Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubój rytualny w polskich ubojniach - to fakt!
Autor Wiadomość
bazylia

Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 4
Wysłany: Pią Cze 29, 2012 19:39   Ubój rytualny w polskich ubojniach - to fakt!

Czy wiecie, że Polska stała się liderem w tzw. uboju rytualnym, czyli zgodnie z obyczajami muzułmańskimi i judaistycznymi - bez wcześniejszego ogłuszenia zwierzęcia? Setki tysięcy sztuk zwierząt ginie w takich torturach!

Większość tego mięsa idzie na eksport na Bliski Wschód, ale zadnie części zwierzęcia są niekoszerne, więc to trafia na nasze talerze!!! Razem z tą całą adrenaliną i innymi toksynami, które się wytwarzają i dostają do mięśni zwierzęcia na skutek stresu - najpierw podczas unieruchamiania, a potem podrzynania gardła w pełnej świadomości, w bólu i niewyobrażalnym cierpieniu!

My TO potem zjadamy! I co Wy na to?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Cze 29, 2012 20:10   

Wstrzasajace. Ja z kolei slyszalem o roslinach zrywanych rytualnie, powoli wyrywanych, az im trzescza wlokna i chlorofil sie gotuje ze strachu, podcinanych perfidnie nozykami, wyrywaniu naci bulwom, niczym wyrywanie wlosow, na zywca bez znieczulenia. Ten niemy krzyk roslin jest zawarty w ich weglowodanach, ktore odreagowujac te cierpienia podnosza nam insuline we krwi, powoduja syndrom metaboliczny, miazdzyce, nadcisnienie, raka - i w koncu najgorsze - zawal. To taka cicha, posmiertna zemsta roslin za hekatombe jaka im zgotowalismy.

Co wy na to??
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Iziss80 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 33
Wysłany: Pią Cze 29, 2012 20:42   

zyon napisał/a:
Wstrzasajace. Ja z kolei slyszalem o roslinach zrywanych rytualnie, powoli wyrywanych, az im trzescza wlokna i chlorofil sie gotuje ze strachu, podcinanych perfidnie nozykami, wyrywaniu naci bulwom, niczym wyrywanie wlosow, na zywca bez znieczulenia. Ten niemy krzyk roslin jest zawarty w ich weglowodanach, ktore odreagowujac te cierpienia podnosza nam insuline we krwi, powoduja syndrom metaboliczny, miazdzyce, nadcisnienie, raka - i w koncu najgorsze - zawal. To taka cicha, posmiertna zemsta roslin za hekatombe jaka im zgotowalismy.

Co wy na to??


Wstrząsająca jest Twoja ignorancja. Myślisz, że to co napisałeś jest zabawne?Proszę ...schowaj się skoro nie dysponujesz rzeczowymi argumentami.

Co do rytualnego uboju to temat znany mi od niedawna i bardzo mnie bulwersuje. Uważam, że zwierzęta powinny być zabijane w humanitarny sposób a rytualny ubój to poprostu okrucieństwo.
Z tego co sie orientuję, gra idzie o wielką kasę tak więc pewnie zwierzęta stoją na straconej pozycji i byłabym bardzo zaskoczona gdyby cos w tej kwesti udało sie zmienić:(
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Cze 29, 2012 20:48   

Sama sie schowaj..... pierwszy post i masz zamiar rozstawiac tutaj wszystkich po katach?


Ja z kolei uwazam, ze uwazanie, ze pomijanie uczuc roslin tylko dlatego ze nie krzycza i nie uciekaja jest kosmiczna hipokryzja. Wszak udowodniono, ze rosliny reaguja w obecnosci muzyki powaznej, co dowodzi tego, ze maja uczucia i nie wolno ich traktowac per noga, tylko dlatego, ze nie potrafia blagalnie spojrzec. Ja doceniam to , ze rosliny mi dostarczaja trlenu, wiec ich nie jem. Jem za to zwierzaki, nic na to nie poradze, ze ewolucja tak stworzyla ludzki gatunek.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pią Cze 29, 2012 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zwierzolubna 

Wiek: 67
Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: Pią Cze 29, 2012 21:41   

Rytualne roslinki-będziecie się smiać za kilka lat,zobaczymy.,Dziś we Francji umiera około 100 dzieci rocznie wskutek zatrucia mięsem halal-afery z chorobą szalonych krów to przy tym pikuś .A wy myślicie że znieczulica nie ma znaczenia-otóż MA,obraca się przeciw nam.Tym bardziej ,że niekoszerne częsci zwierząt,np tylna częśc tułowia jest niekoszerna i z pewnościąnie jest wyrzucana do śmieci tylko krąży po naszym rynku bez upublicznienia tej informacji,Jesli wierzycie w uczciwość tego biznesu,to moje współczucie dla waszej naiwności,jeśli nie powiem głupoty Celowo nie odwołuję się do waszego wspołczucia,gdyż większość z nas jeszcze nie zlazła z drzewa.A dlaczego mięso z tego potwornego uboju jest podejrzane sanitarnie?Otóż długo konające zwierzę zanieczyszcza się potwornie w mękach konania i te fekalia oraz uryna dostają się do mięsa przez głęboko przecięte tętnice i żyły .Escherischia Coli-to bakteria,na którą najbardziej wrażliwe są nasze dzieci i ludzie starsi
_________________
Ula i Adam
 
     
zwierzolubna 

Wiek: 67
Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: Pią Cze 29, 2012 21:48   

Są propozycje kompromisu dla tzw praktyk religijnych-choć gdyby to ode mnie zależało,to byłoby krótko i na temat RACJONALIZMU.Proponuje się innowiercom kontrolowaną elektronarkozę-aby spełnić wymóg,by ofiara była żywa .Jeśli się nie zgodzą-co podejrzewam,to znaczy że nie SZANUJĄ naszych uczuć i SUMIENIA (art 53-odbijamy piłeczkę tego samego artykułu którym się nas atakuje).a więc za brak dobrej woli należy odpłacić czym?Jak myślicie?Uległoscią?
_________________
Ula i Adam
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Cze 29, 2012 21:57   

zwierzolubna napisał/a:
.Escherischia Coli-to bakteria,na którą najbardziej wrażliwe są nasze dzieci i ludzie starsi

Co Ty opowiadasz kobieto? Mogłabys to jakos uszczegółowic, bo nie rozumiem.
Zyje troche na tym swiecie, ale jeszcze nie spotkałam sie zeby np moi rówiesnicy z czasów dzieciecych chorowały z powodu E. coli pochodzacej z miesa, teraz tez w zyciu dorosłym nie kojarze takiego przypadku...
Jesli juz choruja najczesciej na infekcje dróg moczowyh to nie od E. coli pochadzacej z miesa, tylko własnej flory jelitowe...
Moje ciche przypuszczenia sa takie, ze w dzisiejszej dobie duzo małych dzieci łapie infekcje dróg moczowych przez pampersy... o tym sie nie mówi ale ja tak to widze... dlaczego w mojej rodzinie mam na mysli dalsza rodzine , kuzynostwo itd dzieci nigdy nie chorowały na drogi moczowe a teraz to jest plaga... pielucha oddychała, a pampers to jest wylegarnia bakterii w okolicach moczowo-płciowych...
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Cze 29, 2012 21:59   

To jakis atak klonow, jakies nicki masowe i wszystkie to samo mowia, jakas wege propaganda pewnie.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Cze 29, 2012 22:00   

zwierzolubna napisał/a:
Rytualne roslinki-będziecie się smiać za kilka lat,zobaczymy.,Dziś we Francji umiera około 100 dzieci rocznie wskutek zatrucia mięsem halal-afery z chorobą szalonych krów to przy tym pikuś .A wy myślicie że znieczulica nie ma znaczenia-otóż MA,obraca się przeciw nam.Tym bardziej ,że niekoszerne częsci zwierząt,np tylna częśc tułowia jest niekoszerna i z pewnościąnie jest wyrzucana do śmieci tylko krąży po naszym rynku bez upublicznienia tej informacji,Jesli wierzycie w uczciwość tego biznesu,to moje współczucie dla waszej naiwności,jeśli nie powiem głupoty Celowo nie odwołuję się do waszego wspołczucia,gdyż większość z nas jeszcze nie zlazła z drzewa.A dlaczego mięso z tego potwornego uboju jest podejrzane sanitarnie?Otóż długo konające zwierzę zanieczyszcza się potwornie w mękach konania i te fekalia oraz uryna dostają się do mięsa przez głęboko przecięte tętnice i żyły .Escherischia Coli-to bakteria,na którą najbardziej wrażliwe są nasze dzieci i ludzie starsi


Nie chcesz to nie jedz i nie ma problemu. Po co komus zawracasz glowe? Ja bede jadl i nie widze problemu.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Iziss80 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 33
Wysłany: Sob Cze 30, 2012 07:54   

zyon napisał/a:
zwierzolubna napisał/a:
Rytualne roslinki-będziecie się smiać za kilka lat,zobaczymy.,Dziś we Francji umiera około 100 dzieci rocznie wskutek zatrucia mięsem halal-afery z chorobą szalonych krów to przy tym pikuś .A wy myślicie że znieczulica nie ma znaczenia-otóż MA,obraca się przeciw nam.Tym bardziej ,że niekoszerne częsci zwierząt,np tylna częśc tułowia jest niekoszerna i z pewnościąnie jest wyrzucana do śmieci tylko krąży po naszym rynku bez upublicznienia tej informacji,Jesli wierzycie w uczciwość tego biznesu,to moje współczucie dla waszej naiwności,jeśli nie powiem głupoty Celowo nie odwołuję się do waszego wspołczucia,gdyż większość z nas jeszcze nie zlazła z drzewa.A dlaczego mięso z tego potwornego uboju jest podejrzane sanitarnie?Otóż długo konające zwierzę zanieczyszcza się potwornie w mękach konania i te fekalia oraz uryna dostają się do mięsa przez głęboko przecięte tętnice i żyły .Escherischia Coli-to bakteria,na którą najbardziej wrażliwe są nasze dzieci i ludzie starsi


Nie chcesz to nie jedz i nie ma problemu. Po co komus zawracasz glowe? Ja bede jadl i nie widze problemu.


Tutaj nie chodzi o to, że ktoś broni Ci jedzenia mięsa:) Qrcze ja to bym musiała z tego powodu nie gadać z połową rodziny:) Tutaj chodzi o to aby ubój przeprowadzany był w sposób najmniej bolesny dla zwierzęcia.
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Sob Cze 30, 2012 08:22   

moja żona powtarza: czy dzikie zwierzę zawahało by się zaatakować mnie gdyby było głodne? nie. więc dlaczego ja mam mieć wyrzuty sumienia z powodu jedzenia mięsa innych zwierząt?
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Cze 30, 2012 08:39   

Iziss80 napisał/a:
Tutaj nie chodzi o to, że ktoś broni Ci jedzenia mięsa:) Qrcze ja to bym musiała z tego powodu nie gadać z połową rodziny:) Tutaj chodzi o to aby ubój przeprowadzany był w sposób najmniej bolesny dla zwierzęcia.

To jestests ty pod kilkoma nickami czy kilka osob o identycznych pogladach?

Jezeli mialbym sie przejmowac kazdym smutnym zwierzakiem zabijanym w niehumanitarny sposob to pewnie bym nie spal do konca zycia. Badziej juz by mnie przejmowaly glodujace i umierajace z tego powodu dzieci w afryce, indiach, kambodzy itp. Zwierze i tak trafi na stol pod postacia kielbasy wiec dlaczego mam tracic czas i pieniadze ( bo czas to pieniadz) na walke z prawowitym wlascicielem zwierzaka tylko po to aby zwierzakowi poczytal bajki przed smiercia i mu z tego powodu nieco ulzyl? Co ty zrobilas dla tych zwierzakow?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
milosz1984 

Wiek: 39
Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Wysłany: Sob Cze 30, 2012 11:26   

Ja też nie jestem za tym by zwierzęta cierpiały podczas uboju i by ich śmierć była szybka i bezbolesna. Nie mam na to jednak wpływu i mięso jem i jadł będę.
A Iziss80 i Bazylie pocieszy zapewne poniższy artykuł ;) :

Kotlety z laboratorium
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html
Ostatnio zmieniony przez milosz1984 Sob Cze 30, 2012 11:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Iziss80 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 33
Wysłany: Nie Lip 01, 2012 12:21   

zyon napisał/a:
Iziss80 napisał/a:
Tutaj nie chodzi o to, że ktoś broni Ci jedzenia mięsa:) Qrcze ja to bym musiała z tego powodu nie gadać z połową rodziny:) Tutaj chodzi o to aby ubój przeprowadzany był w sposób najmniej bolesny dla zwierzęcia.

To jestests ty pod kilkoma nickami czy kilka osob o identycznych pogladach?

Jezeli mialbym sie przejmowac kazdym smutnym zwierzakiem zabijanym w niehumanitarny sposob to pewnie bym nie spal do konca zycia. Badziej juz by mnie przejmowaly glodujace i umierajace z tego powodu dzieci w afryce, indiach, kambodzy itp. Zwierze i tak trafi na stol pod postacia kielbasy wiec dlaczego mam tracic czas i pieniadze ( bo czas to pieniadz) na walke z prawowitym wlascicielem zwierzaka tylko po to aby zwierzakowi poczytal bajki przed smiercia i mu z tego powodu nieco ulzyl? Co ty zrobilas dla tych zwierzakow?


Własnie dzięki takim poglądom jak Twoje inni mówią o polakach, że jesteśmy zacofani i mają rację. Taka mentalność żeby nie zawracać sobie głowy i nie patrzeć dalej niż czubek własnego nosa. Fajne proste życie.
Co ja zrobiłam dla tych zwierzaków???:) Ja zwróciłam uwagę na ich los i satysfakcję dałoby mi to, gdyby ich los odrobinę sie polepszył...to jest tylko kropelka w morzu ale kropelka do kropelki i uzbiera sie kałuża a świat lepszy o jedno niepotrzebne cierpienie mniej...Proste jak twoje życie dlatego życzę ci smacznego a ja będę robić dalej swoje:)
 
     
Iziss80 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 33
Wysłany: Nie Lip 01, 2012 12:45   

milosz1984 napisał/a:
Ja też nie jestem za tym by zwierzęta cierpiały podczas uboju i by ich śmierć była szybka i bezbolesna. Nie mam na to jednak wpływu i mięso jem i jadł będę.
A Iziss80 i Bazylie pocieszy zapewne poniższy artykuł ;) :

Kotlety z laboratorium
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html


Fajny artykuł:))Jeśli sie uda to może i ja wróce do takiego mięsa;)

Masz wpływ Miłoszu...może juz nie długo ruszy jakaś akcja zbierania podpisów przeciwko ubojowi rytualnemu albo chociazby nakaz oznakowania mięsa z jakiego uboju pochodzi rytualnego czy normalnego. Myślę, że sam chciałbys decydować jakie mięso jesz teraz nie masz takiego wyboru.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Lip 01, 2012 12:49   

Iziss80 napisał/a:
Własnie dzięki takim poglądom jak Twoje inni mówią o polakach, że jesteśmy zacofani i mają rację.

Alez jest wprost przeciwnie. To wlasnie polskie koltunstwo jest zeby sie wtracac w sprawy innych zasmiast sie skupic na swoim zyciu. Nie wiem czy wiesz ale mamy kapitalizm, i jezeli ja sobie kupie swinie to ja jako wlasciciel zdecyduje jak je zabije a nie ty, bo jakim prawem? Na calym swiecie tak jest a tobie sie marzy socjalizm, w dodatku z jakims newage'owym zabarwieniem

Iziss80 napisał/a:
Taka mentalność żeby nie zawracać sobie głowy i nie patrzeć dalej niż czubek własnego nosa. Fajne proste życie.

Znacznie lepsze, niz zajmowanie sie sprawami, na ktore sie nie ma wplywu.
Jest takie powiedzenie, jezeli ty o sobie nie pomyslisz, to nikt inny o tobie nie pomysli. Jest tez takie: umiesz liczyc? licz na siebie. Moj wybor jest taki, ze moge to mieso jesc albo i nie ale niestety na opakowaniach nie ma jeszcze znaczka "ubite humanitarnie"

Iziss80 napisał/a:
Co ja zrobiłam dla tych zwierzaków???:) Ja zwróciłam uwagę na ich los i satysfakcję dałoby mi to, gdyby ich los odrobinę sie polepszył...

Och jestem pod wrazeniem...to naprawde wiele. Nie jestem pewien czy da sie w ogole wiecej. Napisalas na forum a to robi wrazenie, wymaga wielkiej odwagi. Zaimponowalas mi. Podswiecilas az 20 sekund na napisanie posta a to przeciez tak wiele :shock:

Proponuje ci pojscie dalej, zrob transprent i idz na ulice, podpal ubojnie rytualne, zorganizuj pochod, wiec, zgromadzenie. Zaloz strone internetowa. Bojkotuj, walcz, dzialaj.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Nie Lip 01, 2012 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Lip 01, 2012 13:39   

Dlaczego mniejszość, zawsze chce coś narzucić większości....? :shock: :]
 
     
Iziss80 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 33
Wysłany: Nie Lip 01, 2012 13:59   

zyon napisał/a:
Alez jest wprost przeciwnie. To wlasnie polskie koltunstwo jest zeby sie wtracac w sprawy innych zasmiast sie skupic na swoim zyciu. Nie wiem czy wiesz ale mamy kapitalizm, i jezeli ja sobie kupie swinie to ja jako wlasciciel zdecyduje jak je zabije a nie ty, bo jakim prawem? Na calym swiecie tak jest a tobie sie marzy socjalizm, w dodatku z jakims newage'owym zabarwieniem


Nie ubijesz:) Ubój musi przeprowadzić osoba wykwalifikowana tako rzecze ustawa o ochronie zwierząt;)
zyon napisał/a:
Znacznie lepsze, niz zajmowanie sie sprawami, na ktore sie nie ma wplywu.
Jest takie powiedzenie, jezeli ty o sobie nie pomyslisz, to nikt inny o tobie nie pomysli. Jest tez takie: umiesz liczyc? licz na siebie. Moj wybor jest taki, ze moge to mieso jesc albo i nie ale niestety na opakowaniach nie ma jeszcze znaczka "ubite humanitarnie"



Mamy wpływ tyle, że wymaga od nas wysiłku:) Qrcze aleś ty musiał dostać po tyłku od innych, że kierujesz sie w życiu takimi powiedzonkami. Troche wiary w ludzi!!!
Czy gdyby był znaczek miało by to jakis wpływ na Twój wybór??

zyon napisał/a:
Och jestem pod wrazeniem...to naprawde wiele. Nie jestem pewien czy da sie w ogole wiecej. Napisalas na forum a to robi wrazenie, wymaga wielkiej odwagi. Zaimponowalas mi. Podswiecilas az 20 sekund na napisanie posta a to przeciez tak wiele

Proponuje ci pojscie dalej, zrob transprent i idz na ulice, podpal ubojnie rytualne, zorganizuj pochod, wiec, zgromadzenie. Zaloz strone internetowa. Bojkotuj, walcz, dzialaj.


Człowieku znasz TYLKO mój nick nic pozatym...i też sie więcej nie dowiesz bo nie jestem tutaj żeby reklamować swoja osobę i moje osiągniecia:)
 
     
Iziss80 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 33
Wysłany: Nie Lip 01, 2012 14:07   

Mariusz_ napisał/a:
Dlaczego mniejszość, zawsze chce coś narzucić większości....? :shock: :]


Żydzi i muzułmanie to mniejszości w naszym kraju ale tutaj chodzi o eksport.
Wdług ustawy zwierze ma być ogłuszone przed śmiercią natomiast według ich religi ma być świadome i podobno lepiej sie wykrwawia co jest bzdurą. Dla nich krew jest "nieczysta" tyle, że nie można wykrwawić zwierzęcia 100% więc cała sprawa z tym jest absurdalna a dla zwierząt niepotrzebnie okrutna. Kolejne nie poparte niczym racjonalnym niepotrzebne cierpienie.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Lip 01, 2012 14:08   

Iziss80 napisał/a:
Nie ubijesz:) Ubój musi przeprowadzić osoba wykwalifikowana tako rzecze ustawa o ochronie zwierząt;)

Wiec o co ci chodzi w koncu? Wykwalifikowane muzulmanskie osoby ubijaja zgodnie z ustawa. Wszystko jest ok, rozwiazalismy problem?

Iziss80 napisał/a:
Mamy wpływ tyle, że wymaga od nas wysiłku:)

Ja lubie wysilek, dzisiaj przewalilem na treningu cos kolo tony :)

Iziss80 napisał/a:
Czy gdyby był znaczek miało by to jakis wpływ na Twój wybór??

Raczej nie. Oprocz tego smak, sklad, konserwanty, technologia przetwarzania maja wplyw na moje wybory.

Iziss80 napisał/a:

Człowieku znasz TYLKO mój nick nic pozatym...i też sie więcej nie dowiesz bo nie jestem tutaj żeby reklamować swoja osobę i moje osiągniecia:)

No przeciez napisalas jakie jest twoje osiagniecie w tej dziedzinie, przypomne ci je:
Iziss80 napisał/a:
Ja zwróciłam uwagę na ich los


Poza tym dosc ciekawe podejscie, niby chcesz o cos walczyc ale jezeli chodzi o konkrety to nie jestes od reklamowania tej dzialalnosci, no komedia jakas :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Iziss80 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 33
Wysłany: Nie Lip 01, 2012 14:17   

zyon napisał/a:
Wiec o co ci chodzi w koncu? Wykwalifikowane muzulmanskie osoby ubijaja zgodnie z ustawa. Wszystko jest ok, rozwiazalismy problem?


http://gospodarka.dzienni...ic-fortune.html
_________________
"Naszym ce­lem mu­si być wyz­wo­lenie się... pop­rzez roz­szerze­nie kręgu współczu­cia na wszys­tkie żywe is­to­ty i na cały cu­dow­ny świat natury"
Albert Einstein
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Lip 01, 2012 14:30   

No tak, ekoterrorysci, to wszystko wyjasnia. Dlaczeto tak ciezko pojac tepym ekoterrorystom, ze nie wszyscy to katolicy i w innych religiach inaczej ten problem jest postrzegany. Ale dla ekoterrorysty wazniejsze jest zycie czyims zyciem i wtracanie sie w nie, nawet gwalcac przy tym prawa do wlasnosci. Ja bym te bande zamknal w wiezieniu, moze wtedy by sie skupili na sobie.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Nie Lip 01, 2012 14:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iziss80 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 33
Wysłany: Nie Lip 01, 2012 18:59   

zyon napisał/a:
No tak, ekoterrorysci, to wszystko wyjasnia. Dlaczeto tak ciezko pojac tepym ekoterrorystom, ze nie wszyscy to katolicy i w innych religiach inaczej ten problem jest postrzegany. Ale dla ekoterrorysty wazniejsze jest zycie czyims zyciem i wtracanie sie w nie, nawet gwalcac przy tym prawa do wlasnosci. Ja bym te bande zamknal w wiezieniu, moze wtedy by sie skupili na sobie.


Tak wtrącanie się gdy ktoś nadużywa swojej pozycji kosztem tych najmniejszych. Sam zachowujesz się jak rozkapryszone dziecko, nie patrzysz jaki jest koszt Twoich zachcianek, wszystko ma być tak jak ty chcesz bo ktoś ci powiedział, że takie masz prawo.
My nei mamy prawa, my mamy obowiązek szanować to czym nas obdarowala natura i przedewszystkim mieć do niej szacunek i do siebie nawzajem. Ty jestes poprostu egoistą! Nawet sie z tym nie kryjesz i nie dziwie się, że masz brak zaufania do ludzi i liczysz tylko na siebie. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie...tobie dzieciaki nie podziekują, że mogą spacerować po czystym lesie ale tym nawiedzonym ekologom którzy przez lata trują tyłki ludziom żeby segregowali śmieci itd.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lip 02, 2012 08:17   

O czym ty do mnie w ogole rozmawiasz? Jakie rozkapryszone dziecko? Czy ja sie wtracam w sprawy innych, czy probuje naruszuc jego swiete prawo wlasnosci do swin , ktore nabyl za wlasne pieniadze? Co ma tu egoizm do rzeczy. A jak swinka zdechnie ogluszona to juz jest cacy i ok? W koncu jest juz zabita wiec co cie to obchodzi co myslala i czula przed smiercia i tak jest juz niezywa. To co produkujesz to jakis nawiedzony emo-belkot jest.

Co ma w ogole trucie ludzi do ubiju swin? Jakos ekoterrorystom nie przeszkadzalo trucie ludzi i ciagle wypadki na ulicach Agugustowa, dla ekoczubkow wazna byla jakas bylina, ktora nikogo nie obchodzi i jakis ptaszek a nie zycie i zdrowie ludzi z Augustowa.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Lip 02, 2012 08:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iziss80 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 33
Wysłany: Pon Lip 02, 2012 10:38   

zyon napisał/a:
O czym ty do mnie w ogole rozmawiasz? Jakie rozkapryszone dziecko? Czy ja sie wtracam w sprawy innych, czy probuje naruszuc jego swiete prawo wlasnosci do swin , ktore nabyl za wlasne pieniadze? Co ma tu egoizm do rzeczy. A jak swinka zdechnie ogluszona to juz jest cacy i ok? W koncu jest juz zabita wiec co cie to obchodzi co myslala i czula przed smiercia i tak jest juz niezywa. To co produkujesz to jakis nawiedzony emo-belkot jest.

Co ma w ogole trucie ludzi do ubiju swin? Jakos ekoterrorystom nie przeszkadzalo trucie ludzi i ciagle wypadki na ulicach Agugustowa, dla ekoczubkow wazna byla jakas bylina, ktora nikogo nie obchodzi i jakis ptaszek a nie zycie i zdrowie ludzi z Augustowa.


Ja pier..:))) Chłopie czy ty wogole czytasz co Ja pisze??Pisze o Uboju rytualnym czyli obchodzi mnie jak najbardziej co ta krówka czuła przed smiercią! Poza prawem własności są jeszcze inne prawa...to, że sobie kupisz zwierzaka za swoje pieniądz nie znaczy, że możesz robić z nim co chcesz aczkolwiek nie brakuje kretynów znęcających się nad swoja trzódką...dla takich matołów którzy sa pozbawieni empati jest prawo i ustawa o ochronie zwierząt.

Na temat Augustowa się nie wypowiadam bo sie tą sprawą nie zajmowałam.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lip 02, 2012 10:55   

Iziss80 napisał/a:
Ja pier..:))) Chłopie czy ty wogole czytasz co Ja pisze??

No czytam, nie wtracanie sie w czyjes prywatne sprawy jest dla ciebie zachowaniem rozkapryszonego dziecka i egoizmem. Skad bierzesz te teorie? Po roslinach tak wali na dekiel?

Iziss80 napisał/a:
Pisze o Uboju rytualnym czyli obchodzi mnie jak najbardziej co ta krówka czuła przed smiercią! Poza prawem własności są jeszcze inne prawa...

Jest cale mnostwo praw, ale zadne z nich nie stoi wyzej nad prawem wlasnosci. Na szczescie, bo pomyslec by mozna do czego by sie posuneli ekoterrorysci. W Stanach Zjednoczonych np taki delikwent szybko by skonczyl z 8 gramami olowiu we lbie i nikt by sie nie zastanawial co czul przed smiercia. Mnie na przyklad kompletnie nie obchodzi co ta krowa czula, efekt koncowy jest taki sam: martwa krowa, ktorej i tak nie zjem.

Iziss80 napisał/a:

to, że sobie kupisz zwierzaka za swoje pieniądz nie znaczy, że możesz robić z nim co chcesz aczkolwiek nie brakuje kretynów znęcających się nad swoja trzódką...dla takich matołów którzy sa pozbawieni empati jest prawo i ustawa o ochronie zwierząt

Tu nie chodzi o zadna empatie, sa nacje majace inna religie nakazujaca im w taki sposob pozbawiac zycia zwierzeta i jezeli nie u nas to gdzie indziej to beda robic. Ekoczubow nie obchodzi, ze ktos poniesie straty albo zamknie interes, nie bedzie mial za co swoich dzieci wykarmi, bo przeciez wazniejsze jest to co czuje krowa przed smiercia. To jest logika!
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pon Lip 02, 2012 11:02   

Iziss80 napisał/a:
Chłopie czy ty wogole czytasz co Ja pisze??


czy coś Ci się nie pomieszało?
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Iziss80 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 33
Wysłany: Pon Lip 02, 2012 11:23   

To niech sobie ubijają tak zwierzeta u siebie. Tutaj w Polsce ustawa o ochronie zwierząt wyraźnie wskazuje na to, że zwierze ma byc przed śmiercia ogłuszone a nie męczone.
Skoro ubój jest nie legalny to jakim prawem firmy zdecydowały sie na inwestycje w tym kierunku. Jeśli ja wybuduje sobie dom bez pozwolenia na budowe to z pełną swiadomościa tego , że jak ktos dopatrzy się przekretu będę musiała go rozebrac i poniosę straty.
Jak ktos hoduje u siebie maryśkę i z tego utrzymuje rodzinke i nagle wpadnie policja i biedak będzie musiał zamknąć interes i nie wyzywi za to dzieciaków...to co mam sie litować??

Może zainicjujmy eksport psów do Chin???Rozwiążemy problem schronisk i nieodpowiedzialnych właścicieli psów...będzie kasa będzie cacy:)
Ostatnio zmieniony przez Iziss80 Pon Lip 02, 2012 11:28, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lip 02, 2012 11:45   

Iziss80 napisał/a:
To niech sobie ubijają tak zwierzeta u siebie. Tutaj w Polsce ustawa o ochronie zwierząt wyraźnie wskazuje na to, że zwierze ma byc przed śmiercia ogłuszone a nie męczone.

Jest tez rozporzadzenie ministra, ktore pozwala na uboj w taki sposob.

Teraz TK oceni. Mam nadzieje, ze nie zabronia tego sposobu uboju, bo sie okaze, ze swinie i krowy, ktore i tak zaraz umra maja wiecej praw niz mniejszosci religijne, ktore jednak zyja.

Z tymi psami dobry pomysl, sporo osob by znalazlo zatrudnienie, i pare problemow by sie samo rozwiazalo, schroniska i tym podobne...... po co utrzymywac to mam ze swoich podatkow.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lip 02, 2012 12:02   

O, jakies dobre wiadomosci :)
Cytat:

Ubój rytualny w Polsce jest i będzie dozwolony

Od 2013 roku ubój rytualny tylko w rzeźni
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzi prace legislacyjne mające na celu wprowadzenie zmian do ustawy o ochronie zwierząt, które umożliwią stosowanie przepisów rozporządzenia Rady (WE) w sprawie ochrony zwierząt podczas uśmiercania. Rozporządzenie przewiduje, że nie ogłusza się zwierząt poddawanych ubojowi według szczególnych metod wymaganych przez obrzędy religijne pod warunkiem, że ubój ma miejsce w rzeźni. Od 1 stycznia 2013 r. przepisy tego rozporządzenia będą stosowane wprost w brzmieniu określonym w tym rozporządzeniu.

Przyjęcie przepisów krajowych, które mają służyć zapewnieniu dalej idącej ochrony zwierząt podczas ich uśmiercania nie może jednocześnie uniemożliwiać uśmiercania zwierząt zgodnie z metodami wymaganymi przez obrzędy religijne ani być równoznaczne z wprowadzeniem całkowitego zakazu uboju bez ogłuszania.

Zgodnie ze stanowiskiem resortu rolnictwa, pozbawienie możliwości pozyskiwania i dostępu do produktów pochodzących z uboju rytualnego przez zarejestrowane w związkach wyznaniowych społeczności byłoby sprzeczne z art. 25 i art. 35 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz z ustawą z dnia 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania.


Dobrze, ze zyjemy w panstwie prawa :)
http://www.tvr24.pl/wiado...olony-2654.html

"moj" rolnik, od ktorego biore miesi w ogole nie bawi sie w jakies prundy itp, siekiera w leb i ew ganianie swiniaka po podworku to ciagle polski wiejski standard :)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Lip 02, 2012 12:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
bazylia

Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 02, 2012 17:36   

zyon napisał/a:

"moj" rolnik, od ktorego biore miesi w ogole nie bawi sie w jakies prundy itp, siekiera w leb i ew ganianie swiniaka po podworku to ciagle polski wiejski standard :)


Hej, zyon, pozdrowienia dla Twojego kumpla Sawickiego i reszty buraków spod zielonej koniczynki! A swoją drogą muszą chłopaki być w niezłych tarapatach skoro na front rzucają tumana, który nawet nie sprawdził, że świnek się rytualnie nie ubija... :razz:

Możesz mi wysłać na priva namiary na tego "Twojego" rolnika? Hobbystycznie studiuję polskie wiejskie standardy. Przydałby mi się taki cenny okaz do obserwacji!
 
     
bazylia

Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 02, 2012 17:38   

@Molka.
Wziąwszy pod uwagę, jak odbywa się ubój rytualny, zakażenia bakteryjne i inne problemy zdrowotne wynikające z jedzenia takiego mięsa wcale nie dziwią...
Poczytaj sobie tutaj:
http://opcit.pl/teksty/ha...tylko-francusk/

Jeśli zaś chodzi o buńczuczne wypowiedzi użytkownika zyon i innych, którym wszystko jedno skąd się bierze stek, którego kładą na grilla, to osoby, które rozważają dołączenie do tego niechlubnego grona namawiam, aby najpierw obejrzały ten film i wysłuchały, co na ten temat maja do powiedzenia specjaliści:
http://www.youtube.com/watch?v=0cr1Bhzt5ew
(zyonowi nie polecam, bo i tak nie skuma)
Ostatnio zmieniony przez bazylia Pon Lip 02, 2012 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Pon Lip 02, 2012 18:17   

ciekawe kiedy wpadnie oregano albo jakas inna dziewicza roslinka .. :D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lip 02, 2012 20:22   

bazylia napisał/a:
zyon napisał/a:

"moj" rolnik, od ktorego biore miesi w ogole nie bawi sie w jakies prundy itp, siekiera w leb i ew ganianie swiniaka po podworku to ciagle polski wiejski standard :)


Hej, zyon, pozdrowienia dla Twojego kumpla Sawickiego i reszty buraków spod zielonej koniczynki! A swoją drogą muszą chłopaki być w niezłych tarapatach skoro na front rzucają tumana, który nawet nie sprawdził, że świnek się rytualnie nie ubija... :razz:

Możesz mi wysłać na priva namiary na tego "Twojego" rolnika? Hobbystycznie studiuję polskie wiejskie standardy. Przydałby mi się taki cenny okaz do obserwacji!


A ja myslalem, ze Sawicki to twoj kumpel , bo taka sama buracka gadke wstawiasz, takie przasno-buraczane banaly. Namiarow oczywiscie ci nie dam, bo znajac ubecko-konfidecnka nature takich jak ty szybko by sie eldorado skonczylo
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Lip 02, 2012 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lip 02, 2012 20:24   

bazylia napisał/a:
@Molka.
Wziąwszy pod uwagę, jak odbywa się ubój rytualny, zakażenia bakteryjne i inne problemy zdrowotne wynikające z jedzenia takiego mięsa wcale nie dziwią...
Poczytaj sobie tutaj:
http://opcit.pl/teksty/ha...tylko-francusk/

Och autentycznie sie wzruszylem, wiec wy tak z troski o tych zydow i muzulman?? A ja myslalem, ze na swiecie nie ma altruistow....

bazylia napisał/a:
(zyonowi nie polecam, bo i tak nie skuma)

Jezeli ty skumalas to mysle, ze nawet pantofelek skuma.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
bazylia

Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 02, 2012 23:35   

zyon napisał/a:
Och autentycznie sie wzruszylem, wiec wy tak z troski o tych zydow i muzulman?? A ja myslalem, ze na swiecie nie ma altruistow....

A nie mówiłam, że to dla Ciebie za trudne?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Lip 03, 2012 08:29   

Zatroszcz sie lepiej o swoja glowe, bo moja jest w porzadku. Ja bym proponowal zapytac muzulman i zydow czy sa zainteresowani twoim zainteresowaniem. To taka forma minimalna forma uprzejmosci, bo wiesz, nie kazdy moze sobie zyczyc aby jakis nawiedzeniec sie wtracal w ich sprawy i "pomagal ".

Zakaza u nas, biznes przejma czesi albo ukraincy, oni zarobia i u nich beda nowe miejsca pracy ale pewnie wtedy juz to bedziesz miala w d... , bo to juz nie beda polskie zwierzaczki i to czescy albo ukrainscy obywatele beda mieli zatrudnienie i utrzymacnie. Ale co to ekoswirow obchodzi.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Wto Lip 03, 2012 18:26   

wege idioci :D

moje trzy słowa do was są takie same jak do ojca prowadzącego :viva:

a teraz na obiad trawa z korą czeka!! i popiszcie jeszcze trochę swoich głupot, bo żaden debli mnie jeszcze dziś nie rozbawił :sad:
Ostatnio zmieniony przez maniek669 Wto Lip 03, 2012 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
devnull 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 36
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 11:59   

Molka napisał/a:
Moje ciche przypuszczenia sa takie, ze w dzisiejszej dobie duzo małych dzieci łapie infekcje dróg moczowych przez pampersy... o tym sie nie mówi ale ja tak to widze... dlaczego w mojej rodzinie mam na mysli dalsza rodzine , kuzynostwo itd dzieci nigdy nie chorowały na drogi moczowe a teraz to jest plaga... pielucha oddychała, a pampers to jest wylegarnia bakterii w okolicach moczowo-płciowych...


IMHO dobra opcja http://www.chusta.pl/eboo...BezPrzemocy.pdf

Nie wypowiem się na temat dróg moczowych, ale jeśli chodzi o wizualny stan tyłka, to z noszenia pampersów nic dobrego nie wynika. Tak z własnego doświadczenia pierwsze dziecko w pampersie jak reklama przykazała - zaczerwieniania, krosty itd, sporo różnych kremów na odparzenia itp. Pupa daleka od tej pokazywanej na reklamie.

Drugie dziecko od maleńkości "wysadzane" - pupa jak na reklamie :)
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 12:28   

Molka napisał/a:
Moje ciche przypuszczenia sa takie, ze w dzisiejszej dobie duzo małych dzieci łapie infekcje dróg moczowych przez pampersy...

Podobnie ludzie mawiają, że w domach gdzie są koty, to śmierdzi. Śmierdzi, bo ludzie nie sprzątają kuwet tak często jak potrzeba. Kot jest bardzo czystym zwierzęciem. Załatwia się w kuwecie i zagrzebuje. Jednak kuwety sam sobie nie wyczyści, to nalezy do człowieka. Kuweta zaczyna nieprzyjemnie pachnieć, gdy jest nie posprzątana przez ludzi brudasów, śmierdzieli i leni i dlatego w ich mieszkaniu śmierdzi i teraz kto wejdzie, to powie, że śmierdzi, bo są koty.

I to samo w przypadku pampersów i rzekomych infekcji dróg moczowych od nich.
Starszą córkę wychowywałam na pieluchach tetrowych-nigdy nie miała żadnych infekcji dróg moczowych, a młodszą wychowywałam na pampersach i również nigdy nie miała infekcji dróg moczowych. Wybierałam zawsze pampersy dobrych firm tj Pampres i pieluszki firmy Huggies. Ale to jeszcze nie wszystko. Zmieniałam bardzo często pieluszki tak, żeby dziecko nie miała mokrej pupci. Zawsze miało suchą, czyścuitką i NIGDY nie było żadnych odparzeń.
Widziałam, jak matki nakładały dzieciom tanie, foliowe "pampersy". Takie gwniane pieluchy szybko stawały się mokre. Pęczniały jak balon, były ciężkie i śmierdzące, a pupa dziecka zaczerwieniona. Oczywiście to planktońskie oszczędzanie na pampersach, ale na faje zawsze stać. No i czyja to jest wina, że dzieci mają odparzone pupy i infekcje dróg moczowych? Pampersów, czy rodziców, którzy strasznie oszczedzają na pieluchach i którym się nie chce zmieniać na czas pieluch? Uważają, że jak "pampers", to dziecko może chodzić z tym pół dnia. A to nie dość, że nie oryginalny pampers, tylko jakieś foliowe gwno, to jeszcze nie są często zmieniane.
Odparzenia będą zawsze, czy to w tetrowych pieluchach, czy w oryginalnym pampersie, gdy rodzice są sami śmierdzącymi leniami.
_________________
Z osobami z HIV i osobami odpowiedzialnymi za śmierć współforowiczów oraz ze złośliwymi kurduplami nie rozmawiam.
Nie rozmawiam również z ludźmi o mentalności motłochu, który pragnie tanich igrzysk.
Ostatnio zmieniony przez Edyta Słonecka Pon Lip 09, 2012 12:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
devnull 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 36
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 16:11   

Edyta Słonecka napisał/a:
Zawsze miało suchą, czyścuitką i NIGDY nie było żadnych odparzeń.

No tak, tylko co innego stosować pampersy zgodnie z przeznaczeniem - pielucha jednorazowa. A co innego stosować tak jak wbija się ludziom do głowy - "12-godzinna ochrona". Przy tym hasełku zmienianie co 2-3 godziny zdaje się być nadgorliwością. A i to nie gwarantuje sukcesu.
 
     
berek

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 11
Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 20:37   

zyon napisał/a:

Wiec o co ci chodzi w koncu? Wykwalifikowane muzulmanskie osoby ubijaja zgodnie z ustawa. Wszystko jest ok, rozwiazalismy problem?

Niemądrze piszesz. Czytałeś art. 34 ust 1 ustawy o ochronie zwierząt?
Cytat:

Ja lubie wysilek, dzisiaj przewalilem na treningu cos kolo tony :)

Może mniej ciężarów przerzucaj a więcej kartek w bibliotece.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Wrz 08, 2012 11:26   

ach te trolle, mnoza sie w postepie geometrycznym.....
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
berek

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 11
Wysłany: Sob Wrz 08, 2012 17:25   

zyon napisał/a:
Nie wiem czy wiesz ale mamy kapitalizm, i jezeli ja sobie kupie swinie to ja jako wlasciciel zdecyduje jak je zabije a nie ty, bo jakim prawem?

Bzdura. Miałeś w ręku kiedykolwiek ustawę o ochronie zwierząt? Za uczonego to na siłce możesz robić, ale nie tu.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Wrz 08, 2012 17:26   

sio trollu, sio, w berka baw sie z trollami w trollowym przedszkolu
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Sob Wrz 08, 2012 17:57   

A ja się zainteresowałem, "ubój rytualny" to takie obejście prawa, które nakazuje pozbawić zwierzęta świadomości przed poderżnięciem gardła. Pozbawienie świadomości przed zarżnięciem ma zdecydowanie zwiększać komfort życia zwierzęcia, gdyż zarżnięcie jest najbardziej stresogennym i traumatycznym przeżyciem w ciągu całego życia zwierzęcia.

Zwierzęta pozbawia się świadomości przez zagazowanie dwutlenkiem węgla lub w przypadku uboju domowego przez z znienacka silny uraz mózgu, wtedy już mogą one obserwować własne zarżnięcie bezboleśnie astralnie z góry unosząc się nad własnym ciałem i w spokoju doceniać własne życie jako motywowaną miłością ofiarę zakończenia swojego wcielenia w formie pokarmu dla człowieka opiekuna.

Intrygujące, czyż nie

.
 
     
berek

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 11
Wysłany: Sob Wrz 08, 2012 20:41   

zyon napisał/a:
sio trollu, sio, w berka baw sie z trollami w trollowym przedszkolu

Koguciku, metody dyskusji przeniesione z kurnika, tu się nie sprawdzą. Tu trzeba pokazać wiedzę. Samo gdakanie na niewiele się zda.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Wrz 08, 2012 22:57   

Skad wiesz co sie tu sprawdzi a co nie trollu, w koncu jestes tu od paru chwil a ja troche dluzej i juz mnie ustawiasz co tu sie sprawdza a co nie. Udaj sie na gore, przedstaw, wyjasnij po co sie zjawiles, jakie masz problemy i dopiero mozesz zaczynac dyskusje, bo na rozmowy z trollami bez mozgu szkoda czasu trollu
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
berek

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 11
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 09:20   

zyon napisał/a:
To jakis atak klonow, jakies nicki masowe i wszystkie to samo mowia, jakas wege propaganda pewnie.

Wszędzie widzisz klony, trolle? A może to mania prześladowcza?
Wiedza przydaje się w każdych warunkach. W przeciwnym razie popadniesz w paranoje.
Dyskusja z tobą jest niemożliwa, bo wiedzy nie masz, a intuicja cię zawodzi. Po co więc otwierasz dziób?
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 09:50   

Właśnie.
O co tu chodzi?
Cytat:
Tutaj nie chodzi o to, że ktoś broni Ci jedzenia mięsa:) Qrcze ja to bym musiała z tego powodu nie gadać z połową rodziny:) Tutaj chodzi o to aby ubój przeprowadzany był w sposób najmniej bolesny dla zwierzęcia.


Cytat:
Niemądrze piszesz. Czytałeś art. 34 ust 1 ustawy o ochronie zwierząt?


Cytat:
3. W uboju domowym zwierzęta kopytne mogą być uśmiercane tylko po uprzednim ich pozbawieniu świadomości przez przyuczonego ubojowca.

http://isap.sejm.gov.pl/D...71110724&type=3
Czyli pi.....cie w łeb przez morderstwem to takie ludzkie jest?
A empatii to troszkę macie ludzie?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 10:43   

berek napisał/a:
zyon napisał/a:
To jakis atak klonow, jakies nicki masowe i wszystkie to samo mowia, jakas wege propaganda pewnie.

Wszędzie widzisz klony, trolle? A może to mania prześladowcza?
Wiedza przydaje się w każdych warunkach. W przeciwnym razie popadniesz w paranoje.
Dyskusja z tobą jest niemożliwa, bo wiedzy nie masz, a intuicja cię zawodzi. Po co więc otwierasz dziób?

Zachowujesz sie jak typowy troll czy klon czy cokolwiek w ten desen. Pisalem, juz zastosuj sie do forumowego savoir-vivre'u, idz na gore przedstaw sie, wyjasnij powody dlaczego chcesz dyskutowac itp. Szkoda mi czasu na dyskusje z bezmozgim trollem, ktory w pierwszym poscie sie zachowuje jakbym mu pol zycia pomagal swinie pasc. Troll away.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
berek

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 11
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 11:11   

Gavroche napisał/a:

http://isap.sejm.gov.pl/D...71110724&type=3
Czyli pi.....cie w łeb przez morderstwem to takie ludzkie jest?
A empatii to troszkę macie ludzie?

Jak oceniasz szanse na całkowite uwolnienie zwierząt od zabijania z przeznaczeniem na mięso? I co proponujesz?
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 11:16   

berek napisał/a:
Gavroche napisał/a:

http://isap.sejm.gov.pl/D...71110724&type=3
Czyli pi.....cie w łeb przez morderstwem to takie ludzkie jest?
A empatii to troszkę macie ludzie?

Jak oceniasz szanse na całkowite uwolnienie zwierząt od zabijania z przeznaczeniem na mięso? I co proponujesz?

Że brzydko odpowiem pytaniem :-x
Niby czemu?
Czemu przestać zabijać zwierzęta?
 
     
berek

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 11
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 11:23   

Nie zrozumiałem ciebie.
Odpowiedź jest prozaiczna. Tak stanowi przepis ustawy, prawo (pozbawianie świadomości przed ubojem). W cywilizowanym państwie to wystarczający argument.
Ostatnio zmieniony przez berek Nie Wrz 09, 2012 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 11:27   

berek napisał/a:
Nie zrozumiałem ciebie.
Odpowiedź jest prozaiczna. Tak stanowi przepis ustawy, prawo (pozbawianie świadomości przed ubojem). W cywilizowanym państwie to wystarczający argument.

Aha.
 
     
berek

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 11
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 09:41   

Rad jestem, że doszliśmy do porozumienia.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 11:12   

berek napisał/a:
Rad jestem, że doszliśmy do porozumienia.

Far from it ;)
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 12:46   

berek napisał/a:
doszliśmy do porozumienia

Może być, że Gavroche to profesjonalista, może być, że opiekuje się on zwierzętami zawodowo.
:-x
 
     
berek

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 11
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 20:21   

Gavroche napisał/a:
berek napisał/a:
Rad jestem, że doszliśmy do porozumienia.

Far from it ;)

I see... ;)
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 22:27   

"I tak to wszystko,to chooj,w porównaniu z bombą atomową!"
Usłyszałem przed chwilą od kloszarda przy śmietniku :(
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 22:53   

Gavroche napisał/a:
"I tak to wszystko,to chooj,w porównaniu z bombą atomową!"


Toś musiał nieźle zagaić rozmowę, niech zgadnę ...


- dobry wieczór
- jaki tam dobry, trzy chomiki dżungarskie mi zdechły, to pewnie przez te chemitrailsy co je samoloty rozpylają, ten fluor co do wody dodają i te wybuchy na Słońcu
- I tak to wszystko, to ch^j , w porównaniu z bombą atomową!

:D
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 23:24   

Użytkownik napisał/a:
Gavroche napisał/a:
"I tak to wszystko,to chooj,w porównaniu z bombą atomową!"


Toś musiał nieźle zagaić rozmowę, niech zgadnę ...


- dobry wieczór
- jaki tam dobry, trzy chomiki dżungarskie mi zdechły, to pewnie przez te chemitrailsy co je samoloty rozpylają, ten fluor co do wody dodają i te wybuchy na Słońcu
- I tak to wszystko, to ch^j , w porównaniu z bombą atomową!

:D

Touche :)
 
     
berek

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 11
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 08:30   

Gavroche napisał/a:
"I tak to wszystko,to chooj,w porównaniu z bombą atomową!"
Usłyszałem przed chwilą od kloszarda przy śmietniku :(

Niepotrzebnie się frasujesz. Posiadanie kloszarda nobilituje. :)
 
     
berek

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 11
Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 09:39   

Kopiuję z netu:
W najbliższa niedzielę, 16 września o godz. 16, zapraszamy do Radia TOK FM na kolejny program w którym specjaliści ujawnią matactwa rolniczego lobby w sprawie uboju rytualnego. Nie możecie przegapić tego programu. TOK FM można również słuchać w internecie.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/0,0.html
Niech Minister Rolnictwa nie myśli, że uda mu się ZALEGALIZOWAĆ rytualny ubój zwierząt.
Mowy nie ma!
Akcja protestacyjna nabiera animuszu. Są nowe fakty. Następca Sawickiego, minister Kalemba, zaledwie po kilku tygodniach urzędowania już trafił do prokuratora! O tym i o wielu innych ważnych sprawach chcemy was poinformować.
Matactwa rolniczego lobby są faktem. Czytajcie laboratorium.
http://laboratorium.tnb.pl/news.php
http://laboratorium....hp?article_id=1
 
     
berek

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 11
Wysłany: Pią Wrz 28, 2012 18:19   

Nagranie audycji mamy tu:

http://bi.gazeta.pl/im/2/12496/m12496152.mp3
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved