Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Majonez
Autor Wiadomość
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 14:01   Majonez

Robi ktoś majonezy z oliwy ?
zamierzam zacząc robić tylko niewiem czy oliwa bedzie pasowac smakowo
druga sprawa to że bez octu
 
     
fenris

Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 30
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 15:50   

Można bo to taki "olej" jak i słonecznikowy czyli technicznie wszystko się uda, ale osobiście nie polecam bo to zależy od oliwy która sama w sobie ma dość intensywny posmak (zależy jaka) i nie pasuje do majo. Raczej weź jakiś olej bez konkretnego smaku. Mi kiedyś na hiszpańskiej oliwie dość gorzki wyszedł więc jak chcesz, ale dodam że jak ci smak nie podejdzie to szkoda marnować oliwe bo jest droższa niż słonecznikowy czy rzepakowy. A ocet to nie no bronicie Panie Boże sok cytrynowy lub z limonki
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 16:06   

ale i tak musi być zimnotłoczony, więc czy słonecznikowy czy rzepakowy i tak będzie droższy od tego marketowego
myślę, że dobrą opcją byłby sezamowy, jako że ma bardzo przyjemny smak oraz zapach (nie tak intensywny i specyficzny jak oliwa)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zołza 

Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 17
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 15:09   

Moja matula kiedyś robiła taki, ale jakoś smak nie powalał. Zdecydowanie wolę kupny.
 
     
Syriusz 
Syriusz

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 165
Skąd: z buszu australijskiego
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 13:31   

Majonez jest najzdrowszy jesli zrobimy go sami. Jego smak zalezy nie tylko od rodzaju uzytego oleju ale nawet bardziej od rodzaju musztardy. Majonez robie od conajmiej 20 lat i juz wiem jak zrobic go aby wszystkim smakowal. Dla mnie najlepsza jest niemiecka musztarda "Thomas'', ktorej daje gorowata lyzke na 250ml oleju, zwykle slonecznikowego. Z oliwek tez moze byc ale nie kazdy smak danej oliwy odpowiada wiekszosci moich domownikow. Do tego cwiartka sredniej soczystej cytryny, tzn. soku z niej + 2 cale jajka sredniej wielkosci i 2 zoltka, ociupinke soli i cukru i to wszystko. 2 minuty rozbijania i majonez gotowy. W lodowce moze stac kilka tygodni i nic sie z nim nie dzieje.
pozdrawiam
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 14:45   

WITAJ Barb :hug:

Można zmiksować dobrze dojrzałe awokado np.: odmiany hass ( super maślaną konsystencja ) lub jakimkolwiek inną byle była dojrzała z ogórkiem kiszonym ( zamiast ogórka można dodać wodę spod kisz. ogórków ) i np.: oliwą z oliwek , olejem lnianym , konopnym lub świeżo wyciśniętym olejem z orzechów włoskich lub ziemnych - wychodzi coś o wiele lepszego niż majonez ale w smaku podobne.

Można dodać przypraw , soli kamiennej oraz suszonych ziół wg gustu.

Także można manipulować konsystencją wg. upodobania dodając w.w. wody.


POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof2 Pon Kwi 05, 2010 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Maj 16, 2011 15:37   

Macie jakies fajne przepisy? Czy lepiej jest ubijac w mozdzierzu czy mozna do blendera to wszystko ? Przymierzam sie do oleju lnianego +czosnek+jajka i przyprawy.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved