Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:00
kilka pytan odnosnie diety u cukrzykow typu 1
Autor Wiadomość
dragon0110

Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 10
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 18:52   kilka pytan odnosnie diety u cukrzykow typu 1

witam potrzebował bym kilku informacji odnośnie żywienia niskowęglowodanowego u cukrzyków typu 1

- czy jest możliwe aby przy tej diecie przestać całkowicie zażywać insulinę?
- gdzie lub kto mógł by pomoc w ułożeniu takiej diety?
- jakie efekty przynosi ta dieta u cukrzykow ?

przepraszam za takie pytania ale jestem nowy na forum i chce nawiązać kontakt z osobami z cukrzyca stosujących ta dietę ;)
 
     
michal_krk

Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 177
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 23:06   Re: kilka pytan odnosnie diety u cukrzykow typu 1

dragon0110 napisał/a:
witam potrzebował bym kilku informacji odnośnie żywienia niskowęglowodanowego u cukrzyków typu 1

- czy jest możliwe aby przy tej diecie przestać całkowicie zażywać insulinę?
- gdzie lub kto mógł by pomoc w ułożeniu takiej diety?
- jakie efekty przynosi ta dieta u cukrzykow ?

przepraszam za takie pytania ale jestem nowy na forum i chce nawiązać kontakt z osobami z cukrzyca stosujących ta dietę ;)


1. Jak z Yeti- ktoś podobno kiedyś widział cukrzyków typu 1 co na low-carbie całkiem odstawili insulinę.
2. Lekarze, którzy mają praktykę w diabetologii oraz znają się na dietach low carb. Właściciel tego forum- że zastosuję reklamę(w tym wypadku chyba mogę ;) : www.danwit.pl też pomaga cukrzykom. Pewnie nie zaszkodzi, jak zaczniesz tam.
3. Jak sama nazwa wskazuje: podejrzewam, że- odpowiednio prowadzona pod okiem lekarza- pozytywne, ale najgorsze co można zrobić, to napalać się na cuda, zwłaszcza cuda, które miałyby nastąpić bardzo szybko.

Dla wyjaśnienia: ja cukrzykiem nie jestem, ale jak przewertujesz archiwum może jakiegoś znajdziesz. Kilka lat wstecz była konkretna dyskusja, kiedy usiłowano znaleźć te tabuny optymalnych "wyleczonych" z cukrzycy. Spełzło- z tego co pamiętam- na niczym.

Michał
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 23:44   

Sam Kwaśniewski w swoich książkach wspomina, że insulina jest potrzebna do bardzo wielu przemian w organiźmie, przy czym jej udział przy spalaniu czy przetwarzaniu lukozy nie jest najważniejszy.

Mówi też, że usunięcie u drapieżników całej trzustki prowadzi do szybkiej śmierci. A przecież drapieżniki spożywają małe ilości węglowodanów.

Co ciekawe zajrzałem do książki Kwaśniewskiego i twierdzi że diabetycy typu 1 nadal wydzielają insulinę (5-15% komórek beta trzustki).
Oczywiście jest to ilosć za mała aby pozwolić sobie na zajadanie się produktami wysokowęglowodanowymi.

Czy zatem możliwe jest komfortowe funkcjonowanie bez żadnych medykamentów chorych na cukrzycę typu 1 ? Oczywiście pod warunkiem że chory żywi się niskowęglowodanowo.
Czy autoimmunologiczna wojna może przestać toczyć swoje boje po zastosowaniu żywienia niskowęglowodanowego ?

Zapewne masz w domu glukometr, gdy nie masz lub gdy nie satysfakcjonuje Cie jego jakość pomiaru, radziłbym zakupić coś lepszego, niekoniecznie horrendalnie drogiego.
Dzięki temu, po zastosowaniu żywienia niskowęglowodanowego możesz komfortowo monitorować poziom glukozy we krwi. Myślę, że dzięki temu ocenisz stan Twojej trzustki. Myślę, aby na początku nie przekraczać dziennie 100g węglowodanów ( 8 jednostek chlebowych).
Zresztą są tu osoby, które nie są chore na cukrzycę a zjadają dziennie mniej węglowodanów.


Kwaśniewski wspomina również, że przy cukrzycy typu 1 chory przez pierwsze dni, pierwszych kilkanaście dni powinien przebywać w szpitalu. Dotyczy to zwłaszcza dzieci.

Sam Kwaśniewski w odniesieniu do cukrzycy typu 2, pisze że chory po zastosowaniu żywienia niskowęglowodanowego wyleczy się po okresie paru tygodni, czy nawet paru miesięcy. Więc nie jest to szybko.
 
     
dragon0110

Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 10
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 18:53   

czyli wychodzi czytając forum ze tak na prawdę nie ma ludzi którzy by przestali brać insuline tylko takie bajki sa sprzedawane. czyli nic nie pozostaje jak dbać o siebie i brać inse :? nie cierpię tego dziadostwa
 
     
dragon0110

Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 10
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 18:56   

A czy stosując dietę niskoweglanowa można naturalnie zejść z ilości cukru w krwi? Tz mam na mysli diete max 100g węglowodanów ? Oczywiście połączonej z aktywnością fizyczna

a tak szczerze co byście mi doradzili ?
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 18:56   

Jeżeli Twoja trzustka nie produkuje insuliny lub produkuje ją w minimalnej ilości to żadna dieta nie pomoże, bo organizm z podgarla insuliny nie wygeneruje. Musiałbys ocenic pod okiem fachowca ile możesz jednostek tej insuliny obniżyc będąc na low carb i to wszystko.
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 28, 2011 19:20   

dragon0110 napisał/a:
czyli wychodzi czytając forum ze tak na prawdę nie ma ludzi którzy by przestali brać insuline tylko takie bajki sa sprzedawane. czyli nic nie pozostaje jak dbać o siebie i brać inse :? nie cierpię tego dziadostwa

przejdź na niskie węglowodany, (nie 100g a 0,5 g na 1 kg wagi należnej)
nie przekraczaj normy na białko
sprawdź czy nie ma różnicy
a wtedy mów o bajkach
Ostatnio zmieniony przez ali Pon Lis 28, 2011 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
michal_krk

Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 177
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 20:15   

dragon0110 napisał/a:
A czy stosując dietę niskoweglanowa można naturalnie zejść z ilości cukru w krwi? Tz mam na mysli diete max 100g węglowodanów ? Oczywiście połączonej z aktywnością fizyczna

a tak szczerze co byście mi doradzili ?


Przeczytaj to, co pisaliśmy... Skoro jesteś diabetykiem(zwłaszcza typ1) to sam wiesz, że to nie jest łatwa choroba... Nie ma cudownych i prostych rozwiązań, niestety :(

Na pewno warto zacząć od przedyskutowania tematu diety low-carb z Twoim lekarzem, lub- jeszcze lepiej- lekarzem znającym tematykę low-carb oraz cukrzycy.

Nikt nie wywróży tutaj z fusów tego, jak Twój organizm zareaguje na dietę niskowęglowodanową, dlatego nikt nie obiecuje cudów i odstawienia insuliny w jeden dzień.

Jeśli potrzebujesz optymistycznej zachęty, to proszę bardzo: jest szansa, że odstawisz większość albo nawet całą insulinę w krótkim okresie. Niestety tak samo może się zdarzyć, że dieta pomoże w niewielkim stopniu a na efekty będziesz czekać długo. Ali napisał dobrze- prawie na pewno zobaczysz jakąś różnicę, ja bym dodał tylko tyle, żeby- dla pewności- tej różnicy szukać pod okiem lekarza, cukrzyca typu 1 to nie są żarty.

Michał
 
     
dragon0110

Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 10
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 21:36   

Musial bym zorientować się czy któryś z lekarzy w okolicy jest zorientowany w tej tematyce. Chociaż jeśli nikogo nie znajdę w okolicy to jedynym źródłem informacji będzie internet

ali czyli jeśli ważę 70 kg to liczyć tak około 35 g? dobry jest mój sposób myślenia?
chyba muszę jeszcze sporo się dokształcić ;)
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 21:49   

Nie zaszkodzi przetestować diety warzywnej.
_________________

 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 21:52   

Molka napisał/a:
Jeżeli Twoja trzustka nie produkuje insuliny lub produkuje ją w minimalnej ilości to żadna dieta nie pomoże

Można wiele zrobić, co pokazał na sobie i licznych swoich pacjentach dr. Richard Bernstein.
Dla zainteresowanych polecam jego książkę "Diabetes Solution"
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
dragon0110

Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 10
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 21:53   

Muszę coś po kombinować z ta dieta bo nie dobija ta choroba . Myślę aby spróbować z dieta niskoweglanowa i próbować jeść tylko to co nie będzie zbytnio cukru podnosić . Myślałem ze tutaj spotkam osoby z podobnym problemem a jak narazie cisza
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 22:21   

dragon0110 napisał/a:
(...)spotkam osoby z podobnym problemem a jak narazie cisza

Jak sobie chcesz pogadać i się spotykać to znalazłeś dobre miejsce.
Jak szukasz sprawdzonych rozwiązań to wysłałem Ci na priv namiary na lekarza,
który codziennie ustawia diety niskowęglowodanowe dla cukrzyków.

Cisza jest więc jakby względna.
:-)
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 23:02   

Hannibal napisał/a:
Można wiele zrobić, co pokazał na sobie i licznych swoich pacjentach dr. Richard Bernstein.
Dla zainteresowanych polecam jego książkę "Diabetes Solution"


Już zamówiona hihi :evil:
Tego szukałem, połączenia low-carbu i leczenia cukrzycy.
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 28, 2011 23:15   

dragon0110 napisał/a:
Musial bym zorientować się czy któryś z lekarzy w okolicy jest zorientowany w tej tematyce. Chociaż jeśli nikogo nie znajdę w okolicy to jedynym źródłem informacji będzie internet

ali czyli jeśli ważę 70 kg to liczyć tak około 35 g? dobry jest mój sposób myślenia?
chyba muszę jeszcze sporo się dokształcić ;)


piszą że zdrowy dorosły człek powinien mieć wagę - wzrost minus 100
z niewielkimi odchyłkami zależnymi od genotypu
ponadto spożycie węglowodanów przy "normalnym" żywieniu nie powinno przekraczać 100g
spożycie białka około 1 g na 1 kg wagi należnej.
powyższe oparte jest na wiekowych obserwacjach i generalnie podważyć tego nie można,
wszyskie te zalecenia dotyczą zdrowych, dorosłych osób o przeciętnej aktywności fizycznej
pakerów i wyczynowców pomińmy, to jest inna bajka
generalna zasada jaką należy się kierować,
w przypadku "chorych" wszystko należy ustalać indywidualnie pod kontrolą
proste?
ps.
żywność powinna być pełnowartościowa, bez chemii
 
     
dragon0110

Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 10
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 19:06   

Ja również zamówię ta książkę tylko muszę poszukać w języku polskim lub nauczyć się do porządku angielskiego. A za miary dziękuje i prawdopodobnie wykorzystam.
Trafiłem tutaj na forum bo właśnie zależy mi na praktykach skutecznych diet a
dzisiaj poszedłem krok do przodu i zamówiłem sobie zioło tz. kozieradki ciekawe jak to się będzie spisywać
 
     
Trolejbus


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 330
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 19:59   

dragon0110 napisał/a:
...czyli nic nie pozostaje jak dbać o siebie i brać inse :? nie cierpię tego dziadostwa

Dużo tego "dziadostwa" bierzecie? A długo? Że tak zapytam z ciekawości.
 
     
dragon0110

Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 10
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 20:52   

nie jest tego duzo bo około 10 jednostek . ale człowiek czuje się jak w wiezieniu bo co by sie nie robiło to trzeba o tym myśleć . ja od 2 lat mam cukrzyce
 
     
Trolejbus


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 330
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 21:22   

Jeśli to 10 jest przy żywieniu opartym o węglowodany to nie jest to dużo...
Diety "low-carb" :] są różne i różne dają skutki. Jedną można sobie objawów cukrzycy odjąć, inną dodać. Namieszać sobie też można.
Ja w każdym bądź razie próbowałbym jazdy z innego przystanku. ;)
 
     
Trolejbus


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 330
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 21:30   

Molka napisał/a:
Jeżeli Twoja trzustka nie produkuje insuliny lub produkuje ją w minimalnej ilości to żadna dieta nie pomoże, bo organizm z podgarla insuliny nie wygeneruje. Musiałbys ocenic pod okiem fachowca ile możesz jednostek tej insuliny obniżyc będąc na low carb i to wszystko.

To o co innego chodziło prawdopodobnie :-O . Mianowicie po co insulina do podgardla? No chyba to lepiej jak mniej insuliny wystarczy?
:)
 
     
dragon0110

Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 10
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 21:37   

zaczynam studiowanie tej diety low-carb i zaczyna mi sie coraz bardziej podobać . a macie możne jakieś ułożone plany tej diety ?
 
     
dragon0110

Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 10
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 21:38   

a właściwie co w tej diecie jeść a czego unikać?
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 29, 2011 21:49   

dragon0110 napisał/a:
a właściwie co w tej diecie jeść a czego unikać?

czytałeś wiadomości co masz na PW?
 
     
dragon0110

Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 10
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 21:52   

jestem w trakcie czytania i szukania informacji przepraszam za to pytanie pospieszylem sie z nim
 
     
Trolejbus


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 330
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 10:49   

Nie zaszkodzi ogólnie przypomnieć - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=64
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 13:55   

jol jol trolejbus, jak tam u was dzisiaj pogoda?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Trolejbus


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 330
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 14:45   

zyon napisał/a:
jol jol trolejbus, jak tam u was dzisiaj pogoda?

Gdzie u was? U mnie jak zwykle burzowo, a u was/cię? :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Gru 01, 2011 08:42   

tak sobie, burza by sie przydala, bo sucho jak u optymalnego w glowie, grzybow przez susze nie bylo, stawy powysychaly, mroz zlapie to tylko lod pokroic pila i wyciagac ryby w kostkach mozna
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved