Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:46
naturalny sposób defekacji

jak TO robicie?
na siedząco
80%
 80%  [ 4 ]
na kucaka
20%
 20%  [ 1 ]
na leżąco
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 5
Wszystkich Głosów: 5

Autor Wiadomość
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 22:01   naturalny sposób defekacji

nie wiem czy temat był poruszany więc zakładam nowy wątek.

jakiś czas temu usłyszałem od znajomego, że to niewłaściwa pozycja ciała przy wydalaniu powoduje hemoroidy. zainteresowałem się tematem i rzeczywiście jest front twierdzący, że siedząca pozycja nie wpływa najkorzystniej na wypróżnianie. naturalną pozycją dla człowieka (jak i dla innych zwierząt) jest kucanie.

http://en.wikipedia.org/w...cation_postures

http://abcpracownika.pl/2...swoje-potrzeby/

Cytat:
Przez tysiące lat ludzie załatwiali swoje potrzeby fizjologiczne w pozycji kucznej, dopiero w połowie 19 wieku posadziliśmy nasze pupy na klozecie. Pozycja siedząca na muszli sprawiła, że defekacja stała się trudniejsza i niekompletna, zmusza do większego parcia. Ponad 150 lat temu ciężko było przewidzieć jak bardzo ta rewolucyjna zmiana wpłynie na zdrowie całej ziemskiej populacji. To dziś wielu lekarzy wini nowoczesną toaletę za dużą zachorowalność na poważne choroby, m.in. hemoroidy, zapalenia wyrostka robaczkowego, polipy jelitowe, zapalenia jelita grubego, choroba uchyłkowa, na nowotworach jelit kończąc.


zacząłem się zastanawiać jak by tu powrócić do pierwotnego sposobu załatwiania potrzeb. na dwór nie będę biegał i chował się w krzaki żeby postawić kloca, więc postanowiłem zbić z desek coś na kształt podstawki. i jakie moje zdziwienie kiedy okazało się, że ktoś już wyszedł mi na przeciw:

http://www.squattypotty.com/default.asp

business is business.

tak czy inaczej i tak zamierzam zbudować sobie podstawkę na stopy.

co Wy na to? czy ktoś próbował takiej pozycji (pewnie każdy - na obozach, biwakach itp.)?
a może ktoś stosuje ją na co dzień? jakie odczucia?

ciekaw jestem opinii ludzi z kręgu paleo (Hannibal, jesteś tam?) bo to chyba jest paleo jak cholera.

jak TO robicie?
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 22:10   

jezeli sie zywisz bezresztkowo i robisz to tak jak nalezy, czyli rzadko i malo to takie cos jest w sumie tylko doatkiem do niczego. imho :)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 22:13   

tzn, że zdrowy człowiek powinien się wypróżniać rzadko i mało?

ogólne "zalecenia" mówią o codziennym porannym wypróżnianiu. to dużo czy mało? :?
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 22:16   

gravs napisał/a:
tzn, że zdrowy człowiek powinien się wypróżniać rzadko i mało?

tak

gravs napisał/a:
ogólne "zalecenia" mówią o codziennym porannym wypróżnianiu. to dużo czy mało? :?

nie wiem, nie czytam ogolnych zalecen. czy ogolne zalecenia nakazuja mruganie oczami? bo moze ktos zapomniec :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 22:25   

zyon napisał/a:

gravs napisał/a:
ogólne "zalecenia" mówią o codziennym porannym wypróżnianiu. to dużo czy mało? :?

nie wiem, nie czytam ogolnych zalecen. czy ogolne zalecenia nakazuja mruganie oczami? bo moze ktos zapomniec :D


tak, nakazują częste mruganie zwłaszcza przed monitorem aby nawilżyć oko. 8)

http://www.optometria.inf...erem/#&panel1-4
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 22:31   

Jak byłam mała dziewczynka, to szłam w lecie pod krzaka kucajac i podcierajac sie listkiem bobkowym.. to było bardzo komfortowe .. :viva: i zgodne z natura.. czy ludzie pierwotni mieli sedesy? jak myslicie?
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 22:49   

Ale brednie!
To jak z tymi miskami na podwyższeniu dla psów.
Bo podobno psy nie powinny się schylać przy jedzeniu!
A ile jedzą?
Max 3 minuty raz lub dwa na dobę.
Jakie to ma znaczenie?
Ja siadam na sedesie jak człowiek,zazwyczaj nie zdążę gazety otworzyć i po ptokach.
Jakie to ma znaczenie,pytam,przy tych pozostałych 23 godzinach 57 minutach doby???
Ale pomysł na biznes jest,nie?
Ostatnio zmieniony przez Gavroche Wto Lip 31, 2012 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 08:29   

Gavroche napisał/a:

Jakie to ma znaczenie,pytam,przy tych pozostałych 23 godzinach 57 minutach doby???
Ale pomysł na biznes jest,nie?


no podobno takie znaczenie, że nie wypróżniasz się do końca, powstają złogi a nawet hemoroidy. możesz myśleć, że nie masz z tym problemów a za 10 lat wyjdą Ci z tyłka ;P

a jakie znaczenie ma to co wrzucasz do żołądka? przecież to 10-15 minut jedzenia na dobę. kto by się tym przejmował :)
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 08:33   

Na temat hemoroidow , nie wiem czy tutaj na forku nie ma artu o hinduskim lekarzu, ktory sie usmiechnal i powiedzial, ze oni (arabi) na to nie cierpia, bo po defekacji sie podmywaja a nie wycieraja papierem wrazliwych tkanek. Tak wiec te historie o hemoroidach to ja bym tak troche filtrowal.

Choc owszem, kiedys gdzies czytalem ze przy typowym siadzie "na narciarza" czyli nie opierajac dupska o deske a w powietrzu jest inny nacisk na trzewia, jelita i tym podobne flaki i inaczej to wyglada od strony fizjonomiczno-fizjologicznej czy jakiej tam i rzeczywiscie jest to bardziej naturalne i lepsze, bo bardziej przypomina "wyciskanie tubki z pasta" w sensie, ze z jelit wiecej schodzi :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 08:35   

Gavroche napisał/a:
To jak z tymi miskami na podwyższeniu dla psów.
Bo podobno psy nie powinny się schylać przy jedzeniu!

Dobrze, ze oficjalne zalecenia nie kaza swiniom patrzec w niebo 3 razy dziennie. To by dopiero swiniaki mialy, jak to mowi milosz "przej***ane" :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 01, 2012 08:56   

Cytat:

a jakie znaczenie ma to co wrzucasz do żołądka? przecież to 10-15 minut jedzenia na dobę. kto by się tym przejmował :)

Błąd logiczny.
Mowa o tym JAK się siedzi przy defekacji.
Nie CZYM się to robi.
Więc zasadne by było JAK się je.
A więc,tak,nie ma znaczenia jak jem.
Na stojąco,leżąc,czy siedząc,czytając,oglądając czy pisząc :)
Poza tym tlocznia brzuszna działa tak samo nawet do góry nogami,pozycja kuczna tylko wyciska jak z tubki,mechaniczne,to może powodować żylaki przy słabych naczyniach!
No i wreszcie jakie złogi jak robisz to codziennie?
Ostatnio zmieniony przez Gavroche Śro Sie 01, 2012 09:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Sob Sie 04, 2012 09:03   

idąc dalej takim tokiem myślenia można założyć, że przy prawidłowym odżywianiu nie powinny powstawać, żadne złogi, defekacja powinna przebiegać bezresztkowo. czyli problemy z zalegającymi resztkami w jelicie grubym powinni mieć tylko ludzie na dietach korytkowych i wysokowęglowodanowych. jest to jakaś teoria, nawet dość trzymająca się kupy.

ale nie rozumiem, Gavroche, dlaczego tak atakujesz teorię z wypróżnianiem na kucaka skoro wyraźnie powiedziane jest, że w pozycji na siedząco kicha jest zagięta przez co musisz włożyć więcej siły by wycisnąć z tubki i to właśnie przy tej pozycji mogą powstać żylaki. dla mnie to dość logiczne. myślisz, że lowcarbowcy nie mają złogów w jelitach?

argument o biznesie też moim zdaniem nie jest trafiony gdyż jaki to biznes? każdy może pójść w krzaki i zrobić to w sposób paleo. a stołeczki pod stopy? jest to wydatek ale jednorazowy, a można taką podstawkę zrobić sobie samemu za grosze. gdzie tu biznes? raczej ta teoria godzi w obecny biznes wypróżnieniowy.

zyon, o podcieraniu tyłka też słyszałem i pierwotnie uważałem to za główną przyczynę hemoroidów. ale teoria kucana nie musi temu zaprzeczać, obie mogą się uzupełniać :)
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Sie 04, 2012 09:09   

Mi sie wydaje ze zylaki powstaja wtedy, kiedy przemy na kiszke... wypróżnianie ma byc samoistne, kicha ma się sama kurczyc i wydalac, gdy miesnie brzucha nie sa sflaczałe, kregosłup nie pokrzywiony, wtedy jelita pracuja prawidłowo i defekacja jest samoczynna bez wspomagania postękiwaniem. Pozycja na kucka ułatwia prawidłową prac odbytnicy.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 05, 2012 18:41   

Cytat:
ale nie rozumiem, Gavroche, dlaczego tak atakujesz teorię z wypróżnianiem na kucaka skoro wyraźnie powiedziane jest, że w pozycji na siedząco kicha jest zagięta przez co musisz włożyć więcej siły by wycisnąć z tubki i to właśnie przy tej pozycji mogą powstać żylaki. dla mnie to dość logiczne. myślisz, że lowcarbowcy nie mają złogów w jelitach?

Atlas anatomii.Nie powtarzaj bzdur.
2 minuty dziennie parcia powodują żylaki?
2 minuty stania powodują żylaki podudzi?
Nie znam innych lowcarbowców niż ja.
Ja nie mam,bo po czym?

Cytat:
argument o biznesie też moim zdaniem nie jest trafiony gdyż jaki to biznes? każdy może pójść w krzaki i zrobić to w sposób paleo. a stołeczki pod stopy? jest to wydatek ale jednorazowy, a można taką podstawkę zrobić sobie samemu za grosze. gdzie tu biznes? raczej ta teoria godzi w obecny biznes wypróżnieniowy.

A domów ile kupujesz w życiu?
I co to nie biznes?
Ilu jest ludzi na świecie?
Naprawdę myślisz,że ktokolwiek będzie chodził w krzaki?
Tobie też niedługo przejdzie,stary.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 20:28   

Gavroche, hemoroidy sa zwiazane scisle z zaparciami i czynnosciami z tym zwiazanymi. Wyobraz sobie rure a w niej drobne kanaliki wypełnione płynem który krązy. Co sie stanie z kanalikami gdy cos a w tym wypadku twarde masy kałowe w tej rurze zaczna na nie naciskac? Ano przepływ tych płynów zostanie zaburzony i zacznie on zalegac w tych kanalikach. A gdy kanaliki maja miekkie sciany, zaczna sie poszczerzac i uwypuklac. A co sie dodatkowo stanie z tymi kanalikami, jesli na ta gruba rure bedziemy działac siłami z zewnatrz próbujac te masy kałowe na siłe poruszac w tej rurze? Równiez zaburzymy przepływ płynu a same kanaliki ulegna odkształceniu.
Od cała filozofia.

Zaparciom sprzyja brak ruchu, słabe miesnie brzuszne skutkujace słaba tłocznia brzuszna, leniwa perystaltyka, brak blonnika....

Rura - jelito grube i odbytnica
Cienkie kanaliki - siec naczyn zylnych oplatajacych rure
Plyn w kanalikach - krew zylna
Wypełnienie rury - kał
Uwypuklony kanalik - hemoroid
Siła z zewnatrz - stękanie podczas wypróżnienia powodujace zwrost cisnienia wewnatrzbrzusznego i wtorne poszerzenie naczyn zylnych.

Amen
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 20:38   

Molka napisał/a:
Gavroche, hemoroidy sa zwiazane scisle z zaparciami i czynnosciami z tym zwiazanymi. Wyobraz sobie rure a w niej drobne kanaliki wypełnione płynem który krązy. Co sie stanie z kanalikami gdy cos a w tym wypadku twarde masy kałowe w tej rurze zaczna na nie naciskac? Ano przepływ tych płynów zostanie zaburzony i zacznie on zalegac w tych kanalikach. A gdy kanaliki maja miekkie sciany, zaczna sie poszczerzac i uwypuklac. A co sie dodatkowo stanie z tymi kanalikami, jesli na ta gruba rure bedziemy działac siłami z zewnatrz próbujac te masy kałowe na siłe poruszac w tej rurze? Równiez zaburzymy przepływ płynu a same kanaliki ulegna odkształceniu.
Od cała filozofia.

Zaparciom sprzyja brak ruchu, słabe miesnie brzuszne skutkujace słaba tłocznia brzuszna, leniwa perystaltyka, brak blonnika....

Rura - jelito grube i odbytnica
Cienkie kanaliki - siec naczyn zylnych oplatajacych rure
Plyn w kanalikach - krew zylna
Wypełnienie rury - kał
Uwypuklony kanalik - hemoroid
Siła z zewnatrz - stękanie podczas wypróżnienia powodujace zwrost cisnienia wewnatrzbrzusznego i wtorne poszerzenie naczyn zylnych.

Amen

Bzdura lub bzdury.
Hemoroidy są związane z niewydolnością żył.
Kropka.
Jak masz zdrowe żyły możesz powyższe robić razy 10 i nic się nie stanie.
Jak są niewydolne,całe życie możesz mieć luźne stolce i tak nabawisz się żylaków.
To co opisujesz,to brednie medycyny podobne do opisywania otyłości jako wyniku obżarstwa i lenistwa.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 20:57   

Gavroche, ja Ci opisałam mechanizm zaparc, i własnie mechanizm niewydolnosci tychze zył. Odpowiedz sobie na pytanie, kiedy masz zdrowe zyły? Ano wtedy gdy nie ulegaja przeciazeniu przez sily na nie napierajace. A ten mechanizm własnie opisałam. Myslisz ze ktos z chronicznymi zaparciami bedzie miał zdrowe zyly w odbytnicy przez cale zycie?

Poza tym, jest tez tak, ze w pewnych sytuacjach moze dochodzic do nienaturalnie zwiekszonego przeplywu krwi w naczyniach zylnych odbytnicy, np po regularnym chlaniu gorzały, czy przy otylosci , wiec nawet bez zaparc ... co tez bedzie sprzyjac hemoroidom.

Takie gadanie ze hemoroidy sa zwiazane z niewydolnoscia zył, nie satysfakcjonuje mnie poniewaz mówisz juz o skutku... to tak jakbys powiedział, ze przyczyna cukrzycy jest powyzszony poziom cukru we krwi, a to nie prawda, to jest juz objaw... tak samo niewydolne zyły sa objawem, skutkiem mechanizmow ktore opisalam.

Amen
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 21:45   

Cytat:
Myslisz ze ktos z chronicznymi zaparciami bedzie miał zdrowe zyly w odbytnicy przez cale zycie?

Jestem pewien.
Moja mama.
Cytat:
Takie gadanie ze hemoroidy sa zwiazane z niewydolnoscia zył, nie satysfakcjonuje mnie poniewaz mówisz juz o skutku...

A Ty o przyczynie?
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 22:20   

Wg dr Kwasniewskiego przyczyna zylakow lezy w odzywianiu.
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=767

Tez znam osobe, ktora ma zaparcia, a zylakow nie ma
i osobe, ktora ma zylaki, a zaparc nigdy nie miewala.
Ostatnio zmieniony przez side Pon Sie 06, 2012 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 06, 2012 22:39   

side napisał/a:
Wg dr Kwasniewskiego przyczyna zylakow lezy w odzywianiu.
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=767

Tez znam osobe, ktora ma zaparcia, a zylakow nie ma
i osobe, ktora ma zylaki, a zaparc nigdy nie miewala.

Przyczyna leży w szeregu czynników,jak zwykle.
Są wsród nich w/w,ale to jakiś promil.
A pozycja defekacji znaczy tyle,co bździna w huraganie :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 08:31   

Gavroche napisał/a:

Bzdura lub bzdury.
Hemoroidy są związane z niewydolnością żył.
Kropka.
Jak masz zdrowe żyły możesz powyższe robić razy 10 i nic się nie stanie.
Jak są niewydolne,całe życie możesz mieć luźne stolce i tak nabawisz się żylaków.
To co opisujesz,to brednie medycyny podobne do opisywania otyłości jako wyniku obżarstwa i lenistwa.

amen
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 14:58   

zyon i Gavroche nie znaja fizjologii człowieka a "stroszą piórka"

ps
śniło mi się dziś w nocy że Bruford zabrał głos na powyzszy temat i tłumaczył coś.. tylko niestety nie pamietam co mówił... :viva:
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 14:59   

pewnie cos o placebo? :hihi:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 15:41   

Gavroche napisał/a:
side napisał/a:
Wg dr Kwasniewskiego przyczyna zylakow lezy w odzywianiu.
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=767

Tez znam osobe, ktora ma zaparcia, a zylakow nie ma
i osobe, ktora ma zylaki, a zaparc nigdy nie miewala.

Przyczyna leży w szeregu czynników,jak zwykle.
Są wsród nich w/w,ale to jakiś promil.
A pozycja defekacji znaczy tyle,co bździna w huraganie :)


ja sadze, ze jedank dieta bedzie przyczyna niewydolnosci zylnej.
slabe naczynia = malo kolagenu = ......
Styl zycia odgrywa tutaj drugoplanowa role i moze tylko przyspieszyc lub opoznic powstawanie zylakow.
a tutaj znalazlem fajnego orzeszka hehe :)
Cytat:
Hemoroidy skończyły mi się chyba bezpowrotnie.
Nogi mam sprawne, wszystko ustąpiło.
Zasuwam jak rakieta, żona nie może za mną nadążyć.
Ten męski problem przestał istnieć- W tej sprawie wygląda jakby mi 20 lat ubyło.
A tak naprawdę, to kocham teraz cały świat, pozbyłem się wszelkiej agresji i nawet brzydkie kobiety mi się podobają.
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=74
list nr 3

i teraz zonka ma problem
musi mocno sie starac coby chlopa przy swojej kiecce utrzymac :)
Ostatnio zmieniony przez side Wto Sie 07, 2012 15:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 07, 2012 16:16   

Cytat:
ps
śniło mi się dziś w nocy że Bruford zabrał głos na powyzszy temat i tłumaczył coś.. tylko niestety nie pamietam co mówił... :viva:

Jak Cię nie kochać,dziewczyno?!
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 07, 2012 16:18   

Cytat:
ja sadze, ze jedank dieta bedzie przyczyna niewydolnosci zylnej.
slabe naczynia = malo kolagenu = ......
Styl zycia odgrywa tutaj drugoplanowa role i moze tylko przyspieszyc lub opoznic powstawanie żylaków.

Obrót kolagenem mocno dziedziczny jest :)
 
     
mateusz

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 48
Wysłany: Pią Sie 10, 2012 20:47   

co prawda dawno nie zaglądałem na forum ale mam głębokie wrażenie jakby poziom dyskusji drastycznie zmalał

Cytat:
Bzdura lub bzdury.
Hemoroidy są związane z niewydolnością żył.
Kropka.


Cytat:
ja sadze, ze jedank dieta bedzie przyczyna niewydolnosci zylnej.
a ja sądzę że to przez zbyt małą częstotliwość masturbacji

a jakieś źródła, linki, dla czego tak uważacie?? dbajmy o merytoryczny poziom dyskusji bo myślę że niedługo będzie tak że w każdym możliwym temacie będą się 3-4 osoby przekrzykiwać co który myśli. Tym bardziej że autor wątku napisał tak:
Cytat:
co Wy na to? czy ktoś próbował takiej pozycji (pewnie każdy - na obozach, biwakach itp.)?
a może ktoś stosuje ją na co dzień? jakie odczucia?

ciekaw jestem opinii ludzi z kręgu paleo (Hannibal, jesteś tam?) bo to chyba jest paleo jak cholera.


P.S. Nie twierdzę że to co piszecie jest błędne ale napisanie że coś jest takie a nie inne bo tak uważam to średnio przemawia i odechciewa się dyskusji

sory że w tym wątku ale to już któryś dzisiaj czytany przeze mnie i miałem go pod ręką
Ostatnio zmieniony przez mateusz Pią Sie 10, 2012 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Pią Sie 10, 2012 21:28   

No, jesli komus ciezko dojrzec, ze rowniez napisalem, iż slabe naczynia sa wynikiem niskiej podazy kolagenu w pożywieniu, to nic nie poradze.
A fakt, ze kolagen jest głownym składnikiem tkanki lacznej i słuzy do budowy naczyn krwionosnych, tkanki kostnej, chrzęstnej i skory jest chyba każdemu znany.
Wiec o czym tu wiecj pisac czy linkowac ?
Ostatnio zmieniony przez side Pią Sie 10, 2012 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mateusz

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 48
Wysłany: Pią Sie 10, 2012 21:35   

Cytat:
No, jesli komus ciezko dojrzec, ze rowniez napisalem, iż slabe naczynia sa wynikiem niskiej podazy kolagenu w pożywieniu, to nic nie poradze.


Z tym akurat to bym się kłócił bo nawet tu na forum była dyskusja że kolagen z pożywienia się albo nie wchłania w ogóle albo w minimalnym stopniu (przynajmniej kilka jakichś tam źródeł coś takiego podawało jutro zarzucę linkiem)
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 10, 2012 22:39   

mateusz napisał/a:
Cytat:
No, jesli komus ciezko dojrzec, ze rowniez napisalem, iż slabe naczynia sa wynikiem niskiej podazy kolagenu w pożywieniu, to nic nie poradze.


Z tym akurat to bym się kłócił bo nawet tu na forum była dyskusja że kolagen z pożywienia się albo nie wchłania w ogóle albo w minimalnym stopniu (przynajmniej kilka jakichś tam źródeł coś takiego podawało jutro zarzucę linkiem)

Dlatego napisałem:
Cytat:
Obrót kolagenem mocno dziedziczny jest :)

Jak potrzebujesz liny to sobie znajdź,nie pamiętam gdzie o tym jest,ale jest.
Jak się nie zgadzasz,daj linę gdzie jest inaczej.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Sob Sie 11, 2012 07:42   

side napisał/a:


Tez znam osobe, ktora ma zaparcia, a zylakow nie ma
i osobe, ktora ma zylaki, a zaparc nigdy nie miewala.


Wnioski wyciąga się na podstawie zdarzeń o dużej liczebności. Warto pouczyć się trochę statystyki.
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Sob Sie 11, 2012 09:01   

Gavroche napisał/a:
Cytat:
ja sadze, ze jedank dieta bedzie przyczyna niewydolnosci zylnej.
slabe naczynia = malo kolagenu = ......
Styl zycia odgrywa tutaj drugoplanowa role i moze tylko przyspieszyc lub opoznic powstawanie żylaków.

Obrót kolagenem mocno dziedziczny jest :)

Zapewne tak.
Ciekawe czy w takim przypadku wieksze dowozy surowowca nie rozwiaza problemu ?
Jakis rok temu pokazaly mi sie male kuleczki na prawym podudziu.
Od kilku miesiecy zajadam sie salcesonami i zoltkami.
Na razie nie rosna :)
Zobaczymy co z tego wyniknie.
Ostatnio zmieniony przez side Sob Sie 11, 2012 09:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 11, 2012 09:38   

side napisał/a:
Gavroche napisał/a:
Cytat:
ja sadze, ze jedank dieta bedzie przyczyna niewydolnosci zylnej.
slabe naczynia = malo kolagenu = ......
Styl zycia odgrywa tutaj drugoplanowa role i moze tylko przyspieszyc lub opoznic powstawanie żylaków.

Obrót kolagenem mocno dziedziczny jest :)

Zapewne tak.
Ciekawe czy w takim przypadku wieksze dowozy surowowca nie rozwiaza problemu ?
Jakis rok temu pokazaly mi sie male kuleczki na prawym podudziu.
Od kilku miesiecy zajadam sie salcesonami i zoltkami.
Na razie nie rosna :)
Zobaczymy co z tego wyniknie.

Na pewno nie zaszkodzą ;D
A w rodzinie ktoś miał żylaki podudzi?
To główny czynnik jest.
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Sob Sie 11, 2012 11:01   

Matula ma ale male, takie wiekowe można powiedziec. W moim wieku nie miala w ogole. Ojciec nie zaznal tej przyjemności.
W dalszej rodzinie nie słyszałem żeby komus to dokuczalo ale wykluczyc nie moge.
A jaja i takie tam lubie wiec z przyjemnoscia wcinam.
Kiedys jadalem chudo i HC i nie wiele takich rarytasow jak teraz szamalem :)
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Sob Sie 11, 2012 11:07   

Piotrx napisał/a:
side napisał/a:


Tez znam osobe, ktora ma zaparcia, a zylakow nie ma
i osobe, ktora ma zylaki, a zaparc nigdy nie miewala.


Wnioski wyciąga się na podstawie zdarzeń o dużej liczebności. Warto pouczyć się trochę statystyki.

Akurat od kilkunastu lat bawie sie narzedziami analitycznymi opartymi na zdarzeniach statystycznych, wiec z rady nie skorzystam. Natomiast komus kto sugeruje ze istnieja wiarygodne dane statystyczne, w ktorych ujeto częstotliwość wystepowania żylaków u osob zapraciami i bez na pewno by się przydaly.
Ostatnio zmieniony przez side Sob Sie 11, 2012 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 12, 2012 14:50   

Mateusz,a czemu nie założyć,że jak kto się wypowiada to ma wiedzę?
Cytat:
Przyczyną powstawania hemoroidów jest zwiększone ciśnienie krwi w żyłach znajdujących się w końcowym odcinku jelita grubego.

Stąd:
http://www.medisa.pl/przyczyny_hemoroidow.html
Takie linowanie wszystkiego i wszystkich,powoduje,że spętany jesteś tylko ;D
 
     
mateusz

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 48
Wysłany: Nie Sie 12, 2012 15:18   

Cytat:
Mateusz,a czemu nie założyć,że jak kto się wypowiada to ma wiedzę?


Bo są, znam co najmniej jednego, ludzie którzy może i coś tam wiedzą ale generalnie są zadufanymi w sobie debilami z przerośniętym ego, którzy wypowiadają się autorytarnie w każdej dziedzinie bo uważają za najwyższą prawdę to co sami wiedzą albo na szybko wymyślą.

Poza tym to bardzo łatwowierne i idealistyczne myślenie

Ten którego znam to ziomek z podwórka, niestety czasami też wypowiada się na różnych forach.
Ostatnio zmieniony przez mateusz Nie Sie 12, 2012 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 12, 2012 15:30   

Cytat:
Bo są, znam co najmniej jednego, ludzie którzy może i coś tam wiedzą ale generalnie są zadufanymi w sobie debilami z przerośniętym ego, którzy wypowiadają się autorytarnie w każdej dziedzinie bo uważają za najwyższą prawdę to co sami wiedzą albo na szybko wymyślą.

Debilizm to określenie medyczne.
http://pl.wikipedia.org/w..._stopniu_lekkim
Przerośnięte ego i wypowiedzi autorytarne trochę się z tym gryzą.

Cytat:
Poza tym to bardzo łatwowierne i idealistyczne myślenie.

Cały internet jest takim narzędziem :D

Cytat:
Ten którego znam to ziomek z podwórka, niestety czasami też wypowiada się na różnych forach.

Masz wiedzę i doświadczenie,żeby to ocenić?
Czy to tylko Twoja nieśmiała opinia?
Pytam,żeby znać kaliber dyskusji :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Sie 13, 2012 09:06   

Gavroche napisał/a:
Mateusz,a czemu nie założyć,że jak kto się wypowiada to ma wiedzę?
Cytat:
Przyczyną powstawania hemoroidów jest zwiększone ciśnienie krwi w żyłach znajdujących się w końcowym odcinku jelita grubego.

Stąd:
http://www.medisa.pl/przyczyny_hemoroidow.html
Takie linowanie wszystkiego i wszystkich,powoduje,że spętany jesteś tylko ;D

Linki i badania, to nowe trendy dyskusji forumowych. Skutecznie zastepuja myslenie i wyciaganie wnioskow ale dla niektorych "linki drozze wiedzy som". No bo jak linki mowia to juz nie ma co dyskutowac. ;)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 13, 2012 09:10   

Cytat:
Linki i badania, to nowe trendy dyskusji forumowych. Skutecznie zastepuja myslenie i wyciaganie wnioskow ale dla niektorych "linki drozze wiedzy som". No bo jak linki mowia to juz nie ma co dyskutowac. ;)

Znam kilku co linków dają zatrzęsienie,a i tak mylą rodzaje białek i cukrów :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Sie 13, 2012 09:11   

I serwatke w miesie znajduja ? :hihi: ?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 13, 2012 09:16   

zyon napisał/a:
I serwatke w miesie znajduja ? :hihi: ?

Nowa strona,tematy pisane na szybko,z zapałem,nie starczyło czasu na sprawdzenie ;D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Sie 13, 2012 09:19   

Moze to nowa wiedza dietetyczna. ziemniaki to cukry proste, mieso to zrodlo serwatki, insulinooponosci sie dostaje od nadmiaru tluszczu a "otylosc to nadmiar energii costam-costam". moze to warto czytac i intepretowac "na opak"? :>
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 13, 2012 09:23   

zyon napisał/a:
Moze to nowa wiedza dietetyczna. ziemniaki to cukry proste, mieso to zrodlo serwatki, insulinooponosci sie dostaje od nadmiaru tluszczu a "otylosc to nadmiar energii costam-costam". moze to warto czytac i intepretowac "na opak"? :>

Jak część dzisiejszej dietetyki?
Owoce,warzywa,pełne ziarno,tłuszcze roślinne i omega-3?
Może to trend jakiś?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved