Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Odżywki dla sportowców od strony biochemicznej
Autor Wiadomość
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 08:26   Odżywki dla sportowców od strony biochemicznej

Na coś takiego natrafiłem.
Cytat:
Poniższy artykuł opisuje cztery popularne składniki odżywek dla sportowców: kreatynę, L-karnitynę, L-argininę i taurynę. Przedstawiona została ich struktura chemiczna, drogi pozyskiwania przez organizm oraz rola fizjologiczna. Ponieważ niektóre z wymienionych substancji mogą uczestniczyć w wielu procesach, skupiono się na tych, których wspomaganie może wpływać korzystnie na kształtowanie sylwetki poprzez trening siłowy. Dla każdej substancji podsumowano też dostępne wyniki badań naukowych określających ich skuteczność i bezpieczeństwo.

http://bioinfo.mol.uj.edu.pl/articles/Laczna06
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 10:10   

Taki mistrz, co korzystal z odzywek nie zdazyl przezyc miodowego miesiaca. Zmarl podczas przeszczepu nerki.
http://news.ninemsn.com.a...fter-transplant
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 22:42   

Może to być pomocny artykuł dla poczatkujących ale jego przesłanie jest jasne od samego początku. Weźmy kreatyne.

Oczywiście że podczas suplementacji ciało magazynuje wiecej wody co daje widoczny efekt powiększenia muskulatury, który znika po zaprzestaniu zazywania. Ale magazynowanie wody i związany z tym efekt "napompowania" to efekt uboczny a nie cel brania kreatyny. Większe niż zwykle "nawodnienie" tkanki mięśniowej ma sowje zalety, daje możliwość intensywniejszego trenowania i szybszej regenracji, jak to opisano w artykule. Wiadomo że to trening uszkadzając mięśnie powodóje ich rozrost, kreatyna umożliwa poprostu mocniejsze trenowanie co przekłada sie na szybsze efekty, wzrost tkanki mięśniowej (ale nie chodzi tu o efekt uboczny jakim jest "napompowanie"). Kreatyna ma jezcze jedna zaletę... przy prawidłowej diecie suplementacja przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Wbrew temu co pisze autorka, kreatyna jest sprawdzona w praktyce i działa, dlatego jest tak chętnie stosowana. To właśnie kulturysci i sportowcy są osobami które wypraktykowały na sobie działanie tego specyfiku.

Widać że artykuł jest napisany przez osobe która nigdy nie miała styczności z tymi suplementami na dłuższy okres czasu a już w ogóle nie ma pojęcia o kulturystyce.

Cytat:
ostępne wyniki albo nie są reprezentatywne ze względu na zbyt małą liczbę uczestników, lub też dają sprzeczne dane. Nie wiadomo zatem, czy zwiększenie wydajności jakiegoś procesu prowadziłoby do faktycznego polepszenia fizycznego przygotowania, ani czy w ogóle możliwe jest zwiększenie wydajności przez dostarczenie w nadmiarze któregoś ze substratów (np. czy suplement jest w stanie pokonać wszystkie bariery jak m.in. błony komórkowe).
wiadomo... brałem i działa, szczególnie w odnieśeniu do siły i regeneracji.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
Ostatnio zmieniony przez gudrii Pon Wrz 05, 2011 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 10:30   

Kangur napisał/a:
Taki mistrz, co korzystal z odzywek nie zdazyl przezyc miodowego miesiaca. Zmarl podczas przeszczepu nerki.
http://news.ninemsn.com.a...fter-transplant


No racja racja, ja bym tez radzil uwazac z korniszonami. Zrobiono badania i ze statystyk wyniklo, ze kazdy pilot, ktory zginal w katastrofie lotniczej jadl korniszony, wiec ja bym radzil uwazac z tymi korniszonami, jak sa przyczyna katastrof lotniczych to nie wiadomo jakie moga niesc ze soba gorsze zagrozenia na ladzie.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 12:56   

Zyon hah, ale mi humor poprawiłeś :hihi: :hihi:
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 19:59   

zyon napisał/a:
Kangur napisał/a:
Taki mistrz, co korzystal z odzywek nie zdazyl przezyc miodowego miesiaca. Zmarl podczas przeszczepu nerki.
http://news.ninemsn.com.a...fter-transplant


No racja racja, ja bym tez radzil uwazac z korniszonami. Zrobiono badania i ze statystyk wyniklo, ze kazdy pilot, ktory zginal w katastrofie lotniczej jadl korniszony, wiec ja bym radzil uwazac z tymi korniszonami, jak sa przyczyna katastrof lotniczych to nie wiadomo jakie moga niesc ze soba gorsze zagrozenia na ladzie.

Jestes jasnowidzem. Przewidziales ostatnia katastrofe lotnicza z chokeistami w Jaroslawlu. Pewnie piloci zagryzali bimber korniszonami.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
martilys

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 5
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 12:32   

Ja stosuję od jakiegoś czasu białko WHEY 100. Pomaga kontrolować wagę, przy ćwiczeniach wspomaga odchudzanie. Nie jest obciążające dla organizmu, dostarcza potrzebnych składników.
Polecam ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved