Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Lubicie swoją pracę?
Autor Wiadomość
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Śro Kwi 11, 2012 20:55   Lubicie swoją pracę?

Ja nie bardzo... najbardziej ludzi, donoszą na mnie i ogólnie jest dość wrogi klimat.
Pracuję w budżetówce.
Ciekawe, czy jest ktoś, kto lubi swoją pracę i może z niej spokojnie żyć. I ma fajny klimat w miejscu pracy :)
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
 
     
makusia 

Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: wlkp/uk
Wysłany: Śro Kwi 11, 2012 21:16   

Kilka lat temu, bedac w polsce pracowalam w szkole, nie lubilam tej pracy wlasnie tylko ze wzgledu na ludzi (wspolpracownikow), wiadomo jaki klimat panuje w wiekszosci polskich szkol... no moze teraz sie zmienilo na lepsze, poza tym co miejsce pracy to inni ludzie wiec mysle ze sa szkoly/miejsca pracy gdzie atmosfera jest ok.

Jak to donosza na Ciebie?
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Kwi 11, 2012 21:57   

Lubie swoją pracę, nie jest monotonna, każdy dzień przynosi nowe ciekawe zagadnienia nad którymi trzeba sie zastanawiac, analizowac itd, każdy przypadek jest inny, dlatego ze kazdy człowiek jest inny, lekarz ma bezposredni kontakt z pacjentem, ale diagnosta laboratoryjny tez w jakis sposób uczestniczy w terapii, to w jaki sposób to sie odbywa zalezy od współpracy lekarza z diagnostą, jeśli "szpital" jest na wysokim poziomie, to wygląda to bardzo ciekawie co daje dużą satysfakcje z wykonywanej pracy. To, w jaki sposób układają się relacje między pracownikami w dużej mierze zależy od nas samych. Wysyłasz innym pozytywną energie, jesteś empatyczny, pomocny drugiej osobie, życzliwy to wówczas to samo wraca do Ciebie. :P
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Śro Kwi 11, 2012 22:16   

makusia napisał/a:
Jak to donosza na Ciebie?


Chodzą do szefa i skarżą, zmyślają. Szef jest na to podatny i ubóstwia konfidentów.
I jeszcze ważne, że u nas w pracy nie zarabia się, tylko się "chapie". Im większym ktoś jest chamem, tym więcej z tego ma pieniędzy.
Większość to Nikosie Dyzmy są...
uff, to sobie ulżyłem..

Molka, masz rację, że sporo zależy od nas samych, ale jak dogadać się z "mafią".
nie da się, układy tylko funkcjonują. Jak to w budżetówce. Ale trzynastki są :D
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Kwi 11, 2012 22:34   

XboX napisał/a:
makusia napisał/a:
Jak to donosza na Ciebie?


Chodzą do szefa i skarżą, zmyślają. Szef jest na to podatny i ubóstwia konfidentów.
I jeszcze ważne, że u nas w pracy nie zarabia się, tylko się "chapie". Im większym ktoś jest chamem, tym więcej z tego ma pieniędzy.
Większość to Nikosie Dyzmy są...
uff, to sobie ulżyłem..

Molka, masz rację, że sporo zależy od nas samych, ale jak dogadać się z "mafią".
nie da się, układy tylko funkcjonują. Jak to w budżetówce. Ale trzynastki są :D

Układy sa wszedzie, jedyna rada to taka, nie angazowac sie emocjonalnie w to wszystko, robic swoje, to co do Ciebie nalezy, a po skonczonej pracy spier-c do domu i zyc swoim zyciem cieszac sie kazda jego chwilą.
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 07:56   

Współpracowników i szefa można wychować :what:
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 18:47   

sinsemilla napisał/a:
Współpracowników i szefa można wychować :what:


można też zmienić pracę :)

zauważyłem, że kolejny mój wątek, to kolejne narzekanie... :P
papierówki nie rosną...
w pracy ciężko...
ceny rosną..
ech :)
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
 
     
Trolejbus


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 330
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 23:21   

...Bo wy jesteście pokoleniem, które do pracy... chodzi. To dawniej żyło się bardziej integralnie.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 12:30   

Lubię :)
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
makusia 

Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: wlkp/uk
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 22:27   

A skad wiesz ze chodza i "donosza" na Ciebie?
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 00:43   

makusia napisał/a:
A skad wiesz ze chodza i "donosza" na Ciebie?


szef wszystko wie...
czasem nawet testuję ich, np. mówię coś jednej osobie, a potem szef mi to samo powtarza :)

Edyta Słonecka napisał/a:
Dzis malo kto robi to, co lubi, to co kocha. Polityka nie daje sie rozwijac. Dzis robi, a raczej zapiernicza sie tak, jak chce system.


dlatego tak malkontencę, ale wszystko wskazuje, że za rok, dwa wyjadę. Już nawet teraz zacząłem przygotowania. Nie mam rodziny, stąd nie będę miał za kim tęsknić. A większość znajomych, kolegów już wyjechała. Głównie skandynawia, jakby poznać język ichniejszy jakiś, kulturę, to z czasem naturalizacja i emerytura będzie, może nawet jej dożyję.. :)
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 13:55   

Praca żołnierza, nie z wyboru,
kto nie widział niech żałuje,
ale nic straconego.

logiczna dobroć po praniu mózgu vs złystyczność z wyboru:

"Soldier" 1998 Kurt Russell
:-)
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 13:09   

Edyta Słonecka napisał/a:
Zyć tutaj w Polsce pomimo wszystko, zakładać rodziny i rodzić dzieci, żyć w miłości do siebie i rosnąć siłę, by stanąć przeciwko tym, co chcą nas zniszczyć.


Żyć w Polsce pomimo wszystko, tylko po co? W kontekście obecnego stanu kraju i mentalności większości obywateli nie ma co kierować się patriotyzmem. To już raczej masochizm, w Polsce się nie zarabia tylko chapie. Doskonale widzę, jak bardzo życie ułatwiają znajomi, szczególnie wpływowi...
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
 
     
Trolejbus


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 330
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 19:12   

http://youtu.be/aDaOgu2CQtI?t=1m46s
 
     
makusia 

Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: wlkp/uk
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 20:44   

XboX napisał/a:
To już raczej masochizm, w Polsce się nie zarabia tylko chapie. Doskonale widzę, jak bardzo życie ułatwiają znajomi, szczególnie wpływowi...


A ja z kolei nie czulam ze "chapie" (co wlasciwie masz na mysli?) i nie widzialam "ukladow", na szczescie... widzialam za to pesymizm i postawe "nie da sie" .

Edyta Slonecka wiem o co Ci chodzi i po czesci zgadzam sie i tez mnie to oslabia ale czy ODROBINKE nie przesadzasz?
Ostatnio zmieniony przez makusia Wto Kwi 17, 2012 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 11:31   

makusia napisał/a:
A ja z kolei nie czulam ze "chapie" (co wlasciwie masz na mysli?) i nie widzialam "ukladow", na szczescie... widzialam za to pesymizm i postawe "nie da sie" .


Chapanie - to zarabianie dzięki układom. Widzę to doskonale, choć nie robią tego wszyscy. Chapanie to zarabianie dzięki wyrolowaniu kolegów, to kopanie pod kimś dołków, tylko po to, żeby zarobić tysiąc, czy dwa więcej niż inni. Chapanie przypomina głodna świnię, która dopadła pełne koryto.
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 11:33   

Cytat:
I na koniec...gdzie tu miejsce na rodzinę, dzieci? Nie ma i o to chodzi rządzącym.


dokładnie! Ogłupić naród, zubożyć. Może posunę się za daleko, ale widzi ktoś analogię naszego rządu z krajem (obywatelami), do Niemców z obozem koncentracyjnym (więźniowie)?
ewentualnie porównanie do filmu Matrix, gdzie władza czerpie z niczego nieświadomych ludzi energię...
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
Ostatnio zmieniony przez XboX Śro Kwi 18, 2012 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
makusia 

Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: wlkp/uk
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 19:25   

XboX napisał/a:
makusia napisał/a:
A skad wiesz ze chodza i "donosza" na Ciebie?


szef wszystko wie...
czasem nawet testuję ich, np. mówię coś jednej osobie, a potem szef mi to samo powtarza :)


A jak sie bronisz jak szef Cie wzywa na dywanik? bo rozumiem: inni donosza ze cos tam zle robisz... szef wzywa a ty sie tlumaczysz?
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 20:04   

makusia napisał/a:
A jak sie bronisz jak szef Cie wzywa na dywanik? bo rozumiem: inni donosza ze cos tam zle robisz... szef wzywa a ty sie tlumaczysz?


Nie bronię się, muszę wysłuchać jego monologu. To lepsze niż dyskusja, która nie ma sensu, bo on jest panem i władcą. Nikt z nim nie dyskutuje. Po prostu słucham bełkotu i wyzwisk. On i tylko ON!
To zakompleksiony kutas jest...
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
Ostatnio zmieniony przez XboX Śro Kwi 18, 2012 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
makusia 

Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: wlkp/uk
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 22:08   

no ja nie wiem na czym polega Twoja praca, u mnie to bylo tak ze nawet jak dyrekcja miala cos do mnie to mialam na swoja obrone efekty mojej pracy, dobra opinie wsrod rodzicow itp... a jakby mi dyr. powiedzala ze "slyszalam od innych ze spierniczylas to i tamto" to powiedzialabym ze zyczylabym sobie zeby pan/pani sama sobie wyrobila zdanie o mojej pracy zamiast sluchac innych

w ogole jakas paranoja jest to o czym piszesz...
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 09:54   

makusia napisał/a:
w ogole jakas paranoja jest to o czym piszesz...


Tak, sporo osób bierze psychotropy. Ja nie biorę, ale jeszcze rok, dwa i zacznę.
Nie wiem, czy gra jest warta świeczki, bo na rękę mam z tego interesu jakieś 4k miesięcznie. Także nie jest to jakiś szał... ale lepsze to niż nic...
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
 
     
makusia 

Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: wlkp/uk
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 18:40   

Paranoja jest dla mnie to jak Ty reagujesz i dzialasz w tej sytuacji: wspolpracownicy donosza, szef opieprza no ale ZA CO? dlaczego sie nie bronisz jakos tylko akceptujesz ta sytuacje?
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 18:42   

makusia napisał/a:
dlaczego sie nie bronisz jakos tylko akceptujesz ta sytuacje?


nikt się nie broni, bo dyskusja z tym facetem nie ma sensu. Bronić się nie da, bo cokolwiek nie powiesz, to on wie najlepiej. To furiat, dlatego nikt z nim nie dyskutuje.
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
 
     
makusia 

Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: wlkp/uk
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 19:15   

ale jakosc Twojej pracy, to jak pracujesz - chyba broni sie samo...?
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 19:39   

makusia napisał/a:
ale jakosc Twojej pracy, to jak pracujesz - chyba broni sie samo...?

Jakosc pracy Edyty mozna ocenic na tym forum.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 20:10   

makusia napisał/a:
dlaczego sie nie bronisz jakos tylko akceptujesz ta sytuacje?


bo nie ma sensu kopać się z koniem :D
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
makusia 

Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: wlkp/uk
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 20:33   

Nie mam na mysli wdawac sie w klotnie z szefem, nie chodzi nawet o samego szefa ale cala sytuacje "ten wyzywa, tamci donosza" i brac z tego powodu psychotropy.... przeciez nie pracuje sie w prozni, zamknietej grupce ludzi, sa jakies inne mierniki pracy niz aprobata/dezaprobata szefa i efekty pracy mowia same za siebie,
?
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 23:24   

makusia napisał/a:
ale jakosc Twojej pracy, to jak pracujesz - chyba broni sie samo...?
...
przeciez nie pracuje sie w prozni, zamknietej grupce ludzi, sa jakies inne mierniki pracy niz aprobata/dezaprobata szefa i efekty pracy mowia same za siebie



Tak, robię dobrze to co mi każą. Jednak to są za silni ludzie, żebym z nimi walczył.
Niezależnie od efektów będę w oczach tych ludzi robił źle... :)
to patologia, często spotykana w sumie, szczególnie w dobie tzw. kryzysu. U mnie to jeszcze o tyle dobrze, że jako tako płacą, ale wyobraź sobie, że ludzie pracują za 1500zł/mc w podobnym klimacie, a bywa przecież i tak.
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
Ostatnio zmieniony przez XboX Pią Kwi 20, 2012 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Trolejbus


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 330
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 06:00   

XboX napisał/a:


Tak, robię dobrze to co mi każą. Jednak to są za silni ludzie, żebym z nimi walczył...


http://www.youtube.com/wa...outu.be&t=1m35s 8)
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 22:06   

lubię. idę, o której chcę a wychodzę jak skończę. czasami terminy wkurzają bo okazuje się, że nie wyjdę o tej, o której chciałem ale godzinę później. czasami 7 dni w tygodniu czasem 3, zależy od ilości zleceń. praca w dużej mierze siedząca i niezbyt przyjazna dla płuc ale poza tym jest git. na pieniądz nie narzekam, szefem jestem sobie sam :medit:
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 07:13   

Edyta Słonecka napisał/a:
Mawia się, że Polacy właśnie tacy są, że zamiast się zająć sobą i pracować, by coś osiągnąć, to będą się zajmować jedną osobą, która odnosi jakieś sukcesy i będą się starać zaszkodzić, zniszczyć, stłamsić.


Ponoć najgorsi są Polacy na emigracji, najgorsi względem siebie. Mój wujek pracował 10 lat w Niemczech i ponoć powszechnie jest przyjęte, żeby nie pracować z Polakami. Donoszą do policji pracy na innych i potem przejmują ich zlecenia.
Co innego Turcy w Niemczech - trzymają się jak jedna wielka rodzina, to widać, mecztety rosną jak grzyby po deszczu.

Edyta Słonecka napisał/a:
Zastanów się dobrze nad swoją sytuacją, bo z jednej strony zarabiasz ok na polskie standardy, ale z drugiej strony niszczysz sobie zdrowie i życie.
Może warto powiedzieć szefowi parę słów, tyle, że zdaję sobie z tego sprawę, że jak zależy człowiekowi na pracy, to jest to trudne, tym bardziej, że o dobrą pracę chyba w Polsce jest trudno.


Tak, w pracy trzymają mnie zarobki, choć nie są jakieś kosmiczne. Szef doskonale wie, że daje zarobić więcej niż w podobnych instytucjach, ale nie daje się dorobić. Lubi jak ludzie biorą kredyty na domy/mieszkania i wtedy są zależni od banki ale też od niego.
Z szefem już niejeden dyskutował i słyszał "nie podoba się to won".

ale staram się zachować spokój. Dzień wyzwolenia nadejdzie :)
zwyciężymy! :)
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
Ostatnio zmieniony przez XboX Nie Kwi 22, 2012 07:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 07:17   

Edyta Słonecka napisał/a:
Trzeba się czasem postawić. Pamiętaj, że na pochyłe drzewo i kozy wlezą.


dokładnie, choć nie chcę się stawiać w tym roku, bo szef mi coś załatwia, dlatego poczekam do końca roku, a początkiem przyszłego zagram va banque.
Gość jest powalony, ale ma spore wpływy, więc korzystamy z tego, że jest w stanie sporo załatwić, pomóc.
On jest podwójny, bardzo podwójny. Gdyby nie pomagał, to większość osób odeszłaby.
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 08:24   

Edith,
Koza to wskoczy na całkiem strome 8)
 
     
makusia 

Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: wlkp/uk
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 09:45   

XboX napisał/a:
bo szef mi coś załatwia,


i Ty nie lubisz swojej pracy? :>
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 09:59   

Cytat:

i Ty nie lubisz swojej pracy?


nie lubię pracy i szefa. Bo z jednej strony załatwia pewne rzeczy, ale z drugiej co drugi dzień miesza mnie z błotem - w prywatnej firmie nie pracowałby za takie teksty (wszelkie możliwe sposoby obrażania łącznie z przekleństwami) dłużej niż tydzień, ale w budżetówce czuje się facet pewnie.

Do tego uzależnianie ludzi, ale to widać ogólnie na świecie - kredyty. To inny temat w prawdzie, ale kogo dziś stać jest przed 30tką na własne mieszkanie bez pomocy banku?
Robią z ludzi niewolników banków, ale to konieczne, bo mało kogo stać na własny dom/mieszkanie bez kredytu hipotecznego.
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
 
     
makusia 

Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: wlkp/uk
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 10:29   

Wdales sie w ten "uklad" z wlasnej woli to teraz nie masz co narzekac...
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 10:39   

tak, racja, to byłą świadoma decyzja.
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
 
     
makusia 

Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: wlkp/uk
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 18:06   

XboX napisał/a:
nie lubię pracy i szefa. Bo z jednej strony załatwia pewne rzeczy, ale z drugiej co drugi dzień miesza mnie z błotem


czyli idealnie by bylo gdyby zalatwial pewne rzeczy i nie mieszal z blotem...? wiesz ale moze on jest zmeczony zalatwianiem rzeczy dla was i musi jakos odreagowac :hihi:
Ostatnio zmieniony przez Molka Nie Kwi 22, 2012 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 21:58   

makusia napisał/a:
wiesz ale moze on jest zmeczony zalatwianiem rzeczy dla was i musi jakos odreagowac

nie robi tego bezinteresownie. Przecież musi mieć ludzi, którzy na niego pracują. Więc czasem coś fajnego załatwi, przepchnie, otworzy zamknięte drzwi :)
mieszanie z błotem mógłby sobie odpuścić, promowanie swoich przydupasów również...
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
 
     
makusia 

Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: wlkp/uk
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 23:03   

ja tam nie wiem... bije od Ciebie jakas roszczeniowa postawa, takie moje wrazenie, moze mylne...
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 00:21   

makusia napisał/a:
bije od Ciebie jakas roszczeniowa postawa, takie moje wrazenie, moze mylne...


Tak, roszczeniowa. Bo dlaczego nie? Pracuję dobrze, więc wymagam od szefa... :)
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
 
     
makusia 

Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: wlkp/uk
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 20:34   

roszczeniowa czy raczej malkontencka: WSZYSCY w pracy donosza, wszyscy wrogo nastawieni, a za granica tez polacy wszyscy najgorsi... :?
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 23:05   

makusia napisał/a:
roszczeniowa czy raczej malkontencka


roszczeniowa, ale w większym stopniu malkontencka. Co ciekawe coraz więcej osób mówi do mnie malkontent.

nigdy nie będzie takiego lata... :/
http://www.youtube.com/watch?v=FCo7Wn7Gz6M
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
Ostatnio zmieniony przez XboX Wto Kwi 24, 2012 23:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Śro Kwi 25, 2012 16:49   

Edyta Słonecka napisał/a:
szkolnictwo byłoby na jako takim poziomie, a tu poziom leci na łeb na szyję, ale co tam...


dokładnie, teraz nie ma praktycznie egzaminów na studia, bo po co. Głupszymi ludźmi łatwiej jest zarządzać.
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Śro Kwi 25, 2012 19:29   

Edyta Słonecka napisał/a:
I co tu się oszukiwać i szukać dobrych stron, jak ich po prostu nie ma. Nędza i jeszcze raz nędza.


"nie dość że dokoła nędza
ty się sam w tę nędzę wpędzasz..." :D
http://w940.wrzuta.pl/aud...e_pij_piotrek_2
Ostatnio zmieniony przez maniek669 Śro Kwi 25, 2012 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
makusia 

Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: wlkp/uk
Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 10:31   

Edyta Słonecka napisał/a:
W końcu ktoś musi być malkontentem. Ludzi, którym plują w twarz, a oni na to, że deszcz pada, jest aż nadto. Gdyby nie oni, to przynajmniej to szkolnictwo byłoby na jako takim poziomie, a tu poziom leci na łeb na szyję, ale co tam... fajowo jest :faint:


oczywiscie ze nie jest dobrze, tylko ze kolega xbox chyba narzeka nie tam gdzie trzeba, tu nam mowi jaka to nieuczciwosc u niego w pracy panuje a tam siedzi potulnie jak go mieszaja z blotem.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 10:53   

makusia napisał/a:
Edyta Słonecka napisał/a:
W końcu ktoś musi być malkontentem. Ludzi, którym plują w twarz, a oni na to, że deszcz pada, jest aż nadto. Gdyby nie oni, to przynajmniej to szkolnictwo byłoby na jako takim poziomie, a tu poziom leci na łeb na szyję, ale co tam... fajowo jest :faint:


oczywiscie ze nie jest dobrze, tylko ze kolega xbox chyba narzeka nie tam gdzie trzeba, tu nam mowi jaka to nieuczciwosc u niego w pracy panuje a tam siedzi potulnie jak go mieszaja z blotem.

Kolezanka XboX razem ze swoimi klonami siedzi przed kompem przez 20 godzin na dobe.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
XboX 


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 113
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 00:27   

Kangur napisał/a:
Kolezanka XboX razem ze swoimi klonami siedzi przed kompem przez 20 godzin na dobe.


Chyba Ci Edyta strasznie podpadła :)

makusia napisał/a:
tylko ze kolega xbox chyba narzeka nie tam gdzie trzeba, tu nam mowi jaka to nieuczciwosc u niego w pracy panuje a tam siedzi potulnie jak go mieszaja z blotem.


Tak, moja robota to taki masochizm... mieszają mnie z błotem, gnoją, a ja nadal Twierdzę, że lepszej roboty nie znajdę...
to chore... jest na sali lekarz?
_________________
Permanentny strach to najpowszechniejszy z symptomów neurotycznych...
 
     
makusia 

Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 44
Skąd: wlkp/uk
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 11:03   

xbox ja sie tak wczuwam w ten temat bo dobrze wiem jak to jest pracowac w zlej atmosferze, ludzi moze nie zmienisz ale dopoki tam pracujesz to warto sprobowac cos zrobic zeby bylo znosnie, chociaz z jedna osoba sie zakumplowac. Ja tez z perspektywy czasu widze ze sama swoja postawa pogarszalam sytuacje, ale czlowiek uczy sie na bledach...
pzdr.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 01:18   

Edyta Słonecka napisał/a:
XboX napisał/a:


Chyba Ci Edyta strasznie podpadła :)


Zdarza się, że nawet rodzina tyle nie myśli o kimś, co Kangur o mnie.
Oczywiście staram się nie wartościować tego "myślenia".

Ja wiem z czego to wynika, to jest Miłość, przez wielkie N ;D
Niestety dla Kangura jest to "Niłość w czasie zarazy" ;D

To nie jest Tak Edytko jak ty myslisz.
Otoz jak mieszkalas na prawobrzeznej Warszawie i pracowalas w szpitalu tez po prawej stronie Wisly, to w drodze do pracy gonilas za Kangurem po lewej stronie Wisly.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
rafon

Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 5
Wysłany: Czw Lip 11, 2019 11:08   

Ja tam lubię i jestem zdania, że zawsze mogło być gorzej :D Moim zadaniem jest szukanie chętnych na dom studencki w Krakowie. Kontakt z ludźmi jest dla mnie czymś ważnym, dlatego lubię to co robię.
 
     
Joannica

Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 2
Wysłany: Pią Wrz 13, 2019 13:10   

Ja bardzo lubię swoją pracę :) Zajmuje się utrzymaniem dróg, głównie czystości, zamiatanie odśnieżanie opole i okolice. Może komus sie wydaję, że to ciężka lub nudna praca ale dla mnie jest idealna :) Zobaczcie sami https://elkom.com.pl/index.php/uslugi-komunalne/utrzymanie-drog
 
     
dieta44

Dołączył: 29 Sie 2019
Posty: 1
Wysłany: Śro Wrz 25, 2019 19:47   

Ja jestem bardzo zadowolona ze swojej pracy. Jestem na 5 roku prawa i udało mi sie dostac do kancelari prawno podatkowej OżógTomczykowski. Wyśmienita kancelaria a ja mam możliwość uczenia sie od najlepszych. Mam nadzieje ze bede na tyle dobra aby zostac u nich na stale
 
     
Olgańka

Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Paź 15, 2019 08:10   

Jak się nie lubi swojej pracy, to zawsze można ją zmienić:-)
 
     
katarina87 

Wiek: 38
Dołączyła: 04 Gru 2019
Posty: 8
Wysłany: Śro Gru 04, 2019 11:11   

Ja w sumie nie narzekam na swoją pracę, chociaż czasami faktycznie jest monotonna i kolejny raz robi się dokładnie te same zadanie. Ale ludzie są ok, więc i cała atmosfera też jest przyjazna. Wiadomo, że są układy i układziki, ale tego chyba nigdy nie można uniknąć. Inna sprawa, ze cały czas zerkam sobie na ogłoszenia i jeśli trafi się okazja do zmiany to chyba spróbuję :)
 
     
Aklettka

Dołączył: 18 Maj 2021
Posty: 12
Wysłany: Pon Maj 31, 2021 09:54   

jakbym nie lubiła to bym zmieniła
 
     
Metka

Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 5
Wysłany: Pon Wrz 13, 2021 11:26   

Ja nie narzekam,lubię swoją pracę i kontakt z ludźmi,jestem fotografem,zajmuję się głównie sesjami rodzinnymi,to dla mnie frajda,zawsze dzieje się coś nieprzewidywalnego,zwłaszcza na sesjach gdzie są małe dzieci.
Dodatkowo, doradzam też klientom jaką wybrać ramkę czy antyramę by dane zdjęcie ładnie się prezentowało.Ostatnio wielki szał jest na ramki typu paspartu które służą ludziom długo zachowując swój ładny i elegancki wygląd.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 858
Wysłany: Pon Wrz 13, 2021 12:49   

Ja lubie swoją prace i to ogromnie.
Pracowałem kilka lat w ochronie na obiektach 24/48 lub 24/72.
Czyli 24 godziny służba 48/72 godziny wolnego.
Byłem na grubo ponad 10 ciu obiektach albo i 20 30 musiałbym zliczyć.
Wybrałem taką prace ze względu na swój rozwój duchowy..
Ponieważ jest to lekka praca siedząca podczas której można czytać książki duchowe oglądać filmy duchowe na laptopie czy czytać strony duchowe na laptopie.Ewentualnie na smartfonie.
Rozwijałem sie tak bez przerwy całe służby.
Dodam że są to teraz po podwyżkach minimalnej dobre pieniądze i w zasadzie ZA NIC.
Człowiek na luzie sobie siedzi i robi to mu sie żywnie podoba a pieniądze wpadają.
Wybierając służbe 24 całodobową na 40% obiektów są dobre warunki i nawet w nocy jest spokój i można nawet sie przekimać.
Także po służbie ma sie 48/72 godziny wolnego więc jak weekend co mi też pasowało pójść rzadziej ale na dłużej.
Do ochrony biorą wszystkich również kobiety.Każdy j.może sie zatrudnić.Obecnie płacą minimalną 16,30 zł na ręke za godzine a z angielskim czy licencją kilka złotych więcej.
Więc można zarobić nawet 5 tysięcy biorąc 300 godzin miesięcznie czyli 12 służb po 24h i zostaje 18 dób wolnego i da sie tak wytrzymać.
Stróżówki są dosyć prywatne albo mieszkania na osiedlach.Np na osiedlu siedzi sie z monitoringiem w zamykanym pokoju/mieszkaniu i jest luz.Są też dobre warunki socjalne jak kącik kuchenny czy lodówka.
Na budowie do 20 schodzą robotnicy i całą noc pusto i można pospać.
Nie wiem co jeszcze dodać ale mi ta praca odpowiada ogromnie.
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Pon Wrz 13, 2021 12:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 464
Wysłany: Pon Wrz 13, 2021 12:58   

marcin458 napisał/a:
Ja lubie swoją prace i to ogromnie.
Pracowałem kilka lat w ochronie na obiektach 24/48 lub 24/72.
Czyli 24 godziny służba 48/72 godziny wolnego.
Byłem na grubo ponad 10 ciu obiektach albo i 20 30 musiałbym zliczyć.
Wybrałem taką prace ze względu na swój rozwój duchowy..
Ponieważ jest to lekka praca siedząca podczas której można czytać książki duchowe oglądać filmy duchowe na laptopie czy czytać strony duchowe na laptopie.Ewentualnie na smartfonie.
Rozwijałem sie tak bez przerwy całe służby.
Dodam że są to teraz po podwyżkach minimalnej dobre pieniądze i w zasadzie ZA NIC.
Człowiek na luzie sobie siedzi i robi to mu sie żywnie podoba a pieniądze wpadają.
Wybierając służbe 24 całodobową na 40% obiektów są dobre warunki i nawet w nocy jest spokój i można nawet sie przekimać.
Także po służbie ma sie 48/72 godziny wolnego więc jak weekend co mi też pasowało pójść rzadziej ale na dłużej.
Do ochrony biorą wszystkich również kobiety.Każdy j.może sie zatrudnić.Obecnie płacą minimalną 16,30 zł na ręke za godzine a z angielskim czy licencją kilka złotych więcej.
Więc można zarobić nawet 5 tysięcy biorąc 300 godzin miesięcznie czyli 12 służb po 24h i zostaje 18 dób wolnego i da sie tak wytrzymać.
Stróżówki są dosyć prywatne albo mieszkania na osiedlach.Np na osiedlu siedzi sie z monitoringiem w zamykanym pokoju/mieszkaniu i jest luz.Są też dobre warunki socjalne jak kącik kuchenny czy lodówka.
Na budowie do 20 schodzą robotnicy i całą noc pusto i można pospać.
Nie wiem co jeszcze dodać ale mi ta praca odpowiada ogromnie.


;D ;D ;D ;D ;D
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 858
Wysłany: Pon Wrz 13, 2021 14:42   

co cie tak rozbawiło Mariano?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Wrz 14, 2021 07:27   

Był taki stary film za czasów komuny, Trzeba zabić tę miłość. Himilsbach, nocny stróż pilnował państwowego magazynu. W nocy odsprzedawał materiały budowlane potrzebującym. Niestety, ukochany pies nie rozumiał realiów i szczekał na obcych, więc Himilsbach przywiązał do niego dynamit i odpalił lont. Przestraszony pies uciekł do stróżówki i co to była za wspaniała katastrofa!
Jak u greka Zorby. :)
JW
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 464
Wysłany: Śro Wrz 15, 2021 20:25   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Był taki stary film za czasów komuny, Trzeba zabić tę miłość. Himilsbach, nocny stróż pilnował państwowego magazynu. W nocy odsprzedawał materiały budowlane potrzebującym. Niestety, ukochany pies nie rozumiał realiów i szczekał na obcych, więc Himilsbach przywiązał do niego dynamit i odpalił lont. Przestraszony pies uciekł do stróżówki i co to była za wspaniała katastrofa!
Jak u greka Zorby. :)
JW


Marcin nic o psie nie pisał, wiec chyba będzie dobrze :D


PS Ja nie lubię swojej pracy, bo musze latać samolotem a mam fobię.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved