Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kobiety Orientu.
Autor Wiadomość
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Lip 30, 2011 09:43   Kobiety Orientu.

Temat przesunięty z wątku "pogoda"


No i kobiety są piękne i posłuszne... :P
Ostatnio zmieniony przez Molka Nie Lip 31, 2011 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Sob Lip 30, 2011 10:09   

Molka napisał/a:
No i kobiety są piękne i posłuszne... :P

i galezie kwitna caly rok.
http://dano2005.wrzuta.pl...ylska_-_tbiliso
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Lip 30, 2011 10:23   

niestety ale wrzuta mi sie nie otwiera... :(
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 12:43   

Molka napisał/a:
No i kobiety są piękne i posłuszne... :P

A na jakiej podstawie mówisz, że są takie posłuszne?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 15:13   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
No i kobiety są piękne i posłuszne... :P

A na jakiej podstawie mówisz, że są takie posłuszne?

taka kultura, to są tzw. kobiety wschodu gdzie pozycja mężczyzny w rodzinie wynika z długoletniej tradycji i do dzisiaj raczej nie jest kwestionowana.
Nie chodzi o to ze kobieta nie cieszy sie szacunkiem, wrecz przeciwnie, tylko musi znac swoje miejsce w stadzie, taka kultura...
np. w prace domowe sa przypisane jednoznacznie kobietom, one maja to zakodowane od pokolen i nie robią z tego problemu, tak jest i już, natomiast w Europie moze tak byc i nie musi, to zależy od dogadania się, podziału obowiązków, a tam jest tak przyjęte i kobiety przyjmują to za coś naturalnego...

słuchałam kiedys relacje takiego małzeństwa gdzie kobieta z kultury wschodu wyszła za mąż za Polaka, mieszkali tu w Polsce, On był w niebowzięty ;D ponieważ Ona była bardzo usłużna, posłuszna w takim sensie, że raczej w niczym sie nie sprzeciwiała a w domu traktowała meza jak swojego pana któremu nalezy wszysto podac itd... :P
to źle? :hihi:
Ostatnio zmieniony przez Molka Nie Lip 31, 2011 15:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 15:24   

znalazłam coś mniej optymistycznego :shock:
http://www.cafebabel.pl/a...nia-kobiet.html
Cytat:
U ponad 50% zamężnych kobiet w Gruzji sytuacja wygląda tak jak u tej 35-latki, mówi Lela Gaprindashvili, sociolożka z uniwersytetu w Tbilisi. One są ofiarami przemocy w swoich rodzinach. Jest wiele przyczyn tego stanu, do najczęstszych należą alkohol, bezrobocie, bieda i tradycyjne role społeczne.

nieciekawie... :(
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 15:50   

Molka napisał/a:
taka kultura, to są tzw. kobiety wschodu

Akurat to kultura prawosławna.
Najgorsza sytuacja kobiet była przez setki lat w krajach, gdzie katolicyzm dominował. No były w sumie jeszcze gorsze niektóre radykalne odmiany protestanckie, ale to był jednak margines.
W prawosławiu kobieta miała o wiele lepiej, była lepiej traktowana, miała więcej praw niż w religii katolickiej. Mówi o tym Lew-Starowicz w swojej najnowszej książce o kobiecie.
W bardzo wielu krajach przemoc wobec kobiet ma miejsce - Gruzja nie jest tutaj jakimś wyjątkowym przykładem.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 16:46   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
taka kultura, to są tzw. kobiety wschodu

Akurat to kultura prawosławna.
Najgorsza sytuacja kobiet była przez setki lat w krajach, gdzie katolicyzm dominował. No były w sumie jeszcze gorsze niektóre radykalne odmiany protestanckie, ale to był jednak margines.
W prawosławiu kobieta miała o wiele lepiej, była lepiej traktowana, miała więcej praw niż w religii katolickiej. Mówi o tym Lew-Starowicz w swojej najnowszej książce o kobiecie.
W bardzo wielu krajach przemoc wobec kobiet ma miejsce - Gruzja nie jest tutaj jakimś wyjątkowym przykładem.

prawosławna czyli wschodnia bo przeciez nie zachodnia
Moje intencje nie były takie by mówic o tym ze tam przemoc jest na wieksza skale w porównaniu z Europa, (tego nie wiem) chodziło mi o to ze wychowywane sa w innej kulturze, tam nie ma takiego równouprawnienia jak u nas, np. zwlaszcza w mistach prowincjonalnych gdy mężczyzna zaprasza gosci kobieta nie siedzi za stołem, tylko zajmuje sie menu... jest poprostu inaczej...
a ten artykuł o przemocy znalazłam przypadkowo i te 50% robi wrażenie...
Hannibal napisał/a:

miała więcej praw niż w religii katolickiej.

o jakich prawach mówisz?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 16:50   

Molka napisał/a:
o jakich prawach mówisz?

o prawach w związku małżeńskim
prawo do bycia podmiotem w pożyciu seksualnym
można wziąć np. rozwód w zgodzie z prawosławiem
Molka napisał/a:
wychowywane sa w innej kulturze, tam nie ma takiego równouprawnienia jak u nas, np. zwlaszcza w mistach prowincjonalnych gdy mężczyzna zaprasza gosci kobieta nie siedzi za stołem, tylko zajmuje sie menu... jest poprostu inaczej...

Jest inaczej pod różnymi względami, ale ogólnie rzecz biorąc kobiety tam mają udane życie rodzinne, nie to co wiele kobiet w kulturze europejskiej.
A kobiety nie muszą siedzieć przy głównym stole, żeby być szczęśliwe.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Nie Lip 31, 2011 16:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 17:18   

http://www.empik.com/gaum...CFY8o3woduBcCWw

Nie wiem czy czytałes
Ponoc warto przeczytac, :)

Hani nie można tak mówic ze tam ogólnie mają udane życie rodzinne a u nas nie bo to nieprawda... tam jest inaczej , my mamy inna kulture, kobiety sa bardziej wyemancypowane, mają wieksze pole wyboru jesli chodzi o priorytety... taka jest rzeczywistosc, my jestesmy przyzwyczajeni do takiego zycia oni do innego i tyle...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 17:31   

Molka napisał/a:
Nie wiem czy czytałes

Tak, sporą część już mam przeczytane.
Molka napisał/a:
Hani nie można tak mówic ze tam ogólnie mają udane życie rodzinne a u nas nie bo to nieprawda... tam jest inaczej , my mamy inna kulture, kobiety sa bardziej wyemancypowane, mają wieksze pole wyboru jesli chodzi o priorytety... taka jest rzeczywistosc, my jestesmy przyzwyczajeni do takiego zycia oni do innego i tyle...

Mówię o ŚREDNIEJ.
Kobiety u nas są TERAZ bardziej wyemancypowane, natomiast jeśli spojrzymy na historię ostatniego tysiąclecia to wypadamy dość marniutko pod tym względem.
Wiesz o tym, że w Szwajcarii kobiety dopiero w latach 70-tych uzyskały prawa wyborcze?
Gruzja bardzo szybko się rozwija, ma znacznie większe szanse na sukces niż nasz kraj.
Słyszałaś o ustawie "Liberty Act", która została niedawno wprowadzona?
To daje szansę na o wiele większe możliwości również dla KOBIET, niż w naszym "socjalistycznym kurniku". :D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 18:17   

http://www.youtube.com/wa...feature=related - batumi - filipinki

Batumi piekne miasto, ogród botaniczny z roślinnoscią zwrotnikową, herbaciane pola...
ponieważ Cie lubie ;) przesyłam Ci cos bajecznego... musisz tam jechac i zobaczyc to na własne oczy... :P
www.virtualtour.ge/BatumiBotanicalGarden/ :P
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 18:18   

Hannibal napisał/a:

Tak, sporą część już mam przeczytane.


to gdy skończysz napisz swoją recenzje... :)
Ostatnio zmieniony przez Molka Nie Lip 31, 2011 18:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 09:10   

Molka napisał/a:
chodziło mi o to ze wychowywane sa w innej kulturze, tam nie ma takiego równouprawnienia jak u nas, np. zwlaszcza w mistach prowincjonalnych gdy mężczyzna zaprasza gosci kobieta nie siedzi za stołem, tylko zajmuje sie menu... jest poprostu inaczej...


Ja tam wiem czy takiej innej znowu? Akurat w Gruzji , dawniej , pozycja kobiety była relatywnie wysoka ale w sumie to wszędzie było podobnie ongiś.Obrazki z kobietą spożywającą ten sam obiad pod ścianą zamiast przy stole to ja widywałem w Macedonii podczas gdy nie widziałem czegoś takiego w Maroku.
Pozycję kobiety ugruntowały na długo dwie determinanty :

1.Przejście z nomadyzmu na tryb osiadły - ergo mogła rodzić znacznie częściej
2.Hierarchizacja z dziedziczeniem po mieczu - ergo trzeba było wziąć pod kontrolę kobiecy seksualizm i go " ztabuizować " - robiło to całe chrześcijaństwo z kazuistycznymi wyjątkami , islam tak samo.Tylko jedni ewoluowali inni nie.
_________________
Those Who Go Beneath the Surface Do So At Their Peril
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
"Amerika - ach, was ist Amerika gegen die Straßenbahnlinie Neun, die nach Brösen fuhr..."
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 01:14   

Hannibal napisał/a:
Gruzja bardzo szybko się rozwija, ma znacznie większe szanse na sukces niż nasz kraj.

Nie byłbym tego taki pewien.
W 2006 Gruzja pozbawiła się największego rynku zbytu.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved