Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Ćwiczenia dla oczu
Autor Wiadomość
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 11:56   Ćwiczenia dla oczu

Jeśli ktoś chce utrzymać narząd wzroku w dobrej formie, musi go ćwiczyć, nie ma innej rady. Ja ćwiczę od 5 lat na podstawie książki Sprawne oczy-Siedem minut, które nauczą cię widzieć lepiej i więcej autorstwa Davida Cooka. Jedynie 7 min dziennie. Te ćwiczenia pomagają też podobno tym którzy mają migreny. W końcu 80% informacji dociera do nas przez wzrok :)
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 12:55   

Przysłaniamy ręką jedno oko, a drugim pracujemy by zobaczyć jak najwyraźniej.
I drugie to samo.
To na blisko, na daleko najlepsze są odległe anteny,
lub słupy energetyczne by wyostrzyć wzrok.

Miałem w 1997 wzrok ostrzony laserem (-1.5 dioptria)
i stąd miałem okazję potem ćwiczyć oczy by doszły do siebie,
od tamtej pory wzrok mam ostry bez okularów.



:-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 14:56   ni

Ja jestem wierny metodzie Batesa. Najczęściej stosuję u siebie palmingi i solaryzację.
Największe postępy można oczywiście osiągnąć poprzez codzienne treningi po ok. godzinę, robiąc różnorakie zalecane ćwiczenia. Kiedyś to przez jakiś czas robiłem i rzeczywiście to działa.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
mario199 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 253
Skąd: Gran Canaria
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 15:21   

RAW0+, na czym polegają Twoje ćwiczenia?

Ja od jakiegoś czasu ćwiczę metodą dr Batese. Rozciągające, palming i solaryzacja - około 30 min dziennie. Efekty są zauważalne.
_________________
www.profiart.pl - tworzenie stron internetowych, panoramy sferyczne
www.blaszczakphoto.com - galeria fotografii z moich podróży
 
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 15:55   

mario199 napisał/a:
Ja od jakiegoś czasu ćwiczę metodą dr Batese. Rozciągające, palming i solaryzacja - około 30 min dziennie. Efekty są zauważalne.

Bates też jest dobry choć on główny nacisk kładzie na relaksację oczu (palming). Ja ćwiczę wg książki, której tytuł podałem bo tam jest nacisk na sprawność, szybkość, wytrzymałość oraz akomodację. Szczególne efekty zauważyłem przy okazji jazdy na rowerze. Nieraz uratowało mi tyłek wychwycenie w porę samochodu wymuszającego. A dokładnie ćwiczenia na:
wyraźne widzenie (szybka akomodacja)
rozległe widzenie
głębokie widzenie
mocne widzenie
szybkie widzenie
sprytne widzenie
widzenie w sporcie
Oczywiście jest wiele książek, każdy może sobie wybrać odpowiednią dla niego, ale najważniejsza jest konsekwencja.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Mar 10, 2012 09:16   Re: Ćwiczenia dla oczu

RAW0+ napisał/a:
Ja ćwiczę od 5 lat na podstawie książki Sprawne oczy-Siedem minut, które nauczą cię widzieć lepiej i więcej autorstwa Davida Cooka.
zanabylem , zbadam co zacz ta knizka 8)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Nie Mar 11, 2012 09:01   

Taka historia a propos tematu :

Byłem kiedyś po okulary :razz: w Vision E . stricte do auta bo tylko tam w sumie bym potrzebował . Poszedłem od razu u nich na badanie wzroku - a tam taka starsza sympatyczna pani . Wyszło mi tam coś koło - 0,75 na jednym i na drugim podobnie miedzy - 0,75 a - 1,0 . I pytam się jeszcze z ciekawości o te naturalne metody m.in. Bates . A ona mi mówi że owszem to jest ok :) , że w Chinach innych krajach Azji i nie tylko korzystają z tych metod z bardzo dobrym skutkiem . Tylko że tutaj w Europie i innych "cywilizowanych" zakątkach Świata nikt nie ma czasu na takie rzeczy , ludzie są leniwi i potrzebują jak w przypadku szybkiej pigułki - szybkich okularów :o .
Kobietka wspominała też o jakimś rusku czy ukraińcu z podobną metodą jak Bates .

Póki co znalazłem coś z 2011 roku od Batesa :

_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
Carnassier

Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 46
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 16:35   

Noszę okulary od 6-ego roku życia, waga ciągle się pogarsza. Co najbardziej mi przeszkadza to gdy patrzę przez jakiś czas "na luzie", tzn. nie wpatruję się w nic, powieki są szeroko otwarte, to momentalnie tracę ostrość widzenia. Dopiero jak mrugnę i trochę wysilę oczy to widzę dobrze. Któryś z autorów porusza podobny problem? A może ktoś z forumowiczów miał podobnie i poradził sobie jakoś? Bo lekarze jedyne co mają mi do powiedzenia to laser, ale po pierwsze - pracując na stażu zwyczajnie mnie nie stać na taki zabieg, a po drugie - gwarancji powodzenia nie ma (jedynie nie-pogorszenia wady).
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 16:49   

Carnaś,
wysycha Ci oko jak masz otwarte.
Upośledzony wzrok potrzebuje dodatkowej soczewki z warstwy łez.
Z resztą zdrowe też tak jest zaprojektowane.
Okulary działają jak kula u nogi.
Odkąd przestałem regularnie nosić soczewki duuużo lepiej widzę!
 
     
Heniu 
sweet like cinnamon

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 153
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 17:12   

Już od dzieciństwa miałem zdiagnozowaną wadę lewego oka (astygmatyzm). Przez 4 pierwsze lata podstawówki chodziłem systematycznie w okularach. Przez kolejne 3 lata chodziłem ale w "kratkę".
Kolejne 3 lata - chodziłem w okularach tylko w domu, ot tak wierzyłem, że prewencyjnie poprawię sobie wzrok. Kolejne 4 lata - okulary czasem w domu i raz na rok u okulisty.

Potem przyszły studia techniczne - odwiedzając w okresie wakacyjnym , gmach akademicki wystraszyłem się ponieważ nieoświetlony budynek potęgował wadę wzroku.

Po powrocie do domu, szybka decyzja że trzeba zbadać wzrok i zakupić jakieś okulary.
Odwiedzając konowała w gabinecie, dowiedziałem się że nic mi nie pomoże - że zaczynam ślepnąć. :D
Zaczyna Pan ślepnąć, trzeba było chodzić w okularach od młodych lat - usłyszałem.
Zabrałem receptę, podziękowałem i wyszedłem.
Zakupiłem okulary i przez pierwszy semestr systematycznie chodziłem w nowych okularach. Przyszedł drugi semestr - mój wzrok był w gorszym stanie niż na początku przygody ze studami.
Siedząc na końcu auli - czasem w okularach ciężko było dojrzeć co tam pan profesor wyświetlił na slajdzie. Po zdjęciu okularów - mgła. To powodowało dodatkową dawkę stresu.

Powoli odzwyczajałem się od okularów - nosiłem je tylko na egzaminach, z konieczności.

Dzisiaj, blisko 10 miesięcy po tych perypetiach, nie potrzebuje okularów, wzrok sokoli jak nigdy przedtem.
Biurko przestawiłem tak, aby zamiast widoku na ścianę mieć widok na okno ( z odsłoniętą roletą, pozwala to skupić wzrok na dalekich przedmiotach).
Monitor również przestawiłem tak, że przed sobą mam daleki widok.
Dodatkowo trochę pracy nad stresem i niezależnie co zjem - czy to będzie cały dzień na tłuszczach, czy to znowu kolejny dzień na węglach, a kolejny dzień na płynach - wzrok znacznie lepiej pracuję niż kiedyś.
_________________
"...Janek zorientował się, że nic nie widzi. By nie zgubić się w lesie, chwycił idącego przed nim towarzysza. Zapadł na kurzą ślepotę. I znowu uratował go felczer. Łyżka surowej, zmielonej wątróbki sprawiła, że objawy choroby minęły."
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 17:16   

Brawo!
Tak samo jak ja,tylko ja wadę mam malutką.
Ćwiczę wzrok wielokrotnie w ciągu dnia korzystając z przypadkowych pomocy "infrastruktury".
Soczewki czasem zakładam na kilka godzin tak dla draki :]
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 17:19   

Heniu napisał/a:
Dzisiaj, blisko 10 miesięcy po tych perypetiach, nie potrzebuje okularów, wzrok sokoli jak nigdy przedtem.


A co spowodowało, że ..po tych 10 miesiącach ..."nie potrzebujesz okularów?
_________________
Jeśli potrzebujesz przyjaciela , kup sobie psa/G.Gekko
 
 
     
Heniu 
sweet like cinnamon

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 153
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 20:12   

Generalnie wadę wzroku jeszcze posiadam. Na ogólny obraz rzutuje wada lewego oka - astygmatyzm.

Pytasz co spowodowało ?
Paradoksalnie odrzucenie okularów. Drugą składową było uświadomienie sobie, że wiele barier siedzi w naszej głowie. Możemy przenosić góry gdy jesteśmy zadowoleni z siebie, lecz gdy nam nie wychodzi kołe zamachowe naszego potencjału zwalnia.

Wiele złego dziedziczymy wraz z rozwojem w młodym wieku. Blokujemy emocje, dziedziczymy zachowania, otrzymujemy skazę w postaci różnych lęków. Kształtujemy nieświadomie siebie jak posąg z gliny. W dorosłym wieku już trudniej zmienić efekty wychowawcze młodych lat.
Jednak wierzę, że jest to możliwe.
All In Your Head :)
_________________
"...Janek zorientował się, że nic nie widzi. By nie zgubić się w lesie, chwycił idącego przed nim towarzysza. Zapadł na kurzą ślepotę. I znowu uratował go felczer. Łyżka surowej, zmielonej wątróbki sprawiła, że objawy choroby minęły."
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 22:41   

Ja miałem 0,75 na minusie.
Teraz maszynka pokazuje 0,25.
Pani optyk powiedziała,ze to niemożliwe.
To wyszedłem.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Kwi 25, 2012 13:00   

Tu jest fajna strona o metodzie Batesa i odzywianiu, autor chyba sobie poprawil wzrok, pisze niejako z autopsji. Troche kolory gryzace i dlugie zdania, zly podzial ale ogolnie bardzo ok.
http://cialopodkontrola.republika.pl/
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Śro Kwi 25, 2012 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 09:32   

zyon napisał/a:
http://cialopodkontrola.republika.pl/

piszą tu o pełnej "suchej" głodówce -
Cytat:
Głodówka "na sucho" - jak sama nazwa wskazuje polega na zupełnym i absolutnym nie przyjmowaniu niczego do ust podczas jej trwania, w tym także wody. Istnieje ona w dwóch postaciach: pełnej, gdzie zostaje wykluczony jakikolwiek kontakt zewnętrzny ciała z wodą (trzeba tutaj czyścić zęby z nalotu samą suchą szczotką zmieszaną ze śliną) (...)

To już imo jakaś ultra schiza 8/
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Czw Kwi 26, 2012 09:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 09:55   

Aaa tam schiza, hardcore a nie schiza. Dla twardych a nie mietkich.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
potrostek 

Dołączyła: 01 Lis 2012
Posty: 19
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 19:31   

są podobno jakieś okulary, w siatkę czy coś, które ćwiczą wzrok i można nimi zredukować małą wadę
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 01, 2012 19:35   

potrostek napisał/a:
są podobno jakieś okulary, w siatkę czy coś, które ćwiczą wzrok i można nimi zredukować małą wadę

Na autobusach są takie duże reklamy na szybach, od środka są takie właśnie dziurki-siatki do oglądania mijanego pięknego krajobrazu.
Coś w te mańkę ;D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 19:48   

potrostek napisał/a:
są podobno jakieś okulary, w siatkę czy coś, które ćwiczą wzrok i można nimi zredukować małą wadę

Okulary nic nie cwicza, jedynie utrwalaja wade. Cwiczyc wzrok mozna ale wylacznie bez okularow i wtedy wady mozna sie pozbyc calkowicie. Odsylam do ksiazek Batesa
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 01, 2012 19:56   

zyon napisał/a:
potrostek napisał/a:
są podobno jakieś okulary, w siatkę czy coś, które ćwiczą wzrok i można nimi zredukować małą wadę

Okulary nic nie cwicza, jedynie utrwalaja wade. Cwiczyc wzrok mozna ale wylacznie bez okularow i wtedy wady mozna sie pozbyc calkowicie. Odsylam do ksiazek Batesa

Nie, nie, są właśnie takie okulary co zamiast soczewek korekcyjnych mają siatkę małych otworków.
Ćwiczą oczy na Batesowskiej zasadzie bliży i dali.
Nie żartowałem tam wyżej :)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 20:10   

potrostek napisał/a:
są podobno jakieś okulary, w siatkę czy coś, które ćwiczą wzrok i można nimi zredukować małą wadę

Słyszałem o nich. A wiesz może gdzie coś takiego można nabyć?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 01, 2012 20:15   

Hannibal napisał/a:
potrostek napisał/a:
są podobno jakieś okulary, w siatkę czy coś, które ćwiczą wzrok i można nimi zredukować małą wadę

Słyszałem o nich. A wiesz może gdzie coś takiego można nabyć?

Widziałem w Lynx Optique:
http://www.okularyajurwedyjskie.pl/index.php?p=1_2
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 20:54   

Podobno czym więcej dziurek, tym lepiej... :)
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 01, 2012 20:56   

Mariusz_ napisał/a:
Podobno czym więcej dziurek, tym lepiej... :)

Się wie, ale choroby teraz groźne, trzeba uważać ;D
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 21:12   

Na allegro też są te ajurwedyjskie. Od 13 zł do 100. Chyba te droższe są czegoś warte, nie?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 21:12   

Pewnie warte swej ceny ;)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 22:11   

Podobne zjawisko można zaobserwować, gdy patrzy się przez firankę, kt posiada "oczka"
 
     
potrostek 

Dołączyła: 01 Lis 2012
Posty: 19
Wysłany: Nie Lis 04, 2012 19:47   

Gavroche napisał/a:
potrostek napisał/a:
są podobno jakieś okulary, w siatkę czy coś, które ćwiczą wzrok i można nimi zredukować małą wadę

Na autobusach są takie duże reklamy na szybach, od środka są takie właśnie dziurki-siatki do oglądania mijanego pięknego krajobrazu.
Coś w te mańkę ;D


faktycznie są :D :D dobre porównanie :P
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 17:08   

Zakupiłem wczoraj okulary Joganathu. Zacząłem już trochę używać i rzeczywiście fajna sprawa. Tylko jeden warunek musi być spełniony - jasność. Teraz dni są kurcze dość krótkie i nie ma za bardzo czasu, żeby codziennie po te 2 godziny z nimi chodzić, jeśli jest się krótkowidzem i mocno preferowane jest patrzenie gdzieś w dal. No ale będę się starał, gdy będzie trochę okazja. No i jeszcze jedna sprawa - odbiór takich okularów przez przechodniów :D ; póki co nie zauważyłem jakiegoś wyraźnego zainteresowania ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 17:16   

Po co ci takie okulary? Masz wade wzroku?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 17:31   

Hannibal napisał/a:
Zakupiłem wczoraj okulary Joganathu.


Powiem Ci co u mnie zadziałało:
http://klinika.katowice.p.../zasady_przyjec

zabieg w roku 1997 i od tej pory nie wiem co to są okulary,
oczywiście zdrowe odżywianie nie pozwala się ostrości
rozleźć ponownie.

Człowiek z chorymi oczami nie jest zdrowy,
Jak jedno koło jest zepsute to cały traktor jest zepsuty.

Powodzenia.
:-)

edit:
ale mają trudne wymagania:
Cytat:
Nie przerywać stosowanych ani nie rozpoczynać stosowania tabletek antykoncepcyjnych na 6 miesięcy przed i 6 miesięcy po zabiegu

:faint:
Ostatnio zmieniony przez Użytkownik Czw Lis 08, 2012 17:33, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 17:35   

zyon napisał/a:
Po co ci takie okulary? Masz wade wzroku?

Nie, mam sokoli wzrok a okulary to tak dla picu :D .
A tak na poważnie - krótkowidzem jestem, niedużym ale jednak.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 17:37   

zyon napisał/a:
Masz wade wzroku?
No właśnie Hanni powinien posypać głowę popiołem, zrezygnować z funkcji moda i prosić Toana o zalogowanie, tu jest tylko miejsce dla zdrowych na dobrej diecie.
:faint:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 17:37   

Użytkownik napisał/a:
Powiem Ci co u mnie zadziałało:
http://klinika.katowice.p.../zasady_przyjec

Super, że jesteś zadowolony. Ale mnie taka operacja nie interesuje. Może bym się zainteresował jakbym miał dioprii -15.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 17:37   

Hannibal napisał/a:
zyon napisał/a:
Po co ci takie okulary? Masz wade wzroku?

Nie, mam sokoli wzrok a okulary to tak dla picu :D .
A tak na poważnie - krótkowidzem jestem, niedużym ale jednak.

Batesa probowales?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 17:38   

Ja miałem -1.5 obuocznie i musiałem się ciężko uprzeć by tak mało ścieli laserem. Ale bonus był w postaci ZUSu przez 5 miesięcy (działalność gospodarcza), ale to były inne czasy.
:-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 17:39   

zyon napisał/a:
Batesa probowales?

Ano. Niektóre ćwiczenia do dzisiaj stosuję i bardzo sobie je cenię.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 17:39   

-1.5 i nie rozpoznajesz ludzkich twarzy na basenie, porażka, że o wchodzeniu do baru z zaparowanymi okularami w zimie nie wspomnę.
:-(
Ostatnio zmieniony przez Użytkownik Czw Lis 08, 2012 17:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 17:41   

To teraz zabieg kosmetyczny jak peeling, po co Ci te przeszkadzające 0.3mm rogówki?
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 17:51   

Hannibal napisał/a:
mnie taka operacja nie interesuje

To nawet w 1997 nie była operacja tylko zabieg, bez znieczulenia ogólnego, tylko parę kropli opium do oka i bezdotykowo laser odparowuje rogówkę, siedziałem na korytarzu z dziewczyną która samodzielnie przyjechała samochodem na zabieg z Wrocławia do Katowic na pierwsze oko i po dwóch tygodniach na drugie oko. Chyba od tego czasu technika się trochę posunęła, choć Concordy już nie latają.
:-)
Ostatnio zmieniony przez Użytkownik Czw Lis 08, 2012 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 18:30   

Hannibal napisał/a:
No ale będę się starał, gdy będzie trochę okazja. No i jeszcze jedna sprawa - odbiór takich okularów przez przechodniów :D ; póki co nie zauważyłem jakiegoś wyraźnego zainteresowania ;)


może biorą Cię za niewidomego ;P

tak poza tym to ciekawa sprawa. daj znać za jakiś czas czy coś się poprawiło.
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 08, 2012 19:48   

Cytat:
No i jeszcze jedna sprawa - odbiór takich okularów przez przechodniów :D ; póki co nie zauważyłem jakiegoś wyraźnego zainteresowania ;)

Może jesteś w nich niewidzialny?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 21:01   

teraz ekstrawagancja w modzie, mansony i inne gagi spowszednily wszelkie wybryki heheh
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 21:18   

gravs napisał/a:
tak poza tym to ciekawa sprawa. daj znać za jakiś czas czy coś się poprawiło.

Ok. Na stronie producenta piszą, że pierwsze oznaki poprawy mogą się pojawić już po 6 tygodniach. Tak więc trzeba być cierpliwym. Staram się pamiętać o częstym mruganiu oczu, bo to ważne.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 21:21   

Mruganie wazne i Bates mowil, zeby co jakis czas robic "motyla" czyli szybkie mrugania przez ok 10 sekund potem zakryc oczy i 20 sekund "motyla". Bardzo pomaga zmeczonym oczom i przywraca ostrosc .
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 21:54   

zyon napisał/a:
przez ok 10 sekund

nie razy..?Ale ty więcej czytasz :)
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 26, 2013 12:38   

Ciekawostka z Wiki:

Cytat:
Aldous Huxley (...) Studiował medycynę i filozofię w Oksfordzie. W roku 1911 przerwał naukę, z powodu zagrożenia ślepotą, a nawet nauczył się alfabetu Braille'a. Po dwóch latach mógł kontynuować studia w Oksfordzie, lecz dopiero w roku 1935 odzyskał pełnię wzroku. Możliwe to było dzięki kontrowersyjnym technikom opracowanym przez dr W.H.Bates'a, które opisał w opublikowanej osiem lat później kontrowersyjnej książce Sztuka widzenia.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 26, 2013 15:03   

Magdalinha napisał/a:
Ciekawostka z Wiki:

Cytat:
Aldous Huxley (...) Studiował medycynę i filozofię w Oksfordzie. W roku 1911 przerwał naukę, z powodu zagrożenia ślepotą, a nawet nauczył się alfabetu Braille'a. Po dwóch latach mógł kontynuować studia w Oksfordzie, lecz dopiero w roku 1935 odzyskał pełnię wzroku. Możliwe to było dzięki kontrowersyjnym technikom opracowanym przez dr W.H.Bates'a, które opisał w opublikowanej osiem lat później kontrowersyjnej książce Sztuka widzenia.

Ja zmniejszyłem wadę dzięki nienoszeniu okularów i ćwiczeniom, głównie patrzenie w słońce, mruganie i bliż/dal.
Z jednego oka dioptrię z drugiego 3/4.
Nawet podczas prowadzenia auta strzelam oczami :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Sty 26, 2013 19:25   

Magdalinha napisał/a:
Ciekawostka z Wiki:

Cytat:
Aldous Huxley (...) Studiował medycynę i filozofię w Oksfordzie. W roku 1911 przerwał naukę, z powodu zagrożenia ślepotą, a nawet nauczył się alfabetu Braille'a. Po dwóch latach mógł kontynuować studia w Oksfordzie, lecz dopiero w roku 1935 odzyskał pełnię wzroku. Możliwe to było dzięki kontrowersyjnym technikom opracowanym przez dr W.H.Bates'a, które opisał w opublikowanej osiem lat później kontrowersyjnej książce Sztuka widzenia.

Dlaczego ciekawostka, przeciez to w ksiazkach Batesa opisane jest dokladnie ten przypadek Huxleya. Ten wzrok mu tak do konca nie wrocil na perfekt, bo jednym okiem mogl odczytac chyba 25 cm z 3 metrow
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 02:37   

czy jak ktos ma problem z odklejającą sie siatkówką to tez te ćwiczenia pomagają?
_________________
pozdrawiam
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 17:42   

Hannibal napisał/a:
gravs napisał/a:
tak poza tym to ciekawa sprawa. daj znać za jakiś czas czy coś się poprawiło.

Ok. Na stronie producenta piszą, że pierwsze oznaki poprawy mogą się pojawić już po 6 tygodniach. Tak więc trzeba być cierpliwym. Staram się pamiętać o częstym mruganiu oczu, bo to ważne.

jak progres ?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 17:49   

side napisał/a:
jak progres ?

nie ma, bo bardzo mało ich używam
tak jak napisałem na początku - w tym okresie zimowym nie za bardzo mam kiedy, bo te dni są krótkie, a musi być odpowiednio widno
tak od wiosny więcej będę chodził
piszą, że to 2-3 h dziennie trzeba chodzić, żeby po kilku miesiącach zauważyć efekty
więc trzeba być zdyscyplinowanym
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Śro Lut 06, 2013 17:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
funkyweb

Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 6
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 14:44   

dzięki za podpowiedzi, siedzę przed kompem osiem godzin dziennie i czasami mam wrażenie że gałki eksplodują mi na monitor.
 
     
magda906 

Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 26
Wysłany: Pon Lis 02, 2015 10:24   

funkyweb napisał/a:
dzięki za podpowiedzi, siedzę przed kompem osiem godzin dziennie i czasami mam wrażenie że gałki eksplodują mi na monitor.


Możesz wierzyć lub nie, ale mam tak samo, z tym, że ja mam wrażenie, że mi zaraz wypadną. Niestety u mnie ćwiczenia nie pomogły, tak jakbym tego chciała, dalej słabo widzę. Postanowiłam jednak zapisać się do okulisty, wstępnie nawet wybrałam sobie oprawki http://www.opticador.pl/o...kulary-davidoff chociaż nie jestem tak do końca przekonana czy chcę nosić własnie okulary. Może jednak soczewki będą lepsze, możecie coś doradzić? Jak to jest kiedy nosi się soczewki? Jest to wyczuwalne?
 
     
nono 

Dołączyła: 26 Paź 2015
Posty: 4
Wysłany: Czw Gru 10, 2015 16:41   

Moje oczy tak bardzo sie meczą przy komputerze!
 
     
klaraa91 

Dołączyła: 13 Sty 2017
Posty: 31
Wysłany: Pią Sty 27, 2017 10:09   

Kiedy jestem zmęczona mam problem z uciekającym okiem (mini zez), myślicie że te ćwiczenia również pomogą na to?
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lut 03, 2017 10:23   

Osobiście myślę, że możesz spróbować, ale chyba lepiej jest udać się od razu do lekarza specjalisty, który dokładnie zbada problem.
 
     
verkaxx

Dołączył: 11 Lis 2018
Posty: 1
Wysłany: Pon Lis 26, 2018 14:38   

Nie miałam pojęcia, że można w jakiś sposób ćwiczyć oczy. Na pewno spróbuję ! :)


_________________________________________
terminy operacji zaćmy
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Pon Lis 26, 2018 14:44   

Generator planu ćwiczeń
https://www.jogaoczu.pl/g...?execution=e1s1
Ostatnio zmieniony przez side Pon Lis 26, 2018 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
olaoptyka 

Dołączyła: 11 Sty 2024
Posty: 1
Wysłany: Czw Sty 11, 2024 11:11   

Istnieje wiele ćwiczeń, które można wykonywać w celu utrzymania dobrego zdrowia oczu i poprawy ich kondycji. Oto kilka przykładów:
Masaż oczu: Delikatnie zamknij oczy i delikatnie masuj powieki kolistymi ruchami palców przez kilka minut. To pomoże złagodzić napięcie i zmęczenie oczu.
Skupianie wzroku: Skup się na obiekcie znajdującym się blisko (np. palec w odległości kilku centymetrów od nosa) przez kilka sekund, a następnie skup się na obiekcie w dalszej odległości (np. drzewo za oknem) przez kilka sekund. Powtarzaj to kilka razy, aby wzmocnić mięśnie oczu.
Ruchy oczu: Wykonuj ruchy oczu w różnych kierunkach - w górę, w dół, na boki, na skos. Możesz również wykonywać okrężne ruchy oczami. To pomoże wzmocnić mięśnie oczu i poprawić elastyczność.
Zbliżanie i oddalanie: Wybierz obiekt w odległości kilku metrów i skup się na nim. Następnie powoli zbliżaj go do nosa, aż będzie trudno go dostrzec. Następnie powoli oddalaj go od nosa, aż będzie ponownie trudno go dostrzec. Powtarzaj ten proces kilka razy, aby wzmocnić zdolność oczu do ostrego widzenia na różne odległości.
Mruganie: Regularne mruganie pomaga nawilżać oczy i utrzymywać je w dobrej kondycji. Zwłaszcza podczas długotrwałego patrzenia na ekran komputera lub innych urządzeń elektronicznych, ważne jest, aby pamiętać o częstym mruganiu.
Pamiętaj, że te ćwiczenia mogą być pomocne w utrzymaniu dobrego zdrowia oczu, ale nie zastępują regularnych badań okulistycznych i opieki specjalisty. Jeśli masz jakiekolwiek problemy związane ze wzrokiem, zawsze skonsultuj się z okulistą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved