Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Emerytury
Autor Wiadomość
Baldhead 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 13:23   Emerytury

Dwie wypowiedzi:

Pan Profesor Orłowski:
http://www.dziennik.pl/go...zej.html?page=1

Cytat:
Profesor skrytykował także pomysł resortu pracy, by przed przejściem na emeryturę można było wypłacić z konta zgromadzone środki. "To jest oczywiście rozwiązanie dla ludzi bardzo dojrzałych, dla ludzi, o których wiadomo, że nie wezmą całej emerytury, nie kupią sobie za nią samochodu i potem po trzech latach nie okaże się, że żyją w nędzy. Prawda jest taka, że część z nas jest odpowiedzialna, a część z nas znacznie mniej" - powiedział.

W TVP w podobnym tonie wypowiedział się również Pan Minister Michał Boni, który zauważył, że 70 procent (ciekawe, jak to obliczył) Polaków nie wiedziałoby, co zrobić z taaakimi pieniędzmi.
http://www.tvp.info/infor...calosci-do-reki

Obserwacja: To samo zdanie wypowiada doradca Pana Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który jest lewicowej proweniencji, oraz doradca Pana Premiera Donalda Tuska z "centroprawicowej" Platformy Obywatelskiej.

Pytanie retoryczne: o co tu chodzi?
Ostatnio zmieniony przez Baldhead Czw Sty 28, 2010 13:28, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 16:13   

Baldhead napisał/a:
o co tu chodzi?

Co zrobiła większośc górników zamykanych kopalń z odprawami emerytalnymi?
Na owe czasy były to niemałe sumki, sięgajace 50 000 zł.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 16:16   

EAnna napisał/a:
Co zrobiła większośc górników zamykanych kopalń z odprawami emerytalnymi? Na owe czasy były to niemałe sumki, sięgajace 50 000 zł.

Co to jest 50 tys.? Tyle to można wydać jednego wieczoru w Las Vegas :viva:
Ile by się nie dostało to i tak szybko można to przehulać.
Najbardziej się ceni to, co się samemu wypracowało, coś co przyniosło jakąś wartość dodaną. I zarabiać trzeba nieustannie, bo nigdy nie odłoży się takiej sumy, żeby żyć z niej do końca życia, bo tak sobie standard zawyżymy, że wszystko przejemy.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Baldhead 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 17:40   

Cytat:
Co zrobiła większośc górników zamykanych kopalń z odprawami emerytalnymi?


Przy całym szacunku dla górniczego trudu okupionego potem i łzami nie wiem. A zresztą jaki to ma związek?
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 18:39   

Baldhead napisał/a:
Cytat:
Co zrobiła większośc górników zamykanych kopalń z odprawami emerytalnymi?


Przy całym szacunku dla górniczego trudu okupionego potem i łzami nie wiem. A zresztą jaki to ma związek?


A co mieli robić z tymi odprawami. Do banku na procent?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 21:44   

ashkar napisał/a:
A co mieli robić z tymi odprawami. Do banku na procent?

Chociażby zainwestować w jakiś kawałek ziemi.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Baldhead 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 22:00   

Cytat:
A co mieli robić z tymi odprawami. Do banku na procent?


Na przykład do banku na procent - i tak by wyszło im więcej niż tyranie 40 lat i oddawanie haraczu Państwu - jeśli mówimy o ubezpieczeniach. Z odprawami to inna sprawa - co wyrwali, to ich :-D

To wydają się grosze, ale... Po dwóch latach prowadzenia własnej skromnej nad wyraz działalności gospodarczej zobaczyłem, że płaciłem składkę chorobową, która jest nieobowiązkowa (o żesz...).

No i 45 złotych miesiąc do miesiąca - i tysiąc złotych nie ma po dwóch latach. Z usług Państwowej służby zdrowia nie skorzystałem ani razu. Teraz płacić już oczywiście nie będę, ale...

Teraz po dwóch latach za samo prowadzenie działalności będę odprowadzał blisko tysiąc złotych do ZUS-u. Na rok to trochę ponad 10 tys. Po 35 latach?
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 22:04   

Baldhead napisał/a:
zresztą jaki to ma związek?

Zrozumiełam z tego postu: http://www.dobradieta.pl/...88fe4c0a#115843 ,
że poddajesz w wątpliwość stanowiska cytowanych osób.
Dlatego podałam przykład górników, których odprawy zostały w 90% przejedzone lub zamienione w samochody, które było trudno obsłużyć finansowo. Ale to znowu rząd ich oszukał ... :D
 
     
Baldhead 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 22:13   

Oczywiście, że podważyłem. Szczerze powiedziawszy, nie lubię, jak ktokolwiek decyduje o moich finansach. Nie musi być nawet agentem bezpieki (pozdrawiam Pana Michała Boniego przy okazji), po prostu odzywa się we mnie to, czego idealny "homo sovieticus" ma być pozbawiony: prawo do własności.

Jeśli chodzi o górników, pod groźbą kilofów wywalczyli haracz. W państwach demokratycznych nie takie numery rządy robią, by kupić sobie elektorat. Ale to coś innego niż przymusowe ubezpieczenie.

Mimo wszystko niewykluczone, że część ludzi te środki by przejadło. Ale czy z tego względu teraz wszyscy mamy być rabowani z zarobionych przez nas pieniędzy?
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 22:22   

Baldhead napisał/a:
Ale to coś innego niż przymusowe ubezpieczenie.


A np. taki nowy plan reformy zdrowia Barky Obamy ponoć przewiduje przymusowe ubezpieczenie zdrowotne dla każdego, bez względu na to, czy pracuje, czy umiera pod mostem. Ma być ubezpieczony KAŻDY, bo dobry "nanny state" chce zadbać o swoich obywateli. Konsekwencje nie przystąpienia do takiego ubezpieczenia mają ponoć być drastyczne (łącznie z karami pieniężnymi i więzieniem).

Piszę "ponoć", bo kątem oka tylko śledziłam te wiadomości, radując się w sercu, że mnie to już nie dotyczy.

Marishka
Ostatnio zmieniony przez M i T Czw Sty 28, 2010 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Baldhead 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 22:26   

Cytat:
Piszę "ponoć", bo kątem oka tylko śledziłam te wiadomości, radując się w sercu, że mnie to już nie dotyczy.


No to wpadłaś z deszczu pod rynnę :-D
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 22:33   

Hannibal napisał/a:
ashkar napisał/a:
A co mieli robić z tymi odprawami. Do banku na procent?

Chociażby zainwestować w jakiś kawałek ziemi.


Zainwestować? Chciałeś powiedieć że mieli te pieniędza wydać na jakieś hektary i zabrać się za orkę?

No to niech bank też się zabierze, i Jerzy Buzek co mu szkodzi zabrać się za orkę zamiast na spółkę z Balcerowiczem zalewać i zamykać kopalnie?

NO chyba że chcesz powiedzieć jeszcze że za te odprawy mogli pobudować kopalnie.

I co chcesz powiedzieć przez to Hannibal, nie kryj się, uważasz że ci górnicy są głupi i zasługują na to co mają tak?
Ostatnio zmieniony przez ashkar Czw Sty 28, 2010 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 22:35   

Baldhead napisał/a:
Ale czy z tego względu teraz wszyscy mamy być rabowani z zarobionych przez nas pieniędzy?

O ile wiem, dyskutowane składniki emerytury podlegają prawu spadkowemu. O jakim zatem rabunku tu mowa?
Widzę raczej możliwość "zagospodarowania" tych pieniedzy przez przedsiębiorczych zstępnych i pozostawienia staruszków na lodzie.
P.S. Po prawdzie nie rozumiem, dlaczego do konkretnego, współczesnego tematu mieszasz ideologię. To zniechęca do dyskusji. przynajmniej mnie.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Baldhead 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 22:42   

Cytat:
O jakim zatem rabunku tu mowa?


O takim, że zostanę pozbawiony jakichś 350 tysięcy złotych - abstrahując od stopnia inflacji i hipotetycznych zysków z zainwestowanych przeze mnie pieniędzy.

Cytat:
Po prawdzie nie rozumiem, dlaczego do konkretnego, współczesnego tematu mieszasz ideologię. To zniechęca do dyskusji. przynajmniej mnie.


Mówienie komuś, że ktoś jest na tyle nierozsądny, że nie jest w stanie decydować o swoich pieniądzach, jest również używaniem ideologii - tyle, że kompletnie przeciwstawnej do przytoczonej przeze mnie. Dlatego moje argumenty rzeczywiście mogą zniechęcać do dyskusji proponentów teorii o omnipotencji państwa.
Ostatnio zmieniony przez Baldhead Czw Sty 28, 2010 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 28, 2010 22:44   

Baldhead napisał/a:
Mówienie komuś, że ktoś jest na tyle nierozsądny, że nie jest w stanie decydować o swoich pieniądzach, jest również używaniem ideologii - tyle, że kompletnie przeciwstawnej do przytoczonej przeze mnie. Dlatego moje argumenty rzeczywiście mogą zniechęcać do dyskusji proponentów teorii o omnipotencji państwa.


Uważaj Baldhead, bo ci którzy bronią takie "państwa" mają sporo czasu i możliwości, i prędzej cię zjedzą niż sobie odejmą na waciki.
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 00:16   

Cytat:
I co chcesz powiedzieć przez to Hannibal, nie kryj się, uważasz że ci górnicy są głupi i zasługują na to co mają tak?


głupota to jedno a prawo karmy to drugie, nic nie dzieje się bez przyczyny i każdy zapracował sobie na własny los
 
     
Heniu 
sweet like cinnamon

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 153
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 21:10   

Co trzeci Polak nie dożyje emerytury


Rządowa reforma emerytur ma swoją mroczną tajemnicę, o której politycy nie chcą nam mówić. Co trzeci z nas, mimo że odkłada całe życie składki na emeryturę, nie zobaczy jej na oczy. Bo nie dożyje 67 lat. Żyjemy znacznie krócej niż Europejczycy na Zachodzie - i to nie polityczne ataki opozycji, ale twarde dane naukowe.

W 2010 roku żyło zaledwie 63 procent Polaków urodzonych w 1946 roku – podaje Główny Urząd Statystyczny. A Komisja Europejska dorzuca, że aż 40 procent mężczyzn w naszym kraju umiera przed 65. rokiem życia. Co to oznacza? Po pierwsze, że nawet do emerytury na starych zasadach nie dożywa u nas 4 na 10 mężczyzn. A ponad jedna trzecia Polaków i Polek w ogóle. Brzmi jak koszmar?! Owszem. W takim razie jak nazwać pomysł rządu, by ten wiek emerytalny wydłużyć?

Zaklęcia polityków, że będziemy żyli coraz dłużej i coraz lepiej – jak w krajach zachodnich – też można między bajki włożyć. Dlaczego? Naukowcy obliczyli, że aż 68 procent Polaków w wieku 65–74 lata uskarża się na przewlekłe dolegliwości. Dane Naczelnej Rady Lekarskiej są jeszcze bardziej szokujące – aż 40 procent Polaków w wieku 65–74 lata nie ma już żadnych zębów.

I to się prędko nie zmieni, bo Polak zarabiający średnio trzy razy mniej niż np. Niemiec, nie ma za co dbać o swoje zdrowie. Większość pieniędzy wydajemy na mieszkanie, rachunki i jedzenie, a na leki, rehabilitację czy urlopy nieustannie nam brakuje. W dodatku dziś w Polsce wiele produktów jest już droższych niż na Zachodzie – jedzenie, napoje, chemia gospodarcza, kosmetyki czy ubrania...

Polacy odchodzą na emeryturę nie dlatego, że są leniwi. Po prostu nie są w stanie już dłużej pracować lub nie ma dla nich pracy. – I dłużej nie pracują ci, którzy nie mają gdzie pracować, albo mają naprawdę ważne powody zdrowotne, rodzinne lub inne. Jest bardzo nieduża grupka tych, którzy co się właściwie ich określa, są lenie, że nie chcą pracować – tłumaczył w radiu PIN ekonomista Ryszard Bugaj.

Premier i jego świta wciskają nam jeszcze jeden kit: że należy wydłużać wiek emerytalny, bo wkrótce nie będzie miał kto pracować na emerytury przyszłych pokoleń. Premier Donald Tusk (55 l.) mówił wprost o „drastycznym braku rąk do pracy”. A to bzdura! Nawet rządowy GUS podał ostatnio, że po raz kolejny wzrosło bezrobocie – do 13,5 procent. Bez pracy jest już 2 miliony 168 tysięcy osób. A idą nowe zwolnienia. 289 zakładów w niedługim czasie planuje zwolnić kolejne 22 tysiące pracowników!

Panie premierze, czy im wszystkim też pan powie, że są leniami i pętakami, którym nie chce się pracować na emeryturę. A może wreszcie pan przyzna, że wydłużanie wieku emerytalnego ma jedynie wspomóc kasę państwa. A dla zwykłych Polaków niczego nie zmieni, bo i tak dostaną groszowe emerytury, jeśli w ogóle do nich dożyją?!

Źródło
_________________
"...Janek zorientował się, że nic nie widzi. By nie zgubić się w lesie, chwycił idącego przed nim towarzysza. Zapadł na kurzą ślepotę. I znowu uratował go felczer. Łyżka surowej, zmielonej wątróbki sprawiła, że objawy choroby minęły."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved