Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Molka
Sob Wrz 24, 2011 21:06
Figi
Autor Wiadomość
plej_tssz 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 894
Wysłany: Sob Gru 26, 2009 18:54   Figi

Figi jak szklanka mleka

Suszone figi są najlepszym spośród produktów roślinnych źródłem wapnia. Ich szczególne walory odżywcze i lecznicze rekomendują dietetycy SGGW. Niech nie odstrasza nas biały nalot - to oznaka najlepszej jakości.


W 100 g suszonych fig jest tyle wapnia ile w szklance mleka. Ich dodatkowym atutem, który szczególnie podkreśla Dr Wojciech Kolanowski z Katedry Dietetyki i Żywności Funkcjonalnej SGGW, jest właściwy stosunek wapnia do fosforu, umożliwiający optymalne wykorzystanie obu pierwiastków przez organizm.

Dr Kolanowski wyjaśnia: "W wielu spożywa-nych produktach stosunek ten jest często niekorzystny, tzn. przeważa fosfor, a jego nadmiar w diecie może prowadzić m.in. do nieprawidłowej mineralizacji kości i nadmiernego zakwaszenia organizmu. W przypadku fig jest inaczej". Figi poleca się jako uzupełniające źródło tego składnika dla dzieci i kobiet w okresie menopauzy. Wówczas zapotrzebowania organizmu na wapń jest największe. Warto, zatem rozważyć, czy nie zastąpić suszonymi figami ciasteczek i batonów.

Zdrowe, dorodne, soczyste figi pokrywa biały nalot. Często nie zdając sobie sprawy z jego pochodzenia rezygnujemy z kupna fig. Nic bardziej błędnego. Biały nalot na suszonych figach to wytrącający się cukier. Jego obecność świadczy tylko o tym, że owoc ma optymalnie wysoką wilgotność, czyli jest doskonałej jakości, a przede wszystkim jest miękki i smaczny.

Jest wiele argumentów, które powinny przekonać do tego, iż warto uzupełniać codzienną dietę o suszone figi. Charakteryzują się one najwyższą, wśród suszonych owoców, zawartością błonnika pokarmowego, dzięki czemu mogą poprawiać perystaltykę jelit zapobiegając zaparciom. Odgrywa to ważną rolę w zapobieganiu nowotworom jelita grubego.

Suszone figi mogą także przyczyniać się do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi. Tę ostatnią właściwość potwierdziły badania prowadzone na uniwersytecie Rutgera w New Jersey, które pozwoliły na ustalenie, że figi zawierają fitosterole. Dzięki tym związkom figi posiadają one zdolność obniżania syntezy cholesterolu w organizmie, dzięki czemu wpływają na spadek jego ogólnego poziomu we krwi.

Figi są pomocne przy niestrawnościach. Pomagają w prawidłowym trawieniu białek i łagodzą tym samym niekorzystne objawy żołądkowo-jelitowe. Natomiast m.in. dzięki niskiej zawartości fosforu figi ułatwiają utrzymanie prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Ma to bardzo istotny wpływ na organizm, gdyż niestety przeciętna dieta oparta na mięsie, zbożach i ziemniakach raczej zakwasza organizm. Sugeruje się, iż figi mogą też ułatwić "rzucanie palenia". Pociąg do papierosa jest silniejszy w stanie zakwaszenia organizmu, a zneutralizowanie tego stanu zmniejsza chęć palenia, czemu właśnie mogą sprzyjać figi.

http://www.gazetaecho.pl/...wie/art/2002/52
_________________
ggggggggggrrrrrrrrrrrddddddddddyyyyyyyyykkkka
 
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 09:51   

WITAM :hug:

Trzeba też zwrócić uwagę czy są to komercyjne figi czy suszone w mniej lub bardziej "tradycyjny" sposób - chodzi głównie o temperaturę i dodawanie śr. chemicznych
więcej było tutaj:

http://www.dobradieta.pl/...p?p=96393#96393

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 15:14   Re: Figi

plej_tssz napisał/a:
Dr Kolanowski wyjaśnia: "W wielu spożywa-nych produktach stosunek ten jest często niekorzystny, tzn. przeważa fosfor, a jego nadmiar w diecie może prowadzić m.in. do nieprawidłowej mineralizacji kości i nadmiernego zakwaszenia organizmu.

Ale to jest akurat mit.
http://www.low-carb.org.uk/10reasons.htm#reason8
cytat:
Cytat:
Reference:
Heaney, R.P., "Dietary Protein and Phosphorous Do not Affect Calcium Absorption," The American Journal of Clinical Nutrition, 72(3), 2000,pages 758-761.

Summary:
The purpose of this study was to evaluate whether variation in phosphorus and protein intakes is associated with variation in calcium absorption.

Over a 20-year period, 191 Roman Catholic nuns (with an average age 49 years) were studied approximately three times. At each check-up, calcium and phosphorus levels were measured. Both metabolic balance and absorption studies were performed every 5 years. Researchers discovered that there was no relationship between calcium absorption efficiency and either protein or phosphorus intake. Regardless of whether subjects' protein or phosphorus intakes were high or low, there was no impact on calcium absorption

W mięsie, organach stosunek fosforu do wapnia jest wysoki, a na żywieniu na nich opartym kościec w znaczący sposób się wzmacnia, co jest udokumentowane konkretnymi badaniami, jak np. Lexa - http://www.paleonu.com/pa...assessment.html
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 23:10   Re: Figi

plej_tssz napisał/a:

Figi są pomocne przy niestrawnościach. Pomagają w prawidłowym trawieniu białek i łagodzą tym samym niekorzystne objawy żołądkowo-jelitowe. Natomiast m.in. dzięki niskiej zawartości fosforu figi ułatwiają utrzymanie prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Ma to bardzo istotny wpływ na organizm, gdyż niestety przeciętna dieta oparta na mięsie, zbożach i ziemniakach raczej zakwasza organizm. Sugeruje się, iż figi mogą też ułatwić "rzucanie palenia". Pociąg do papierosa jest silniejszy w stanie zakwaszenia organizmu, a zneutralizowanie tego stanu zmniejsza chęć palenia, czemu właśnie mogą sprzyjać figi.

http://www.gazetaecho.pl/...wie/art/2002/52


Brakuje tu wypowiedzi naszego autorytetu figi.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
solami 

Wiek: 38
Dołączyła: 30 Gru 2009
Posty: 4
Wysłany: Śro Gru 30, 2009 14:39   

Osobiście figi lubię w cieście i chyba jak ze wszystkim powinno stosować się w umiarze :)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 30, 2009 14:56   

Ostatnio figi jadłem jakieś roku temu.
Suszone, czy wędzone śliwki, daktyle, figi jadam najczęściej z masłem, bo się to dobrze smakowo komponuje, a poza tym cukry są wolniej wchłaniane
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
plej_tssz 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 894
Wysłany: Śro Gru 30, 2009 16:18   

dzisiaj zakupiłem suszone ciemne morele...........miekkie o kolorze brazowym
_________________
ggggggggggrrrrrrrrrrrddddddddddyyyyyyyyykkkka
 
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Gru 30, 2009 16:36   

plej_tssz napisał/a:
dzisiaj zakupiłem suszone ciemne morele...........miekkie o kolorze brazowym


ja czesto jadam morele suszone, dobrze wyrownuja rownowage kwasowo zasadowa, tzn. sa zasadotworcze
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Czw Gru 31, 2009 00:47   

Kangur napisał/a:
Brakuje tu wypowiedzi naszego autorytetu figi.

Kangur -ja bardzo lubie figi -od święta i na zachcianki -bardzo dobre.
_________________
pozdrawiam
 
     
Syriusz 
Syriusz

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 165
Skąd: z buszu australijskiego
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 11:20   

Ja natomiast bardzo lubialem zdejmowac figi dziewczynom w czasach mojej mlodosci.
A byly to lata szesciedziate i na damskie fikusne majtki mowiono wtedy figi.
Na zyrandol mowilo sie wtedy zwis podsufitowy. Mnie kojarzyl sie z moim wackiem po wedrowce do siodmego nieba.
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 01:37   

Syriusz - z powodu ocieplenia klimatu dzisiaj dziewczyny noszą stringi .
U nas niestety mróz i śnieg więc , mój rocznik tylko figi z golfem .
_________________
pozdrawiam
 
     
Syriusz 
Syriusz

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 165
Skąd: z buszu australijskiego
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 13:24   

figa napisał/a:
Syriusz - z powodu ocieplenia klimatu dzisiaj dziewczyny noszą stringi .
U nas niestety mróz i śnieg więc , mój rocznik tylko figi z golfem .


Wiedz, ze to co zakryte jest bardziej interesujace od tego co na wierzchu.
Poza tym takie trocki od kaleson nosic w kroku to musi byc niezbyt wygodne a ze taka moda nastala to i tortury mozna zniesc idac z jej pradem.
Jestem staroswiecki ale przede wszystkim wygodnis.
pozdrawiam
 
     
Zielony Karzeł 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 282
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 12:46   

Figi należą do rodziny morwowatych. Zauważyłem, że teraz zaczeły dojrzewać owoce różnych morw. Najlepsze są te pochodzące z morwy czarnej i czerwonej. Mniej smaczne (bo słodko-mdłe) większość nieulepszonych odmian morwy białej.
_________________
Mój nick - Zielony Karzeł Reakcji. Cały niestety się nie mieści.

Blog o permakulturze, produktywnych leśnych ogrodach, hodowli zwierząt i ekologii.
 
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 18:18   

Duzo na tym forum dobroci o suszonych figach. A co ze swiezymi ?? Takimi prosto z drzewa. Treaz sezon na figi :D
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
 
     
kaskada 


Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 59
Skąd: Poland
Wysłany: Śro Sie 17, 2011 07:31   

Uwielbiam figi, świetnie wpływają na perystaltykę jelit. Świeże i suszone w niskich temperaturach. Z marketu nigdy, bo to nie to samo już :( znajomi przywieźli mi całą torbę fig zerwanych prosto z drzewa z czarnogóry... :)
_________________
www.witarianie.pl
www.rawolucja.pl
DOBRA DIETA = SUROWA DIETA :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved