Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:12
Zgrzytanie zebami
Autor Wiadomość
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 11:40   Zgrzytanie zebami

Znajomy mi opowiadal, ze jego dziecko strasznie zgrzyta zebami podczas snu. Mowil, ze tak mocno zgrzyta, ze az uszy cierpna. Wie cos ktos na ten temat, co moze byc przyczyna?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 23, 2012 15:41   

zyon napisał/a:
co moze byc przyczyna?


owsiki
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 16:45   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bruksizm
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 23, 2012 17:07   

Piotrx napisał/a:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bruksizm
u dziecka ?
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 21:22   

problemy pewnie o podłożu psychicznym.
można szynę zrobić żeby sobie zębów nie zjadało.
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 24, 2012 23:08   

Moze go starzy w...ją?
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Wto Lip 24, 2012 23:55   Re: Zgrzytanie zebami

zyon napisał/a:
Znajomy mi opowiadal, ze jego dziecko strasznie zgrzyta zebami podczas snu. Mowil, ze tak mocno zgrzyta, ze az uszy cierpna. Wie cos ktos na ten temat, co moze byc przyczyna?


Dziecko jest zarazone glista ludzka.

P.S. Mialem nie pisac na tym bydlecym forum, ale szkoda mi dziecka.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Lip 25, 2012 07:53   

No pierwsze slowa wiekszosci to albo pasozyty albo stres. Zeby sie pozbyc glisty to pewnie musi sie przejsc do apteki?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 25, 2012 08:07   

zyon napisał/a:
No pierwsze slowa wiekszosci to albo pasozyty albo stres. Zeby sie pozbyc glisty to pewnie musi sie przejsc do apteki?

Środek na obleńce Pyrantellum chyba.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Śro Lip 25, 2012 13:37   Re: Zgrzytanie zebami

Kangur napisał/a:

P.S. Mialem nie pisac na tym bydlecym forum, ale szkoda mi dziecka.


Bydło zawsze ma dużo pasożytów. Jak Twoja candida? Wygrałeś walkę, czy dalej walczysz?
 
     
lisbe

Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 301
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 22:35   

Moje dziecko przestało zgrzytać zębami w pierwszy dzień po podaniu leków przeciw pasożytom, więc jestem za Dario i Kangurem. Powiedz rodzicom, że niech wywalą kotka czy pieska z domu i odrobaczą się całą rodziną, bo mają to wszyscy, czy im się w to chce wierzyć czy nie. Tu parę informacji więcej: http://www.rozanski.ch/parazytologia_lekarska.htm

Kangur... Candida niestety zawsze jest tam, gdzie są pasożyty, więc ja dalej uważam baraninę i inne białka odzwierzęce za dosyć problematyczne.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Sie 03, 2012 08:09   

Jakie leki podalas?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
lisbe

Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 301
Wysłany: Pią Sie 03, 2012 09:29   

Zentel. Później był nawrót - może po trzech tygodniach, ale już nie zgrzytanie, bo to nie wróciło, ale inne symptomy. Potem stwierdziłam, że ta Wartołowska ma rację - leczy się od dużych do małych. Więc powtórka była: cesol 3x dziennie przez trzy dni 25mg/kg masy ciała, następnie zentel przez trzy tygodnie 1x dziennie 400mg i przez 6 tygodni 1x/tydzień 400mg. To był największy i sukces jeśli chodzi o eleminację nietolerancji pokarmowych (u nas fruktoza i laktoza), bóle głowy, bóle brzucha, brak koncentracji, problemy z pamięcią krótkoterminową.... i wiele innych. Jednak oprócz tego mamy tu metale ciężke, które są co 6 tygoni chelatowane. Toksyny i pasożyty idą w parze. Przerost candidy mają więc często też ci, którzy mają lub mieli amalgamaty. Wielu myśli, że jak dadzą sobie to dziadostwo wywiercić, to że to jest po problemie. Nic bardziej błędnego - właśnie wtedy, czyli przy wywierceniu dostaje się jeszcze jedną super-dawkę rtęci. W Polsce chyba nie usuwają tego pod ochroną...? (Tlen, guma itp)
Myślę, że to właśnie toksyny sprawiają, że problem lamblii jest ciężki do pokonania. Uspokoiły się one odczuwalnie po tych wyżej nazwanych kuracjach, ale nie do końca. Ach.... temat morze....
 
     
RawOmnivore 

Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 88
Wysłany: Czw Sie 09, 2012 09:20   

Ja bym polecił balsam kapucyński lub ewentualnie Paraprotex. Są bardzo skuteczne i nie niszczą flory jelitowej. W efekcie nawroty jeśli są to są dużo słabsze niż pierwotny problem. Poza tym nie robiłbym odrobaczania za często, bo organizm musi mieć czas by się wzmocnić i być w stanie utrzymać bardziej korzystny stan równowagi. W przeciwny wypadku jest to krążenie wokół tego samego punktu i jeszcze dotruwanie organizmu chemią, ziołami i toksynami z zabitych robaków.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved