Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto stoi za zamachami w Norwegii
Autor Wiadomość
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 16:56   Kto stoi za zamachami w Norwegii

W sposób skandaliczny wczorajsze tragiczne wydarzenia w Norwegii są komentowane w kryminalnych mediach. Wystarczy włożyć niewiele wysiłku by dotrzeć w internecie do szczegółowych informacji o tym wydarzeniu. Po pierwsze, starannie omija się fakt, że Anders Behring Breivik, którego podejrzewa się o przeprowadzenie obu akcji, jest masonem. W syjo-mediach powtarza się w kółko, że ma poglądy nacjonalistyczne i skrajnie prawicowe, jakby to miało oznaczać, że każdy prawicowiec od tej pory jest potencjalnym ludobójcą. Fakty są jednak nieco inne – oto kilka danych z linkami na temat tej tragedii i człowieka, który rzekomo był jedynym sprawcą

http://monitorpolski.word...ti-na-norwegie/
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 19:40   

TVN powiada, że w pojedynkę zamordował 92 osoby.
To musiał być on:


Pruł bezkarnie z broni przez - jak podają - 1,5 h.
To chyba jeszcze większa szopa niż Nowy Jork i Londyn.

Tomek

ps: Na marginesie. Chyba się wzięli za ugrupowania prawicowe. Biedni Norwedzy, w takim pięknym kraju...

ps2: Jak za kilka dni dowiecie się, że zaistniały powiązania muzułmańskie, to się nie zdziwcie. Chyba jeszcze nie ma prawomocnej decyzji, kto ostatecznie zostanie postawiony w stan oskarżenia, choć mówi się o 21 latach dla tego przedziwnego człowieka, co to zamordował za jednym zamachem ponad 90 osób, strzelając przez półtorej godziny.
Ostatnio zmieniony przez M i T Nie Lip 24, 2011 01:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 19:54   

Dostanie 21 lat, za dobre sprawowanie wyjdzie po 14 :faint: i będzie zabijał dalej...

aha, był bardzo spokojnym człowiekiem, jakie to charakterystyczne, wszyscy tego typu świrusy na co dzień bywają spokojni i milutcy jak aniołki....
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 20:34   

Molka boj sie Boga, no nie powiem nic, bo jestem w stanie łaski uświęcającej :]
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 20:49   

No i spodziewam się, że za kilka dni lub tygodni pojawi się news, że ów "predator" popełnił "samobójstwo".
W każdym razie, trza obserwować, co się teraz będzie działo w Norwegii, a wkrótce otrzymamy odpowiedź na pytanie: kto skorzystał?
W tym momencie nie ma sensu podniecać się oskarżonymi, bo na razie nie ma to większego znaczenia. Ważniejsze są skutki, jakie ta tragedia przyniesie.

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Nie Lip 24, 2011 01:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 22:35   

ktos chcial miec pretekst do czegos? np USA do pozostania w Afganistanie? tomek to sa takie przkrety, ze nie dowiemy si enigdy, jak z WTC i cala reszta.

tez mi sie nie chce wierzyc, ze gosc szalal przeszlo godzine z karabinem, a ktos w miedzy czasie zdazyl kilka razy obrocic motorowka i uratowac sporo dzieci, a policja? co robila w tym czasie?
W Norwegii policja chodzi nieuzbrojona, ludzie nie maja alarmow w autach i domach, ale bez przesady.
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 22:43   

Neska napisał/a:
ktos chcial miec pretekst do czegos?

Jak PRAWIE zawsze.
(i prawie nie robi wielkiej różnicy)

Tomek
 
     
Neo90 

Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 24
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 22:50   

Na kilku zdjęciach pozuje w stroju masona.
Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale powoli zaczyna mnie zastanawiać fakt taki, że przed zamachem w londyńskim metrze prowadzono ćwiczenia antyterrorystyczne, które miały taki sam przebieg jak zamach (!). Dwa dni przed zamachem w Oslo przeprowadzono w tym samym miejscu ćwiczenia antyterrorystyczne (!!!).
 
     
Zgubiłem_hasło

Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 46
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 00:27   

M i T napisał/a:
Pruł bezkarnie z broni przez - jak podają - 1,5 h.

czy w Norwegii nie ma jednostek specjalnych?
przecież przy obecnej technice mogliby mu strzelić w głowę z helikopteru.
Czemu nie interweniowali?
Ostatnio zmieniony przez Zgubiłem_hasło Nie Lip 24, 2011 00:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 05:28   

Ktokolwiek to zrobił,
musiał mieć nieźle wyprany mózg,
pytanie przez kogo i dlaczego.

http://www.youtube.com/watch?v=Omc_SKrAvLk

:-(
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 07:44   

Neo90 napisał/a:
Na kilku zdjęciach pozuje w stroju masona.


Skoro był masonem, to nie był chrześcijaninem. Dlaczego media kłamią?
Skoro policja dotarła po 40 min., a on strzelał przez 90 min, to się działo w między czasie?
Czy to możliwe, żeby jeden człowiek zaplanował sam dwa zamachy, w tym jeden bombowy?
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 17:53   

Trochę lepsze zdjęcie niż przedstawiające martwego BinLadena. Lepiej posklecane. Czemu na białym tle? Inne też takie są - jak to np., gdzie ubrany w mundur mierzy z broni z celownikiem optycznym.


Czemu na białym tle?

Dziś świat obiegają rozmaite informacje :faint:
- ów terrorysta chciał zapanować militarnie nad całą Europą
- mimo, że podaje się, iż ów terrorysta działał sam, jednostki poszukują jego współpracowników, oskarżono jakieś 6 osób

Jednocześnie trwa nagonka na prawicę, której należy się spodziewać w najbliższym czasie:

Brytyjski minister ds. biznesu Vincent Cable nazwał prawicowych kongresmenów z USA "prawicowymi pomyleńcami" i oskarżył ich w ten sposób:
Cytat:
Ironia sytuacji polega na tym, że przed poniedziałkowym otwarciem giełd najważniejszym zagrożeniem dla światowego systemu finansowego są prawicowi pomyleńcy w Kongresie USA, a nie strefa euro - zaznaczył Cable w wywiadzie dla BBC.


Tomek

ps: Ów terrorysta występuje w mediach niczym w gali mody, co rusz w innym mundurze. Głównie na białym tle. Ja chcieć więcej.
Ostatnio zmieniony przez M i T Nie Lip 24, 2011 20:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 18:05   

Czy ktoś mi wytłumaczy, bo coraz częściej spotykam się z tym słowem..

Co oznacza słowo "mason" ?
 
     
Baldhead 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 18:33   

Cytat:
Co oznacza słowo "mason" ?


To taki człowiek, który chce, żeby wszyscy ludzie byli braćmi. A między braćmi, jak to między braćmi, żeby zapanowała równość. No i jeszcze, żeby wszyscy ludzie byli wolni.
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 18:48   

Baldhead napisał/a:
Cytat:
Co oznacza słowo "mason" ?


To taki człowiek, który chce, żeby wszyscy ludzie byli braćmi. A między braćmi, jak to między braćmi, żeby zapanowała równość. No i jeszcze, żeby wszyscy ludzie byli wolni.

Dziękuję Baldhead.

Neo90 napisał/a:
Na kilku zdjęciach pozuje w stroju masona.

To jest bardzo ciekawe, jaki to strój?
:)
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 19:38   

Cytat:
Anders Behring Breivik nie istnieje w sieci. Urodzony w Internecie 12 godzin temu
Google images pokazuja tylko 4 strony tych samych zdjec inne portale znają tylko te same zdjecia itd.... na próżno szukać informacji JAKIEJKOLWIEK starszej niż 12 godzin.

facebook utworzony niedawno
CACHE z googla pozostal z dnia 22 lipca 2011 (swoją drogą nie ma tam nic na temat chrześcijaństwa i rzeczonego konserwatyzmu tego pana)

autor cytatu: Mental
http://www.frizona.pl/thr...-Europie./page2

Tomek
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 19:40   

sinsemilla napisał/a:
Co oznacza słowo "mason" ?

To taki członek,
organizacji, która położyła palec boży,
na spuście i trzyma.

Ale takich organizacji jest kilka i maja kłopoty się ze sobą dogadać.
:-)
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 19:50   

http://www.sadistic.pl/no...vik-vt84248.htm
Cytat:
za zabicie około 90 osób, 21 lat odsiedzi w takim oto więzieniu:

Chwilunia, wyspa, coś mi się kojarzy.
:-/
 
     
Neo90 

Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 24
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 20:05   

 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 20:07   

M i T napisał/a:

- dokonujesz zakupu gnojówki w celach ogrodniczych. Gdy kupisz nawóz, sprzedawca zadzwoni po służby, by sprawdzono, czy rozrzucisz go po polu, czy użyjesz do zrobienia bomby.

;D

Temat Norwegii znam jedynie z tutejszych komentarzy..i powiem, że mi to ŚMIERDZI jakimś żartem.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 20:10   

Baldhead, Ty będziesz wiedział na szybko. Ile trzeba mieć lat, by można wejść w szereg młodzieżówki jakiejś partii?

Tomek
 
     
Baldhead 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 20:34   

Zapewne zapisane jest w statucie każdej z nich. Bywa, że nawet już od 12. roku życia jako "wolny strzelec" bez szeregu uprawnień.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 20:36   

Kurna Heniek!
Zupełnie, jakby głąby korzystali z wypowiedzi internautów:
Al Kohol był napisał:
Cytat:
zabicie 80 osob przez jednego czlowieka jest mega nieprawdopodobnym wyczynem (co nie znaczy niemozliwym) szczegolnie kiedy wziasc pod uwage ze to byla mlodziez a nie jacys emeryci. oni musieli w tych okolicznosciach jak pershingi - wez traf i zabij kogos takiego. przede wszystkim koles musial miec specjalna amunicje, najprawdopodobniej mysliwska ktora po trafieniu "zakwita" w ciele a nie przelatuje na wylot. jest tez opcja ze byla to amunicja uzywana przez oddzialy specjalne, czyli ciezsza niz standardowa. zwyczajna, bojowa amunicja wcale nie ma na celu zabicia przeciwnika tylko unieszkodliwienie go. ogladalem kiedys jakies egzekucje w faces od death wykonywane z broni palnej i bylo to o tyle przerazajace ze wbrew pozorom trudno jest zabic czlowieka. pomimo peklowania olowiem kolesie wciaz oddychali i wili sie w cierpieniach. a tu mamy osiemdziesiat zgonow. szok. dla porownania slynna strzelanina w szkole w columbine w usa gdzie dwoch typow prulo do kolegow z pistoletow i rzucalo granatami zakonczyla sie bilansem 12 osob martwych. wracajac jeszcze do amunicji mysliwskiej to na ogol jest uzywana w karabinach i strzelbach gdzie nie ma zbyt pojemnych magazynkow - nie wiem czy pasuje do innej broni, wiec w tym wypadku pozostawalaby raczej w uzyciu jedynie amunicja specjalna, a takiej na pewno nie kupi sie w byle sklepie, byc moze wcale nie ma jej w ofercie dla cywilow. suma sumarum nie wydaje mi sie to prawdopodobne aby koles zrobil to wszystko sam. za duza skala strat.


A po ok. 6 godzinach TVN:
Cytat:
Miał jeszcze mnóstwo pocisków. Używał specjalnych

http://www.tvn24.pl/-1,17...,wiadomosc.html
Cytat:
Gdy Breivik został zatrzymany, miał przy sobie jeszcze dużo pocisków - poinformowała norweska policja. Lekarze ze szpitala w Oslo mówią zaś, że napastnik używał specjalnej amunicji. W niedzielę w szpitalu w Oslo zmarła kolejna osoba ranna w piątkowych zamachach. Liczba ofiar ataków w Norwegii wzrosła zatem do 93.
21:25 Breivik posługiwał się specjalna bronią i amunicją, która miała dokonać jak największych uszkodzeń ciała - oznajmił szef chirurgów ze szpitala w Oslo, Colin Poole.


Tomek

ps: Nawiązując do pokazu mody na białym tle:

WTF??
Ostatnio zmieniony przez M i T Nie Lip 24, 2011 20:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 20:57   

M i T napisał/a:
Kurna Heniek!
Zupełnie, jakby głąby korzystali z wypowiedzi internautów:
(...)

Improwizacja. tu i teraz ?
:)
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 22:33   

Dziwaczne sprawozdanie kolesia, który przeżył masakrę. Polak, tzn. Norweg pochodzenia polskiego z potężnym polskim akcentem, lecz urodzony w Norwegii. Na razie nie o tym.
Interesuje mnie fragment jego wypowiedzi:
Cytat:
Zaraz potem, wciąż leżąc na brzuchu, usłyszał strzał, ale nic nie poczuł, choć kula trafiła go w ramię.
- Kopnął mnie, a moje ciało tak się broniło, że się nie ruszyłem. Potem odszedł. Może chciał tym strzałem potwierdzić potwierdzić, że nie żyję, bo moje ubranie nie było zakrwawione. To, że się nie ruszyłem uratowało mnie - opowiadał Pracoń. - Policjant, który mnie potem znalazł, powiedział, że jakby dał centymetr w lewo, to trafiłby w serce, a jak w lewo - to w głowę - dodał.

http://www.tvn24.pl/0,171...,wiadomosc.html
Dziwne. Morderca, który nie wahał się użyć "specjalnych pocisków" i strzelać tak, by skutecznie zabić, nagle ładuje pocisk w ramię, by sprawdzić, czy ofiara żyje. Czemu nie w głowę, tym bardziej, że jak rzecze Pracoń, nie było śladu krwi? Jeśli jesteś bezwzględnym mordercą, który bez ceregieli zastrzelił prawie 100 ludzi, nie testujesz, czy ofiara żyje, strzelając w ramię, lecz walisz prosto w głowę - by mieć pewność. Logiczne, no nie? Jednak Breivik wybrał ramię.

Co więcej, jestem zdziwiony, że Pracoń nie wzdrygnął się po tym, jak dostał w ramię. Odruch bezwarunkowy. Powinno boleć, a na twarzy powinien widnieć trudny do powstrzymania grymas, że o krzyku nie wspomnę. Szok? Może.
Może ktoś się wypowie o możliwości zachowania kamiennej twarzy i cielesnego bezruchu po otrzymaniu rany postrzałowej?

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Nie Lip 24, 2011 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 22:47   

Cytat:
Policjant, który mnie potem znalazł, powiedział, że jakby dał centymetr w lewo, to trafiłby w serce, a jak w lewo - to w głowę - dodał.

Spod tego samego linku.

Znowu czegoś nie pojmuję, pomijając dwukrotnie użytą lewą stronę. (kto pisze dla tego portalu???)
Zakładam, posługując się wypowiedzią Norwega, że sprawca oddał do niego strzał z bliskiej odległości, w ramię. Kopnął też go nogą, co znaczy właśnie, że odległość była rzędu góra metra. Wobec tego przypuszczenia, absurdalnie wyglądają słowa policjanta. Centymetr w lewo czy w prawo, przy tej odległości strzału, nie powinny mieć w tym przypadku większego znaczenia. Na filmiku widać opatrunek na wysokości ramienia, niedaleko obojczyka. Przy mierzeniu w ramię z odległości kopniaka (pewnie nawet mniej niż z metra), poruszenie lufą o centymetr, moim zdaniem nie powinno mieć znaczenia.

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Nie Lip 24, 2011 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 22:58   

Dalej:
Pomyślcie, jak byście się czuli na miejscu Adriana.
Cywilizacja zrobiła z nas kompletne cioty.
Społeczeństwo zostało rozbrojone, mało kto potrafi skutecznie się obronić, faceci wolą różowe koszule, zajmują się modą i pląsają na dyskotekach jak panienki. Społeczeństwo kompletnie wyzbyte instynktu samozachowawczego. No i wyobraźcie sobie, że spotyka to kogoś z nas.
Jak się czujecie? Paniczny lęk, groza, z jakiej sobie przeciętny człowiek nie zdaje sprawy, może szok, w świadomość wkręcają się chaotyczne myśli. Ciało opanowuje drżenie, panikujemy, pod pachami śmierdzi, przez większość czasu nie wiadomo, co się dzieje, świadomość przyjmuje tylko fleshe z rzeczywistości, a człowiek zamienia się w jeden wielki znak zapytania, czy przeżyje.
Ale Adrian LICZYŁ ?
Kiedy Breivik strzelał, on liczył trupy? Był w stanie stwierdzić w wywiadzie, że zamordowano 17 osób obecnych wokół niego. Wiedział wcześniej, że jest tam taka ilość osób? Wątpię. Pytanie: czy w takiej sytuacji liczymy trupy padające jak muchy wokół nas przy świadomości, że nas spotka to samo????
http://www.tvn24.pl/12691...,wiadomosc.html
Cytat:
Było nas 20 osób, wrócił po godzinie i zabił 17 osób, ja udawałem, że nie żyję. Koleżanki i koledzy dookoła mnie padali, schowałem się z tyłu z nimi, on podszedł do mnie, słyszałem go, jego oddech. Strzelił mi w ramię, nie ruszyłem się. To mi uratowało życie

Stąd wnioskuję, że strzelając mu w ramię, był przy nim.

Ale moment, to są jakieś jaja:
Z zeznania wynika, że Breivik stał jakieś 10 m od gościa i celował w niego krzycząc, że ma umrzeć, jednak nie strzelił, bo Adrian go przebłagał.
LECZ potem Breivik znowu do niego przyszedł i strzelił mu w ramię, by sprawdzić, czy nie żyje.
Dziwne, darował mu życie, po godzinie wraca i idiotycznie strzela w ramię, by sprawdzić czy nie żyje człowiek, z którego zabicia zrezygnował.
Cytat:
- Ja uciekłem do lasu, w stronę wody, wskoczyłem do niej, inni zdążyli się rozebrać, ja nie, bo byłem ostatni, wskoczyłem więc do wody w ubraniu i gumiakach. Ciężko było płynąć - relacjonował na antenie TVN24 Adrian Pracoń. - Wróciłem na brzeg, on już tam stał, i zaczął strzelać do tych, co płynęli. Zauważył też mnie i zaczął w mnie celować, stał ode mnie może z 10 metrów. Celował, krzyczał, że mam umrzeć. A ja krzyczałem nie proszę, nie. On się wtedy odwrócił i odszedł. Położyłem się na wysepce z kamieni, zdjąłem mokrą koszulkę, założyłem suchy sweter, który leżał na brzegu.

"Udawałem martwego"

I to jak podkreślił, uratowało mu życie. - Było nas 20 osób, wrócił po godzinie i zabił 17 osób, ja udawałem, że nie żyję. Koleżanki i koledzy dookoła mnie padali, schowałem się z tyłu z nimi, on podszedł do mnie, słyszałem go, jego oddech. Strzelił mi w ramię, nie ruszyłem się. To mi uratowało życie - zaznaczył.

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Nie Lip 24, 2011 23:14, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 01:38   

Z rozmowy red. TVN-u z Praconiem:

red.: ... ta wyspa okazała się śmiertelną pułapką dla was, tam nie było miejsca, gdzie można się było przed nim schować?

Pracoń: nie było miejsca, gdzie można się było schować. To jest duża wyspa, otwarta, tam są lasy, tam są kamienie, gdzie można się schować. Niektórzy w toalecie się chowali, ale on chodził i po wszystkim(wszystkich?) strzelał..

Ok, powiedzmy, że to wynik szoku, być może prochów - w końcu facet ocalał z piekła na ziemi, choć gdyby mnie to spotkało, na wieść o wywiadzie, jakiego miałbym udzielić, zachowałbym się mało kulturalnie lub byłbym w niezłym szoku, może bym najzwyczajniej w świecie ryczał zamiast mówić. Ale tu mamy bardzo spokojną relację wzbogaconą o szereg sprzeczności.
To w końcu jest się tam gdzie schować czy nie?

Moim zdaniem, i owszem. Skoro Breivik działał solo, można było czmychnąć w zadrzewione rejony:

Jak się jednak okazuje, nie można mieć głupiej pewności, ze to była akcja solowa,
bo w tym samym materiale filmowym, red. TVN-u zapytała, czy Adrian sądzi, że Breivik był sam. Pojawili się bowiem świadkowie twierdzący, że miał pomocników. W odpowiedzi usłyszała, że padły strzały od strony wody, tam gdzie pojawiła się policja, ale owa policja - co chyba jest EWENEMENTEM NA SKALĘ ŚWIATOWĄ, w trakcie rozmów z ocalałym, poinformowała go, że wiedzą o 3 letnim już planie mordercy. Zwróćcie uwagę, jak będzie słuchać: gość uparcie obstaje przy "solówce" Breivika, podczas gdy teoria kilku morderców jest o wiele bardziej logiczna.
I dwie sprawy:
- już wiedzieli? Tak od razu?
- od kiedy policja, zanim jeszcze jakiekolwiek śledztwo zostaje wszczęte, informuje jedną z niedoszłych ofiar o wynikach śledztwa? Od kiedy policja podaje takie wiadomości?

Tomek

To mnie zajebiście intryguje.
Wszystko można usłyszeć w zalinkowanym wywiadzie:
http://www.tvn24.pl/12691...,wiadomosc.html
(materiał trzeci od góry)

i jeszcze cytat z arcika:
Cytat:
Świadek masakry na Utoya, zwracał też uwagę, że trudno było się ukryć przed zamachowcem, bo wyspa jest otwarta. -
Ostatnio zmieniony przez M i T Pon Lip 25, 2011 01:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 01:47   

Ile trwała masakra?
Pierwsza wersja: 1,5 godziny, więc średnio mordował 1 osobę na minutę, no dobra, na upartego 1 ofiara na 2 minuty.

Druga wersja autorstwa Adriana: 2 h. Wyliczenie bardziej prawdopodobne, choć Breivik i tak musiałby uwijać się w ekspresowym tempie.

Na bank:
- młodzi ludzie musieli rozbiegać się na różne strony, chować gdzie się dało
- nie ustawiali się w rzędzie do odstrzału

Moim zdaniem BYĆ MOŻE:
- było kilku morderców, którzy wzięli w krzyżowy ogień ofiary, rozstawiając się po wyspie.

I pytanie:
- kto i po co robi zdjęcie mordercy z powietrza, zamiast pruć mu prosto w czaszkę?? A jeśli już, to: czemu tak fatalnej jakości i czemu tylko jedno?

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Pon Lip 25, 2011 01:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 09:14   

Zgubiłem_hasło napisał/a:
czy w Norwegii nie ma jednostek specjalnych?
M i T napisał/a:
Pruł bezkarnie z broni przez - jak podają - 1,5 h.
To chyba jeszcze większa szopa niż Nowy Jork i Londyn.


Należy chyba trochę zracjonalizować temat zanim wszystkie poszlaki niechybnie połączą wydarzenia z centrum decyzyjnym NWO.Przy okazji już zdążyliśmy poznać przeuroczą , półprawdziwą definicję masonerii 8) .Linki odsyłające do strony z illuminatami pominę z przyczyn oczywistych 8)
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 09:14   

Teraz warto się zastanowić czy rozwałka na wyspie rzeczywiście jest taka mało realna w wykonaniu jednego człowieka.Fakty :

1.Uzbrojenie - Ruger Mini 14 , szybkostrzelność teoretyczna 750/min , limitowana przeładowaniem i odpornością lufy.Do nowych wersji są magazynki : łukowy na 90 szt lub bębnowy (wersja bull-pup) na 100 szt.Zakładam ,że bez obaw o rozkalibrowanie lufy można wywalić 3 bębny - w starych kałachach przerwa w ogniu ciągłym była potrzebna po 3 magazynkach łukowych.Ile czasu zatem trzeba na wywalenie 100 pocisków ? każdy sobie może policzyć
Kwestia amunicji może być drugorzędna jak się spojrzy na taktykę działania jakkolwiek może być ,że sobie amunicję przerobił na rozpryskową.Kupno amunicji tzw "mocnogrzybkującej" jest raczej trudne.

2.Taktyka - Wybuch w mieście to false-flag 8) Umówmy się ,że score ofiar jak na wywalenie ładunku w mieście raczej mało imponujący.Ale za to po półtorej godzinie wiadomo ,że służby operacyjne są zajęte w centrum , chaos informacyjny gwarantowany a osoby na wyspie już zdążyły dostać sms-y i telefony od znajomych i rodzin o tym co się dzieje.Teraz jest potrzebny ktoś z policji ,żeby uspokoić ciżbę.I się zjawia i wygłasza inwokację co by się koło niego zgromadzili ludzie bo ma ważne informacje.Co robią ludzie ? - zbierają się wokół oficera , każdy chce usłyszeć itd.Zatem Breivik najpierw walił do tłumu (ile 20-30-40-więcej ?) z odległości paru metrów (no bo oficera trzeba usłyszeć) --każda kula trafia.Teraz można sobie wyobrazić jak się ucieka (o ile się ma jeszcze czas ) do najbliższej linii drzew mając za plecami gościa z półautomatem o szybkostrzelności 750/min.
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
Ostatnio zmieniony przez Bruford Pon Lip 25, 2011 11:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 10:21   

Bruford napisał/a:
) .Linki odsyłające do strony z illuminatami pominę z przyczyn oczywistych 8)



No miałem pominąć ale jednak nie.Głownie dlatego ,że skrajna głupota jednak potrafi być zabawna :viva: Oto wyjątek z tej krynicy wiedzy , tym razem nie Breiviku syjoniście i masonie tylko o Obamie jako klonie Echnatona oraz Merkel - dziecku Hitlera ( in vitro)

http://monitorpolski.word...klonem-faraona/

Facet chyba to dla jaj pisze.Nie ma chyba tak głupich ,żeby w to wierzyli....a może?
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 12:08   

Bruford napisał/a:
Bruford napisał/a:
) .Linki odsyłające do strony z illuminatami pominę z przyczyn oczywistych 8)



No miałem pominąć ale jednak nie.Głownie dlatego ,że skrajna głupota jednak potrafi być zabawna :viva: Oto wyjątek z tej krynicy wiedzy , tym razem nie Breiviku syjoniście i masonie tylko o Obamie jako klonie Echnatona oraz Merkel - dziecku Hitlera ( in vitro)

http://monitorpolski.word...klonem-faraona/

Facet chyba to dla jaj pisze.Nie ma chyba tak głupich ,żeby w to wierzyli....a może?


tak samo prawdziwe jak to co trobia w srodkach masowego przekazu, ze Breivik byl chrzescijaninem
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 13:58   

_________________

 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 14:26   

Bruford, niepotrzebnie babrasz się w zagadnieniach nie mających tutaj większego znaczenia, jak choćby Iluminaci.
Artykuł w poście wstępnym to typowy miks, w którym mieszają się prawdopodobne z nieprawdopodobnym. Gdy czyta to przeciętny człowiek, kojarzą mu się w łepetynie ufo z wtc czy Żyd z bestią. I tak mu zostaje. Zresztą, nie o tym chciałem pisać.

O ile dobrze kojarzę, do tej pory koreański policjant był rekordzistą w masowym mordzie. Zabił ok. 50 osób, nie chce mi się szperać po dokładną informację, bo znów: nie jest to aż tak ważne.

Dziś dowiadujemy się w mediach, ze Breivik jest również samodzielnie odpowiedzialny za podłożenie bomby w Oslo, a także:
Cytat:
Anders Breivik planował wysadzenie reaktora atomowego w podlizbońskiej Bobadeli, rafinerii w Porto i Sines, a także zamachy na czołowych portugalskich polityków, w tym Jose Manuela Barroso.

Miał również - SAMODZIELNIE - zorganizować zamach na Sarkozy'ego. Podziwiał PiS, LPR, Sobieskiego i Samoobronę (swoją drogą, niezły element walki wyborczej, jak to przeczyta Jadzia ze sklepu mięsnego w Pcimiu, będzie kojarzyć PiS z Breivikiem :hah: )

Kto to kupuje???

Kolejna fota do kolekcji. Na białym tle :) Nowość: ta środkowa, jakby kto nie wiedział. Jutro, myślę, dostaniemy Breivika w przebraniu Myszki Mickey ze swastyką na ramieniu i wielkim napisem " nie wierzę w 6 mln." :hah:


Tomek
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 14:40   

M i T napisał/a:
Bruford, niepotrzebnie babrasz się w zagadnieniach nie mających tutaj większego znaczenia, jak choćby Iluminaci.
, a także:
Cytat:
Anders Breivik planował wysadzenie reaktora atomowego w podlizbońskiej Bobadeli, rafinerii w Porto i Sines, a także zamachy na czołowych portugalskich polityków, w tym Jose Manuela Barroso.

Kolejna fota do kolekcji. Na białym tle :) Nowość: ta środkowa, jakby kto nie wiedział. Jutro, myślę, dostaniemy Breivika w przebraniu Myszki Mickey ze swastyką na ramieniu i wielkim napisem " nie wierzę w 6 mln." :hah:
Obrazek

Tomek


Spokojnie , nie babrzę się w illuminatach tylko odniosłem się do groteskowego żródła.Przede wszystkim odniosłem się do supozycji ,że Breivik nie mógł wystrzelać tylu sam.
Co do zdjęć : żadna sensacja wszystkie dołączył do swojego manifestu ,którego fragmenty zresztą już czytałem.Jest tam także foto lub fotomontaż z jakimiś kobietami.Dla mnie te fotki to na razie raczej wykładnik megalomanii
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
zbynek

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Mar 2005
Posty: 467
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 14:41   

Tylko czekać, aż się zrealizuje polski Anders Breivik.
http://www.youtube.com/wa...embedded#at=136
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 14:44   

zbynek napisał/a:
Tylko czekać, aż się zrealizuje polski Anders Breivik.
http://www.youtube.com/wa...embedded#at=136


Już jest
http://www.youtube.com/watch?v=-1KG71b0DQk

http://rebelya.pl/discuss...kcja-antykrzyz/



_________________

 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 14:53   

Bruford, chwileczkę.
BTW, super, że odezwałeś się w/s broni szybkostrzelnej.

Myślę jednak, że zbyt szybko uznałeś manifest za bezwzględny dowód, podczas gdy są ludzie twierdzący, ze nie mógł go napisać (coś ok. 1500 stron, wiele z nich to cytaty, m.in. z Teda Kaczyńskiego).

Czemu nie odniosłeś się do sprzeczności w zeznaniach świadka, jakie wczoraj mitrężąc swój czas, wynalazłem? :hihi:

I jeszcze:
- czemu relacjonował tylko Norweg polskiego pochodzenia?
- czemu urodzony w Norwegii miał absolutnie polski akcent? Od dziecka było po polsku???
- czemu Breivik nie zastrzelił rzekomego 10 latka i jaki był powód darowania życia Norwegowi/Polakowi?
- czemu nie podaje się nazwisk ofiar?
- czemu nie relacjonują inni?
- ilu było ludzi na wyspie?
- czy prawdą jest, że zapowiadano przyjazd jednego tylko umundurowanego?
- po jakim czasie pojawiła się policja?
- kto fotografował Breivika z góry i czemu zdjęcia były jak z komórki?
- ile czasu trwała faktycznie masakra?
- dlaczego dopiero dziś ujawniono, że Breivik miał ojca dyplomatę, a Webster Tarpley mówił o tym już dzień wcześniej? Infowars to znów jacyś ściemniacze, no nie?

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Pon Lip 25, 2011 15:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 15:07   

Bruford, nie znam się (muszę nadrobić), ale Ruger Mini 14 GB wysyła tylko ogień pojedynczy, a szybkostrzelność 750/m dotyczy wersji AC556, która, nawiasem mówiąc, posyła ogień ciągły.

Z relacji Adriana wynika, że sprawca nagle przełączył broń na ciągły ogień. Nie mógł tego zrobić, gdyby używał Mini 14 GB.

Coś pominąłem?

Tomek
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 15:38   

M i T napisał/a:
Bruford, nie znam się (muszę nadrobić), ale Ruger Mini 14 GB wysyła tylko ogień pojedynczy, a szybkostrzelność 750/m dotyczy wersji AC556, która, nawiasem mówiąc, posyła ogień ciągły.

Z relacji Adriana wynika, że sprawca nagle przełączył broń na ciągły ogień. Nie mógł tego zrobić, gdyby używał Mini 14 GB.

Coś pominąłem?

Tomek


Wszystkie subwersje bywają nazywane mini 14 coś tam--20GB np albo 30GB itd.Wolna sprzedaż półautomatów od początku wzbudzała kontrowersje bo przeróbka na automat jest zwykle bardzo prosta.Wiadomo jak działają media - dostali info ,że ruger mini, to biorąc pod uwagę ,że gość ponoć prowadził ogień seryjny - w grę wchodzi dowolna wersja mini po przeróbce na fullauto albo AC556.Jeśli prowadził ogień seryjny no ale tak twierdząDalej , nie wiemy na ile był przeszkolony , kiedyś trenowałem strzelectwo sportowe i szkoleniowcy ,których pamiętam raczej nie daliby się nam rozbiec po kątach nawet z semiauto berz przeróbki.

A propos zeznań - wiesz , kryminologia na tony się rozpisuje jeśli chodzi o jakość świadków.Teraz będzie chaos medialny jak po Smoleńsku , ludzie będą składali sprzeczne zeznania , jedne histeryczne inne mniej , znajdą się i tacy ,dla których to jest okazja dla skupienia uwagi na sobie itd.Trzeba na wstrzymanie wziąć.
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
Ostatnio zmieniony przez Bruford Pon Lip 25, 2011 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 15:59   

Tak myślałem, przeróbki. No dobra, niech będzie.

W końcu ile osób zgromadziło się przy mordercy? Można założyć, że ponad setka??
Soc-młodzież dostaje info, że przyjedzie mający ich chronić policjant (tak było w mediach), po czym czekają. Pytanie: czemu akurat na wyspie i przed czym miałby ich chronić policjant, skoro nikt nie wiedział, że na Utoya pojawi się masowy morderca?? Profilaktycznie? Tylko jedna osoba?

Ostatecznie zjawia się mundurowy, który okazuje się być mordercą (Kto go przywiózł? Przepłynął wpław? Pożyczył łódkę od rybaka? Użył naprędce skleconej tratwy? Przebrawszy się za pałkę w komisariacie i wydymawszy resztę policjantów, dostał od nich motorówkę: pociągnął za linkę, odpalił silnik yamahy i znalazł się na wyspie??).
Pomijam.
Młodzież dostrzega policjanta, który grupuje ich wokół siebie, a potem nagle dobywa stunningowanego rugera i zaczyna się jatka. Jak to wyglądało?

Padają serie, po których mamy pierwszych kilkanaście trupów. Ludzie rozbiegają się w popłochu: uciekają w zadrzewione tereny, chowają się w wodzie, za skałkami, głazami, w kiblach i namiotach (???). Skoro Adrian - jeszcze przed tragedią - poszedł po chrupki do sklepu, musiał być tam sprzedawca, więc słyszał późniejsze strzały i krzyki. Nie dzwonił? Miał remanent? Chwilowo nieczynne? Poszedłem do koleżanki, bardzo atrakcyjnej, zaraz wracam??.

Nie wyobrażam sobie również, by ofiary ustawiały mu się do strzału. Załóżmy, że biegał z bronią, jak oszalały lis po kurniku. Czy tak mogło być? Nie, ponieważ pośpiech i nerwy uniemożliwiają skuteczność ostrzału. Więc co? Kręcił się strzelając seriami w kółko w jednym miejscu jak obrotowa reklama?? Nie, to głupie. Musiał polować, najzwyczajniej w świecie. I nawet gdyby, nie udałoby mu się zabić tylu ludzi. Pamiętaj, tracił czas na dyskusje z ludźmi, którzy "musieli umrzeć".
Kolejny raz pytanie: ile miał czasu, ile kul? (Czemu nagle przełączył na pojedyncze strzały? Jeden pocisk= jedna ofiara?) Science fiction myślę, ale tak twierdzi norwesko-polski świadek (przypominam o sprzecznościach).

Nikt nie przybył na wyspę?
Nikt z niej nie dzwonił?
Wszyscy wyłączyli komórki?
Nie ma na wyspie kamer? Może są? Ktoś się orientuje?
Kto był w sklepie?
Kiedy przybyła policja, w jakiej liczbie i z jakim sprzętem?
Ponoć w przeciekającej łodzi, jak podaje mainstream :hah: Rozumiesz, wlazło sporo chłopa z ciężkim sprzętem do łodzi i ją przeciążyli. Debile tam pracują? Przecież wystarczyło posłać kilku snajperów, by mu zrobili z łba jajecznicę. A może na wyspie było kilku doskonałych strzelców ze, np. ze służb?
Gdzie są zdjęcia satelitarne???? Gdzie są rozmowy z innymi? Ilu przeżyło?

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Pon Lip 25, 2011 16:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 16:06   

Skoro jest presja by było rzeczowo
to ja ponowię swoje pytanie:

Czy sprawca samodzielnie
wykształcił sobie potrzebę czynu
i jego racjonalnelike uzasadnienie.
Czy ktoś mu w tym decydująco pomógł.

Czy można samodzielnie świadomie wybrać zło
jako skuteczne rozwiązanie,
czy zawsze wychodzi się na zmanipulowane nieświadome narzędzie.

Oczywiście odpowiedź jak w wypadku
każdej zagadki tego typu przyniesie czas
i obserwacja kto na tym (nie) zyskał.
:-/
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 16:18   

Uwaga: od wczoraj zmartwychwstało ponad kilka ofiar Breivika.
Wersja "new" w/s ilości zabitych na Utoya brzmi: 68
http://www.tvn24.pl/12691...,wiadomosc.html
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

ps: No i chyba jednak nie działał samodzielnie. Pojawiają się głosy o 2 innych komórkach organizacyjnych.

Tomek

ps2: Coś dla Ciebie Bruford: tendencja wzrostowa w Oslo, malejąca z możliwością wzrostu na wyspie :hah:
Ostatnio zmieniony przez M i T Pon Lip 25, 2011 16:26, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 16:26   

M i T napisał/a:
sprawca nagle przełączył broń na ciągły ogień

A po co komu ogień ciągły?
http://www.youtube.com/watch?v=Z5uHt4AwYb4#t=5s

?
 
     
Baldhead 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 16:31   

Cytat:
tak samo prawdziwe jak to co trobia w srodkach masowego przekazu, ze Breivik byl chrzescijaninem


Den Norske Frimurerorden obowiązuje ryt szwedzki, który narzuca na członków obowiązek bycia chrześcijanami.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 16:34   

Czy w mediach jest mowa o różnych wyspach? Okazuje się, że najlepiej tam dotrzeć samochodem. Zbudowali coś pod wodą? Jak eurotunel???

Na konferencji tłumaczą się, że helikoptera nie użyto, bo pilot był na urlopie.
:faint:

Tomek
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 16:43   

Krótka piłka o transporcie na wyspę: dotrzeć na nią można promem. No i drogą powietrzną.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ut%C3%B8ya

Tomek
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 16:55   

Ha!
Jest odpowiedź na kluczowe pytanie: kiedy pojawiły się pały??
Prawie natychmiastowo, jak się okazuje!!
I wiecie co powiedzieli w mediach? Że mieli rozkaz wstrzymać się z interwencją!!!!
Czekali na Delta Force, a łódki były za małe, by zabrać ofiary.
Nie mogę, szopa na całego.
Mało tego: norweska konferencja mająca miejsce teraz, została przerwana i nie będzie transmitowana od momentu, gdy prowadzący ją przeszli z norweskiego na angielski (program się skończył na TVN24). W każdym razie TVN24 jej nie będzie transmitować. Re-transmisja? Może.

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Pon Lip 25, 2011 17:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 18:02   

W końcu ktoś nas pochwalił za granica, :pada: tylko szkoda że psychol... chwalił Polske, Sobieskiego... :D
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 18:34   

Molka napisał/a:
W końcu ktoś nas pochwalił za granica, :pada: tylko szkoda że psychol... chwalił Polske, Sobieskiego... :D


Jaki psychol?

TEn Norweg? To jak już to wariat.
_________________

 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 19:05   

Breivik reprezentuje skrajną prawicę - tak gadają media.
Dobra, przyjmuje do wiadomości.
Ale podają również, że ten sam Breivik:
- jest pro-gejowski (poniżej fragment manifestu)
Cytat:
Nie jesteśmy w sytuacji w której możemy swobodnie wybierać partnerów. Musimy więc zrobić wszystko w celu wpłynięcia na innych kulturowych konserwatystów, aby przyjęli naszą antyrasistowską, pro-homoseksualną i pro-izraelską linię. Kiedy to się uda, możemy przejść na wyższy poziom.

- popiera skończonego socjalistę Obamę

Miodzio.

Tomek
 
     
Baldhead 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 19:13   

Cytat:
Breivik reprezentuje skrajną prawicę - tak gadają media.
Dobra, przyjmuje do wiadomości.
Ale podają również, że ten sam Breivik:
- jest pro-gejowski (poniżej fragment manifestu) Cytat:
Nie jesteśmy w sytuacji w której możemy swobodnie wybierać partnerów. Musimy więc zrobić wszystko w celu wpłynięcia na innych kulturowych konserwatystów, aby przyjęli naszą antyrasistowską, pro-homoseksualną i pro-izraelską linię. Kiedy to się uda, możemy przejść na wyższy poziom.


- popiera skończonego socjalistę Obamę

Miodzio.


Ciekawy typ.

Ale ja z innej beczki. Tomek - gdyby był swoim przeciwieństwem, czyli byłby antyizraelski i rasistowski, czy oznaczałoby to, że jest prawicowcem?
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 19:29   

Szymon, dobrze wiesz, że chodzi o ekhmm, bestializację prawicy, cokolwiek to słowo jeszcze znaczy. Idzie o takie działania, by większość ludzi słysząc "prawica", myślała "zło".
Podobnie stało się po 10 kwietnia w Polsze: większość słysząc "Kaczyński", myśli "podpalacz Polski" i "siewca nienawiści".
Jakkolwiek kompletnie mi PiS powiewa i nie popieram tej partii, tego rodzaju programowanie ludzi, wpienia mnie niemożebnie, tym bardziej, że oskarżenia Kaczora o niepowodzenia Polski, są w zasadzie pozbawione sensu.

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Pon Lip 25, 2011 19:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 20:14   

Przynajmniej na 2 mniejszej rangi pytania, uzyskałem dziś odpowiedzi. Szkoda, że nie od Was.
Po pierwsze: słyszałem i widziałem w TV rodziców Adriana. Nieskazitelna polszczyzna, dziwne, że syn przekręca polski, mimo prawie nienagannego akcentu. Mniejsza z tym jednak.
Po drugie: są wieści o innych ocalałych, jakieś foty.

Takie nico w sumie :roll:

Tomek
 
     
Baldhead 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 20:48   

Cytat:
Szymon, dobrze wiesz, że chodzi o ekhmm, bestializację prawicy, cokolwiek to słowo jeszcze znaczy.


No właśnie, zastanawiam się po prostu, czy przyjmując taki sposób dyskusji nie wpadamy w pewną semantyczną pułapkę, śpiewając z klucza podsunietego nam :) Triumfalnie wskazując na Breivika jako antyrasistę i oznajmiając z dumą, że jaka tam z niego prawica, przyznajemy rację tym, którzy widzą w Adolfie Hitlerze, znanego z upodobania do Żydów, archetyp prawicowca.
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 21:29   

M i T napisał/a:
Szkoda, że nie od Was.


Rozmiar i specjalizacja, tu się zdrowieje od gadania o jedzeniu. :-)

http://www.godlikeproduct...sage1572857/pg1
Cytat:
Users Online Now: 3,073
Visitors Today: 1,785,675
Pageviews Today: 2,421,679
Threads Today: 764
Posts Today: 11,629


vs

Na Forum jest 29 użytkowników :: 4 Zarejestrowanych, 1 Ukryty i 24 Gości
(ten ukryty to ja).
:-)
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Pon Lip 25, 2011 21:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 21:30   

Moment Szymon, czegoś tu nie kumam. Jaka pułapka semantyczna?
Sądzisz, że dałem wiarę tym wszystkim informacjom?
W rzeczywistości interesują mnie jednak zupełnie inne rzeczy niż to, kim był Breivik, mimo podawania w tym wątku sprzeczności i pisania o nich. Dla mnie może być nawet kosmitą, bo to co media teraz nawalają, nosi rangę "poniżej krytyki".
Chodzi mi o pewien schemat, który stale się powtarza: najpierw ćwiczenia, potem nagle tzw. zamach, giną cywile, także na wyspie, a policja miała się wstrzymać. Następnie nic nie wiadomo i nagle, jak Filip z konopi, pojawia się sprawca z obłoczkiem tysięcy sprzecznych ze sobą cech. Społeczeństwo pobiera bezrefleksyjnie cały bieg wydarzeń, bo jak w tv mówią, to tak jest. Breivik wydaje się być kimś podobnym do Oswalda, z tą różnicą, że tamten chyba nawet raz nie strzelił.

Dziś jest za to dzień radosny: rezurekcja ofiar Breivika.

Tomek
 
     
Baldhead 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 21:57   

Cytat:
Moment Szymon, czegoś tu nie kumam. Jaka pułapka semantyczna?
Sądzisz, że dałem wiarę tym wszystkim informacjom?


Liczę, że nie. Odniosłem się do fragmentu Twojej wypowiedzi, gdzie zderzyłeś rozmaite poglądy, mające zaświadczać o byciu prawicowym bądź nie. Po prostu odwzorowałeś za pomocą cytatu pewien chaos semantyczny, który wiele osób przyjmuje z całym dobrodziejstwem inwentarza.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 22:09   

Nie rozumiem kolejny raz. Czy podając fragment tekstu, w którym roi się od sprzeczności, staję się niejako wyznawcą tego chaosu?
Mówię: nie wierzę, bo nie pozwala na to logika, w papę serwowaną przez media.

BTW
A teraz? Aktualnie? Nagonka na służby norweskie i policję norweską. MI5 wiedziała, przekazała info służbom norweskim, a ci wsadzili sobie to gdzieś. Pamiętacie podobny schemat??

Tomek
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 22:11   

Baldhead napisał/a:
Po prostu odwzorowałeś za pomocą cytatu pewien chaos semantyczny, który wiele osób przyjmuje z całym dobrodziejstwem inwentarza.

No to już problem leży po stronie odbiorcy. Zapytaj tutaj: wszyscy Ci powiedzą, że mają swój rozum, nie cudzy. I że są dorośli. I świadomi.

Tomek
 
     
Baldhead 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 22:29   

Cytat:
Nie rozumiem kolejny raz. Czy podając fragment tekstu, w którym roi się od sprzeczności, staję się niejako wyznawcą tego chaosu?


Jak wyżej - zastanawiałem się, co w dywagacjach na temat rzekomej prawicy ma odnośnik z Deklaracji choćby nt. stosunku do syjonizmu. Moim celem nie jest tu jakaś personalna utarczka, czy wierzysz, czy nie wierzysz etc. Chodzi mi o pewien narzucany publice schemat dyskusji z obowiązkowym zestawem pojęć gotowych do użycia.
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 22:42   

Norweska strona, za dużo osób wie co się działo, więc za bardzo faktów się nie da naciągnąć, tłumaczenie automatyczne z Norweskiego, jakiś sens da się wyłapać.


www.vg.no napisał/a:

TIMELINE FOR terror strikes


The attack in Oslo
15.26 The first statement on explosion in government building
15.28 The first patrol was on the spot. Police bomb team come out and are going.

The drama of Utøya - minute by minute

17.27 Police in Northern Buskerud get the first message about the shooting on Utøya.
17.30 The police in Oslo is the first report about the shooting.
17.38 The police in Northern Buskerud ask Oslo police for assistance.
17.52 The first police patrol from Buskerud Utstranda arrive on the shores of Tyrifjord. Must wait for the boat.
18.03 The police have confirmed that "a suitable boat" to the police action is on its way.
18.09 The specially trained emergency squad Delta from Oslo police arrive to Utstranda.
18.25 Emergency Squad will land at Utøya along with crews from the police in Northern Buskerud.
18.27 Anders Behring Breivik (32) is arrested by the Delta squad, without making resistance.

Times shown are based on logs from South Buskerud Police District and the Oslo police.
They are coordinated by requests from the AP.

°


:-(

EDIT: I jeszcze grafika, trudno powiedzieć jak długo sie nie zmieni.
http://www.vg.no/nyheter/innenriks/oslobomben/css/grafikk_22072011b.jpg


:-(
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Pon Lip 25, 2011 23:12, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 23:13   

Na marginesie całej dyskusji.
http://www.youtube.com/watch?v=FSCP_OA6m2A
Pytania: czy ten rządowy materiał nie jest na wskroś rasistowski?
Gdyby odwrócić role i kolorowi przedstawieni byli jako podejrzani, nie podniosłaby się wrzawa medialna i oskarżenia o rasizm?

ps: Wyobrażacie sobie reakcje prostych Amerykanów na przekaz zawarty w tym edukacyjnym bohomazie? Widzicie obraz zanikającego poczucia prywatności, choćby tej najbardziej elementarnej? Czy nie jest to zachęta do masowego donosicielstwa?
Orwell pełną gębą?

Czy coś pominąłem?

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Pon Lip 25, 2011 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 23:44   

Virtualny łańcuszek solidarności:

http://www.vg.no/nyheter/...lenke.php?co=PL

:|
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Pon Lip 25, 2011 23:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 07:46   

Najgorsze, że nie wyciąga się właściwych wniosków z tej tragedii. Breivik żył w rozbitej rodzinie, atakowali go, bili wielokrotnie muzułmanie. Należy postawić na rodzinę, na jej jedność, ograniczyć napływ muzułmanów do Europy, wtedy nie będzie dochodzić do takich tragedii.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Wto Lip 26, 2011 07:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Baldhead 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 475
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 08:12   

Cytat:
Najgorsze, że nie wyciąga się właściwych wniosków z tej tragedii


SLD już wyciągnęło wnioski ;)

"W związku z piątkową masakrą w Norwegii, politycy SLD zaapelowali w poniedziałek do rządu, by wzmocnił działania na rzecz walki z ekstremizmem prawicowym w Polsce."

Aby nie być gołosłownym, podano listę konkretnych działań:

Szef biura medialnego SLD Łukasz Naczas jako przykład skrajnie prawicowych stron internetowych, które natychmiast powinny być zamknięte, podał witryny: "Redwatch Polska", "Blood and Honour", a także stronę Narodowego Odrodzenia Polski.

Ciekaw jestem, o co chodzi z NOP. Mogę się jedynie domyślać, że chodzi o notoryczne utarczki podczas tzw. marszów równości między obydwiema stronami. NOP ostatnio organizował kontrmanifestację. Teraz SLD stawia ich w szeregu potencjalnych następców Breivika, który jest, jak pisze Tomek, pro-gejowski, cytując: "Musimy więc zrobić wszystko w celu wpłynięcia na innych kulturowych konserwatystów, aby przyjęli naszą antyrasistowską, pro-homoseksualną i pro-izraelską linię.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 08:26   Re: Kto stoi za zamachami w Norwegii

Piotrx napisał/a:
Kto stoi za zamachami w Norwegii


Ja slyszalem, ze niejaki Anders Behring Breivik ale moglem cos przekrecic

To juz oficjalnie potwierdzone. Mozna zamknac temat.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Śro Lip 27, 2011 09:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 11:15   

Tomekjak czytalam relacje z akcji ratowniczej to rzeczywiscie, brzmi jak jakies partactwo harcerzy.

Co nas czeka? tu jest odp. http://niepokornizdaleka....2,ID431718739,n

i jeszcze notka na blogu JKM http://korwin-mikke.blog....2,ID431737166,n
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 12:02   

Piotrx napisał/a:
Najgorsze, że nie wyciąga się właściwych wniosków z tej tragedii. Breivik żył w rozbitej rodzinie, atakowali go, bili wielokrotnie muzułmanie. Należy postawić na rodzinę, na jej jedność, ograniczyć napływ muzułmanów do Europy, wtedy nie będzie dochodzić do takich tragedii.


I dlatego co by Breivik nie wymyślił na uzasadnienie swojej REAKCJI, to chodziło mu właśnie o to. Paradoksem jest że Norwegia to jeden z bogatszych krajów. Oni robią wielki błąd tak "kochając" każdego obcego bez wyjątku, co pokazują statystyki. Ponad 20% leczy się psychatrycznie, duża część społeczeństwa żyje samotniem bez rodziny. To jest właśnie ten fałszywy dobrobyt bez Boga. Fałszywa droga. Jeżeli nie zrozumieją co się kryje za czynem Breivika to niestety ale marny ich los, chociaż oczywiście to tylko pewien etap, bo nawrócić się można zawsze. Tylko nie zawsze da się naprawić krzywdy.
_________________

 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 12:09   

zyon napisał/a:
Ja slyszalem

Panie Moderatorze,
albo tło się zmieniło,
albo racjonalność wzrosła na wartości.

Jeszcze napisz, że odbiłeś
swoje IP w powyższym
łańcuszku, a postawię GIFa
z piwem.
:-)

EDIT:
Apeluję do prawdziwych Polaków,
by robili sobie raj w Polsce,
a nie pouczali Norwegów,
u nas nie trzeba broni palnej,
wystarczy nieodśnieżony dach hali,
albo "lepszy" weekend na drogach.
:-/
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Wto Lip 26, 2011 12:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 12:28   

Adam319 napisał/a:

Jeszcze napisz, że odbiłeś
swoje IP w powyższym
łańcuszku, a postawię GIFa
z piwem.
:-)

eee, ze co? duzo bialka dzisiaj zjadlem, myslenie mi nie idzie
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 13:00   

rakash napisał/a:
Oni robią wielki błąd tak "kochając" każdego obcego bez wyjątku, co pokazują statystyki. Ponad 20% leczy się psychatrycznie


U nas za to ponad 30% nie leczy się psycha(te)trycznie.
:-)
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Wto Lip 26, 2011 13:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 13:02   

zyon napisał/a:
ze co?

http://www.dobradieta.pl/...p=178911#178911
:-)
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 14:31   

Adam319 napisał/a:
[
Apeluję do prawdziwych Polaków,
by robili sobie raj w Polsce,
a nie pouczali Norwegów,

:-/


No właśnie.Wygląda na to ,że "tezy" Breivika niektórych by zadowoliły 8)
cyt. "postawić na rodzinę, na jej jedność, ograniczyć napływ muzułmanów do Europy, wtedy nie będzie dochodzić do takich tragedii."
Należy także zabronić kobietom noszenia mini i jaskrawego makijażu wtedy nie będzie gwałtów 8)
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 14:48   

Bruford, omijasz meritum zagadnienia. Skupiasz się na zupełnie drugorzędnych sprawach.
Jeśli już o ścisłość chodzi, właśnie trwa nagonka na norweski system prawny, bynajmniej ze strony polskiej.

Tomek
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 15:03   

Proponuję odrzucić chwilowo całą zasłonę dymną z ideologii, jaką media nam próbują wcisnąć w związku z tragedią. Co zostanie? Możliwe konsekwencje dla nas wszystkich, czyli kolejny etap w uszczuplaniu praw obywatelskich i zacieśnienie kontroli nad życiem ludzi.
Coś pominąłem?

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Wto Lip 26, 2011 15:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 20:02   

M i T napisał/a:
Coś pominąłem?


:-x
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 20:36   



Kupiłeś? Będziesz podejrzany o terroryzm, więc zastanów się: wolność czy bezpieczeństwo?? :faint:

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Wto Lip 26, 2011 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 20:51   

Jest kraj gdzie broń jest legalna, a olej silnikowy już niekoniecznie.
:-/
http://www.canada.com/new...7839/story.html

Cytat:
Janet Goodin, a 66year-old Minnesota widow and grandmother, said her life was turned upside down this past April after she was arrested at the border for a jar of motor oil mistaken for heroin. She spent 12 harrowing days in jail for three drug charges that were later dropped.


EDIT: Podmień sobie w poście mało podejrzaną buteleczkę
na bardziej podejrzany woreczek.




:-/
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Wto Lip 26, 2011 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zgubiłem_hasło

Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 46
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 21:21   

Europa budzi się z socjalistycznego snu!

Są ludzie, którzy mają dosyć patrzenia na upadek Europy. Na wychowywanie bezpłciowych, poprawnych politycznie debili, którzy żyją na zasiłkach. Nie chcą również patrzeć,
gdy majątek ich krajów jest "inwestowany" w leniwych imigrantów i marnotrawiony przez urzędników.
Niektórzy za cenę wieloletniego więzienia i własnego życia chcą walczyć o normalność!

źródło: http://wiadomosci.onet.pl...3J1bTAwMS5qcw==
Ostatnio zmieniony przez Zgubiłem_hasło Wto Lip 26, 2011 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 22:19   

Cytat:
Europa budzi się z socjalistycznego snu!

Są ludzie, którzy mają dosyć patrzenia na upadek Europy. Na wychowywanie bezpłciowych, poprawnych politycznie debili, którzy żyją na zasiłkach. Nie chcą również patrzeć,
gdy majątek ich krajów jest "inwestowany" w leniwych imigrantów i marnotrawiony przez urzędników.
Niektórzy za cenę wieloletniego więzienia i własnego życia chcą walczyć o normalność!

źródło: http://wiadomosci.onet.pl...3J1bTAwMS5qcw==
Ostatnio zmieniony przez Zgubiłem_hasło Dzisiaj 22:22, w całości zmieniany 1 raz


Komentarz poniżej pod tym samym linkiem który podałeś:

Cytat:
dzisiaj, 21:40

Wy wszyscy co tu piszecie takie brednie - jesteście chorzy.
Powinniście się z waszym Breivikiem leczyć.
Można inaczej rozwiązać problemy Europy niż strzelanie do dzieci.
Banda kretynów i chorych psychicznie ludzi.

:-/
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 07:03   

Bruford napisał/a:

Należy także zabronić kobietom noszenia mini i jaskrawego makijażu wtedy nie będzie gwałtów 8)


Z tym też należy się zgodzić. Chyba tego nie podważysz, że to zwiększa liczbę gwałtów. Wystarczy porównać statystyki w krajach muzułmańskich.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Śro Lip 27, 2011 07:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 08:23   

Norweski terrorysta miał niewiele wspólnego z chrześcijaństwem

http://www.piotrskarga.pl...informacje.html

"Jak podkreśla Westen, z lektury obszernego manifestu mężczyzny wynika, że morderca był nie tylko masonem, ale wyrażał skrajnie antychrześcijańskie poglądy, a tydzień przed zamachami korzystał z usług prostytutki."
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Śro Lip 27, 2011 08:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 08:43   

M i T napisał/a:
Bruford, omijasz meritum zagadnienia. Skupiasz się na zupełnie drugorzędnych sprawach.
Tomek


Naprawdę ? No to teraz przeczytaj sobie uważnie poniższe cytaty , przetraw mózgowo co ten człowiek mianowicie, w odpowiedzi, napisał :

"Bruford napisał/a:
Należy także zabronić kobietom noszenia mini i jaskrawego makijażu wtedy nie będzie gwałtów


Z tym też należy się zgodzić. Chyba tego nie podważysz, że to zwiększa liczbę gwałtów. Wystarczy porównać statystyki w krajach muzułmańskich."

Kumasz teraz znaczenie? Wcale nie uważam by frapowały mnie kwestie drugorzędne.
Natomiast dwie rzeczy z góry zaznaczam :
1.Nie mam zamiaru brać udziału w kasandryczeniu na temat przyszłych , niedoszłych ew wyspekulowanych zagrożeń dla mojej wolności osobistej.Jest sens gadać o faktach.
2. Bestializacja prawicy - hmm , najbardziej mnie teraz rozśmieszy prawicowiec udowadniający ,że Breivik nie jest prawicowcem.
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 10:01   

zyon napisał/a:

Piotrx napisał/a:
Kto stoi za zamachami w Norwegii



Ja slyszalem, ze niejaki Anders Behring Breivik ale moglem cos przekrecic


To juz oficjalnie potwierdzone, mozna zamknac temat.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 13:30   

M i T napisał/a:
Gdy próbujesz spekulować
Dlaczego zakładać, że było to działanie wytrawnego szachisty, które nieuchronnie musi przynieść zamierzony cel. Może po prostu było to rozpaczliwe, bezsensowne użycie siły, jak mina przeciwpiechotna pod nogą dziecka i zamiast wydobyć z ludzi najgorsze instynkty, zjednoczyła ich we współczuciu i zadumie nad bezsensem przemocy.
:-/
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 13:58   

M i T napisał/a:
.
Pały tam były, dostały nakaz nie reagowania. Breivik, czy ktokolwiek, MIAŁ DOKOŃCZYĆ ROBOTĘ, .

Tomek


K.. , Tomek , nie strzelaj na wejście focha (wypisz wymaluj ta fota) tylko mi , k... , wykaż miarodajnie ,że policja miała zakaz nieuzasadniony następnie , jaki i dlaczego taki- ma być czas reakcji odpowiedniej jednostki policji (no bo k... nie drogówki) na wyspie odległej 45 km od metropolii.Logistyka , te rzeczy.Bo focha to najłatwiej.
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 14:04   

Trzeba by to przeczytać,
trochę przydługie jak dla mnie.

http://tiny.pl/h5gq2

:-/
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 14:35   



jaki zadowolony z siebie...
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 18:51   

Molka napisał/a:
[url=http://sgi3.iplsc.com/1311852927128_breimm.jpg]Obrazek[/url]

jaki zadowolony z siebie...

Jaki?
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Czw Lip 28, 2011 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 19:37   

Adam319 napisał/a:
Molka napisał/a:
[url=http://sgi3.iplsc.com/1311852927128_breimm.jpg]Obrazek[/url]

jaki zadowolony z siebie...

Jaki?

zadowolony, że spełnił swą misje, mimika twarzy o tym "mówi"..
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 19:50   

Odśwież sobie stronę to zobaczysz, że zdjęcia już nie ma.
:-)
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pią Lip 29, 2011 00:29   

Pewnie już było -
- z dedykacją dla Tomka,
żeby nie było, że się nie mówi.
:-x

http://www.youtube.com/watch?v=p5BecBtH97M
:faint:
 
     
Zgubiłem_hasło

Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 46
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 16:42   

 
     
Are.is.back.4ev 
Are is back forever

Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 278
Wysłany: Śro Sie 17, 2011 20:51   

Odpowiedz na post Tomka, który słusznie sie znalazł w kosztu - dlaczego nie ma wszedzie zdjec Brevika.

No wiec widac, ze jak ktos nie zna zycia innego niz Google, to zawsze sobie spisek
wygoogluje. Bo nie został prawomocnie skazany i sąd nie zezwolił tym samym na
publikacje zdjec. Kazde medium, ktore to robi - lamie prawo.

To tak banalnie proste...
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 19:13   

Wg mnie Anders Behring Breivik jest genotypowym Wojownikiem. Jestem tego pewny na 99%. Po pierwsze fizjognomika. Po drugie, co mówi o Wojownikach Adamo: Choleryczny temperament - Wojownik jest charyzmatyczny, ale czasami wybuchowy, umysł ścisły, analityczny, konsekwentny w uczeniu się i dążeniu do celu. Opisując przykład Wojownika mówi: "Jako młodzieniec był całkiem szczupły, ale z czasem zaczął stale przybierać na wadze, a mimo to ani myślał ograniczać się w jedzeniu. Jako następca rabina miał na głowie wiele stresujących powinności. Nieustannie dbał o dobro swojej gminy, szukając dachu nad głową dla zubożałych wdów, rozmawiając z młodymi małżeństwami na temat chorób dziedzicznych, zbierając fundusze na naprawę przeciekającego dachu synagogi. Pracował niestrudzenie... Miałem się już okazję przekonać, że dyskusje z nim samym na temat zmian korzystnych dla jego zdrowia były jałowe: mentalnie tkwił on bowiem w czasach swojej młodości, kiedy to bezkarnie mógł jadać tyle, ile chciał. "
Chociaż Wojownik prezentuje, w sensie genetycznym, dość „zapobiegliwy światopogląd”, to w odróżnieniu od Zbieracza nie jest to reakcja na dawny niedobór żywności, ale raczej warunki, w jakich kształtowały się pierwsze cywilizacje, w okresie od ery neolitycznej (11 000 lat temu) do końca ery żelaza (2500 lat temu). Nieustanne wojny, zarazy i niedożywienie w owych czasach wywarły znaczny epigenetyczny wpływ na populację (zwłaszcza na kontynencie europejskim), a Wojownik jest niejako genetycznym echem tej epoki. Wojownik ewoluował z dawnego genotypu rolnika, więc wydaje się dosyć zaskakujące, że do tej grupy należeli liczni wybitni wodzowie. Można by przypuszczać, że to GenoTyp w rodzaju Łowcy przeobraził się w człowieka oręża, ale to nieprawda; zadanie myśliwych polegało na tropieniu zwierzyny, a nie na walce. A skoro właściwie niczego nie posiadali, to i nie mieli czego bronić. Tymczasem społeczności rolnicze wydały najlepszych żołnierzy z prostej przyczyny. Były dobrze zorganizowane, miały ustalone systemy wartości i rodziny oraz bliskich, wymagających ochrony.
Breivik poczuł się takim właśnie obrońcą ustalonego systemu wartości i rodziny. On się całkowicie kieruje przesłankami ideologicznymi, dlatego imho ta jego uprzejmość i spokój nie są udawane, są raczej całkowitą wiarą w słuszność swojego działania. Oczywiście genom nie odpowiada za nasze wybory moralne, jednak pewne schematy myślenia i działania są nam narzucone z góry, przez geny. Geny niejako mówią za nas. Dla mnie Breivik jest nieuleczalnym socjopatą, który do końca życia będzie wierzył w swoją prawość. W powszechnym mniemaniu jego zachowanie budzi dużą zagadkę i zdziwienie wśród licznych obserwatorów, jednakże dla mnie nie ma w tym nic nadzwyczajnego i zagadkowego.
Ostatnio zmieniony przez RAW0+ Pią Kwi 20, 2012 19:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 07:08   

zagadka wyjaśniona! oto dlaczego breivik oszczędził polaka ;)

http://wiadomosci.gazeta....prawicowo_.html
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved