Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 11:53
Zalety RawPaleo nad zwykłym low-carb
Autor Wiadomość
emikyou 

Wiek: 33
Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 17
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 16:48   Zalety RawPaleo nad zwykłym low-carb

Witam!
Prosiłbym, aby w temacie zabierały głos osoby, które przeszły ze zwykłego low-carb (zawierającego m.in. smażone mięso, mąkę i gotowane ziemniaki) na rawpaleo.

Zatem: jakie konkretnie korzyści odnotowaliście?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 08:45   Re: Zalety RawPaleo nad zwykłym low-carb

emikyou napisał/a:
ze zwykłego low-carb (zawierającego m.in. smażone mięso, mąkę i gotowane ziemniaki)

Troche stronnicze postawienie tezy, bo low-carb wcale nie polega na zajadaniu sie maka i ziemniakami a dokladnie wprost przeciwnie.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 09:41   

Mi urosły stopy :papa:
 
     
emikyou 

Wiek: 33
Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 17
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 10:33   Re: Zalety RawPaleo nad zwykłym low-carb

zyon napisał/a:
Troche stronnicze postawienie tezy, bo low-carb wcale nie polega na zajadaniu sie maka i ziemniakami a dokladnie wprost przeciwnie.

Chodziło mi o to, że w ramach ustalonej granicy (np. 150g) dopuszczalne są wszystkie węglowodany (bez względu na ich przetworzenie), a nie tylko owoce i warzywa.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 10:42   

emikyou napisał/a:
Zatem: jakie konkretnie korzyści odnotowaliście?

Nie kieruj się efektami u innych. Lepiej powoli włączać surowe do menu. Szlaki metaboliczne muszą się nowe ustalić. Organizm potrzebuje na to czasu.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 14:40   

RAW0+ napisał/a:
Szlaki metaboliczne muszą się nowe ustalić.

Zdradź rąbka tajemnicy jakie 8)
Takiś dobry wal posłucham :]
http://manet.illinois.edu/pathways.php
http://upload.wikimedia.o..._labeled_pl.png ;)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 12:07   

Szlaki metaboliczne to popularny zwrot-klucz tutaj zauwazam skromnie. Tyle mowi sie tutaj o ich "przebudowie", ze doszedlem do wniosku, (czy slusznego niech mnie ktos laskawie naprowadzi) ze dzialania organizmu cechuja sie swego rodzaju inercja, ktora nie pozwala mu na natychmiastowe zaadaptowanie sie do nowych warunkow zywieniowych i plan, ktory zostal zaplanowany przez organizm na starym zarciu bedzie jeszcze tak z rozpedu sobie "jechal" starym trybem na nowym zarciu. Brzmi to tak jakby w organizmie nie dzialalo zadne sprzezenie zwrotne albo dzialalo w wyraznie uposledzony sposob. True or false?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 12:10   

Zyon,
To zabezpieczenie gdyby nowy bodziec okazał się przypadkowy.
Po co wtedy przebudowywać machinę?
Swoją drogą przy przejściu na surowe li tylko,nie ma żadnej przebudowy.
Co najwyżej usunięcie niepotrzebnego nadmiaru enzymów...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved