Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Paul Jaminet o diecie optymalnej
Autor Wiadomość
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 18:10   Paul Jaminet o diecie optymalnej

panel dyskusyjny o "safe starches" na LC, Ron Rosedale twierdzi że trzeba dostarczać jak najmniej glukozy, Paul Jaminet że ok. 30% kalorii powinno pochodzić ze skrobii które nazywa "bezpiecznymi" (ryż, ziemniaki)
PJ mówi w pewnym momencie tak:
Cytat:
... and there's some anecdotal evidence from Poland that optimal dieters who - that was one of the first popular low carb diets that's been around about 30 years - and anecdotally there've been a relatively high number of GI tract cancers among the optimal dieters and, you know, people dying in their 60's from GI cancers.
Two of the leaders of the optimal diet society died recently, one at like 60 and one at 64.
And you know if you downregulate mucus, mucus is defending the intestin against insults, and if you downregulate that it could have negative long term effects ...
http://vimeo.com/52872503# na ok 22:20

pytanie dla zorientowanych w temacie: czy to prawda o tych dwóch "przywódcach" bo jak nie to szable w dłoń i trzeba dać odpór w komentarzach :)
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 18:17   

zbiggy napisał/a:
czy to prawda o tych dwóch "przywódcach" bo jak nie to szable w dłoń i trzeba dać odpór w komentarzach

Poproś (siebie - Kangur tak twierdzi) lub Zyona by to popchnął na forum obok.
:-)
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 18:22   

Użytkownik napisał/a:

Poproś (siebie - Kangur tak twierdzi) lub Zyona by to popchnął na forum obok.
:-)
po co miałbym to robić skoro tu są spece nad specami :)
(BTW nie ma to jak tryb rozkazujący ;)
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 18:37   

czym większa liczba kalorii w diecie, tym ilość Ww powinna iść w dół. I tak przy 5000kcal 10% Ww to 500kcal:4kcal 125g Ww :) Przy 2000kcal starczy 15% Ww 300kcal:4kcal ~75g takie jest moje zdanie. :P Zdarzą się zapewne wyjątki.... 8)

Według mnie więcej niż 15% Ww nie powinno się szamać,aby nerki,mózg, jelito, rdzeń nerki, mięśnie,siatkówka i skóra pożywiły się glikolizą beztlenową-tlenową jeszcze , a podniesiony poziom glukagonu nie zaburzał równowagi między procesami anabolizm (insulina) vs katabolizm (glukagon)

Choć niektórzy jedzą białko i tłuszcz *czytaj żółtka i masło aż spuchną (brzuch nabrzmiały,problemy apetytem-istny Kwashiorkor), prawdopodobnie zapominając o Ww, kt w takim zestawieniu żółtka+masło trzeba zjadać "więcej" B:Ww 1:0,8-1.

Może powinno się wdrukować ludziom 50g, ale Ww a nie B, to i mniej krzywd byłoby...? :)

P.S dr Kwaśniewski nie zalecał jadać samych żółtek i innych zestawień bezresztkowych nagminnie i w dużych ilościach, gdy rozumu brak- brak logicznego myślenia akcja-reakcja.
P.S Zdrowo ilość Ww to 8-15% zależnie od rodzaju wysiłku i różnic osobniczych.
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Czw Lis 08, 2012 18:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 18:37   

zbiggy napisał/a:
BTW nie ma to jak tryb rozkazujący

Nie ma to jak skrót myślowy

short
Cytat:
poproś

long
Cytat:
Więc jeśli uznasz za stosowne to poproś

:D
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 18:40   

Mariusz_ napisał/a:
brzuch nabrzmiały

ha, ha, ha, co za spostrzegawczość.
:-)
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 18:45   

Mariusz_ napisał/a:

Choć niektórzy jedzą białko i tłuszcz *czytaj żółtka i masło aż spuchną (brzuch nabrzmiały,problemy apetytem-istny Kwashiorkor), prawdopodobnie zapominając o Ww, kt w takim zestawieniu żółtka+masło trzeba zjadać "więcej" B:Ww 1:0,8-1.
ale pomijając sztuczne dopychanie się masłem, to co się będzie działo jeśli np. jesz tylko samo mięso - czy nie zrobi się glukoza z białka i w ten sposób masz Ww pokryte?

a co z tymi zgonami "liderów" optymalnych w okolicach 60-tki w ostatnich latach - czy to prawda czy legenda?
(jakby co to napiszemy że były złe proporcje :)
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 18:46   

zbiggy napisał/a:
a co z tymi zgonami "liderów" optymalnych w okolicach 60-tki w ostatnich latach
Rak z powodu utraty stabilności ustroju.
:-(
 
     
krobert

Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 53
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 19:01   

zbiggy napisał/a:

a co z tymi zgonami "liderów" optymalnych w okolicach 60-tki w ostatnich latach - czy to prawda czy legenda?
(jakby co to napiszemy że były złe proporcje :)


30% WW proponuje tylko Jaminet, a Rosedale jest za jazdą na VLCD.


Jaminety wieści o masowych zgodach "liderów" DO wyciągnęli z postów_flo.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 19:01   

zbiggy napisał/a:
ale pomijając sztuczne dopychanie się masłem, to co się będzie działo jeśli np. jesz tylko samo mięso - czy nie zrobi się glukoza z białka i w ten sposób masz Ww pokryte?

tu nie chodzi o dopychanie się masłem. Absorbować składniki pokarmowe trzeba, a niechciana flor bakteryjna nie sprzyja temu. Do tego można dodać zmydlanie, szczawiooctan zamiast odbierać grupy acetylowe-CoA odtwarza się z niego glukoza itd. Rozwiązanie nie należy się głodzić i nie mam tu a myśli zbyt mało białka czy tłuszcz. Uważam,że zbyt mała ilość Ww powoduje podobne reakcje (no prawie) jak głodzenie odsunięte w dłuższej perspektywie czasu. Dlatego pewnym osobom jest ciężko zrzucić dodatkowe % BF przy zbyt małej ilości Ww 30g np.



Cytat:
he he a co z tymi zgonami "liderów" optymalnych w okolicach 60-tki w ostatnich latach - czy to prawda czy legenda?
(jakby co to napiszemy że były złe proporcje

Nie znam genezy, więc sie nie wypowiadam. Nie wiem kiedy, w jakim stanie przechodzili na żywienie optymalne, jak się prowadzili, czy mieli dużo stresu, czy wspomagali się czakrami-szmakrami, znachorami. Popsuć jest łatwo (i tak potrzeba lat, a czym człowiek starszy tym szybciej się psuje), a odbudować cholernie trudno (i tak potrzeba lat, a czym człowiek starszy tym dłużej się "naprawia")

I nie ma czegoś takiego jak przebiałczenie, gdy jada się do syta....
Dlatego lepiej,gdy zje się "zbilansowany posiłek 30g:90:15-30g i zobaczy człowiek czy lepiej jest przy 15 czy 30 a może pośrednio (założenie żółtka (lub 2 jajka) i ser żółty, kubek śmietanki,cebula, pomidor i 2 ząbki czosnku np ) :D

Jeden lider ma 75 lat, więc.... na pewno oszukuje :P
Siem rozpisałem ... :)
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Czw Lis 08, 2012 19:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 19:08   

krobert napisał/a:

Jaminety wieści o masowych zgodach "liderów" DO wyciągnęli z postów_flo.

ciekawe czy Jaminety czytają DD przez google translate :)
albo może _flo coś gdzieś pisze po angielsku?
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 19:11   

Mariusz_ napisał/a:

Cytat:
he he a co z tymi zgonami "liderów" optymalnych w okolicach 60-tki w ostatnich latach - czy to prawda czy legenda?


ja tylko formalnie - nie napisałem "hehe co ze zgonami"
a co z cyklowaniem węgli?
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 19:13   

ja tylko formalnie - nie napisałem "hehe co ze zgonami"
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 19:15   

_flo jest anglojęzyczna czyli podejrzana, bo przecież moherowe berety nie są anglojęzyczne.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 19:19   

zbiggy napisał/a:
a co z cyklowaniem węgli?

Ja takowego nie stosuję, chyba że jakaś imprezka alko się trafi ;) . Wtedy ograniczam tłuszcz i jadam głónie B i trochę Ww. Ci co mocną tną węgle 20-30g/dzień przy ćwiczeniach "cyklinują" się... Dla mnie głupota totalna. Wolę, aby organizm miał teraz i tu najbardziej zbliżone do potrzeb, a nie wymuszać na nim coś co mu nie "pasi". :]
 
     
krobert

Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 53
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 19:26   

Uprzejmie donoszę..., że na DO trup się rakiem ściele raczej gęsto.

Analiza zjawiska przez Jamineta: http://perfecthealthdiet....stinal-cancers/
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 19:32   

krobert napisał/a:
Uprzejmie donoszę..., że na DO trup się rakiem ściele raczej gęsto.


a hyperlipid :)
pamiętam że ja też kiedyś tam o coś tam zapytałem Petera - do dzisiaj nie mogę sobie wybaczyć że napisałem "sportsmen" a nie "athletes" :oops:

krobert napisał/a:

Analiza zjawiska przez Jamineta: http://perfecthealthdiet....stinal-cancers/
jakoś ten PJ się zaokrąglił na Perfect Health Diet :) myślałem że przypadkiem w czasie tej debaty, ale teraz zajrzałem na ten blog a tam oficjalne zdjęcie
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 19:37   

30% ahuu ;) http://youtu.be/bzAMiW00NSY?t=4s :-x
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 19:56   

zbiggy napisał/a:
jakoś ten PJ się zaokrąglił na Perfect Health Diet myślałem że przypadkiem w czasie tej debaty, ale teraz zajrzałem na ten blog a tam oficjalne zdjęcie

On szczupły jest, tylko zakwaszony-podgardle ... :P Tak słyszałem ... :D
No i ma te czerwone na pulikach, ponieważ za mało Ww i B jada :)
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Czw Lis 08, 2012 19:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 20:53   

mariusz a ty w ogole teraz cos uprawiasz ?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 21:22   

zyon napisał/a:
mariusz a ty w ogole teraz cos uprawiasz ?

Podlewał wodą gotowaną w mikrofalówce - taki experyment.

:D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 21:26   

Mariusz_ napisał/a:
zbiggy napisał/a:
jakoś ten PJ się zaokrąglił na Perfect Health Diet myślałem że przypadkiem w czasie tej debaty, ale teraz zajrzałem na ten blog a tam oficjalne zdjęcie

On szczupły jest, tylko zakwaszony-podgardle ... :P Tak słyszałem ... :D
No i ma te czerwone na pulikach, ponieważ za mało Ww i B jada :)
Obrazek

No w ogole, jako wzory do nasladowania to slabe, kazdy mowca mial nad krawatem podbrodek, slabo to wygladalo. Radzily grubasy sobie.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 21:32   

zyon napisał/a:
mariusz a ty w ogole teraz cos uprawiasz ?

spacery 10km , bieganie jakoś mi przeszło
czasem z rana kompleksy hantlowe Javorka 13 i 14kg
rowerem na bazar 10-14km i takie tam....

ostatnio mam lenia... :? 8) ,ale się nie smucę :keep: :D
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 21:38   

zyon on jest szczupły https://www.google.pl/sea...c.1.Yv6jZuiGOGc :)
tylko wszystko zależy od miesiąca i % udziału Ww :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 21:38   

a to czyli ty tak troche na wyrost te pakerskie porady wrzucasz, tak z teorii ciagniesz
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 21:45   

zyon napisał/a:
na wyrost te pakerskie porady wrzucasz, tak z teorii ciagniesz

Dietetycznie jest pod kontrolą (sprawdzone), treningowo na pewno musiałbym się wiele dowiedzieć. :D Jednak nigdy nie narzekałem. Zresztą nie "sprzedaję" niesprawdzonych rad, które zazwyczaj "działają" u 99,99%. ;) ;D
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 23:03   

Myślę, że lepszy trop od Jamineta w zagadce popularności raka jelita ma:

AndrzejOK napisał/a:
Zakwaszone środowisko ubogie w tlen sprzyja rozwojowi raka.
I teraz wystarczy przeanalizować dokładnie proces trawienia i wychodzi dlaczego ludzie na diecie białkowej po wielu latach chorują na raka jelit.


http://www.dobradieta.pl/...n+jelita#199212

Komórki rakowe są beztlenowe i kwitną w kwaśnym środowisku, gdzie jest beztlenowa przemiana materii.
Ostatnio zmieniony przez Magdalinha Czw Lis 08, 2012 23:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 08:41   

No tak a wlasciciel forka, administrator w ktoryms temacie na temat smiertelnosci na do twierdzil, ze rak z powodu tego, ze za malo bialka i trzeba go wiecej.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 11:07   

a moze w druga strone-zasadowica. Kto wie ile puryn,kw moczowego powstaje po jajkach,zoltkach,serze,twarogu,masle,smietanie...? Szalenstwo teorii :p
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 13:40   

Czytam teraz renomowana ksiazke renomowanego mikrobiologa od rownowagi zasadowej i zasadowica podobno jest zabezpieczeniem "na zaś" przed nadmiernym zakwaszeniem :D Troche jak jaks spirala to brzmi, nadmiar jednego przeciwko nadmiarowi drugiego ;D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pon Lis 12, 2012 21:59   

zbiggy napisał/a:
ciekawe czy Jaminety czytają DD przez google translate

coś pewnie czyta... Może nawet książki dr Jana :P lub forko jakieś
Cytat:
I think 3-6 egg yolks a day is good.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved