić, pełny artykuł jest podany na oficjalnej stronie Stopcodex Alimentariu podanej w treści wiadomości, na tej stronie są wszystkie odnośniki do ustawy. Nie zmienia to faktu, że od kwietnia wchodzi w życie zakaz sprzedaży preparatów ziołowych w Unii i Polsce, to za mało żeby działać? Ja używam ziół i nie wyobrażam sobie życia bez nich, moje dziecko i rodzina jest leczona do tej pory tylko naturalnie. Przeczytałam już dużo informacji na ten temat i nie rozumiem tej odpowiedzi. Może do niektórych nie dociera ten fakt.
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 17:11   

LEKI ZIOŁOWE MIN: DENTOSEPT, ECOMER (jako naturalny)...... itd
OPUBLIKOWANA LISTA: http://www.fnbg.org/pliki...skreslonych.pdf
ZASTANÓWCIE SIĘ DOBRZE CZY TYLKO LECZYCIE SIĘ ANTYBIOTYKAMI, PREPARATY WITAMINOWE I WZMACNIAJĄCE NA BAZIE NALEWEK Z GŁOGU NP. MULTISANOSTOL ...ITD też w to wchodzą, a RUMIANEK, MIĘTA, MELISA, .... :)
NO NA PEWNO JEST COŚ SZTUCZNEGO CO TO ZASTĄPI
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 17:16   

MOŻE OREGANO DO PIZZY TEŻ BĘDZIE W TABLETKACH TZW "O SMAKU" NA RECEPTĘ :-P
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 17:20   

Pójdę sobie na łąkę, nazbieram rumianku, pokrzywy i innych, a farmacja niech mnie.... :faint:
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 17:24   

No na pewno, zawsze jest jakaś alternatywa, jeśli nie pozostaje nic innego, będę musiała zatem zaopatrzyć się w receptury np Dentosept czy nalewki witaminowej na głogu. Lecz niestety nie każdy ma na to czas, a jeszcze zaraz uprawiać ziół zabronią :) bo czarna strefa zacznie rosnąć
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 19:31   

Molka napisał/a:
Pójdę sobie na łąkę, nazbieram rumianku, pokrzywy i innych, a farmacja niech mnie.

Ja już dawno tak robię. Z tym, że to są liście mlecza :viva: a tego "zielska" nie da się wyplenić :viva: :viva: :viva:
Ostatnio zmieniony przez RAW0+ Pią Mar 18, 2011 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 19:35   

RAW0+ napisał/a:
Molka napisał/a:
Pójdę sobie na łąkę, nazbieram rumianku, pokrzywy i innych, a farmacja niech mnie.

Ja już dawno tak robię. Z tym, że to są liście mlecza :viva: a tego "zielska" nie da się wyplenić :viva: :viva: :viva:

i co robisz z tym mleczem RAWO? suszysz? na co on jest dobry?
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 19:56   

Cytat:
i co robisz z tym mleczem RAWO? suszysz? na co on jest dobry?

Myję i do mięcha jako surówka świeżynka :viva: Kto by się tam bawił w susze :hihi: Kwiatki i łodyżki też od czasu do czasu-jak mnie sąsiedzi obserwują to myślą chyba, że to dla królików :hihi: . Na co dobry? Gigantyczne ilości kwasu foliowego, odtruwanie wątroby, żółciopędność. Pan Bóg dał nam skarb, który rośnie nam pod nosem :viva: . A poniżej szerzej:
Cytat:
Ziele mniszka pospolitego (popularnego, zwanego też mleczem) znane jest już od dawna. To wieloletnia roślina zielna o charakterystycznych żółtych kwiatach, które po przekwitnieniu zamieniają się w tak bardzo rozpoznawalne dmuchawce. Swoim bogatym składem zyskała popularność przede wszystkim jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest też w kuchni.
Korzenie mniszka zawierają sporo związków czynnych, bogate są w tłusty olej, zawierający glicerydy kwasów oleinowego, linolowego, palmitynowego, cerotynowego oraz melisowego. Zawierają ponadto dużo inuliny, trójterpeny oraz gumy roślinne. Korzenie zawierają alkaloid taraxacynę, żywice oraz garbniki.
Liście obfitują w witaminę C, A, B a nawet D (w roślinach występuje dość rzadko), sole wapnia, potasu, żelaza i fosforu a także w karoten. Liście ponadto zawierają składniki mineralne takie jak glin, miedź, mangan, siarkę. Znajdują się tu także takie związki jak cholina, glikozydy, saponiny.
Kwiaty zawierają sole mineralne, witaminy oraz aktywnie działający pyłek. W roślinie wykryto cenny związek, kwas cerotynowy, który wykazuje działanie bakteriostatycznie na prątki gruźlicy.
Zastosowanie w lecznictwie jest bardzo szerokie. Korzenie pobudzają apetyt, pomagają przy zaparciach i wykazują działanie żółciopędne. Ze względu na zawartość inuliny, są odpowiednie dla osób chorujących na cukrzycę. Mniszek lekarski wpływa korzystnie na działanie wątroby i trzustki, co potwierdziły badania naukowe.
Świeży sok wykorzystuje się do leczenia anemii, głównie dzięki zawartości kwasu foliowego i innych stymulatorów biogennych. Z kwiatów przyrządza się między innymi syrop, który bogaty jest w karotenoidy, stosuje się go w nieżycie gardła, jamy ustnej, poprawia także trawienie.Z liści można zrobić napój, który jest środkiem ogólnie wzmacniającym, stosowanym przy awitaminozach, wpływa bardzo korzystnie na wygląd cery. Liście obniżają ciśnienie krwi, stosuje się je w chorobach reumatycznych a także w stanach depresyjnych.
W kuchni mniszek wykorzystuje się jako dodatek do sałatek i zup (uprzednio wymoczone liście, czasem zamknięte jeszcze kwiatostany) z korzenia zaś można przyrządzić namiastkę kawy. Z dobroci tej rośliny korzysta także kosmetyka, napar z kwiatostanów służy do usuwania plam, piegów a nawet brodawek.
Ciekawostką jest fakt, że kwiaty mniszka otwierają się zawsze o tej samej porze- 6 rano, mogą także „uprzedzić” nas przed deszczem, gdyż tuż przed jego nadejściem, zamykają się.

http://www.dobradieta.inf...officinale.html
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:10   

RAW0+ napisał/a:
Gigantyczne ilości kwasu foliowego

A konkretnie ile go jest? Jakieś dane? :)
Jak to się w ogóle przekłada na wartość miodu mniszkowego?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:13   

No popatrz, RAWO tzn. na surowo te liscie? a łączysz z czyms? czy same? i przyprawiasz do smaku? żeby uzuskac troche soku to dużo liści jest potrzebne, chyba ze tego soku nie duzo potrzeba...
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:15   

mnie własnie ten kwas foliowy interesuje, wówczas tez można by sie wypiac na farmacje... :hihi:
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:21   

Hannibal napisał/a:
A konkretnie ile go jest? Jakieś dane?

No, niestety nie powiem ci ale gdzieś kiedyś przeczytałem, że ma go kilkakrotnie więcej niż jakaś inna egzotyczna roślina bogata w ten kwas :-D , ale kto by tam się przejmował cyframi :hah: Najważniejszy jest smak :viva:
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:24   

Molka napisał/a:
na surowo te liscie?

Tylko na surowo, najbardziej mi smakuje z surowym meatem, ale też można na pomidora czy na cóś innego położyć w zależności od smaku i gustu.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:25   

A nie ma przypadkiem sporo antinutrients?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:30   

No to w takim razie nie mogę się już doczekac mleczaków :viva: :viva:
i pomyślec że gdy rozsiewają sie przy posesjach, ludzie kosiarami jes traktują i do wora. ;-( :shoot: a po skończonej pracy do "Biedronki" jako "biedronkowce pospolite" gnają :hihi:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:31   

Hannibal napisał/a:
A nie ma przypadkiem sporo antinutrients?

TZN co?
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:38   

Hannibal napisał/a:
antinutrients?

Ja tam nie wiem, kto wymyśla te inhibitory w naturze :hah: To dla mnie taka sama bajka jak awidyna w białku, skoro tam jest to spełnia jakieś ważne zadanie, dlatego łykam je surowe z wielką lubością już od dłuuuuuuuuuugiego czasu i jakoś żyję :viva: U mnie natura jest na pierwszym niekwestionowanym miejscu, nauka to peryferia 8-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:42   

Molka napisał/a:
Hannibal napisał/a:
A nie ma przypadkiem sporo antinutrients?

TZN co?

to - http://en.wikipedia.org/wiki/Antinutrient
coś co upośledza absorpcję składników odżywczych
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:44   

RAW0+ napisał/a:
Ja tam nie wiem, kto wymyśla te inhibitory w naturze :hah: To dla mnie taka sama bajka jak awidyna w białku, skoro tam jest to spełnia jakieś ważne zadanie

Tak, spełnia BARDZO WAŻNE zadanie - ma chronić roślinę przed szkodnikami.
Białko jaja też ma ważną funkcję - chroni wartości odżywcze żółtka.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:45   

RAW0+ napisał/a:
Hannibal napisał/a:
antinutrients?

Ja tam nie wiem, kto wymyśla te inhibitory w naturze :hah: To dla mnie taka sama bajka jak awidyna w białku, skoro tam jest to spełnia jakieś ważne zadanie, dlatego łykam je surowe z wielką lubością już od dłuuuuuuuuuugiego czasu i jakoś żyję :viva: U mnie natura jest na pierwszym niekwestionowanym miejscu, nauka to peryferia 8-)

A "nauka" Adamo to peryferia czy misja?
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:50   

Kangur napisał/a:
Adamo to peryferia czy misja?

Prawidłowe odczytanie tajemnicy natury 8-)
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 21:49   

Molka napisał/a:
mnie własnie ten kwas foliowy interesuje, wówczas tez można by się wypiąć na farmacje... :hihi:


Właśnie to farmacja się wypina na preparaty naturalne :) chce mieć monopol na leki z wyciągami z ziół i syntetykami. Temu chce likwidacji ziół z rynku. Jedyną drogą żeby nie dopięła swego jest obrona produktów naturalnych. Na farmacje to my się będziemy dopiero wypinać jak będziemy sami szukać ziół :) i je uprawiać. Na razie był Herbapol czy inne firmy zajmujące się ziołolecznictwem, a teraz będzie jedna firma pod tytułem syntetyk.
A tak apropo, nie ma naturalnych preparatów z kwasem foliowym, bo mi się wydaje że jest, w postaci sproszkowanych ziół :) Ale są również poważniejsze choroby niż dostarczanie dla organizmu kwasu foliowego, który najbardziej jest potrzebny kobietom w ciąży, jest dużo leków ziołowych pomagających w walce z rakiem czy np astmie itd...
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 23:03   

RAW0+ napisał/a:
Kangur napisał/a:
Wapno z samej skorupki nie jest przyswajalne

Miszczu, mówisz o wapnie sparzonym wrzątkiem, a tu mowa o wapniu organicznym :hihi:


A MYŚLAŁAM ŻE TO FORUM O MEDYCYNIE NATURALNEJ A NIE DIETACH, CHOĆ TEŻ NATURALNYCH, ALE ZBIERANYCH W TERENIE :) OJ CHYBA POMYŁKA CO DO GRUPY ODBIORCÓW PRZEKAZU, POZDRAWIAM SERDECZNIE OGRODNIKÓW I ZAPRASZAM NA INNE FORUM
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 23:17   Re: Zioła lecznicze niedostępne w UE już w 2011r.

Bruford napisał/a:
monika2011_pl napisał/a:
Wielka Farmacja ma zamiar zaliczyć wielką wygraną: zioła lecznicze będą niedostępne w Unii Europejskiej To już prawie się stało. Wkrótce preparaty ziołowe będą niedostępne, a możliwość przepisywania
ich Europejskiej.


Może ja nie umiem czytać ale lektura dyrektywy EU mówi zupełnie co innego niż się tu ogłasza.


To znaczy? proszę to określić, pełny artykuł jest podany na oficjalnej stronie Stopcodex Alimentariu podanej w treści wiadomości, na podanej stronie są wszystkie odnośniki do ustawy. Nie zmienia to faktu, że od kwietnia wchodzi w życie zakaz sprzedaży preparatów ziołowych w Unii i Polsce, to za mało żeby działać? Ja używam ziół i nie wyobrażam sobie życia bez nich, moje dziecko i rodzina jest leczona do tej pory tylko naturalnie. Przeczytałam już dużo informacji na ten temat i nie rozumiem tej odpowiedzi. Może do niektórych nie dociera ten fakt.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 19, 2011 05:38   

monika2011_pl napisał/a:
A MYŚLAŁAM ŻE TO FORUM O MEDYCYNIE NATURALNEJ A NIE DIETACH

O medycynie naturalnej również :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 19, 2011 08:28   

monika2011_pl napisał/a:
To znaczy? proszę to określić, pełny artykuł jest podany na oficjalnej stronie Stopcodex Alimentariu podanej w treści wiadomości, na tej stronie są wszystkie odnośniki do ustawy. Nie zmienia to faktu, że od kwietnia wchodzi w życie zakaz sprzedaży preparatów ziołowych w Unii i Polsce, to za mało żeby działać? Ja używam ziół i nie wyobrażam sobie życia bez nich, moje dziecko i rodzina jest leczona do tej pory tylko naturalnie. Przeczytałam już dużo informacji na ten temat i nie rozumiem tej odpowiedzi. Może do niektórych nie dociera ten fakt.


No ja właśnie przeczytałem ustawę i słowa tam nie ma o żadnych zakazach.
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Sob Mar 19, 2011 10:33   

Bruford napisał/a:
monika2011_pl napisał/a:
To znaczy? proszę to określić, pełny artykuł jest podany na oficjalnej stronie Stopcodex Alimentariu podanej w treści wiadomości, na tej stronie są wszystkie odnośniki do ustawy. Nie zmienia to faktu, że od kwietnia wchodzi w życie zakaz sprzedaży preparatów ziołowych w Unii i Polsce, to za mało żeby działać? Ja używam ziół i nie wyobrażam sobie życia bez nich, moje dziecko i rodzina jest leczona do tej pory tylko naturalnie. Przeczytałam już dużo informacji na ten temat i nie rozumiem tej odpowiedzi. Może do niektórych nie dociera ten fakt.


No ja właśnie przeczytałem ustawę i słowa tam nie ma o żadnych zakazach.


:-D :-D
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 19, 2011 13:49   

No bo nie ma.Jest o czymś innym zupełnie.Nie ma to jak histerię szerzyc
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 19, 2011 14:06   

Podoba mi się Wasza dyskusja. :hihi:
Może jakaś profesjonalna wykładnia prawnicza zakończy ten spór? 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Sob Mar 19, 2011 20:40   

Bruford napisał/a:
No bo nie ma.Jest o czymś innym zupełnie.Nie ma to jak histerię szerzyc


Może Historie :-D :-D :-D
Czytać trzeba też umieć albo rozmawiać o zbieraniu jajek i mlecza :-D :-D
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 14:58   

monika2011_pl napisał/a:
Bruford napisał/a:
No bo nie ma.Jest o czymś innym zupełnie.Nie ma to jak histerię szerzyc


Może Historie :-D :-D :-D
Czytać trzeba też umieć albo rozmawiać o zbieraniu jajek i mlecza :-D :-D


Po co zaraz takie uszczypliwości? Może wystarczy wymiana oipnii? Teraz konkretnie : w dokumentach przez Państwa cytowanych absolutnie nie ma mowy o jakimkolwiek zakazie.Jest mowa o zaostrzeniu procedury rejestracji produktu (kto zna takie historie jak ta z ziołami zawierającymi kwas arystolochowy doskonale wie ,że mieszanki ziołowe mogą się okazać bardzo szkodliwe) przy czym są również podane warunki znacznego złagodzenia warunków rejestracji dla produktów ziołowych będących znanymi i sprzedawanymi od lat.OK , przyjmijmy roboczo ,że ja nie umiem czytać.Może zechcecie Państwo , skoro namawiacie do podpisywania petycji , wskazać ten ustęp który traktuje o zakazie , który tak nagłaśniacie??
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
seanor

Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 249
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 15:56   

Na jednej z optymalnych stron widnieje taka recepta:
"Czujesz się fatalnie , to jedz optymalnie"
/wszystko zawarte w kilku słowach i ma moc sprawczą,czyt. zdrowotną/

...po co mi zieeelskoooo...
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 19:19   

Bruford napisał/a:
monika2011_pl napisał/a:
Bruford napisał/a:
No bo nie ma.Jest o czymś innym zupełnie.Nie ma to jak histerię szerzyc


Może Historie :-D :-D :-D
Czytać trzeba też umieć albo rozmawiać o zbieraniu jajek i mlecza :-D :-D


Po co zaraz takie uszczypliwości? Może wystarczy wymiana oipnii? Teraz konkretnie : w dokumentach przez Państwa cytowanych absolutnie nie ma mowy o jakimkolwiek zakazie.Jest mowa o zaostrzeniu procedury rejestracji produktu (kto zna takie historie jak ta z ziołami zawierającymi kwas arystolochowy doskonale wie ,że mieszanki ziołowe mogą się okazać bardzo szkodliwe) przy czym są również podane warunki znacznego złagodzenia warunków rejestracji dla produktów ziołowych będących znanymi i sprzedawanymi od lat.OK , przyjmijmy roboczo ,że ja nie umiem czytać.Może zechcecie Państwo , skoro namawiacie do podpisywania petycji , wskazać ten ustęp który traktuje o zakazie , który tak nagłaśniacie??


http://www.youtube.com/wa...player_embedded
BO KAŻDY MA WOLNY WYBÓR, jeden do obrony ziołolecznictwa a drugi to propagowania głupot, wolę mądrość Salomona i światłych ludzi. To kwestia w co się wieży, jeśli zależy Panu na prawie to proszę do prawnika. Proszę samemu poszukać ustępów do tekstu, ja już tą lekturę przeczytałam wszerz i w wzdłuż, nie mam czasu na to by kogoś uświadamiać i czytać mu lub wybierać tekst, to się robi samemu. Zachęcam do lektury Stop codex Alimentarius. Kto wie o co chodzi już działa. I mam nadzieję że będą tego rezultaty. A Pana może oświeci po fakcje albo jak zostanie to wprowadzone i wszyscy odczują to na własnej skurz. Tu trzeba działać i nie filozofować. Zapraszam do lektury i szukania więcej info. Polecam: http://www.stopcodex.pl/stop-thmpd/ http://www.stopcodex.pl/
Ostatnio zmieniony przez monika2011_pl Pon Mar 21, 2011 19:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 22:04   

WITAM :hug:

Cytat:

...W Kanadzie jest to ustawa C-51...

W Kanadzie ustawa poleciała do kosza - oczywiście dzięki "pospolitemu ruszeniu" i czujności "zainteresowanych" , próbowano również w Australii ale nic nie wyszło a dodatkowo trzeba wypłacać odszkodowania - i jakby inaczej z publicznej sakwy .
Podobny temat już był - ZAKAZ MEDYCYNY NATURALNEJ
http://www.dobradieta.pl/...p?p=93355#93355
Cytat:

...Gigantyczne ilości kwasu foliowego...

Mlecz posiada ale duże ilości ilości wit. A,K i dużo C , kw. foliowego ok. 27 mcg w 100 g - czyli tak sobie .
Dandelion greens, raw
http://nutritiondata.self...products/2441/2
szerzej o mleczu
http://en.wikipedia.org/wiki/Taraxacum
http://en.wikipedia.org/wiki/Taraxacum_officinale
Cytat:

Ja tam nie wiem, kto wymyśla te inhibitory w naturze :hah: U mnie natura jest na pierwszym niekwestionowanym miejscu, nauka to peryferia 8-)

Inhibitory enzymowe obecne w nasionach zabezpieczają je przed zbyt wczesnym kiełkowaniem pozwalają im przetrwać i wykiełkować gdy następują ku temu odpowiednie warunki - tak właśnie "cudownie " nasiona wyposażyła natura .
Cytat:

http://en.wikipedia.org/wiki/Antinutrient
coś co upośledza absorpcję składników odżywczych

Rzeczywiście spożywając niepodkiełkowane, nienamoczone nasiona, orzechy, połykamy wraz z nimi inhibitory enzymowe, które będą blokowały nasze enzymy trawienne.

Przykładowo moczenie i kiełkowanie niszczy inhibitory enzymowe w orzechach , nasionach i migdałach ( te ostatnie odpadają gdy pochodzą z Kalifornii tam już nawet pasteryzują migdały parą bądź tlenkiem propylu pomimo ,że na opakowaniu pisze "raw" - takie są "dziwaczne" przepisy ) co pozwala na dobrą absorpcje skł.odż.


POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof2 Pon Mar 21, 2011 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 22:57   

krzysztof2 napisał/a:
..............

Chłopie, przyswój sobie zasadę Heisenberga, która panuje w przyrodzie, to przestaniesz pisać takie elaboraty, które prowadzą w ślepą uliczkę. To jest jakaś taka przypadłość tutaj, że co poniektórzy przecedzają komara a połykają wielbłąda, ale tak to jest jak się zaczyna nie od tej strony :hihi:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 23:01   

Krzysztof akurat dobrze pisze.
Nawet zwierzaki instynktownie gromadzą orzechy w czymś mokrym i wtedy inhibitorów się pozbywają.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 23:53   

krzysztof2 napisał/a:
WITAM :hug:

Cytat:

...W Kanadzie jest to ustawa C-51...

W Kanadzie ustawa poleciała do kosza - oczywiście dzięki "pospolitemu ruszeniu" i czujności "zainteresowanych" , próbowano również w Australii ale nic nie wyszło a dodatkowo trzeba wypłacać odszkodowania - i jakby inaczej z publicznej sakwy .
Podobny temat już był - ZAKAZ MEDYCYNY NATURALNEJ
http://www.dobradieta.pl/...p?p=93355#93355
Cytat:

...Gigantyczne ilości kwasu foliowego...

Mlecz posiada ale duże ilości ilości wit. A,K i dużo C , kw. foliowego ok. 27 mcg w 100 g - czyli tak sobie .
Dandelion greens, raw
http://nutritiondata.self...products/2441/2
szerzej o mleczu
http://en.wikipedia.org/wiki/Taraxacum
http://en.wikipedia.org/wiki/Taraxacum_officinale
Cytat:

Ja tam nie wiem, kto wymyśla te inhibitory w naturze :hah: U mnie natura jest na pierwszym niekwestionowanym miejscu, nauka to peryferia 8-)

Inhibitory enzymowe obecne w nasionach zabezpieczają je przed zbyt wczesnym kiełkowaniem pozwalają im przetrwać i wykiełkować gdy następują ku temu odpowiednie warunki - tak właśnie "cudownie " nasiona wyposażyła natura .
Cytat:

http://en.wikipedia.org/wiki/Antinutrient
coś co upośledza absorpcję składników odżywczych

Rzeczywiście spożywając niepodkiełkowane, nienamoczone nasiona, orzechy, połykamy wraz z nimi inhibitory enzymowe, które będą blokowały nasze enzymy trawienne.

Przykładowo moczenie i kiełkowanie niszczy inhibitory enzymowe w orzechach , nasionach i migdałach ( te ostatnie odpadają gdy pochodzą z Kalifornii tam już nawet pasteryzują migdały parą bądź tlenkiem propylu pomimo ,że na opakowaniu pisze "raw" - takie są "dziwaczne" przepisy ) co pozwala na dobrą absorpcje skł.odż.


POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:


DZIĘKI ZA FAJNE INFO :)
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 09:42   

Hannibal napisał/a:
Krzysztof akurat dobrze pisze.
Nawet zwierzaki instynktownie gromadzą orzechy w czymś mokrym i wtedy inhibitorów się pozbywają.

Nom. Jak mają nadmiary :hihi: Jak są głodne szamają natychmiast. Gawrony też zrzucają nam na głowy orzechy w celu rozbicia łupinki i co? też szamają natychmiast :hah: Inhibitory są potrzebne aby nie przedawkować składników odżywczych. Np. owoce powinny być spożywane z pestką, słonie jedzą całe banany ze skórką, bo tam są inhibitory. :hihi: No, ale one nie znają kwiatków biochemii 8/ :hihi:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 10:13   

Rozumiem, że Ty banany jesz ze skórką?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 11:01   

WITAJ RAW0+ :hug:

RAW0+ napisał/a:
krzysztof2 napisał/a:
..............

Chłopie, przyswój sobie zasadę Heisenberga, która panuje w przyrodzie, to przestaniesz pisać takie elaboraty, które prowadzą w ślepą uliczkę. To jest jakaś taka przypadłość tutaj, że co poniektórzy przecedzają komara a połykają wielbłąda, ale tak to jest jak się zaczyna nie od tej strony :hihi:


Człowiek to nie to samo co gryzonie czy ptaki itd. - zapoznaj się z budową przewodu pokarmowego poszczególnych gatunków i i wewnętrznym wydzielaniem poszczególnych enzymów u zwierząt
Cytat:

Niektóre n zwierzęta posiadają znacznie bardziej wyodrębnione ww. żołądki t.j. żołądek enzymów pokarmowych.

Występują różnego rodzaju torebki policzkowe u małp, gryzoni, wole u ptaków, początkowe żołądki u wielorybów, delfinów i morświnów.

Kiedy ptaki połykają zboża i inne nasiona, ww. przebywają w wolu od 8 do 12 godzin. Przebywając tam absorbują wilgoć, pęcznieją, zaczynają kiełkować. Podczas kiełkowania nasiona zaczynają wytwarzać enzymy, które zaczynają trawić ww. nasiona [u ptaków ziarnojadów występuje również zjawisko połykania kamyków (gastrolity), aby mechanicznie rozdrobnić podkiełkowane nasiona].

szerzej
http://www.surawka.republika.pl/E1.htm


POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 11:13   

krzysztof2 napisał/a:
Człowiek to nie to samo co gryzonie czy ptaki itd. - zapoznaj się z budową przewodu pokarmowego poszczególnych gatunków i i wewnętrznym wydzielaniem poszczególnych enzymów u zwierząt

To, poco jesz wogóle orzechy, skoro natura podpowiada że to nie dla ciebie? :hihi: Acha, następny lisek chytrusek, który chce przechytrzyć naturę :hihi:
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 11:15   

Hannibal napisał/a:
Rozumiem, że Ty banany jesz ze skórką?

No raz spróbowałem, czy mogę być jak słoń :shock: :hihi: No nie wyszło 8/ :hah:
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 11:41   

Trzeba zacząć, od tego, że banan nie jest dla człowieka z naszej szerokości geograficznej. Tutaj nigdy się nie jadło takich rzeczy. Kto się tym żywi regularnie eksperymentuje.

A propos ograniczenia ziół, to nie prawda:
http://wyborcza.biz/Firma...y_przepisy.html
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Wto Mar 22, 2011 14:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 12:31   

Co to jest Codex i dlaczego nam nie pasuje
Codex Alimentarius - w Polsce znany jako Kodeks Żywnościowy - to zbiór zasad które powinny nas chronić, a w rzeczywistości będą nas ograniczać począwszy od jesieni 2010 roku:

- możliwe że żywność może być napromieniowana bez powiadomienia konsumenta (zob. zezwolenie FDA w USA na napromieniowanie)i - żywność może zawierać dodatki chemiczne oraz pestycydy, będąc nadal nazywana „żywnością ekologiczną”(zob. Zielona Księga w UE i złagodzenie przepisów dot. rolnictwa eko)
- wszystkie zwierzęta przeznaczone na mięso możliwe, że będą musiały zażywać antybiotyki i hormony wzrostu
-sprzedaż naturalnych witamin, suplementów mineralnych i ziół może być nielegalna, podobnie jak terapie naturalne stosujące te składniki (np.Kanada ustawa C-6 i C-51; UE dyrektywy dot. suplementów ).

„Kodeks jest politycznym ekwiwalentem współczesnych dokumentacji toksykologicznych, ponieważ zatwierdza i promuje w międzynarodowym handlu żywnością wszystko łącznie z pestycydami, naświetlaniem, biotechnologią i syntetycznymi odpowiednikami substancji leczniczych i odżywczych preferując je od naturalnych substancji.”
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 17:54   

monika2011_pl napisał/a:
[http://www.youtube.com/watch?v=Z_Qnkv5ks48&feature=player_embedded
BO KAŻDY MA WOLNY WYBÓR, jeden do obrony ziołolecznictwa a drugi to propagowania głupot, wolę mądrość Salomona i światłych ludzi. To kwestia w co się wieży, jeśli zależy Panu na prawie to proszę do prawnika. Proszę samemu poszukać ustępów do tekstu, ja już tą lekturę przeczytałam wszerz i w wzdłuż, nie mam czasu na to by kogoś uświadamiać i czytać mu lub wybierać tekst, to się robi samemu. Zachęcam do lektury Stop codex Alimentarius. Kto wie o co chodzi już działa. I mam nadzieję że będą tego rezultaty. A Pana może oświeci po fakcje albo jak zostanie to wprowadzone i wszyscy odczują to na własnej skurz. Tu trzeba działać i nie filozofować. Zapraszam do lektury i szukania więcej info. Polecam: http://www.stopcodex.pl/stop-thmpd/ http://www.stopcodex.pl/


Nie prosilem o odsylanie do YTube tylko o konkret.Nie interesuje mnie rowniez prawo i w zasadzie to nawet nie rozumiem takiej uwagi.Podnosicie Panstwo kwestie zakazu a w dokumentach EU na ktore sami sie powolujecie nie ma mowy o zadnym zakazie.Osoba ktora rzekomo dokumenty EU przeczytala wszerz i wzdluz nie powinna miec klopotu ze wskazaniem odpowiedniego ustepu.Reasumujac : powolujecie sie na zakaz ktorego de facto nie ma w ogole.Jesli pozostala analiza Codex Alimentarius jest rownie precyzyjna to moje gratulacje.Jak sie apeluje o petycje to trzeba wiedziec po co.
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 18:06   

monika2011_pl napisał/a:
- wszystkie zwierzęta przeznaczone na mięso możliwe, że będą musiały zażywać antybiotyki i hormony wzrostu
-sprzedaż naturalnych witamin, suplementów mineralnych i ziół może być nielegalna, .”


Tradycyjnie : prosze o odnosnik do odpowiedniego dokumentu Codex ktory cos takiego zapowiada.Jesli nie jest Pani w stanie podac takowego to pora na uprawnione pytanie : o co chodzi Panstwu wlasciwie tak naprawde chodzi ? 8-)
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 22, 2011 21:14   

W porządku Bruford. Bronisz dzielnie Codexu przed teoriami spiskowymi, to pewnie znasz odpowiedzi na pytania:
1) po co on powstał?
2) czy nie ma, po jego wprowadzeniu, zagrożenia dla swobodnego dostępu do naturalnych preparatów roślinnych, jak do tej pory?
Ja nie czytałam tego dokumentu, nie bardzo też daję wiarę teoriom spiskowym, ale coś jest na rzeczy, skoro taki szum 8-)
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 21:18   

gramakawa napisał/a:
W porządku Bruford. Bronisz dzielnie Codexu przed teoriami spiskowymi, to pewnie znasz odpowiedzi na pytania:
1) po co on powstał?
2) czy nie ma, po jego wprowadzeniu, zagrożenia dla swobodnego dostępu do naturalnych preparatów roślinnych, jak do tej pory?
Ja nie czytałam tego dokumentu, nie bardzo też daję wiarę teoriom spiskowym, ale coś jest na rzeczy, skoro taki szum 8-)

Jak przeczytasz ten dokument ze zrozumieniem, to dowiesz sie dlaczego Bruford (logicznie myslacy czlowiek) pisze tak, a nie inaczej.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 21:24   

Bruford napisał/a:
monika2011_pl napisał/a:
- wszystkie zwierzęta przeznaczone na mięso możliwe, że będą musiały zażywać antybiotyki i hormony wzrostu
-sprzedaż naturalnych witamin, suplementów mineralnych i ziół może być nielegalna, .”


Tradycyjnie : prosze o odnosnik do odpowiedniego dokumentu Codex ktory cos takiego zapowiada.Jesli nie jest Pani w stanie podac takowego to pora na uprawnione pytanie : o co chodzi Panstwu wlasciwie tak naprawde chodzi ? 8-)


Proszę zapisać się na bezpłatną subskrypcje kodeksu, na bieżąco przychodzą informacje, materiałów ustaw i rozmów z ważnymi ludźmi jest masa.
WKLEJAM KILA:
Witamy

Polecamy jeden z najlepszych tekstów w sieci po polsku przetłumaczony tekst ANH (Koalicji na Rzecz Naturalnego Zdrowia ) wyjaśniający zagrożenia ze strony Kodeksu Żywnościowego i jego powiązań z Unią Europejską na zaprzyjaźnionej stronie www kampanii NATURALNE NIELEGALNE?NIGDY!

Kodeks przebył długą drogę od swych pierwotnie ustalonych celów, koncentrujących się wokół ochrony konsumentów poprzez zapewnienie że żywność będzie wolna od zanieczyszczeń takich jak pozostałości pestycydów.
Obecnie daje oficjalne pozwolenie na akceptowalne poziomy wszystkiego, od pestycydów, poprzez dodatki chemiczne,organizmy modyfikowane genetycznie, po substancje zawierające metale ciężkie.

Kodeks w sprawach związanych z włączeniem syntetycznych substancji chemicznych do łańcucha produkcji i handlu żywnością opiera się na prymitywnych założeniach toksykologicznych. Polega na danych dotyczących bezpieczeństwa, które pochodzą z badania tego typu toksyn indywidualnie, i celowo nie bierze pod uwagę łącznego wpływu wszystkich toksyn na organizm ludzki"

Streszczenie tutaj: http://www.stopcodex.pl/2...su-z-prawem-uni i-europejskiej/

CAŁOŚĆ TUTAJ: http://www.naturalnenielegalne.pl/kodeks.html

NASTĘPNY:
W obronie leków ziołowych wspieramy petycję ogólnoeuropejską
Stop THMPD

Tekst petycji:
Wzywamy Komisję Europejską do wstrzymania Dyrektywy dotyczącej tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych (THMPD) 2004/24/EC, która zakłada uniemożliwienie dostępu do zdecydowanej większości leków ziołowych z dniem 30 kwietnia 2011.

THMPD ogranicza prawo każdego obywatela Unii Europejskiej do swoich własnych decyzji odnośnie zarządzania własnym zdrowiem. Wykracza ona bardzo daleko poza zasady kontrolowania produktów niebezpiecznych dla zdrowia i narzuca przymus stosowania ograniczonych metod lecznictwa.
Publiczny dostęp do produktów ziołowych, które tradycyjnie były ogólnodostępne powinien nadal pozostać nieograniczony.

Prosimy przeczytać wstęp do petycji:
http://www.stopcodex.pl/petycje/

Wideo.
Europoseł Daniel Hannan przemawia podczas głosowania w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w dniu 24 listopada 2010 w sprawie europejskich regulacji dotyczących leków ziołowych, które spowodują, że mogą zniknąć z rynku firmy sprzedające takie produkty.

http://www.youtube.com/watch?v=Z_Qnkv5ks48

NASTĘPNY:
biuletyn informacyjny:
W biuletynie StopCodex będziedziemy zawiadamiać o tematach dotyczących:

* akcji w Polsce, UE i na świecie przeciwko wprowadzeniu w życie ustaleń Komisji Codexu Alimentarius -Kodeksu Żywnościowego (KKŻ) oraz represyjnego prawodawstwa unijnego
* praktycznych porad, jak ochronić interesy własne i swoich klientów firm czy osób w jakkolwiek sposób związanych z:
* medycyną naturalną
* produkcją suplementów, ziół
* produkcją i przetwórstwem żywności ekologicznej.
Ponadto jako Subskrybent będziesz miał dostęp do wielu darmowych publikacji.

ZAPRASZAM DO LEKTURY
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 22, 2011 21:29   

Kangur, chyba szybciej się przekonam na własnej skórze ;-) Czasu brak na czytanie, są sprawy ważniejsze. Poza tym zrobią co chcą, nie mamy na to wpływu, ale sposoby obejścia, w razie czego, są. Polak potrafi :-D Dlatego nie bardzo się tym przejęłam 8-) Choć ciekawość, jak zwykle :->

A Ty, Kangur czytałeś rzeczony dokument?

Czekam jednak na odpowiedź Bruforda 8-)
Ostatnio zmieniony przez gramakawa Wto Mar 22, 2011 21:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 21:42   

Kangur napisał/a:
gramakawa napisał/a:
W porządku Bruford. Bronisz dzielnie Codexu przed teoriami spiskowymi, to pewnie znasz odpowiedzi na pytania:
1) po co on powstał?
2) czy nie ma, po jego wprowadzeniu, zagrożenia dla swobodnego dostępu do naturalnych preparatów roślinnych, jak do tej pory?
Ja nie czytałam tego dokumentu, nie bardzo też daję wiarę teoriom spiskowym, ale coś jest na rzeczy, skoro taki szum 8-)

Jak przeczytasz ten dokument ze zrozumieniem, to dowiesz sie dlaczego Bruford (logicznie myslacy czlowiek) pisze tak, a nie inaczej.


Można czytać na wiele sposobów ale to nie wystarczy, trzeba znać temat, co to niesie za sobą czyli konsekwencje i całe dalsze procedury oraz postępowanie, ale przede wszystkim czego kodeks dotyczy. Prawo nie opiera się na suchym tekście jeszcze wchodzi w to realne wdrożenie i konsekwencje. Kodeks nie jest groźny na pewno dla laika który nie zna dobrze tematu. ZAPRASZAM DO LEKTURY; tego co przesłałam, jest co czytać, wszystko jest dokładnie szczegółowo opisane, łącznie z tym ile osób liczy komisja kodeksu :) i jakie są podejmowane kroki w tej sprawie. Minimalna znajomość zagadnień medycznych- wskazana.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 21:46   

monika2011_pl napisał/a:

Można czytać na wiele sposobów ale to nie wystarczy, trzeba znać temat, co to niesie za sobą czyli konsekwencje i całe dalsze procedury oraz postępowanie, ale przede wszystkim czego kodeks dotyczy. Prawo nie opiera się na suchym tekście jeszcze wchodzi w to realne wdrożenie i konsekwencje. Kodeks nie jest groźny na pewno dla laika który nie zna dobrze tematu. ZAPRASZAM DO LEKTURY; tego co przesłałam, jest co czytać, wszystko jest dokładnie szczegółowo opisane, łącznie z tym ile osób liczy komisja kodeksu :) i jakie są podejmowane kroki w tej sprawie. Minimalna znajomość zagadnień medycznych- wskazana.

Czy nastapi ciag dalszy pitolenia bez konkretow?
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 21:53   

gramakawa napisał/a:
Kangur, chyba szybciej się przekonam na własnej skórze ;-) Czasu brak na czytanie, są sprawy ważniejsze. Poza tym zrobią co chcą, nie mamy na to wpływu, ale sposoby obejścia, w razie czego, są. Polak potrafi :-D Dlatego nie bardzo się tym przejęłam 8-) Choć ciekawość, jak zwykle :->

A Ty, Kangur czytałeś rzeczony dokument?

Czekam jednak na odpowiedź Bruforda 8-)


No niestety, tego się nie obejdzie tak łatwo, można coś zniszczyć co było budowane setki lat.
Mamy na to wpływ i to wielki. W Kanadzie dzięki czujności obywateli, ustawa nie doszła do skutku. A z tego co wiem "Polak mądry po szkodzie", czego nie chciałabym doświadczyć.
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 22, 2011 21:56   

monika2011_pl napisał/a:

Minimalna znajomość zagadnień medycznych- wskazana.


Dlatego cierpliwie czekam na opinię Bruforda, który Codex przeczyta/ł i da nam niebawem wyczerpującą odpowiedź :->
Bo jeśli nie przeczytał, to fifty/fifty :-D
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 21:56   

Kangur napisał/a:
monika2011_pl napisał/a:

Można czytać na wiele sposobów ale to nie wystarczy, trzeba znać temat, co to niesie za sobą czyli konsekwencje i całe dalsze procedury oraz postępowanie, ale przede wszystkim czego kodeks dotyczy. Prawo nie opiera się na suchym tekście jeszcze wchodzi w to realne wdrożenie i konsekwencje. Kodeks nie jest groźny na pewno dla laika który nie zna dobrze tematu. ZAPRASZAM DO LEKTURY; tego co przesłałam, jest co czytać, wszystko jest dokładnie szczegółowo opisane, łącznie z tym ile osób liczy komisja kodeksu :) i jakie są podejmowane kroki w tej sprawie. Minimalna znajomość zagadnień medycznych- wskazana.

Czy nastapi ciag dalszy pitolenia bez konkretow?


Masz przed nosem i ciężko zajrzeć, trochę wzrok trzeba skierować w górę, chyba że zasób tekstu boli
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 22, 2011 21:59   

[quote="monika2011_pl] można coś zniszczyć co było budowane setki lat.
Mamy na to wpływ i to wielki. W Kanadzie dzięki czujności obywateli, ustawa nie doszła do skutku. A z tego co wiem "Polak mądry po szkodzie", czego nie chciałabym doświadczyć.
[/quote]

Możesz rozwinąć wyboldowane?

Czy petycje coś pomogą? Polacy są bierni, jak na razie 8-) Myślę, jednak, że jak się obudzą, to Unia dostanie wielkiego kopa ze wszystkimi swoimi 'codexami' :-D
Ostatnio zmieniony przez gramakawa Wto Mar 22, 2011 22:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 22:02   

gramakawa napisał/a:
monika2011_pl napisał/a:

Minimalna znajomość zagadnień medycznych- wskazana.


Dlatego cierpliwie czekam na opinię Bruforda, który Codex przeczyta/ł i da nam niebawem wyczerpującą odpowiedź :->
Bo jeśli nie przeczytał, to fifty/fifty :-D

TO WASZ GURU :-D
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 22, 2011 22:03   

monika2011_pl napisał/a:
gramakawa napisał/a:
monika2011_pl napisał/a:

Minimalna znajomość zagadnień medycznych- wskazana.


Dlatego cierpliwie czekam na opinię Bruforda, który Codex przeczyta/ł i da nam niebawem wyczerpującą odpowiedź :->
Bo jeśli nie przeczytał, to fifty/fifty :-D

TO WASZ GURU :-D


No, Moniko, nie mój :roll:
Ale czekam :-D
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 22:05   

gramakawa napisał/a:
[quote="monika2011_pl] można coś zniszczyć co było budowane setki lat.
Mamy na to wpływ i to wielki. W Kanadzie dzięki czujności obywateli, ustawa nie doszła do skutku. A z tego co wiem "Polak mądry po szkodzie", czego nie chciałabym doświadczyć.


Możesz rozwinąć wyboldowane?

Czy petycje coś pomogą? Polacy są bierni, jak na razie 8-) Myślę, jednak, że jak się obudzą, to Unia dostanie wielkiego kopa ze wszystkimi swoimi 'codexami' :-D [/quote]

Za to obywatele Europy nie śpią, tylko my czekamy na "konkrety" :) może się doczekamy namacalnie po fakcje, przynajmniej co poniektórzy.
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 22:12   

Z jednej strony, jak preparaty naturalne nie będą dostępne na rynku (w aptekach), to ludzie zaczną chodzić na łąki i do lasów po te "preparaty". Zawsze jakiś plus :)
Ja chcę w tym roku zrobić sobie nalewkę z szyszek sosnowych, słyszałam, ze jest to dobry syrop na ból gardła :)
:papa:
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 22:14   

KOMUNIKAT KOMISJI DO RADY I PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
dotyczący sprawozdania na temat doświadczeń uzyskanych w wyniku stosowania przepisów rozdziału 2a dyrektywy 2001/83/WE, zmienionej dyrektywą 2004/24/WE, w sprawie przepisów szczegółowych, mających zastosowanie do tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych Dokument na podstawie art. 16i dyrektywy 2001/83/WE
DLA TYCH CO CHCĄ GO POSTUDIOWAĆ: http://eur-lex.europa.eu/...08DC0584:PL:NOT
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 22, 2011 22:15   

Kochana, podpisałam petycję, parę miesięcy temu.
Co jeszcze mogę zrobić, oprócz nie unicestwiania chwastów, w których odkryłam niesamowitych sprzymierzeńców człowieka. Uwierz mi, żadna Łunia im nie zaszkodzi, pod warunkiem, że zrezygnujemy z nieskazitelnych trawników i damy im swobodnie rosnąć. Przecież nas nie zjedzą. Wiedza jest, w internecie także. Powiem tyle, że nawet zakazane jest niepotrzebne, są zastępcy, za naszym oknem :x
Jedynie ta Fukushima :razz:
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 22, 2011 22:17   

monika2011_pl napisał/a:
KOMUNIKAT KOMISJI DO RADY I PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
dotyczący sprawozdania na temat doświadczeń uzyskanych w wyniku stosowania przepisów rozdziału 2a dyrektywy 2001/83/WE, zmienionej dyrektywą 2004/24/WE, w sprawie przepisów szczegółowych, mających zastosowanie do tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych Dokument na podstawie art. 16i dyrektywy 2001/83/WE
DLA TYCH CO CHCĄ GO POSTUDIOWAĆ: http://eur-lex.europa.eu/...08DC0584:PL:NOT


T^o i dzięki, znajdę czas. Moniczko, już Cię lubię :hug:
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 22:20   

sinsemilla napisał/a:
Z jednej strony, jak preparaty naturalne nie będą dostępne na rynku (w aptekach), to ludzie zaczną chodzić na łąki i do lasów po te "preparaty". Zawsze jakiś plus :)
Ja chcę w tym roku zrobić sobie nalewkę z szyszek sosnowych, słyszałam, ze jest to dobry syrop na ból gardła :)
:papa:


To jest bardzo fajne podejście, ale tylko dla osób które są zdrowe. Jest wiele preparatów ziołowych które są pomocne w walce np z rakiem. Liczmy się z tym, że masę firm zielarskich upadnie które produkują produkty ziołowe. Interesuje się tą tematyką wiele lat i tego naprawdę jest masa, o czym może niektórzy nie mają pojęcia.
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 22, 2011 22:21   

monika2011_pl napisał/a:
sinsemilla napisał/a:
Z jednej strony, jak preparaty naturalne nie będą dostępne na rynku (w aptekach), to ludzie zaczną chodzić na łąki i do lasów po te "preparaty". Zawsze jakiś plus :)
Ja chcę w tym roku zrobić sobie nalewkę z szyszek sosnowych, słyszałam, ze jest to dobry syrop na ból gardła :)
:papa:


To jest bardzo fajne podejście, ale tylko dla osób które są zdrowe. Jest wiele preparatów ziołowych które są pomocne w walce np z rakiem. Liczmy się z tym, że masę firm zielarskich upadnie które produkują produkty ziołowe. Interesuje się tą tematyką wiele lat i tego naprawdę jest masa, o czym może niektórzy nie mają pojęcia.


Ha, ha, a Bruford na to: Przecież jest chemioterapia :faint:
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 22:28   

monika2011_pl napisał/a:
Interesuje się tą tematyką wiele lat i tego naprawdę jest masa, o czym może niektórzy nie mają pojęcia.

Więc proszę, napisz o tym na forum. Może ktoś skorzysta, póki jeszcze Czas :)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 22:31   

gramakawa napisał/a:
Kochana, podpisałam petycję, parę miesięcy temu.
Co jeszcze mogę zrobić, oprócz nie unicestwiania chwastów, w których odkryłam niesamowitych sprzymierzeńców człowieka. Uwierz mi, żadna Łunia im nie zaszkodzi, pod warunkiem, że zrezygnujemy z nieskazitelnych trawników i damy im swobodnie rosnąć. Przecież nas nie zjedzą. Wiedza jest, w internecie także. Powiem tyle, że nawet zakazane jest niepotrzebne, są zastępcy, za naszym oknem :x
Jedynie ta Fukushima :razz:


Każdy chce wolności :)
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 22:33   

gramakawa napisał/a:
monika2011_pl napisał/a:
sinsemilla napisał/a:
Z jednej strony, jak preparaty naturalne nie będą dostępne na rynku (w aptekach), to ludzie zaczną chodzić na łąki i do lasów po te "preparaty". Zawsze jakiś plus :)
Ja chcę w tym roku zrobić sobie nalewkę z szyszek sosnowych, słyszałam, ze jest to dobry syrop na ból gardła :)
:papa:


To jest bardzo fajne podejście, ale tylko dla osób które są zdrowe. Jest wiele preparatów ziołowych które są pomocne w walce np z rakiem. Liczmy się z tym, że masę firm zielarskich upadnie które produkują produkty ziołowe. Interesuje się tą tematyką wiele lat i tego naprawdę jest masa, o czym może niektórzy nie mają pojęcia.


Ha, ha, a Bruford na to: Przecież jest chemioterapia :faint:


Po chemioterapia nie ma już nic, tylko kochany nadzieja, ale i cuda czasem się zdarzają :)

Jest np taki preparat dla pacjentów po chemioterapii na porost włosów na bazie henny dostępny w aptece, tego można pisać wiele, zioła które podnoszą odporność i nie kolidują z tradycyjnymi zabiegami chemioterapii i są bardzo pomocne, pobudzające organizm do walki, oczyszczające, odtruwające, bogate w witaminy i minerały. Np sok z owoców noni nie wiem czy ktoś słyszał?
Ostatnio zmieniony przez monika2011_pl Wto Mar 22, 2011 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 22:41   

Kochana Wiara i Nadzieja :)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 23:53   

monika2011_pl napisał/a:

Po chemioterapia nie ma już nic, tylko kochany nadzieja, ale i cuda czasem się zdarzają :)
Jest np taki preparat dla pacjentów po chemioterapii na porost włosów na bazie henny dostępny w aptece, tego można pisać wiele, zioła które podnoszą odporność i nie kolidują z tradycyjnymi zabiegami chemioterapii i są bardzo pomocne, pobudzające organizm do walki, oczyszczające, odtruwające, bogate w witaminy i minerały. Np sok z owoców noni nie wiem czy ktoś słyszał?

Czyli reklama swojego biznesu poprzez dalsze pitolenie.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 07:28   

Kangur napisał/a:
[Czyli reklama swojego biznesu poprzez dalsze pitolenie.


Dokladnie.
W dokumencie cytowanym nie ma slowa o zakazie to raz.
Jest o zasadach rejestracji i ograniczeniach stosowania.Ergo , z wymienionej regulacji prawnej klopot bedzie jedynie dla cudowynalazcy ktory sobie skompiluje jakas cudmieszanke lecznicza nie wiadomo z czego i nastepnie oglosi ze dziala np na raka.I tu jest problem bo takiego preparatu nie zarejestruje dopoki nie bedzie badan.Nie ma slowa na temat ograniczenia dostepu do normalnych , tradycyjnych preparatow ziolowych.Manipulacja slowami krotko mowiac.
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 07:31   

gramakawa napisał/a:
[Ha, ha, a Bruford na to: Przecież jest chemioterapia :faint:


Mozna wrocic do rozmowy jak :
1.przeczytasz ze zrozumieniem teksty o ktorych tutaj jest mowa
2.przestaniesz na sile i w tak malo inteligentny sposob wciskac komus (tutaj mnie) slowa ktorych nie napisal :-)

Powyzsze to warunki konieczne do kontynuowania rozmowy.
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 07:35   

monika2011_pl napisał/a:
[Można czytać na wiele sposobów ale to nie wystarczy, trzeba znać temat, co to niesie za sobą czyli konsekwencje i całe dalsze procedury oraz postępowanie, ale przede wszystkim czego kodeks dotyczy. Prawo nie opiera się na suchym tekście jeszcze wchodzi w to realne wdrożenie i konsekwencje. Kodeks nie jest groźny na pewno dla laika który nie zna dobrze tematu. ZAPRASZAM DO LEKTURY; tego co przesłałam, jest co czytać, wszystko jest dokładnie szczegółowo opisane, łącznie z tym ile osób liczy komisja kodeksu :) i jakie są podejmowane kroki w tej sprawie. Minimalna znajomość zagadnień medycznych- wskazana.


Czytac to trzeba to co potrzebne.Na razie poza swoimi tekstami propagandowymi ktore w roznych mutacjach mowia o jednym przytacza Pani jeden tekst dyrektywy , jak juz wiemy niewlasciwie.
A bedzie jakis odnosnik to tych krow i innych co moze beda musialy czy tez bedzie tylko dalej to samo?
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 07:39   

monika2011_pl napisał/a:
gramakawa napisał/a:
monika2011_pl napisał/a:

Minimalna znajomość zagadnień medycznych- wskazana.


Dlatego cierpliwie czekam na opinię Bruforda, który Codex przeczyta/ł i da nam niebawem wyczerpującą odpowiedź :->
Bo jeśli nie przeczytał, to fifty/fifty :-D

TO WASZ GURU :-D


No to chyba juz widac po takich tekstach ze najprawdopodobniej nie bedzie z kim logicznie rozmawiac.A chodzilo o taki drobiazg : apel o podpisanie petycji bo bedzie zakaz ---pytanie gdzie w dokum.jest o zakazie ----brak odpowiedzi z lekkim przechylem w strone akcentowania ze to jakas wiedza dostepna tylko tym co od wielu lat..... itd a potem , jak zawsze , wtyki typu personalnego. :-) .To samo co zwykle.
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
Ostatnio zmieniony przez Bruford Śro Mar 23, 2011 08:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 10:09   

monika2011_pl napisał/a:
Molka napisał/a:
mnie własnie ten kwas foliowy interesuje, wówczas tez można by się wypiąć na farmacje... :hihi:


Właśnie to farmacja się wypina na preparaty naturalne :) chce mieć monopol na leki z wyciągami z ziół i syntetykami. Temu chce likwidacji ziół z rynku. Jedyną drogą żeby nie dopięła swego jest obrona produktów naturalnych. Na farmacje to my się będziemy dopiero wypinać jak będziemy sami szukać ziół :) i je uprawiać. Na razie był Herbapol czy inne firmy zajmujące się ziołolecznictwem, a teraz będzie jedna firma pod tytułem syntetyk.
A tak apropo, nie ma naturalnych preparatów z kwasem foliowym, bo mi się wydaje że jest, w postaci sproszkowanych ziół :) Ale są również poważniejsze choroby niż dostarczanie dla organizmu kwasu foliowego, który najbardziej jest potrzebny kobietom w ciąży, jest dużo leków ziołowych pomagających w walce z rakiem czy np astmie itd...

monika możesz podać jakieś info,linka do ziolowych leków na astmę, podrzucę komuś do przeczytania jako alternatywę
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Śro Mar 23, 2011 11:23   

Bruford napisał/a:
gramakawa napisał/a:
[Ha, ha, a Bruford na to: Przecież jest chemioterapia :faint:


Mozna wrocic do rozmowy jak :
1.przeczytasz ze zrozumieniem teksty o ktorych tutaj jest mowa
2.przestaniesz na sile i w tak malo inteligentny sposob wciskac komus (tutaj mnie) slowa ktorych nie napisal :-)

Powyzsze to warunki konieczne do kontynuowania rozmowy.


Ten wpis nie jest po to, by kontynuować rozmowę z PANEM Brufordem.
Obydwa punkty świadczą o Panu, nie o mnie.

Piszę, aby przyznać wtyk personalny za niepotrzebny, zmieniam na " a lekarz na to".

monika2011_pl: obyś nie miała racji :-)

Sylwiazłodzi: ja przeczytałam z postu Moniki o "lekach ziołowych wspomagających", nie "lekach na..". Tak zresztą zioła od lat się traktuje, jako wspomagające w walce z chorobą, od Tybetu po Andy :-)


Sinsemilla: Kochana Wiara i Nadzieja nie do ruszenia ;-)

:-)
Ostatnio zmieniony przez gramakawa Śro Mar 23, 2011 11:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 18:19   

gramakawa napisał/a:
[Obydwa punkty świadczą o Panu, nie o mnie.

Piszę, aby przyznać wtyk personalny za niepotrzebny, zmieniam na " a lekarz na to".



I bardzo dobrze.Zawsze jakas nauka przyswojona , chocby uczacy sie udawal ze go to nie dotyczy 8-)
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Śro Mar 23, 2011 19:31   

Bruford napisał/a:


I bardzo dobrze.Zawsze jakas nauka przyswojona , chocby uczacy sie udawal ze go to nie dotyczy 8-)


O! Wychodzi na to, że to ja najbardziej Pana dotknęłam, bo dostałam w oba policzki, choć nastawiłam jeden. To tez o Panu coś mówi 8-) Miłego wieczoru.
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 20:27   

Bruford napisał/a:
nauka przyswojona , chocby uczacy sie udawal ze go to nie dotyczy 8-)

Skojarzyło mi się :
Orkiestra Na Zdrowie - Nauczycielka
:)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 21:21   

gramakawa napisał/a:
że to ja najbardziej Pana dotknęłam


Przykro mi rozczarowac , nic takiego nie mialo miejsca :-)

gramakawa napisał/a:
Miłego wieczoru


Fajna taka hipokryzja ,swoja droga na forach bardzo czesta, do znudzenia nieomal
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 21:24   

O ile ktokolwiek jest zainteresowany watkiem zalozonym przez Monika 2001pl,zwracam uwage na sposob sformulowania pytan do ankiety - prawda ze podchwytliwy ?
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 21:41   

Bruford napisał/a:
gramakawa napisał/a:
Miłego wieczoru

Fajna taka hipokryzja

To taka bardzo charakterystyczna cecha rasowego dobrysty - "słodziutkie" pożegnanie w kontekście ewidentnego wkuurwienia na adwersarza :-D Na tym Forum również często praktykowana :evil:

Marishka
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 21:42   

Dobrej Nocy :hug: :papa:
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 21:52   

Bruford napisał/a:
O ile ktokolwiek jest zainteresowany watkiem zalozonym przez Monika 2001pl,zwracam uwage na sposob sformulowania pytan do ankiety - prawda ze podchwytliwy ?


Logiczne arcydzieło, warte uwiecznienia.

:-)


Byłbym zapomniał,
Miłej nocy i słodkich snów.
:-)
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 21:57   

M i T napisał/a:
Bruford napisał/a:
gramakawa napisał/a:
Miłego wieczoru

Fajna taka hipokryzja

To taka bardzo charakterystyczna cecha rasowego dobrysty - "słodziutkie" pożegnanie w kontekście ewidentnego wkuurwienia na adwersarza :-D Na tym Forum również często praktykowana :evil:

Marishka


Prawda ze slodkie? I takie oklepane. Mnie to zawsze rozsmiesza , jak juz brak argumentow to zawsze mowia "Pan Bruford" .To juz za czasow for opty wystepowalo.
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 22:36   

Bruford napisał/a:
To juz za czasow for opty wystepowalo.

Na forum tatrzańskim mówiło się wprost -
wypozdrawiam
wypapataj
itd. :-D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Śro Mar 23, 2011 22:37   

Wykopaliście już ostatnio kilka osób w równie 'inteligentnym' stylu. Atakujecie jak wygłodniałe stado hien nielubianych forumowiczów.
Oczywiście bez hipokryzji i z aplauzem są prezentowane tutaj wymiociny i kupy :razz:
Nie będę się dłużej babrać w tym gnojowisku.
Bawcie się dobrze.
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 15:54   

gramakawa napisał/a:
Nie będę się dłużej babrać w tym gnojowisku.
Bawcie się dobrze.

A ja chyba z Tobą gramakawa pójdę, i będą mieli NARESZCIE "święty" spokój :D
Zero dobrystów, to będzie RAJ dla Tomkiewiczów :)

Z dedykacją dla coponiektórych (kmwtw):
http://www.youtube.com/watch?v=A0sYLdioT5w
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
Ostatnio zmieniony przez Joannaż Czw Mar 24, 2011 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 21:16   

gramakawa napisał/a:
babrać w tym gnojowisku.
.


Elegancja do konca 8-)
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 19:57   

ASTMA OSKRZELOWA: http://www.sezamagency.com/ziola.htm
Ostatnio zmieniony przez monika2011_pl Pią Kwi 01, 2011 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
monika2011_pl

Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 25
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 20:00   

sylwiazłodzi,
ASTMA OSKRZELOWA
Mieszanki ziołowe:
1)zmieszać równe ilości ziela tymianku, ziela fiołka trójbarwnego (bratka), liścia podbiału, korzenia amonu, owocu anyżu, kwiatu arniki. 1 łyżkę stołową ziół zalać 1 szklanką wrzątku. Odstawić do naciągnięcia na 15 minut. Pić 2 razy dziennie po szklance odwaru. Można też zażywać po 1/2 łyżki sproszkowanych ziół.
2) Zmieszać po 25 g kwiatu dziewanny, 30 g korzenia biedrzeńca, 20 g liści podbiału, po 15 g liści malwy i ziela kopytnika oraz po 10 g kwiatu maku, korzenia mydlnicy, ziela tymianku. 1 łyżkę stołową ziół zalać 1 szklanką wody. Gotować na małym ogniu przez 2 minuty. Odstawić pod przykryciem na 15 minut. Napar pić 3 razy dziennie.
INHALACJA:
Na płytę rozgrzanego pieca albo kuchenki elektrycznej nasypać liści bielunia. Wdychany dym ze sproszkowanych ziół powoduje przerwanie ataku astmy.

Więcej na ten temat w "Kalendarz zdrowia medycyny naturalnej 2004" Andrzeja Żak Indeks 316660

LINKI:
http://www.bonimed.pl/go-...oskrzelowa.html
http://zielarniasopocka.p...roducts_id=1186
http://www.free.zonetv.pl/astma-ziola-.html
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 07:38   

Zakaz wielu produktów ziołowych JUŻ technicznie obowiązuje

01.05.2011 jest dniem, w którym pętla regulacji Unii Europejskiej w związku z produktami ziołowymi mocno się zacisnęła. Wynik? Tysiące produktów ziołowych z technicznego punktu widzenia stają się nielegalne, ponieważ po prostu nie można negocjować z przepisami stworzonymi przez UE w ciągu 10 lub więcej lat. Pełne wdrożenie unijnej dyrektywy dotyczącej tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych (THMPD) dzisiaj stanowi ostatni kawałek skomplikowanej układanki, który będzie miał wpływ na większość najbardziej użytecznych i skutecznych produktów ziołowych na rynku UE. Dotyczy to większości produktów ziołowych związanych z długowiecznymi pozauropejskimi systemami opieki zdrowotnej takimi jak medycyna chińska (TCM), medycyna tybetańska, Ayurveda, południowo afrykańska, Amazońska i inne tradycje.

Podpisz petycję Avaaz już TERAZ

Jeśli czujesz, że jest coś fundamentalnie złego z tym - czy to Cię irytuje, złości lub po porostu dotyczy Ciebie - proszę podpisz petycję Avaaz i zapytaj jak najwięcej innych osób czy nie zrobią tego samego. Musimy być w stanie pokazać Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji Leków, Rządom Państw UE, Europejskim Parlamentarzystom jak bardzo ludzie odczuwają tą ogromną niesprawiedliwość. Z technicznego punktu widzenia wszystkie wyprodukowane ziołowe leki, które nie zostały zarejestrowane pod unijną dyrektywę dotyczącą tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych (THMPD) są zakazane. Problemem jest to, że tylko około 200 różnym produktom udało się przejść te skomplikowane regulacje; takie które są specjalnie skalibrowane aby mogły mieścić się w wąskim zakresie produktów ziołowych.

Tak więc, jakie produkty są korzystne a jakie są niedozwolone

Zwycięzcami są głównie produkty pochodzące z wyciągów alkoholowych pojedynczych ziół, które są wspólne dla europejskich ( i szczególnie niemieckich) fitofarmaceutycznych tradycji. Głównymi przegranymi są produkty związane z najdłuższymi na świecie, najbardziej przyjętymi, najbardziej rozwiniętym holistycznymi systemami opieki zdrowotnej, w szczególności Ayurveda i TCM. Mniej znane i mniej zglobalizowane tradycje takie jak tybetańskie, koreańskie, południowej Afryki i tradycje Amazonii są również ofiarą. Ale nie tylko leki ziołowe padają ofiarą regulacji UE. Inne kategorie produktów również stają się zabronione, gdyż zawierają związki odżywcze i ziołowe produkty związane z żywieniowym i czynnościowym sposobem leczenia. Problem występuje gdy poszczególne składniki ziołowe są uważane za lecznicze przez regulacje prawne, to wtedy cały produkt staje się nielegalny i nie może być nadal sprzedawany jako suplement żywności.

Dlaczego zakaz nie będzie natychmiastowy


Jeśli spodziewasz się, że zobaczysz puste półki w sklepach od poniedziałku 2-go maja będziesz musiał poczekać. Istnieje kilka powodów. Po pierwsze organom regulującym zajmie dużo czasu sporządzenie ustaleń dotyczących produktów, które wciąż pozostają na rynku, sprzedawane jako roślinne suplementy żywności. W niektórych krajach UE takich jak Holandia i Czechy, które mają liberalną politykę, nie należy spodziewać się żadnych zmian w chwili obecnej, tak jak w krajach, w których uznawane są produkty TCM i Ayurvedic jako suplementy żywności. Inne, jak Wielka Brytania i Niemcy, dwa kraje, które zarejestrowały większość produktów pod THMPD, mają odmienne zdanie. Dla tych krajów i innych, które idą za ich przykładem, suplement żywności, który posiada farmakologicznie czynne składniki ziołowe uważany jest za lek. W związku z czym należy go usunąć z rynku, chyba że jest zarejestrowany. Skutki tej polityki są dalekosiężne i szkodliwe z punktu widzenia serii produktów, które zostały wprowadzone na rynek przed majem 2011 roku. Aby zmniejszyć ryzyko natychmiastowego publicznego oburzenia, Wielka Brytania pozwoliła na sprzedaż przez sprzedawców detalicznych przed 10 kwietniem 2011 produkty, które zostały uznane za niezarejestrowane ziołowe leki. Niektóre z tych produktów mogą mieć datę ważności 2 lub 3 lata, więc będą zmniejszać efekt nieuniknionych zakazów.

Aktualizacja dotycząca rewizji sądowej dyrektywy THMPD przez ANH/ Benefit Fundation

Naszym powodem wniesienia sprawy do sądu jest utrata produktów objętych europejskim prawem medycznym i żywnościowym. Wytrwale pracujemy z zainteresowanymi stronami w całej Europie by wnieść sprawę i jesteśmy prawie gotowi aby to zrobić. Jednak ze względu na złożoność sprawy zajęło to dłużej niż planowano. Mamy nadzieję, że sprawa ta zostanie wniesiona wkrótce. Będziemy dokładnie informować o naszych postępach, robimy co w naszej mocy wraz z naszymi prawnikami europejskimi by wyjaśnić jedną z największych niesprawiedliwości niszczącej medycynę naturalną.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli nasze działania finansowo. A także tym, którzy przekazują informacje o problemach związanych z produktami ziołowymi.

Teraz proszę, zróbcie co w Waszej mocy aby pozyskać jak najwięcej sygnatariuszy petycji Avaaz.

W zdrowiu, naturalnie

Dr Robert Verkerk

Dyrektor Wykonawczy ANH UK[1]

PETYCJA AVAAZ w sprawie powstrzymania dyrektywy THMPD z polskim tłumaczeniem TUTAJ:

http://www.stop-thmpd.pl


Więcej informacji nt. Dyrektywy „ziołowej” THMPD tutaj:

http://www.stopcodex.pl/stop-thmpd/
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 08:57   

Ja osobiście nie stosuję żadnych suplementów, ale to głupota ludziom nakazywać i zakazywać. To wina systemu, który dajemy sobie narzucić. Każdy powinien sam o sobie decydować, czy chce takie coś brać. Głosujemy na socjalistów typu PO, PIS czy SLD a potem dziwimy się, że chcą nam narzucić swoje głupoty.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Maj 05, 2011 10:07   

Nie rozumiem, dlaczego obie strony się okopały, zamiast podjąć rzeczową dyskusję na podstawie medialnych informacji a potem skonfrontować je z odpowiednimi fragmentami ustaw oraz z prawną praktyką, określić, do czego te przepisy są lub mogą zostać wykorzystane.
W Polsce obowiązuje ustawa jakaś tam, nazywana potocznie Codex alimentarius, aczkolwiek ustawa nie zawiera tych słów. Swego czasu pisałem o niej w Poradniku.
Każdy może ją sobie znaleźć. Podobnie w tej chwili są na tapecie ustawy, które dotyczą funkcjonowania aptek, refundowania leków, naliczania odpowiednich współczynników sprzedaży itd. do której to ustawy samorządy aptekarskie mają wiele zastrzeżeń. Odwrotnie, niż Naczelna Rada Lekarska, czego sobie tu nie odmówię. :)
Tak więc w tej samej materii sami fachowcy miewają przeciwstawne zdania.

Czy grozi nam totalitaryzm medyczny, czy są to tylko nieuzasadnione obawy?
Czy ustawy są dobre, czy złe i dlaczego?
Jeżeli są dobre, to... należy zapytać, dla kogo?
Jeżeli są złe, to... również należy zapytać, dla kogo?

Tak nam się powoli krystalizuje macierz gry i kłania John von Neumann.
Odpowiedzmy sobie rzetelnie na te pytania.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Maj 05, 2011 10:54   

Jak wiadomo prawo służy w zamyśle do ochrony praworządności.
Ongiś słynny Drzymała nie mogąc uzyskać zezwolenia na budowę chałupy postawił wóz cyrkowy na kołach i codziennie go przestawiał.
Ktoś wie, jak to się skończyło?
Niemiecki nadzór budowlany stwierdził, że to mieszkanie nie spełnia norm, jest za niskie i ostatecznie wykopali Drzymałę z jego własnej działki budowlanej.

Kiedyś w Grecji chciałem sobie kupić zwykłą syntetyczną witaminę C 200mg. taką, jakiej jest pełno w każdej polskiej aptece. Magister się skrzywił mówiąc, że ma tę witaminę. Entuzjastycznie powiedziałem, że biorę, więc magister mając tak namolnego klienta w końcu wytaszczył z głębi półek fiolkę w której było zaledwie kilkanaście musujących, smakowych tabletek po 60mg. Było ich tylko kilkanaście i kosztowały takoż kilkanaście euro.
Zasępiony zrezygnowałem. Nienaganne oblicze greckiego magistra w milczeniu wyrażało kwestię: "A nie mówiłem?"

JW
PS Bez problemu mógłbym zaopatrzyć cały autobus w loperamid za godziwą cenę, na wypadek niedyspozycji.
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 19:31   

Cytat:
Od tego weekendu w państwach należących do Unii Europejskiej wprowadzono restrykcyjne prawo delegalizujące setki naturalnych ziół leczniczych używanych na naszym kontynencie od pokoleń. Według brukselskiego reżimu celem jest ochrona konsumentów przed potencjalnie niebezpiecznymi dla zdrowia „tradycyjnymi” medykamentami…

http://prawdaxlxpl.wordpr...iololecznictwa/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved