Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Soki MAURERA - odkryłam i od razu kupiłam :-)
Autor Wiadomość
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 09:33   Soki MAURERA - odkryłam i od razu kupiłam :-)

http://www.maurer.com.pl/index.php
W moim sklepie odkryłam coś co zawsze chciałam odkryc... :-D ekologiczne soki bez cukru, bez wody i bez konserwantów tłoczone na zimno w szklanych buteleczkach.

Rewelacja jak dla mnie, kupiłam sobie jeżynowy i buraczkowy i właśnie spróbowałam jeżynę, bardzo dobry zero cukru. Oczywiście wypróbuje wszystkie....
Myśle że na przedwiośniu warto wzmocnic się witaminkami , powiem Wam tak zupełnie szczerze, że sok działa na mnie bardzo odświeżająco...., na low carbie trzeba to w jakiś sposób kontrolowac, równocześnie nie uważam to za błąd w sztuce, absolutnie.
Produkowane w Łącku koło Nowego Sącza... :-)
Chociaz raz coś fajnego w moich okolicach a nie tylko w Warszawie wszystko mają czego dusza zapragnie :hihi:


Te wszystkie soki w kartonach typu hortex to jedna wielka sciema, słodkie jak "cycuś" choc zadeklarowane że bez cukru.
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 07:46   

Witaj Molka :hug:
Naprawdę fajne te soczki, tylko szkoda że je pasteryzują ;-(
Otwieram kartę zatytułowaną "Proces Produkcji"
http://www.maurer.com.pl/procesprodukcji.html

A tam punkt piąty ostatni:
5. Bezpośrednio po wytłoczeniu butelkujemy i pasteryzujemy.

Choć na pewno lepszy niż te supermarkeciane wyroby ;)
Ostatnio wyczaiłem 1 dniowe soki Marwit ( niepasteryzowane), dostaniesz je np. w sieci hipermarketów Carrefoure ;) Z tego co pamiętam cena 2,49-2,69 za 250ml w zależności od smaku.

A powiedz mi Molka w jakiej cenie jest soczek BIO z czerwonej porzeczki oraz soczek BIO z truskawek?


EDIT.
Oczywiście to nie ich wina że pasteryzują, po prostu muszą to zrobić żeby się nie popsuły po paru dniach. Niestety pewnych rzeczy nie da się po prostu kupić ;) coś za coś...
Ostatnio zmieniony przez heniu007 Czw Kwi 07, 2011 07:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 16:05   

No niestety musza byc pasteryzowane bo inaczej za dwa dni skociały by w butelce, zresztą w domu gdy wyrabia się soczki na własne potrzeby też przecież się pasteryzuje.. ;-)

płaciłam za nie prawie 4 zł za 250 ml. 3,75 chyba.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 01:11   

jak byłam na targach w Łodzi zdrowej żywności to usłyszałam taką rozmowę, że przy produkcji soku z jabłek właśnie podobną metodą jakaś partia, którą zrobili na targi miała lekki dziwny posmak, i że najprawdopodobniej od buraczków bo coś im się przytrafiło i niedokładnie umyli po poprzednim procesie produkcyjnym maszynę.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved