Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta, chęć zrzucenia 10 kg
Autor Wiadomość
slewy

Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 4
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 16:15   Dieta, chęć zrzucenia 10 kg

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Od zawsze miałem problem z nadwagą, zawsze również chciałem mieć mniej ciała.
Aktualnie, mimo młodego wieku, bo dopiero w maju skończę 15 lat, mam 180 cm wzrostu i 90 kg masy. Kompletnie nie znam się na diecie, chciałbym zrzucić około 10 kilogramów, szczególnie z moich grubych nóg i brzuszka. Nie oczekuje efektów w dwa tygodnie, wiem, że aby na stałe pozbyć się masy trzeba chudnąć powoli. Moją serdeczną prośbą będzie co by mi ktoś pokazał tutaj jakieś diety, proste ćwiczenia nie wymagające sprzętu (nie posiadam takowego, ani nie zarabiam, aby taki sobie sprawić) przystosowane do mnie.

Pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesów w odchudzaniu,
Marek
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sty 04, 2013 17:47   Re: Dieta, chęć zrzucenia 10 kg

slewy napisał/a:
Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Od zawsze miałem problem z nadwagą, zawsze również chciałem mieć mniej ciała.
Aktualnie, mimo młodego wieku, bo dopiero w maju skończę 15 lat, mam 180 cm wzrostu i 90 kg masy. Kompletnie nie znam się na diecie, chciałbym zrzucić około 10 kilogramów, szczególnie z moich grubych nóg i brzuszka. Nie oczekuje efektów w dwa tygodnie, wiem, że aby na stałe pozbyć się masy trzeba chudnąć powoli. Moją serdeczną prośbą będzie co by mi ktoś pokazał tutaj jakieś diety, proste ćwiczenia nie wymagające sprzętu (nie posiadam takowego, ani nie zarabiam, aby taki sobie sprawić) przystosowane do mnie.

Pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesów w odchudzaniu,
Marek

Mam nadzieję, że nie narażę się zbyt mocno panu Witoldowi, jak powiem, że bardzo dobrą dietą odchudzającą jest DO z obniżonym poziomem tłuszczu:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=79
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Poczytaj tu, a potem poszukaj sam, jak mówi pan Witold, wiedza podana na tacy nie dociera zbyt głęboko(czy jakoś tak :) )
Wysiłkiem fizycznym się nie kłopocz i broń boże nie przemęczaj.
Kilka razy w tygodniu porządny spacer załatwi sprawę.
Powodzenia.
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 17:47   

cześć!

Co jadasz?
10 kilo, to około roku daj swemu ciału czasu na schudnięcie :P

pozdro.
:)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
slewy

Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 4
Wysłany: Sob Sty 05, 2013 14:12   

jeśli miałbym robić spis z ostatnich dni, to tak: w czwartek pizza (rzadko ją jem, może raz na miesiąc lub rzadziej), wczoraj rybka z ziemniakami i surówką, a dzisiaj kotlet mielony z ziemniakami i surówką :)

w najbliższym czasie zapoznam się z podanymi linkami, dziękuję

co do spacerów, to praktycznie piątek - sobota - niedziela wychodzę ze znajomymi na conajmniej 2-3h na dwór, czasem zdarza się w środku tygodnia, nic poza tym nie robić? wydaje mi sie, że to mało
Ostatnio zmieniony przez slewy Sob Sty 05, 2013 14:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Sob Sty 05, 2013 20:49   

Masz 15lat.. czy sam sobie gotujesz, czy gotuje Ci Mama?
Co chciałbyś zmienić w swym jadłospisie, co czujesz, że Ci nie służy (po czym masz wzdęcia, itp. historie) ?
:)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
slewy

Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 4
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 15:14   

Gotują rodzice, a cd. jakichś problemów z trawieniem to nie ma rzeczy, która mi nie służy. Lubię praktycznie wszystko, więc jestem otwarty na wszelkie propozycje, na pewno chciałbym jeść mniej i regularnie, a co do reszty to nie mam pojęcia
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 15:25   

Wiesz... jak karmią Cię rodzice, to cóż ja Ci mogę poradzić ?
...Proś o pół porcji ! :>

Ruch i regularność w jedzeniu to tylko i wyłącznie Twoja wola.
slewy napisał/a:
na pewno chciałbym jeść mniej i regularnie

Czy coś Cię w tym ogranicza ?
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Szaman

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 16
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 14:55   

slewy napisał/a:
Lubię praktycznie wszystko, więc jestem otwarty na wszelkie propozycje, na pewno chciałbym jeść mniej i regularnie, a co do reszty to nie mam pojęcia


mimo nieco bardziej zaawansowanego wieku jestem w tej samej sytuacji. Mam problem z regurlalnością i opychaniem się. Sam chyba się nie kopnę i nie zmobilizuję, więc oczekuję nieco od programu 90 dni do EKO www.90dnidoeko.pl
Może i Tobie się to przyda. To ma pomóc wyprostować złe nawyki żywieniowe.
Założyłem osobny wątek do dzielenia się sukcesami (w ramach noworocznego optymizmu zakładam, że będę takie miał :)
 
     
slewy

Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 4
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 15:06   

sinsemilla napisał/a:
Wiesz... jak karmią Cię rodzice, to cóż ja Ci mogę poradzić ?
...Proś o pół porcji ! :>


Przecież zawsze można się z rodzicami dogadać co na obiad mogą zrobić. Tak w sumie to od dzisiaj zacząłem jeść mniej, odczuwam troche pustość żołądka, ale nie jestem głodny ;) zobaczymy jak to będzie dalej. Tak w ogóle to po jakim czasie przystosuje sie do jedzenia mniejszych ilości?
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 16:29   

slewy napisał/a:

Przecież zawsze można się z rodzicami dogadać co na obiad mogą zrobić.

Wiem, że można, ale chciałam to od Ciebie usłyszeć , rodzice są różni ;)
slewy napisał/a:
Tak w ogóle to po jakim czasie przystosuje sie do jedzenia mniejszych ilości?

Nie wiem, myślę, że u każdego to nieco inaczej. Może bardziej doświadczeni sie wypowiedzą. w jakim tempie obkurcza się tkanka żołądka? oraz czy to w ogóle następuje, a może tylko jelita. szczerze, to nie mam zielonego pojęcia. :hihi:

Ja się ciaglę przystosowuję, wyobraź sobie, że żyją tacy ludzi jak niejedzący. Inedia -to będzie mój koniec przystosowywania. ;)
Niestety mam teraz też tak, że po spożyciu troszkę większej ilości pożywienia (np. na świeta) długo "dochodzę"do siebie. 8/
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
Ostatnio zmieniony przez Joannaż Pon Sty 07, 2013 16:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 16:39   

slewy napisał/a:
głodny

głód to jest odczucie /myśl/czy co ?
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
szwagier1474 

Wiek: 44
Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 4
Skąd: Sandomierz
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 19:18   

Hmm więc sądzicie, że 10 kg w 2 miesiące to nie możliwe?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 20:05   

10kg można zrzucić nawet w miesiąc, chociaż nie jest to korzystne. Natomiast w początkowym okresie osoby bardzo otyłe mogą chudnąć w tempie 5kg na miesiąc i nie ma w tym nic niewłaściwego.
JW
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Sty 24, 2013 12:05   

Kalorie to podstawa egzystencji
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 24, 2013 12:44   

zyon napisał/a:
Kalorie to podstawa egzystencji

Wiadomo.
Ja nie siadam do stołu jak nie ma 1500 kcal na porcję.
 
     
ssyk

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 1
Wysłany: Pią Sty 25, 2013 00:09   

ja tam polecam kopenhaska. Szybko i skutecznie i bez efektu jojo. Ja schudlam 7 kg - poczytaj http://www.kopenhaska.info.pl/zasady.html
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Pią Sty 25, 2013 02:52   

Dieta kopenhaska ogranicza bardzo węglowodany i działa. ale jest za bardzo restrykcyjna dla nieprzygotowanego organizmu i go męczy. 2 razy "praktykowałam" ta diete :] :faint:

_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Sty 25, 2013 10:42   

Ostatni krzyk mody na odchudzanie ketony malinowe.
http://www.hlifestyles.com/Supplements.html
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Krystyna9452 

Wiek: 71
Dołączyła: 26 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 16:20   

szwagier1474 napisał/a:
Hmm więc sądzicie, że 10 kg w 2 miesiące to nie możliwe?



Czy słyszałeś kiedyś o diecie dr Ewy Dąbrowskiej?? Jest to coś na zasadzie głodówki ale dobrze oczyszcza organizm z toksyn, przy ćwiczeniach i tej diecie można naprawde dużo zrzucić zbędnych kilogramów.
 
     
AvetPharmaSklep 

Dołączyła: 11 Mar 2013
Posty: 35
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 15:37   

sinsemilla napisał/a:
Dieta kopenhaska ogranicza bardzo węglowodany i działa. ale jest za bardzo restrykcyjna dla nieprzygotowanego organizmu i go męczy. 2 razy "praktykowałam" ta diete :] :faint:

Obrazek


Mnie było dane raz ją przejść. Efekt był bardzo zadowalający. 7 kg w 2 tygodnie, przez miesiąc nie miałam ochoty na słodkości. I zniknął mój odwieczny problem z zaparciami. Podczas jej praktykowania zażywałam jednak suplementy diety w obawie o swoje zdrowie.
 
     
mantra

Dołączył: 23 Lut 2017
Posty: 2
Wysłany: Czw Lut 23, 2017 10:56   

Ostatnio czytałam ostatnią książkę Agnieszki Maciąg, i bardzo sobie chwaliła dietę nie łączenia tzw. aby nie łączyć np. białek z węglowodanami. Warto sobie o tej diecie poczytać.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 27, 2017 09:14   

Wszystkie te diety są marne. Dzisiaj wystarczy odżywiać się w miarę rozsądnie, by bez problemu zrzucić zbędne kilogramy.
 
     
Januszek1980 

Wiek: 43
Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lut 28, 2017 13:47   

* Pogodny . - masz rację .
Bo jeżeli jestesmy na "diecie" to ciężko nam ją utrzymać
a jeżeli prowadzimy zdrowy tryb zycia to o tym nie myslimy :)

Dlatego trzeba sie zorienotwac co jest zdrowe co nam szkodzi na co mamy alergię i wtedy mozna sobie pozwolić nawet na czekoladę, ale 4 kostki a nie cala tabliczke to jest zdrowy tryb zycia.

Tak samo jak hejtowana jest suplementacja np: http://www.produktyproducenta.pl , ale np: ja nie dziwie sie dlaczego ludzie negatywnie reagują na suplementy. Bop zobaczcie teraz ja wstawiłem link do strony z zsuplementami ,link przykładowy a teraz 50 osob skomentuje to z czego 49 nie mialo nigdy z tym nic wspilnego. I tak powstaje falszywy obraz. Pamietajcie dieta to 60 % sukcesu, 35 % to trening natomiast 5 % to suplementy . Bez suplementopw nigdy nie bedziemy mieli 100% zapotrzebowania na dany dzien tydzien czy miesiać :)

POzdrawiam
 
     
klaraa91 

Dołączyła: 13 Sty 2017
Posty: 31
Wysłany: Czw Mar 02, 2017 10:10   

Kiedy byłam w liceum udało mi się zrzucić 16 kg - nie stosowałam diety a kompletnie zmieniłam sposób żywienia. Zrezygnowałam z rzeczy smażonych, pieczywa, makaronów, słodyczy. Jadłam dużo kaszy, mięsa, ryb gotowanych, przygotowanych na parze lub zapiekanych w piekarniku, owsianek, no i oczywiście owoców i warzyw. Nie zdarzało się żebym chodziła głodna :)

Pozdrawam serdecznie i życzę powodzenia! :)
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 06, 2017 08:32   

Nie da się ukryć, że sposób odżywiania się może na to wpłynąć w bardzo dużym stopniu.
 
     
daggmar4a 

Wiek: 28
Dołączył: 06 Lut 2019
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 06, 2019 00:35   

Sposób odżywiania jest najważniejszy. Dodatkowo często nawet nieświadomie sięgamy po "coś drobnego", bo przecież "to tylko jeden gryz". No właśnie coś takiego powoduje, że waga rośnie.
 
     
agatoos 

Dołączyła: 23 Lip 2013
Posty: 8
Wysłany: Pią Mar 01, 2019 15:43   

daggmar4a napisał/a:
Sposób odżywiania jest najważniejszy. Dodatkowo często nawet nieświadomie sięgamy po "coś drobnego", bo przecież "to tylko jeden gryz". No właśnie coś takiego powoduje, że waga rośnie.


Dokładnie, podjadanie między posiłkami, to zmora wszystkich walczących o spadek wagi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved