Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana stylu życia na eko
Autor Wiadomość
LubieEco 

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 10:35   Zmiana stylu życia na eko

Moi Drodzy,
poszukuję jakieś godnej polecenia literatury na temat zdrowego stylu życia. Wprowadzam właśnie zmiany w moją codzienność i wspieram się różnymi poradnikami.
Póki co wpadł mi w rękę tylko jeden sensowny poradnik "Jak żyć zdrowo i ekologicznie" kupiłam go poprzez stronkę ekotarg.pl
Ale wciąż mi mało, ten poradnik jest napisany b. przystępnie ale szukam czegoś obszerniejszego.
Znacie coś godnego polecenia?

michal_krk

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 11:17   

Co to znaczy "zmiana stylu życia na eko"? Ekonomicznie? Ekologicznie?
Co to konkretnie dla Ciebie oznacza?

Bo wiesz- można walczyć o redukcję CO2, a potem wulkan na Islandii wybucha i niweczy 5-letni wysiłek całego kontynentu :) Przy czym 2 kontynenty "sąsiadujące" nie mają najmniejszej ochoty dbać o środowisko :P

"Ekologia" w sensie obecnie rozumianej "ochrony środowiska" to nie tylko głupota, ale też dość dobrze zorganizowana mistyfikacja w celu ograbienia obywateli.

Michał

LubieEco 

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 12:46   

Miałam na myśli raczej codzienność w domu: segregacja śmieci, dobór właściwych produktów żywnościowych, umiejętność poznawania dobrego/złego składu produktów spożywczych i kosmetycznych. Zdrowe jedzenie.... od tego zaczynam... kolejnym krokiem mam nadzieje będzie pożegnanie się z autem na koszt roweru czy komunikacji miejskiej...

Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 12:48   

LubieEco napisał/a:
Miałam na myśli raczej codzienność w domu: segregacja śmieci, dobór właściwych produktów żywnościowych, umiejętność poznawania dobrego/złego składu produktów spożywczych i kosmetycznych. Zdrowe jedzenie.... od tego zaczynam... kolejnym krokiem mam nadzieje będzie pożegnanie się z autem na koszt roweru czy komunikacji miejskiej...

Nieźle!

zyon 

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 13:13   

Ta ksiazka z linku nie ma autora. Kto ja wlasciwie napisal?
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.

LubieEco 

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 14:01   

Ten poradnik "Jak żyć zdrowo i ekologicznie?" został przygotowany przez redakcję serwisu www.ekotarg.pl - tak przynajmniej jest napisane wewnątrz książki. Sam serwis podpowiada jak zmienić styl życia, przyznam, że to oni mnie zainspirowali.
Opisują tam każdą warstwę życia: eko nawyki, zdrowe kosmetyki, przechowywanie pożywienia...i to co mi się najbardziej podoba, to podają fajne namiary na eko sklepy i rabaty do tych sklepów.
Naprawdę fajne, często tam zaglądam.

LubieEco 

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 14:01   

aaa i cena jest symboliczna. jakieś 13 zł !
Ostatnio zmieniony przez LubieEco Czw Maj 31, 2012 14:02, w całości zmieniany 1 raz  

Maad

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 18:48   

przecież tu nie chodzi o żadną książkę, ani tym bardziej zmianę stylu życia, tylko o chamską i prostacką reklamę hujotargu

w pierwszym poście Lubiehuje napisała adres bez www i na forum nie widać linku-dla-idiotów, dlatego w kolejnym poście poprawiła się, i już jest na czerwono, żeby żaden idiota nie przeoczył

czy tylko ja mam wrażenie, że Lubiehuje obraża moją inteligencję? ;D
Ostatnio zmieniony przez Maad Czw Maj 31, 2012 18:53, w całości zmieniany 1 raz  

LubieEco 

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 09:47   

Maad, chyba jesteś zły na cały świat. Ale po co Ci to?
Poleciłam fajną pozycję bo mi naprawdę pomogła. A sam serwis, który codziennie odwiedzam mocno mnie zainspirował, więc może i ktoś inny też ma podobne podejście do mojego i poszukuje podobnych wiadomości.

Nie unoś się kolego, bo włosy stracisz zbyt szybko! Nie warto!

magdi

Wysłany: Pią Sty 22, 2021 12:11   

Im większy nacisk każdy z nas będzie kładł na szeroko pojętą ekologię, tym efekt będzie lepszy. Od naszych codziennych zachowań wiele zależy. Nawet to jak korzystamy z wody, czy ją oszczędzamy, to już dużo zmienia. Powinniśmy dawać dobry przykład młodszym. Też pomocne są ogólnopolskie kampanie jak https://nieprzelewaj.pl/ , gdzie właśnie o gospodarce wodnej, oszczędzaniu wody, roli rzek i działalności człowieka można się dużo dowiedzieć. Taka fachowa wiedza przekazana w odpowiedni sposób przyda się nam wszystkim.

Odpowiedz do tematu