Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Nowe gwiazdy kulturystyki
Autor Wiadomość
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Lip 25, 2012 09:23   Nowe gwiazdy kulturystyki

Oczywiscie niezawodny Slawek Ambroziak, wtyka kij w mrowisko i juz na kazdym portalu, forku, wortalu i blogu pakerskim mozna poczytac nowe, ulepszone rady na temat stymulacji, mobilizacji, sekrecji i fosforylacji najpopularniejszej ostatnio pary kulturystycznej czyli blizniaczych kinaz, ktore sa niczym yin i yang - zawsze razem i zawsze przeciwko. Dodatkowo nowym terminem, ktory ma znaczenie w budowie masy miesniowej jest autofagia. Dzieki AMPK i mTOR kulturystyka stala sie dzisiaj latwiejsza?
Dzisiaj to takie proste:
Cytat:
mTOR -> synteza tłuszczy, synteza białka, postarzanie organizmu -> Kiedy jest aktywne ? -> w przewadze nad AMPK na plusach kalorycznych, oraz zawsze aktywne podczas jedzenia. w jednym słowie anabolizm.

AMPK -> katabolizm tłuszczy, katabolizm obumarłej tkanki organizmu, odmładzanie organizmu , procesy prozdrowotne (cholesterol, lipidy) -> Kiedy jest aktywne ? -> w przewadze nad mTOR jest na minusach kalorycznych, oraz zawsze aktywne podczas wysiłku fizycznego. w jednym słowie katabolizm.



http://slawomirambroziak....ia-muskulatury/
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 25, 2012 09:28   

Staruszek się wygłupia :D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Lip 25, 2012 09:36   

No ale jaka furore robi, teraz nie da sie pogadac o zywieniu w pakowaniu bez AMPK i autofagii, oraz bez wklejenia stu linkow z badan :D Paranoja sie robi :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 25, 2012 09:44   

zyon napisał/a:
No ale jaka furore robi, teraz nie da sie pogadac o zywieniu w pakowaniu bez AMPK i autofagii, oraz bez wklejenia stu linkow z badan :D Paranoja sie robi :D

Prawda?
A kiedyś wystarczyło,że coś działa ;D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Lip 25, 2012 09:51   

No wlasnie, to takie moje ostatnie wrazenia, ze "spaceru" po forkach i portalach kulturystycznych. Teraz prawie kazdy to doktor, fizjolog, trener i fachowiec w jednym, spora czesc leszczy to lyka i daje sie wrabiac w rozne oglupiajace lipy, ktore polegaja na wyciagnieciu jednego aspektu przed inne i postawienie go jako glownej tezy. Najgorzej, ze coraz wiecej takich fachowcow, ktorym sie cos zdaje i jak to mowi taki jeden pan "myla wiedze z pogladami".
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Śro Lip 25, 2012 09:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 25, 2012 10:01   

zyon napisał/a:
No wlasnie, to takie moje ostatnie wrazenia, ze "spaceru" po forkach i portalach kulturystycznych. Teraz prawie kazdy to doktor, fizjolog, trener i fachowiec w jednym, spora czesc leszczy to lyka i daje sie wrabiac w rozne oglupiajace lipy, ktore polegaja na wyciagnieciu jednego aspektu przed inne i postawienie go jako glownej tezy. Najgorzej, ze coraz wiecej takich fachowcow, ktorym sie cos zdaje i jak to mowi taki jeden pan "myla wiedze z pogladami".

Świetnie powiedziane :D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 10:35   

Ciekawe kiedy gwiazdami zostana apoB-48 i apoB-100. Tez fajna i dobrana para, jak to szlo..... "dwie klemy tego samego akumulatora"? Tylko czy one maja szanse miec popularnosc? Co dla zwyklego dresa zainteresowanego "masom" moze zaoferowac mechanizm odkladania lub nieodkladania "szmalcu" jezeli kazdy paker wie, ze "szmalec trza ruchem wypalic" wiec wiecej serii trza wrzucic albo zelaza na sztange dowalic?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 26, 2012 11:56   

zyon napisał/a:
Ciekawe kiedy gwiazdami zostana apoB-48 i apoB-100. Tez fajna i dobrana para, jak to szlo..... "dwie klemy tego samego akumulatora"? Tylko czy one maja szanse miec popularnosc? Co dla zwyklego dresa zainteresowanego "masom" moze zaoferowac mechanizm odkladania lub nieodkladania "szmalcu" jezeli kazdy paker wie, ze "szmalec trza ruchem wypalic" wiec wiecej serii trza wrzucic albo zelaza na sztange dowalic?

Myślę,że jeszcze dużo więcej biochemii wejdzie do sportu.
Dobrze to i nie dobrze.
Chłopaki młodsze ode mnie po 15 lat nie dotrzymają mi kroku w niczym,mimo "wiedzy" i kilogramów supli,które łykają przed,w trakcie i po treningu...
Ja zawsze kupowałem branżowe pisemka,żeby być na czasie ;D
Muscular development,KiF,KdW,Perfect Body.
Ale tam teraz same badania i jedne zaprzeczają drugim.
Przestałem kupować.
Sto razy wolę Caculina,pisze o treningu w starym stylu.
A może się zestarzałem?
Ostatnio zmieniony przez Gavroche Czw Lip 26, 2012 11:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 12:10   

Gavroche a co sądzisz o BCAA? Warte to kupna, czy nie cudować?
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 26, 2012 12:21   

maniek669 napisał/a:
Gavroche a co sądzisz o BCAA? Warte to kupna, czy nie cudować?

Na pewno działają.
Świetne na redukcji i przy ciężkich treningach.
Ale jak jesz dużo zółtek,to daj sobie spokój.
Lepiej tą kasę przeznacz na jaja.
Ostatnio zmieniony przez Gavroche Czw Lip 26, 2012 12:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Blade 


Pomógł: 8 razy
Wiek: 51
Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 502
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 13:01   

Gavroche napisał/a:
maniek669 napisał/a:
Gavroche a co sądzisz o BCAA? Warte to kupna, czy nie cudować?

Na pewno działają.
Świetne na redukcji i przy ciężkich treningach.
Ale jak jesz dużo zółtek,to daj sobie spokój.
Lepiej tą kasę przeznacz na jaja.

racja - działa :) no chyba że placebo ale jest jakby inny power po żółtkach na treningu - w porównaniu do treningu typowo poszczonego. Jak dłużej pomyśleć to chyba bardziej placebo. Ale wale dwa żółtka przed i 2 po - to ok 120 kcal co dopuszcza Berkhan.
_________________
"i owoc zwycięstwa zjem, i sławę wytarmoszę tak jak psa"
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 26, 2012 14:22   

Blade napisał/a:
Gavroche napisał/a:
maniek669 napisał/a:
Gavroche a co sądzisz o BCAA? Warte to kupna, czy nie cudować?

Na pewno działają.
Świetne na redukcji i przy ciężkich treningach.
Ale jak jesz dużo zółtek,to daj sobie spokój.
Lepiej tą kasę przeznacz na jaja.

racja - działa :) no chyba że placebo ale jest jakby inny power po żółtkach na treningu - w porównaniu do treningu typowo poszczonego. Jak dłużej pomyśleć to chyba bardziej placebo. Ale wale dwa żółtka przed i 2 po - to ok 120 kcal co dopuszcza Berkhan.

Ja robię na czczo,po kawie lub zielonej herbacie.
Godzinkę po szamię 8-10 żółtek.
Jak postępuje inaczej,jest nie teges ;D
Jesli mam drugi trening wieczorem,kolo 20.00 to jem po nim mięso lub ziemniaki z tłuszczem.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 14:37   

Zoltka to surowe wcinasz?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 26, 2012 14:41   

zyon napisał/a:
Zoltka to surowe wcinasz?

Tak.
Surowiutkie :)
Białka wywalam,sporadycznie psy jedzą.
Jak robię jajecznicę czy omlet to mi sie nie chce oddzielac :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved