Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Znalezione w supermarkecie...
Autor Wiadomość
Heniu 
sweet like cinnamon

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 153
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 14:06   Znalezione w supermarkecie...

O zgrozo ! Spojrzałem na kolorowe opakowanie pianek Haribo. W tym opakowaniu sprzedają śmierć - pomyślałem.
Lubię czytać opisy produktów i czasem wyszukuje niepokojące rodzynki.
Tym razem wpadłem na wiosenne opakowanie pianek od Haribo.

Na stronie producenta czytam, że w paczce znajdziemy:

"Delikatny róż, czystą biel i subtelną żółć w połączeniu z intensywna zielenią - w takich kolorach skrywa się niepowtarzalny smak i zapach polnych kwiatów. Pianki "Flowers" w przeciągu paru chwil przeniosą każdego, kto ich skosztuje, na ukwiecona łąkę. To szansa na chwilę relaksu dla każdego kto zdecyduje się je spróbować. A ci bardziej dociekliwi mogą spróbować upiec swoją piankę na grillu lub ognisku - na ciepło także smakuje wyśmienicie! Z kolei kiedy nadejdzie czas słoty, pianki "Flowers", dzięki swoim oryginalnym kształtom, mogą stać się fantazyjną dekoracją wielu deserów."

Odważyłem się i kupiłem na próbę ten cudowny produkt.
Jego zapach rzeczywiście potrafi przyciągnąć, ale po skosztowaniu około 10 sztuk pianek, produkt okazał się koszmarnie słodki.
To co mnie zmotywowało do zakupu był skład:
- Syrop glukozowo-fruktozowy
- cukier
- dekstroza

- woda
- żelatyna
- aromat
- barwniki

O takim shicie potrafią powiedzieć, że to smakołyk na dziecięce party. ;D
Gdyby dodać do niego syntetyczne witaminki, z pewnością okazałby się świetnym substytutem porcji owoców. W dodatku niskotłuszczowy.
_________________
"...Janek zorientował się, że nic nie widzi. By nie zgubić się w lesie, chwycił idącego przed nim towarzysza. Zapadł na kurzą ślepotę. I znowu uratował go felczer. Łyżka surowej, zmielonej wątróbki sprawiła, że objawy choroby minęły."
Ostatnio zmieniony przez Heniu Pią Maj 11, 2012 14:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 14:14   

Odwazny jestes Heniu, ja bym nie kupil tego cuda :shock:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 14:58   

Waldek swego czasu chwalił żelki Haribo, ale tylko z BONN.
Skąd są te pianki, które kupiłeś, Heniu?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pią Maj 11, 2012 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 15:06   

Wiekszosc jest z BONN, zawsze jak widze w sklepie to z ciekawosci czytam, bo kiedys byla fama, ze te "z Bonn" sa lepsze niz polskie, bo maja rzekomo "lepsza" glukozamine. To kity jakies.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pią Maj 11, 2012 15:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 11, 2012 15:14   

Cytat:
bo maja rzekomo "lepsza" glukozamine.

Żelki ją mają?
Toć to zdrowe!
Ale też suplement i nie można jeść za dużo,co by się nie uzależnić!
A pamiętacie zdrowe cukierki Nimm Dwa?
Mamy to dawały dzieciom dla witamin.Dwa.
 
     
Heniu 
sweet like cinnamon

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 153
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 15:24   

Hannibal napisał/a:
Waldek swego czasu chwalił żelki Haribo, ale tylko z BONN.
Skąd są te pianki, które kupiłeś, Heniu?


Kontich - Belgia
_________________
"...Janek zorientował się, że nic nie widzi. By nie zgubić się w lesie, chwycił idącego przed nim towarzysza. Zapadł na kurzą ślepotę. I znowu uratował go felczer. Łyżka surowej, zmielonej wątróbki sprawiła, że objawy choroby minęły."
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 15:54   

Może u Ciebie, zyon.
Inni, nie tylko z Wa-wy mówili, że głównie są węgierskie.
Ale akurat te żelki poprawiały stawy podczas gdy normalna glukozamina w suplach nie.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 15:58   

Hannibal napisał/a:

Inni, nie tylko z Wa-wy mówili, że głównie są węgierskie.
Ale akurat te żelki poprawiały stawy podczas gdy normalna glukozamina w suplach nie.

Jacy inni? Gdzie znów przeprowadzałeś ankietę?
I komu poprawiały stawy? Gdzieś w szpitalu je podawali? Pytałeś? :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 16:00   

Tzn ktore, te wegierskie czy te z Bonn?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 16:16   

zyon napisał/a:
Tzn ktore, te wegierskie czy te z Bonn?

No z Bonn. Węgierskie to podobno badziewie.
Ale o szczegóły się mnie nie pytajcie - powtarzam tylko co Waldek mówił, a on w końcu daleki jest bardzo od takich przetworzonych cywilizacyjnych produktów.
Ja raz sobie kupiłem, z 2 lata temu, owe żelki; na spróbowanie.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pią Maj 11, 2012 16:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 17:32   

glukozamina cukier o tym mowa ? ;)
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 18:13   

Hannibal napisał/a:

Ja raz sobie kupiłem, z 2 lata temu, owe żelki; na spróbowanie.

I po tym razie ci się stawy poprawiły. Super :viva: Ty to masz wiedzę i doświadczenie! :D
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 20:05   

Hannibal napisał/a:

Ja raz sobie kupiłem, z 2 lata temu, owe żelki; na spróbowanie.

No, ja w tamtym roku mialem problem z kolanem i tez takie jadalem. Ponad pol roku chodzilem po znachorach zwanych lekarzami, bralem tez glukozaminy w pakiecie z innymi suplami i nic. W koncu zaczalem lykac zoltka jaj przechodzac tym samym na diete LC. Dorzucilem 10 spacerow w kriokomorze i w dwa tygodnie problem zniknal. Jakby nie uraz kolana, to pewnie bym dalej wysychal na rozdzielnym HC :razz: br..... Warto czasami zachorowac ....
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 21:18   

side napisał/a:
Hannibal napisał/a:

Ja raz sobie kupiłem, z 2 lata temu, owe żelki; na spróbowanie.

No, ja w tamtym roku mialem problem z kolanem i tez takie jadalem. Ponad pol roku chodzilem po znachorach zwanych lekarzami, bralem tez glukozaminy w pakiecie z innymi suplami i nic. W koncu zaczalem lykac zoltka jaj przechodzac tym samym na diete LC. Dorzucilem 10 spacerow w kriokomorze i w dwa tygodnie problem zniknal. Jakby nie uraz kolana, to pewnie bym dalej wysychal na rozdzielnym HC :razz: br..... Warto czasami zachorowac ....

Madrej glowie dosc po slowie.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 17:01   

http://potreningu.pl/diet...-miesa-w-miesie
http://potreningu.pl/diet...ych-aminokwasow
Ostatnio zmieniony przez Gavroche Wto Maj 22, 2012 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Trolejbus


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 330
Wysłany: Wto Maj 22, 2012 17:25   

Gavroche napisał/a:
http://potreningu.pl/diety/artykuly/694/dietetyk-na-zakupach-czyli-ile-jest-miesa-w-miesie

No właśnie jak to jest? Na tych wszystkich opakowaniach rozmaitych wędlinek, kiełbasek itd. stoi - "wyprodukowano z tylu a tylu % mięsa". Tylko czy jest to z mięsa po rozcieńczeniu, czy sprzed? :>
Producent zawsze krok albo i więcej przed konsumentem. :|
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Maj 22, 2012 18:13   

Można spotkac takie bułki wypiekane w markecie, pachnące, wyglądajace smakowiecie... spróbujcie rozpuścic je w wodzie.... jak myślicie co sie stanie? bułka wyparuje czyli rozpuści się.. to jedna chemia, jakies proszki , ciul wie co jeszcze...mąki jak na lekarstwo... :P
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 21:57   

Cytat:
mąki jak na lekarstwo... :P


Niskowęglowodanowe może?[/quote]
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 27, 2012 21:22   

Nie wiedziałem, gdzie to dać, więc tu daję -

tak do się te kilkadziesiąt lat zaczynało :D
teraz ten bobas gnije pewnie gdzieś z bebzonem siedząc przed tv 8/
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 14:44   

to to jest bebzon?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 15:08   

Mola, znowu? ;D Brzuch :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pon Maj 28, 2012 15:10   

http://www.miejski.pl/slowo-Bebzon
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 15:24   

zyon napisał/a:
Mola, znowu? ;D Brzuch :D

;D aha, u mnie mówi sie tez bebech
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 15:27   

http://www.medonet.pl/wid...504,w.html#play
o brzuchu... :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved