Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wodniak jądra u weterana optymalnego
Autor Wiadomość
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Czw Sty 31, 2013 21:39   Wodniak jądra u weterana optymalnego

W styczniowym wydaniu "Optymalni" jest ciekawy list oto on:

Szanowny Panie Doktorze,
Od prawie 17 lat (bez przerwy) stosuję żywienie optymalne. Wyleczyłem się z wielu chorób i czuję się świetnie. Mam 73 lata. Dwa i pół roku temu zauważyłem powiększanie się lewego jądra. Lekarz urolog stwierdził, że to wodniak. Zalecił wielokrotne ściąganie lub operację. Nie umiał określić przyczyny tego zjawiska. Jądro mnie nie boli, ale systematycznie, powoli rośnie. W młodości lubiłem sport, a w szczególności piłkę nożną i wielokrotnie obrywałem piłką lub nogą w to miejsce, często zwijając się z bólu. Czy to może być przyczyną? Czy stosowane żywienie optymalne miałoby jakikolwiek wpływ? Z żywienia optymalnego nigdy bym nie zrezygnował, nawet gdyby trzeba zdecydować się na operację. Czytam w miesięczniku 'Optymalni", Pana wyważone porady, dlatego ośmieliłem się do Pana napisać.
Życzę Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i dobrego zdrowia w Nowym Roku!
Franciszek S. ze Stargardu
http://optymalni.org.pl/i...azeta&idart=825

Wodniak jądra to nie jest rak, ale może sie okazać zwiastunem nowotworu:
http://mezczyzna-i-zdrowi...est-grozny.html
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 31, 2013 22:08   

Przesłanie ?
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Pią Lut 01, 2013 05:53   

Gavroche napisał/a:
Przesłanie ?


dieta optymalna zabija a conjamniej jest powodem strasznych schorzeń w wieku 73 lat. przechodźmy na wegetarianizm :evil:
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Lut 01, 2013 08:31   

Gavroche napisał/a:
Przesłanie ?

No Pan Witold wyjasnil jego przeslanie - trollowanie i glupawe teksty majace na celu wetkniecie kija w szprychy i beki z wznieconej klotni.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 15:56   

Żeby nie zakładać nowego wątku, optymalny z 11-letnią karierą optymalną doprawił sie raka prostaty, chory stosował dietę od 1998 roku, a na raka zachorował w 2009 roku

Szanowny Panie Doktorze,
piszę do Pana ponieważ potrzebuję wskazówek do dalszego stosowania Ż.O. Od roku 1998 mój partner (60lat) i ja (40lat) stosowaliśmy się do zaleceń dra. Kwaśniewskiego i odżywialiśmy się optymalnie. Nasze samopoczucie poprawiło się ale nie tak, żebyśmy oboje byli w euforii, tak jak autorzy listów do Pana dra. Kwaśniewskiego, że prawie wszystkie dolegliwości cofały się po dwóch tygodniach stosowania diety. Możliwe, że to moja wina, że popełniłam całą masę błędów, o których dowiedziałam się gdy miesiąc temu u mojego partnera zdiagnozowano raka prostaty. Jestem w szoku, on może nie daje tego po sobie poznać, powtarza tylko, że co jest pisane to i tak będzie.
Jestem zszokowana bo taka super dieta i co? Moja Babcia (86lat), która całe życie nie stosowała żadnej diety ma się całkiem dobrze, a w jej diecie nigdy nie brakowało cukru i dodam, że przeżyła całą swoją rodzinę! Dwie osoby w mojej rodzinie zmarły na raka i wiem czym to 'pachnie'.
Panie doktorze, gdyby nie leki antydepresyjne, które od roku stosuję nie miałabym siły na nic pomimo żywienia optymalnego. Coś jest wyraźnie nie tak!
W Arkadii w Bielsku leczono mnie prądami na nerwicę ale nie wyleczono, dopiero leki pomogły.
Na diecie optymalnej 'przerabiałam' też zakażenie grzybicą skóry i pochwy. Dopiero odpowiednie leki i być może włączenie do diety jogurtów spowodowało wyleczenie ale nie w ciągu dwóch tygodni, to trwało miesiącami. Faktem jest, że zakażenie nie powtórzyło się.
W ciągu tych lat nabawiłam się mięśniaków na macicy, nie złośliwych mikroguzków w piersi, a trądzik młodzieńczy, który mam do dziś musiałam leczyć DIANE-35.
Więc jak to jest z tą dietą? Absolutnie nie neguję jej, bo tak na zdrowy rozum teraz, gdy mój partner zachorował, czeka go operacja, to miałabym mu podawać soczki, owoce, ryż lub bułeczki Jak na takim jedzeniu mozna dojść do zdrowia i sił? Ale dlaczego zachorował, gdzie popełniłam błąd? Staram się jednak patrzeć w przyszłość i dlatego potrzebuję pomocy z zewnątrz, żebym mogła skorygować ewentualne błędy. Będę się trzymać diety optymalnej, bo nie widzę innego sensownego wyjścia z tej patowej sytuacji. Na dzień dzisiejszej wprrowadziłam do jadłospisu dużo ryb, zrezygnowałam z wieprzowiny i wołowiny, za to podaję cielęcinę, indyka, kurczaka, wszystko przygotowane według książki kucharskiej dra. Kwaśniewskiego. Wprowadziłam do menu brokuły, zrezygnowałam z serów żółtych oraz produktów wędzonych. Ponieważ mój partner lubi czasami zjeść bułeczki zaczęłam piec chleby optymalne z dodatkiem słonecznika i pestek dynii. Z jaj nigdy nie zrezygnowaliśmy, dodatkowo robię lody optymalne. Nie jestem w stanie pojąć, że żółtko jaj, śmietana, masło mogą szkodzić. Namawiam mojego partnera na wyjazd do Arkadii, ale już po operacji i innych ewentualnych zabiegach. Narazie jednak potrzebuję jakiejś odpowiedzi, żebym mogła sobie w miarę możliwości poukładać. Intryguje mnie ta metoda 'głodzenia raka'. Jutro kupię paski do badania ilości ciał ketonowych w moczu. Muszę coś zrobić bo siedzenie z założonymi rękami nie leży w mojej naturze. W miarę moich możliwości chcę pomóc tylko nie wiem czy dobrze myślę a nie chcę po raz drugi popełnić jakiegoś błędu.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Alicja M.
http://www.optymalni.pl/infopage.php?id=138
ten list pochodzi z 2009 roku więc staż optymalnego to 11 lat tu jest data listu http://www.optymalni.pl/listy.php?id=3 (12.12.201(05.12.2009) Rak prostaty
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved