Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Sałatka na śniadanie ?
Autor Wiadomość
cyk

Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 5
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 00:22   Sałatka na śniadanie ?

A więc tak jak w temacie. Jaką sałateczke polecacie na śniadanko ? Jak wiadomo na śniadanie to musi być syte. Od razu mówię, że nie mogę jeść jogurtów czy majonezu, unikam także soli :)
 
 
Nelka 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 253
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 11:54   

Nie podam Ci przepisu na sałatkę na śniadanie, ponieważ jak sam piszesz musi ono być syte. Ja na śniadanie jem jajecznicę na smalcu, wyjątkowo na maśle. do tego w zalezności od dostepności: kawałek papryki, pomidor, sok pomidorowy, czasami leczo z jajkiem. trzena sobie samemu wyliczyć. ilość jajek dopasować sobie indywidualnie. Ja jem 2. Niektórzy jedzą same żółtka.
Pozdrowienia Nelka.
 
 
nologo

Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 146
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 13:32   

Ja biore mrozonke warzywna (własciwie kazda zupa sie nadaje, nie kazde warzywa na patelnie, bo miewaja kostki sosu), wrzucam do goracej wody i po chwili wyjmuje. Do tego 1-2 jajka, łyzka majonezu. Koniecznie cos zielonego - natka, koperek.
 
 
nologo

Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 146
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 13:33   

MOze tez byc awokado z tunczykiem, albo zwykla pieczona piersia z kurczaka.

Nie lubie sniadan, wole zjesc brunch kolo poludnia :-)
 
 
cyk

Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 5
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 15:03   

nologo napisał/a:
awokado z tunczykiem


Brzmi świetnie chociaż na razie nie mogę jeść owoców. A co do jajek to też wyczytałem, że nie należy jeść ich codziennie :)
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 00:09   

nologo napisał/a:
(...) łyzka majonezu (...)

praktycznie wszystkie dostępne na rynku majonezy to shit - tam przecież transów jest co niemiara.
 
 
nologo

Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 146
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 11:10   

trans? zawsze mi sie wydawalo, ze trans to utwardzane.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 21:48   

nologo napisał/a:
trans? zawsze mi sie wydawalo, ze trans to utwardzane.

a no właśnie...
ale większość majonezów niestety je zawiera
 
 
nologo

Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 146
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 23:41   

ktory majonez zawiera tluszcze utwardzane???????
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 10:27   

nologo napisał/a:
ktory majonez zawiera tluszcze utwardzane???????

nie powiem Ci, jakie to marki, bo majonezów po prostu nie spożywam...
natomiast czytałem w paru art. o transach i oprócz margaryn etc. znalazły się właśnie te majonezy...
nie wiem, może to optypropaganda ;)
 
 
nologo

Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 146
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 00:53   

Bardzo mnie dziwi ta wiadomość. Tłuszcze trans w majonezach w zauważalnej ilości powinny sprawiać, że byłyby one twarde, a nie znam takich majonezów, chociaż spożywam i to mnóstwo.

Trochę mi to straszenie wszystkim (w tym wypadku tłuszczami trans) pachnie straszeniem czarnym ludem. Podobnie jak straszy się pryszczycą, CJ czy ptasią grypą. Normalny człowiek się z tego śmieje, bo wie, jakie są główne statystycznie w czołówce przyczyny śmierci.

Parę lat temu straszyli ziemniakami. Może to i sensowniejsze, zważywszy na ilości, które zjadamy.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 12:38   

np. tu - http://www.pam.szczecin.pl/index.php?cid=2334
To, że w majonezach występują trans nie oznacza, że muszą być one twarde jak kamień. Już taka konstystencja, jaką ma majonez na to wskazuje; czy jest on tak płynny jak olej? raczej nie, prawda?
W tym wypadku to nie jest na 99,99% "straszenie czarnym ludem". To jest całkowicie logiczne, że występują tam owe izomery.
 
 
nologo

Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 146
Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 19:20   

Cytat:
Materiał i metody: Do badań wybrano batony (Snickers, Mars, Twix), chipsy (Lay’s, Snacki, Cheetos) i różne gatunki margaryn (Rama Classic, Rama Olivio, Vita, Flora, Finea, Delma, Masmix, Krówka, Smakowita z masłem i Extra Pomorskie). Zawartość TFA oznaczano metodą chromatografii gazowej.


nie doczytalam, zeby badano majonezy.

Co do konsystencji - widac, ze nigdy nie jadles domowego. Wystarczy, ze raz w zyciu zrobisz wlasny majonez, na dowolnie wybranym oleju.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 21:59   

nologo napisał/a:
(...) Co do konsystencji - widac, ze nigdy nie jadles domowego. Wystarczy, ze raz w zyciu zrobisz wlasny majonez, na dowolnie wybranym oleju.

A powiem Ci, że jadłem i to wielokrotnie. Natomiast ja tu nie mówiłem o majonezach domowej roboty, lecz "przemysłówce".
 
 
nologo

Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 146
Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 22:59   

No to nie rozumiem tego zdziwienia, ze z oleju (ciekłego) robi sie majonez (nie ciekły) bez dodawania tluszczow trans.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 01, 2007 00:07   

Dobra, nie ważne. W każdym bądź razie wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne, że wszyscy sprzysięgli się przeciw majonezom i piszą, że izomery trans są w ich składzie. Jeśli uważasz inaczej to twoja sprawa.
 
 
nologo

Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 146
Wysłany: Wto Maj 01, 2007 14:00   

ja jescze nie widzialam tych 'wszystkich'. Widzialam jeden artykul, ktory owszem, przyznał, ze w majonezach sa, ale ich nie badano. Rozumiem, ze chcesz wyjsc z twarza, ale nie zarzucaj mi braku logiki ;)
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 01, 2007 21:26   

Ja twarz miałem, mam i będę miał, więc się o nią nie martw. ;)
Natomiast wszędzie, gdzie czytałem o izomerach trans tam były właśnie te majonezy. A czytałem naprawdę w wielu źródłach, bo interesuje się odżywianiem od dłuższego już czasu. Ale jeśli okazałaby się to bujda na resorach, w co naprawdę wątpię, to pierwszy to przyznam, iż dałem się nabrać.
 
 
nologo

Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 146
Wysłany: Wto Maj 01, 2007 21:35   

skoro czytales, to na pewn o mozesz podac te zrodla?

Na razie ustalilismy (dowiedziales sie), ze majonez nie potrzebuje tluszczow trans, zeby miec wlasciwa konsystencje.
 
 
Jola48

Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2
Wysłany: Wto Maj 20, 2008 12:10   Sałatka na śniadanie ?

Majonez można zrobic samemu, jest o wiele smaczniejszy niz kupny
 
 
potrostek 

Dołączyła: 01 Lis 2012
Posty: 19
Wysłany: Sob Gru 01, 2012 13:54   

sałatka z pomidorów i mozzarelli :D ja ją zawsze ją dekoruję bazylią i posypuje np oregano! pomidory i mozzarella mi pasują do poranka :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved