Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Ćwiczenia dla mało sprawnej osoby.
Autor Wiadomość
Anonimowy Żarłok

Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 40
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 23:38   Ćwiczenia dla mało sprawnej osoby.

Mam chorą stopę i dyskopatię kręgosłupa w górnych jego odcinkach. Z tego powodu odpadają wszystkie rodzaje aktywności, gdzie obciążone są stopy i nie mogę też dopuszczać do przeciążenia karku. Proszę, może znacie ćwiczenia które pomogą mi zrzucić trochę tłuszczyku z brzucha i wyćwiczyć jego mięśnie. Na kręgosłup też by się coś przydało. :)
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 00:54   

tluszczu nie spala sie miejscowo. tzn nie mozna robic cwiczen ktore spala tluszczyk np tylko z brzucha

na spalenie aeroby - skakanka i bieganie odpadaja. a spacery? plywanie? rowerek?

rozbudowanie miesni brzucha jest juz latwiejsze - wszystkie rodzaje brzuszkow - lacznie z podnoszeniem nog wiszac na drazku

w ramach spalania tluszczu i ogolnego wyrabiania miesni wystarczy ze kupisz sobie lekkie hantelki - typu 1-2kg i bedziesz z nimi robic cwiczenia typu marsz w miejscu z wymachami rak (w ktorych trzymasz odwazniki - troche jakbys chodzila o witrualnych kijakach, wymachujac ciezarkami) czy nawet zwykle machanie nimi przez kilka minut. to pomoze spalic kcal i zapewnic miesniom prace

tylko sie nie przetrenuj

pozd
WiRAHA
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 15:14   

wiraha napisał/a:
tluszczu nie spala sie miejscowo. tzn nie mozna robic cwiczen ktore spala tluszczyk np tylko z brzucha

na spalenie aeroby - skakanka i bieganie odpadaja. a spacery? plywanie? rowerek?

rozbudowanie miesni brzucha jest juz latwiejsze - wszystkie rodzaje brzuszkow - lacznie z podnoszeniem nog wiszac na drazku

w ramach spalania tluszczu i ogolnego wyrabiania miesni wystarczy ze kupisz sobie lekkie hantelki - typu 1-2kg i bedziesz z nimi robic cwiczenia typu marsz w miejscu z wymachami rak (w ktorych trzymasz odwazniki - troche jakbys chodzila o witrualnych kijakach, wymachujac ciezarkami) czy nawet zwykle machanie nimi przez kilka minut. to pomoze spalic kcal i zapewnic miesniom prace

tylko sie nie przetrenuj

pozd
WiRAHA


A ja nie radził bym Tobie zastosowac układ wirachy ,bo on widocznie nie zauważył ,że jesteś chora na dyskopatię.
Nie jestem dobry w sporcie bo wlaśnie nie mam szans na zadne cwiczenia,dlatego proponuję Cierpliwośc i jednak żywienie z dużą podażą kolagenu,żółtko jaj,wywary z kości ,skórki,golonki to sama przyjemnośc a po takiej potrawie spacer po parku,najlepiej z przyjacielem.
 
 
Anonimowy Żarłok

Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 40
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 19:45   

No tak......wszelkie dreptanie w miejscu i przestrzeni odpada ( także rowerki, spacerki i inne tego typu przyjemności), bo jak pisałam mam chorą stopę. Brzuszki obciążają kark. Chyba zapiszę się na jakieś sporty wirtualne. :D
Nawiązując do odżywiania, to sporo straciłam na wadze i w obwodzie nie jedząc słodyczy, nie objadając się i pilnując wyznaczonych godzin posiłków ( chodzi o to, żeby nie pojadać między nimi). Po większym schudnięciu, teraz powolutku jadę w dół. Myślałam o ćwiczeniach, bo bardzo chciałam przyspieszyć spadek wagi (i tłuszczyku ;D ), ale może nie warto poddawać się niecierpliwości. Z drugiej strony jeszcze 8 kg w dół to byłaby jednak ulga dla mojej stopy i kręgosłupa. Fakt bycia kobietą też swoje robi; chciałabym, żeby ten brzuszek jakoś się prezentował. ;)

Muszę przemyśleć te brzuszki. Może jakieś pomocne rady, jak je robić, żeby nie obciążać karku?
 
 
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Lip 18, 2008 20:45   

może tai chi. Ja jestem z Łodzi i powstała tam grupa krzesełkowa , która siedzi i ćwiczy. Nie wiem jak to wygląda ale możesz napisać, zapytać. Nie wiem z jakiego jesteś miasta. Jest to w formie stowarzyszenia i płacisz tylko 75 zł na 3 miesiące. Żadna sekta jak niektórzy niew temacie piszą czasami. Jest 1 i 2 stopień bo tai chi to system ćwiczeń których się uczysz a później siebie doskonalisz ile i jak chcesz , niektórzy już wiele lat. Organizacja non profit. Akurat w Łodzi jest siedziba ale w eilu miastach sa już grupy które ćwiczą .
Link do ich strony:http://www.taichi.pl/news.lista.pl.0.html?PHPSESSID=f51e1f0a051f12024dcfc7fbec684e8f

tu masz akurat listę oddziałów

Ja już drugi raz zaliczam 1 stopień u inej osoby niż poprzednio i dowiaduję się nowych rzeczy o ćwiczeniu i nie tylko.O sobie , o obserwowaniu ludzi jak ćwiczą itp. Sa młodzi starzy bo tu każdy ćwiczy jak może do swoich fizycznych możliwości. Normlanie jakieś inne tai chi bo jest kilka odmian to w Łodzi za miesiąc raz w tygodniu płacisz około 60-80 zł .
Pozdrawiam.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 06:43   

Otóz to tai chi, basen albo joga.
 
 
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 18:59   

http://zdrowie-medycyna.b...a-fizyczne.html
Cytat:

Ocena sprawności
Ludzie, którzy przez pewien czas nie uprawiali sportu, albo których cechuje niski poziom sprawności fizycznej, zanim przystąpią do regularnych ćwiczeń, powinni poprosić o poradę lekarza. Być może niezbędne okaże się zbadanie ich ogólnego stanu zdrowia.
Rytm bicia serca jest doskonałym wskaźnikiem sprawności fizycznej oraz reakcji organizmu na wzmożony wysiłek fizyczny. W czasie spoczynku puls wynosi zwykle około 60-80 uderzeń na minutę. Im niższy puls, w tych granicach, tym lepiej.
Podczas ćwiczeń fizycznych tętno może się podnieść do 150 uderzeń na minutę. Po skończonym wysiłku warto również zwrócić uwagę na prędkość, z jaką tętno wraca do wartości ze stanu spoczynku, gdyż jest to kolejną wskazówką kondycji fizycznej. Tętno spoczynku po próbie wysiłkowej oblicza się na podstawie pulsu zmierzonego bezpośrednio po wysiłku i następnie po około 90 sekundach, a różnica jest wyrażana w procentach. Jeśli na przykład, maksymalne tętno po zakończeniu ćwiczenia wynosi 160, a po 90 sekundach spada do 120, wtedy tętno spoczynku po wysiłku jest różnicą pomiędzy tymi dwiema liczbami podzieloną przez maksymalną wartość pulsu (40 podzielone przez 160), co równa się jednej czwartej, czyli 25%. Osoba osiągająca taki wynik jest stosunkowo sprawna i może bez obawy rozpocząć program ćwiczeń o średnim stopniu trudności. Wskaźnik w wysokości 15-20% sygnalizuje, że pacjent powinien postępować ze szczególną ostrożnością i przed rozpoczęciem ćwiczeń skonsultować się z lekarzem.


warto to sprawdzic
 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Gru 08, 2010 18:03   

Anonimowy Żarłoku , zapisz się na fizykoterapię , będziesz tam miała rozciąganie , konkretne ćwiczenia. Idź na masaż do 12 zabiegów , przynajmniej raz do roku, choroba nie posuwa się wtedy wielkimi krokami, chodzi o ukrwienie. Co jest ze stopą ?, to ból od kręgosłupa czy jakaś inna dolegliwość ?. :keep:
_________________
marzena kiwi
 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Gru 08, 2010 18:05   

Aha, powinnaś w domu chodzić w kołnierzu, tego lekarz nie zalecił ?
_________________
marzena kiwi
 
     
marid

Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 12:02   

Witam, myślę, że dobre byłyby ćwiczenia w wodzie.http://odzywianie-marid.blogspot.com
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved