Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Peter Schiff - austriacka szkoła ekonomiczna
Autor Wiadomość
Kevo


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 390
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 28, 2011 22:42   Peter Schiff - austriacka szkoła ekonomiczna

Dlaczego kryzys nie powinien nikogo zaskoczyć?

"Wykład jakiego nie usłyszycie w telewizji ani od polityków. Peter Schiff, człowiek który bezbłędnie przewidział pęknięcie bańki na amerykańskim rynku nieruchomości, odpowiada na pytanie - dlaczego kryzys finansowy nie był dla niego zaskoczeniem. Mówi o wszystkim, o czym milczą media i politycy. Zwraca uwagę na przyczyny, opisuje rzeczywisty przebieg kryzysu i co najważniejsze - mówi jak się skończy. Jeśli ktoś sądził, że kryzys spowodował wolny rynek i kapitalizm, a rozwiązaniem problemów jest państwowy interwencjonizm, to po obejrzeniu tego wykładu nigdy już tak nie pomyśli. Ku przestrodze przyszłym pokoleniom." - cytat z YT.
_________________
diabeł tkwi w szczegółach.
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 01, 2012 15:03   

Dzięki Kevo za ten link! Wiele rzeczy Schiffa już widziałem ale to mi umknęło.
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 01, 2012 16:44   Re: Peter Schiff - austriacka szkoła ekonomiczna

Kevo napisał/a:
Dlaczego kryzys nie powinien nikogo zaskoczyć?

"Wykład jakiego nie usłyszycie w telewizji ani od polityków. Peter Schiff, człowiek który bezbłędnie przewidział pęknięcie bańki na amerykańskim rynku nieruchomości, odpowiada na pytanie - dlaczego kryzys finansowy nie był dla niego zaskoczeniem. Mówi o wszystkim, o czym milczą media i politycy. Zwraca uwagę na przyczyny, opisuje rzeczywisty przebieg kryzysu i co najważniejsze - mówi jak się skończy. Jeśli ktoś sądził, że kryzys spowodował wolny rynek i kapitalizm, a rozwiązaniem problemów jest państwowy interwencjonizm, to po obejrzeniu tego wykładu nigdy już tak nie pomyśli. Ku przestrodze przyszłym pokoleniom." - cytat z YT.


ależ mi szkoła,
każdy chłopek-roztropek
ma ja we krwi,
nabytą od pokoleń
a pożyteczni idioci dają się nabierać tylko żydowskim oszustom
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Nie Sty 01, 2012 17:29   Re: Peter Schiff - austriacka szkoła ekonomiczna

Kevo napisał/a:
Dlaczego kryzys nie powinien nikogo zaskoczyć?

"Wykład jakiego nie usłyszycie w telewizji ani od polityków. Peter Schiff, człowiek który bezbłędnie przewidział pęknięcie bańki na amerykańskim rynku nieruchomości, odpowiada na pytanie - dlaczego kryzys finansowy nie był dla niego zaskoczeniem. Mówi o wszystkim, o czym milczą media i politycy. Zwraca uwagę na przyczyny, opisuje rzeczywisty przebieg kryzysu i co najważniejsze - mówi jak się skończy. Jeśli ktoś sądził, że kryzys spowodował wolny rynek i kapitalizm, a rozwiązaniem problemów jest państwowy interwencjonizm, to po obejrzeniu tego wykłau nigdy już tak nie pomyśli. Ku przestrodze przyszłym pokoleniom." - cytat z YT.


Cieszy mnie,że na tym forum jest więcej zwolenników szkoły austriackiej.
Dzięki Kevo za ten filmik.
_________________
Jeśli potrzebujesz przyjaciela , kup sobie psa/G.Gekko
 
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Nie Sty 01, 2012 18:16   

to się lepiej chłopaki pochwalcie, jak zabezpieczyliście wasze oszczędności?
dolary, euro, franki, złoto, skarpeta ? a może lokaty i akcje ?
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 01, 2012 19:12   

Maad napisał/a:
to się lepiej chłopaki pochwalcie, jak zabezpieczyliście wasze oszczędności?
dolary, euro, franki, złoto, skarpeta ? a może lokaty i akcje ?

wszystko to diabli mogą wziąć, a nieruchomości tak szybko nie stracisz
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 01, 2012 19:13   

Maad napisał/a:
to się lepiej chłopaki pochwalcie, jak zabezpieczyliście wasze oszczędności?
dolary, euro, franki, złoto, skarpeta ? a może lokaty i akcje ?

W moim wieku najlepszym zabezpieczeniem są gumki + edukacja. Imo formy zabezpieczenia, które podajesz są dobre dla osób, które chcą pomnażać / utrzymać swój majątek. Ja póki co muszę go zdobyć.

Ali napisał/a:
ależ mi szkoła,
każdy chłopek-roztropek
ma ja we krwi,
nabytą od pokoleń
a pożyteczni idioci dają się nabierać tylko żydowskim oszustom

Nie ma to jak podejście do życia "takim mnie Panie Boże stworzyłeś, takim mnie masz"
 
     
Kevo


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 390
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 09:21   

iliq napisał/a:
W moim wieku najlepszym zabezpieczeniem są gumki + edukacja

;D

Polskim - nieco wyblakłym - wydaniem szkoły austriackiej jest Janusz Korwin-Mikke.
W wydaniu amerykańskim to Ron Paul. Obecnie jeden z kandydatów republikanów. Kandydat tzw. "niewybieralny", aczkolwiek ostatnio jego szanse ponoć rosną. Kto wie, być może stanie w szranki z Obamą na jesień 2012r.
_________________
diabeł tkwi w szczegółach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved