Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepis na mielone kotlety
Autor Wiadomość
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 18:16   Przepis na mielone kotlety

zaglądasz a tam ... nie ma przepisu ;)

bo dopiero go chcę opracować - jak zrobić taki zwarty hamburger ale żeby nie zagęszczać go żadnymi mąkami czy innymi nie-paleo sprawami?

zwykle robię tak że 300-500g mielonej wołowiny, siekana cebula, kilka jajek, musztarda, pieprz, sól, natka pietruszki
ale przy przewracaniu na drugą stronę to się rozwala - mi to nie przeszkadza, ale może wzniosę się o stopień wyżej dzięki Wam :)
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
Ostatnio zmieniony przez Molka Pon Lis 12, 2012 16:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 18:49   

dodaj więcej stopni Celsjusza do smażenia, następnie przewracaj i duś...
Z szamka, jak z(ko) bitkami delikatnie trzeba,ale tylko na przystawkę... ! ;D
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 26, 2012 18:50   

Ja dodaję kilka łyżek mąki z migdałów.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 21:15   

zbiggy napisał/a:
300-500g mielonej wołowiny

Część tej wołowiny zmiel na najdrobniejszym sitku a następnie potraktuj blenderem. Dodawaj po jednym żółtku.
Zrobisz z tego bardzo gęsty klej, tzw. emulsję. W ten sposób przygotowuje się farsz do kiełbasy. Do tego kleju dodawaj powoli mięso zmielone na większym sitku i mieszaj aż do uzyskania jednolitej masy.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 21:41   

super pomysl z tymi sznyclami bez maki, musze wypróbowac, :P ja uwielbiam sznycle.

Kiedys diabeł mnie opętał i kupilam sobie takiego gotowego sznycla w sklepie.
Zrobiłam gryza i nie mogłam odgrysc kesa bo jakies zylaste paskuctwo nie chciało sie oderwac od całosci, fuj, wyplułam i pomyslalam ze chyba miałam kiepski dzien mentalnie....dobrze, ze akurat bylam sama i nie musialam czestowac nikogo tym scierwem... :P :oops:
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 21:51   

Molu Twoje użycie słowa "sznycel" zdradziło Cię że pochodzisz z Galicji :)
ja bardziej ze wschodu gdzie się mówiło kotlety

ale jak teraz się zastanawiam to mielone się lepi a więc ani "schnitzel" ani "cutlet" które pochodzą od cięcia czy krojenia do moich hamburgerów nie pasują :)
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 22:00   

zbiggy napisał/a:
Molu Twoje użycie słowa "sznycel" zdradziło Cię że pochodzisz z Galicji :)
ja bardziej ze wschodu gdzie się mówiło kotlety

ale jak teraz się zastanawiam to mielone się lepi a więc ani "schnitzel" ani "cutlet" które pochodzą od cięcia czy krojenia do moich hamburgerów nie pasują :)

;D no z Galicji

pisales o mieleniu miesa i polaczeniu go z jajem i obracaniu na patelni, dla mnie to sznycel :viva: kotlet to mieso rozbite i smazone w calosci..

za tego sznycla poprosze o punkcik :P
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 14:46   

Ja kiedyś robiłem z mielonej pręgi:

1 kg pręgi mielonej
300g pieczarek
2 cebule
przyprawy do smaku
1/4 kostki masła

wszystko mieszałem razem (tzn. pieczarki z cebulą dusiłem na maśle i potem dopiero do masy), następnie na noc do lodówki i na następny dzień na grillu elektrycznym smażyłem bądź gotowałem w wodzie. Z wody mi bardziej smakowały i lepiej się trzymały kupy :)
_________________
-Pane moderatore, prose ne ubija tematu.

-To se ne da!
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 18:06   

podsumowując : od tamtego czasu robiłem 2x kotlety, udało mi się polepszyć stan skupienia nie zmieniając receptury - po prostu więcej serca włożyłem w ich wyrabianie, ale też prawdę mówiąc nie aż tyle ile sugerował post EAnny :)

dzięki wszystkim za podpowiedzi, robię sobie taką masę, lepię kotlety i wrzucam na patelnię, a co się nie zmieści zjadam na surowo (żeby obłaskawić też bogów surowizny przy okazji ;) )
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 07:00   

Cytat:
udało mi się polepszyć stan skupienia nie zmieniając receptury - po prostu więcej serca włożyłem w ich wyrabianie

Wszyscy lubią pieszczoty.
Potem grzecznie leżą i nie sypią się po bokach :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 07:35   

zbiggy napisał/a:
podsumowując : od tamtego czasu robiłem 2x kotlety, udało mi się polepszyć stan skupienia nie zmieniając receptury - po prostu więcej serca włożyłem w ich wyrabianie, ale też prawdę mówiąc nie aż tyle ile sugerował post EAnny :)

Ogladales pierwsza kung fu pande i pamietasz jaki byl tajny skladnik zupy ojca Po? ;)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 21:07   

zyon napisał/a:
Ogladales pierwsza kung fu pande i pamietasz jaki byl tajny skladnik zupy ojca Po? ;)
chyba tego nie widziałem, a co tam było? ;O
teraz mam następne wyzwanie kulinarne, ale zakładam nowy wątek żeby nie przegapić pereł wśród podpowiedzi :)
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved