Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam państwa
Autor Wiadomość
culturyzsta 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 30
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 09:42   Witam państwa

Jestem tu aby polepszyć moją dietę pod kątem siłowni.
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 14:46   

Witaj ;)
Z tego co słyszałem Żywienie LOW CARB jest coraz popularniejsze wśród "pakerów".
Z powodu utrzymywania na niej niskiego poziomu tkanki tłuszczowej.
 
     
culturyzsta 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 30
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 15:14   

Osobiście nie mam zamiaru być na ordodoksyjnym low carbie, poprostu jem 200-300 g węglowodanów głównie w postaci owoców lub ziemniaków a reszte zapotrzebowania zapełniam tłuszczem, w praktyce 200-250g plus około 150 g białka, od niedawna.
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 15:31   

I prawidłowo !
Ograniczanie węglowodanów lub trzymanie się ściśle ograniczonej ilości dla zdrowego człowieka chcącego przybrać na masie jest długofalowo patrząc złą metodą, powodującą patologiczne zmiany.

Te wartości, które podałeś są krótkomówiąc duże !
Jeśli ostro ćwiczysz to z pewnością są uzasadnione.

Tutaj również piszesz, że zjadasz 200-300g węgli w postaci owoców i ziemniorów.
Zapewniam Cię, że zjadasz połowę tych wartości.
No chyba, że mam do czynienia z prawdziwym animalem, któremu nieobce jest wciskanie do ust ogromu jedzenia, aż do reakcji wymiotnych. :P

Ogólnie, bardzo dobre wartości, dla dużeeego gościa. Jeszcze nasuwa się pytanie, o jakość produktów.
 
     
culturyzsta 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 30
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 15:56   

Nie jestem duży, ani nie mam zamiaru specjalnie być, wydaje mi się że przy moim wzroście 180cm + 85-90 kg było by optymalne jednak nic sobie z góry nie planuje.

Banan: 21.8 ww/100g, myśle że zjedzenie kilograma-półtora takich bananów nie jest dużym problemem, zawsze można rozłożyc na kilka posiłków.

Tak "duża" ilość węglowodanów wynika z tego że nie bardzo mam w czym smacznie konsumować ten tłuszcz, codziennemu jedzeniu boczku, piciu oliwy jak wódki albo jedzeniu śmietany łyżeczką mówie nie.

Jakość, wiesz staram się nie jeść shitu ale ja nie włócze się po sklepach ekologicznych i nie przepłacam, tylko naprzykład kupuje jajka na targu, jakąs kaczke, ale też nie mam zamiaru mieć pier... na punkcie jakości, jeżeli moge kupić coś lepszego to kupuje ale też nie będe robił sobie wyrzutów że zjadłem hipermarketową kiełbase z grilla przy piwku z kumplami. Moje odczucia w tym temacie uzepełniają się z tym co w tym filmiku niżej JKM powiedział temu kolesiowi z lewicy: "celem życia nie jest się dobrze nażreć" "celem życia nie jest bezpieczeństwo" mam podobny pogląd.
http://www.youtube.com/watch?v=ODsnq0Q6LOQ
Ostatnio zmieniony przez culturyzsta Nie Sie 14, 2011 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 14, 2011 22:25   

mądry wybiera zdrowie i bezpieczeństwo
świr szpan
tyle że nie chce ponosić konsekwencji swego działania
a obciąza tych którzy się zabezpieczają
 
     
culturyzsta 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 30
Wysłany: Pon Sie 15, 2011 08:49   

Podam pierwszy kontrargument który mi przychodzi do głowy: II wojna światowa, Warszawa, Pawiak, kapusie (idąc twoim tokiem myślenia mądrzy) wybierają zdrowie i bezpieczeństwo (życie) sprzedając innych, ludzie (świry) wolą zginąć (w mękach) niż sprzedać swoje zasady i współtowarzyszy, kto w tym przypadku kogo obciąża?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved