Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 11:41
Nadzieja dla polskich cukrzyków?
Autor Wiadomość
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 08:08   Nadzieja dla polskich cukrzyków?

Na całkowity upadek koncernów farmaceutycznych może przyjdzie nam trochę poczekać, ale już się pojawiają optymistyczne wiadomości. 8)

http://wiadomosci.onet.pl/1935270,11,item.html

Cytat:
Na nowej liście leków refundowanych nie znalazły się najnowsze insuliny analogowe - alarmuje "Dziennik Polski".
- Jesteśmy jedynym krajem w Europie, który nie refunduje tego preparatu. To jest eutanazja chorych na cukrzycę! - mówi wzburzony Andrzej Bauman, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

W poniedziałek weszła w życie nowa lista leków refundowanych. Niestety, pomimo starań organizacji zrzeszających chorych na cukrzycę, nie znalazły się na niej insuliny analogowe o przedłużonym działaniu. Jak zauważa prof. Jacek Sieradzki, kierownik katedry Kliniki Chorób Metabolicznych CM UJ, insuliny analogowe są dziś podstawą w leczeniu cukrzycy, bo umożliwiają odtworzenie podstawowego poziomu insuliny. A to radykalnie poprawia efekty terapii i jakość życia chorych, zmniejsza możliwość komplikacji, które nierzadko prowadzą do śmierci.
REKLAMA


Sytuacja chorych na cukrzycę jest beznadziejna: pełny koszt insuliny analogowej to kwota kilkuset zł miesięcznie w sytuacji, gdy ich renta waha się od 600 do 1 tys. zł. Na zakup analogu stać zatem tylko niewielu chorych.

W biurze prasowym ministerstwa "Dziennik Polski" dowiedział się, że Agencja Oceny Technologii Medycznych pozytywnie zaopiniowała wprowadzenie insulin analogowych do wykazów refundacyjnych. Obecnie konieczna jest jednak zgoda Zespołu d.s. Gospodarki Lekami; jest zatem szansa, że analogi znajdą na kolejnej nowelizacji listy. W Polsce na cukrzycę cierpi ok. 2,5 mln ludzi, natomiast u kolejnych dwóch milionów choroba ta jest nierozpoznana.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 08:19   

czytałem to właśnie pół godziny temu
pewnie lobby będzie tak długo forsować wpisanie tych leków na listę, że w końcu ministerstwo wymięknie; kto się będzie z koniem kopać? :o
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 12:38   

Waldek, jestes mitomanem.

Podaj mi choc 1 powod dla ktorego koncerny farmaceutyczne mialyby upasc?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 13:43   

1. upadek banków i inflacyjnego pieniądza
2. free energy (czyli koniec wyścigu szczurów i drapieżnej pracy tylko dla kasy)

3. upadek obecnego systemu nastawionego na profit, koniec z głupawymi reklamami i jadowitym marketingiem
4. powrót do małych lokalnych "rodzinnych" społeczności "ludzkich ludzi" (tzw rozszerzona rodzina) gdzie wszyscy się znają i od siebie zależą
5. większy dostęp do informacji, rozwój internetu, rozwój duchowy/etyczny etc

To się wszystko zacznie jeszcze za naszego żywota. Aczkolwiek jak szybko to nastąpi to nie wiem.

Było przecież, nie pomnę kto napisał, że "lekarze przyszłości będą leczyć większość chorób dietą".
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Wto Mar 17, 2009 13:49, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 13:44   

aha

6. nibiru i elohim ;)
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 13:54   Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu

Waldku moj drogi, ale ty jestes uparty..

Pieniadz nie upadnie, panstwa nie poupadaja, reklamy beda jeszcze glupsze ITD

Z tego co napisales jedynie rozwoj internetu jest faktem.

A reszta to marzenia...

No.. moze jeszcze "Nibiru i Elohim" moze byc prawdopodobne :)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 14:03   

zenon napisał/a:
Waldek, jestes mitomanem.

Podaj mi choc 1 powod dla ktorego koncerny farmaceutyczne mialyby upasc?

Logicznie rzecz biorąc, nie ma takiej przyczyny, która mogłaby to spowodować.
Ludzie sami napraszają się, żeby ich leczyć lekarstwami. Lekarz, który nie przepisuje garści pigułek jest uznawany za nieuka.
Jedyna szansa na ograniczenie ekspansji koncernów farmaceutycznych, to władza pieniądza. Jeżeli adwokaci zorientują się, że można zarobić na odszkodowaniach za zniszczone zdrowie przez niepotrzebne leki, to koncerny przerzucą się na reklamowanie nieszkodliwych suplementów i witamin. Tak czy siak będą zarabiać, ale przynajmniej nie szkodząc.
Na odpowiednio wysokim poziomie rozwoju gospodarzcego pojawia się potrzeba rzeczywistej ochrony zdrowia i środowiska. Jak by nie patrzeć, dziś nikt nie cieszy się, żę dymią kominy fabryczne. A dawniej poeci opiewali ten dym. Jest szansa, że zadziałają naturalne mechanizmy rozwoju ludzkości i również leczenie zostanie skierowane w stronę mniej szkodliwą. Tak, jak produkcja fabryczna. I podobnie jak fabryki nie upadły, tylko zmieniły profil, tak samo nie upadną koncerny farmaceutyczne.
JW

PS. Pomimo wegetariańskiej propagandy roczne przeciętne spożycie pieczywa spada w Polsce o 2-3kg rocznie. W miarę wzrostu zamożności ludzie instynktownie wybierają pożywienie bardziej wartościowe.
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 14:04   

Cytat:
Pieniadz nie upadnie, panstwa nie poupadaja, reklamy beda jeszcze glupsze ITD


to się jeszcze pewnie zdziwisz 8)

może to i dobrze bo Tadeusz Mazowiecki powiedział, że jego receptą na dobre życie jest "zdziwienie" :D 8) :P
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 14:11   

Cytat:
PS. Pomimo wegetariańskiej propagandy roczne przeciętne spożycie pieczywa spada w Polsce o 2-3kg rocznie. W miarę wzrostu zamożności ludzie instynktownie wybierają pożywienie bardziej wartościowe.


Coś w tym może być, aczkolwiek chyba sporo zamiast chleba wybiera chipsy, batony, pizze, ryż, tony nowalijek etc. W sumie te warzywa i owoce xrazy lepsze od chleba...

Btw Guzowaty jest otyły, chory i zajada to pieczywo w piramidzie mimo, że zamożny jest jak mało kto.
:?
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 14:18   Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu

Waldek B napisał/a:
Cytat:
Pieniadz nie upadnie, panstwa nie poupadaja, reklamy beda jeszcze glupsze ITD


to sie jeszcze pewnie zdziwisz 8)


Albo Ty.
Bedziesz czekal, czekal, czekal i sie nie doczekasz..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 15:17   Re: Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego te

zenon napisał/a:
Albo Ty.
Bedziesz czekal, czekal, czekal i sie nie doczekasz..

:)

Waldek, obawiam się, że zenon ma rację.

ps. zenon tak się zastanawiam już od dłuższego czasu co oznacza "Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu"?
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 17:08   

ehh ludzie małej wiary ;)

A może to ja faktycznie mam taką tendencję, że za bardzo wybiegam w przyszłość. Czas pokaże.

Cytat:
koncerny przerzucą się na reklamowanie nieszkodliwych suplementów i witamin. Tak czy siak będą zarabiać, ale przynajmniej nie szkodząc.


dla mnie to tak jakby upadły 8) żadna różnica, zresztą przerzucenie się na suplementy będzie już podpisaniem testamentu, bo ludzie z czasem się zorientują, że lepiej zjesć witaminę A w wątrobie niż wpychać nieszkodliwą acz słaboprzyswajalną syntetykę
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 21:30   Re: Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego te

molar napisał/a:

ps. zenon tak sie zastanawiam juz od dluzszego czasu co oznacza "Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu"?


Uzywam takiej prostej przegladarki pod konsole linuxowa.
Ona jest tekstowa, ma wiele zalet: szybkosc, brak obrazkow, reklam, tekst zawsze unormowany, czytelny..
No ale niestety nie radzi sobie z czyms na tym forum i daje mi zawsze automatycznie taki tytul postu..
Ja to odkrylem w momencie gdy juz mialem kilkaset nabitych postow..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 20:40   Re: Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego te

zenon napisał/a:
Uzywam takiej prostej przegladarki pod konsole linuxowa.
Ona jest tekstowa, ma wiele zalet: szybkosc, brak obrazkow, reklam, tekst zawsze unormowany, czytelny..
No ale niestety nie radzi sobie z czyms na tym forum i daje mi zawsze automatycznie taki tytul postu..
Ja to odkrylem w momencie gdy juz mialem kilkaset nabitych postow..

Ciekawe, ja nigdy nie użyłem przeglądarki tekstowej, łącze w miarę dobre to mogę sobie ciagnąć obrazki i inne rzeczy bez większych problemów. Ale szacunek się należy za pozostawanie wśród linuxowej mniejszości :) .
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Mar 18, 2009 20:56   

Zenon ,myśmy chyba kiedyś pisali razem o linuksie :)
Odkąd mam linuxa,nie wiem co to wirusy ,trojany i inne ,nawet antywirusa nie mam żadnego,bo i w sumie po co? 8)
 
 
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 08:10   

http://www.sfora.pl/Konie...w-sperma-a27151
Cytat:
Naukowcom z Georgetown University Medical Centre w Waszyngtonie udało się przekształcić spermatogonialne komórki macierzyste w takie, które po wszczepieniu w trzustkę zaczęły wytwarzać insulinę.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 10:52   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
zenon napisał/a:
Waldek, jestes mitomanem.

Podaj mi choc 1 powod dla ktorego koncerny farmaceutyczne mialyby upasc?

Logicznie rzecz biorąc, nie ma takiej przyczyny, która mogłaby to spowodować.
Ludzie sami napraszają się, żeby ich leczyć lekarstwami. Lekarz, który nie przepisuje garści pigułek jest uznawany za nieuka.


Jest jedna przyczyna, która wymusiłaby częściowy upadek firm, ale ludzie do tego nie dopuszczą. Prywatyzacja służby zdrowia. Gdyby każdy miał płacić za leczenie, wtedy dwa razy by pomyślał zanim poszedłby do lekarza. Skoro wiadomo, że 99% infekcji bakteryjnych czy wirusowych przechodzi samo, to ludzie przestaliby łykać tyle tabletek.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Sob Kwi 02, 2011 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved