Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Hej !
Autor Wiadomość
mag
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lut 26, 2011 23:20   Hej !

:papa:
Ostatnio zmieniony przez Molka Sob Wrz 24, 2011 18:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
mhm

Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: Nie Lut 27, 2011 00:40   

Witamy :pada:
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 27, 2011 08:39   

Witaj :)
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Nie Lut 27, 2011 11:45   

hej :-)
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 27, 2011 15:14   

mag napisał/a:

przyciągnęła mnie tu miła, świeża atmosfera i ciekawe profile i wpisy użytkowników

no no nawiedzonych ci tu dostatek
mag napisał/a:
interesuję się wedyjską kulturą, praktykuję jogę i jeżdżę na łyżwach

a tu głównie korytem się zajmują
i pakowaniem fatu
mag napisał/a:
uczę się rosyjskiego korzystając z niezmierzonych możliwości jakie daje internet


to sobie nie pogadasz
tu szpanują angielskim

"dziadek" kangur tylko w cyrylicy biegły i on zostaje

ale od przybytku głowa nie boli
wiec pisz
 
     
Dietetyk_333v 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 89
Skąd: Opolszczyzna
Wysłany: Nie Lut 27, 2011 19:20   

Witamy :)
 
     
mag
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 10:41   

dziękuję i pozdrawiam !
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 11:50   

Hej mag!
Czy kultura wedyjska to także jakaś określona dieta?
:)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
easy russian 


Pomógł: 7 razy
Wiek: 59
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 100
Wysłany: Czw Mar 03, 2011 11:19   

o, jakoś umknął mi ten wątek . Przyznałem się już gdzieś ( bez bicia ;) ),że znam " mag" z innego forum . No ale co by się stał zadość formalnościom macham kościstą łapą . :papa:
_________________
istnieje tylko jedno dobro- WIEDZA , ...i tylko jedno zło -IGNOROWANIE WIEDZY.
 
     
mag
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 04, 2011 20:20   

sinsemilla napisał/a:
Hej mag!
Czy kultura wedyjska to także jakaś określona dieta?
:)


tak, ajurweda jest jedną z wed i jest trochę opracowań książkowych na temat diety ajurwedycznej chociaż nie ma przekładu samej tej wedy
ogólnie chodzi o to że ludzie dzielą się na takie podstawowe typy pita kapha vata
i stąd róznice w konstucji ciał i różna zalecana dieta. ogólnie nerwus vata powinien jeść co innego niż ociężały flegmatyk kapha
tu coś znalazłam tak na szybko
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 06:04   

mag...liczę na więcej!
:)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
mag
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 13:06   

sinsemilla napisał/a:
mag...liczę na więcej!
:)



joł joł
tu jest trochę sensowniejsze opracowanie,

niemniej dostępu do źródła jak pisałam nie ma, są różne ksiażeczki, odpłatne słono warsztaty, ale coś z tych opracowań można wykombinować dla siebie
 
     
easy russian 


Pomógł: 7 razy
Wiek: 59
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 100
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 13:20   

mag napisał/a:
......................
niemniej dostępu do źródła jak pisałam nie ma, są różne ksiażeczki, odpłatne słono warsztaty, ale coś z tych opracowań można wykombinować dla siebie
około 15 lat temu korzystałem z niewielkiej książeczki o tytule "Ayurveda " ( nazwy publikacji z tego co widzę miewają drobne zmiany liternictwa ale chodzi o to samo ).
To nic skomplikowanego -trochę opisów , prostych zasad i kilka wcale nieskomplikowanych tabelek ( a raczej zestawień grup pożywienia z poszczególnych grup jakie wymieniła "mag" ). Dalej już własna praktyka codzienna na sobie . To działa bardzo skutecznie mimo upływu tysięcy lat - widać tak bardzo nie odbiegliśmy swoją konstrukcją od praprzodków.
_________________
istnieje tylko jedno dobro- WIEDZA , ...i tylko jedno zło -IGNOROWANIE WIEDZY.
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Nie Mar 06, 2011 12:36   

Fajnie, dzięki mag. Ja to Vata :)
Cytat:
Produkty, które mają balansujący wpływ na Vatę, wyróżniają się takimi cechami: słodki, ciężki, kwaśny, słony, oleisty, ciepły. Zwiększ w miarę możliwości ich proporcję w swoim jadłospisie.

Te produkty natomiast, niszczą równowagę przy dominującej Vacie: ostry, gorzki, cierpki, lekki, suchy, zimny. Należy je ograniczyć lub całkowicie z nich zrezygnować.

stąd Zgadza się z moimi upodobaniami :)

Wkońcu to forum dobra dieta, dlatego drążę temat ;)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
mag
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 07, 2011 18:18   

sinsemilla napisał/a:
Fajnie, dzięki mag. Ja to Vata :)
Cytat:
Produkty, które mają balansujący wpływ na Vatę, wyróżniają się takimi cechami: słodki, ciężki, kwaśny, słony, oleisty, ciepły. Zwiększ w miarę możliwości ich proporcję w swoim jadłospisie.

Te produkty natomiast, niszczą równowagę przy dominującej Vacie: ostry, gorzki, cierpki, lekki, suchy, zimny. Należy je ograniczyć lub całkowicie z nich zrezygnować.

stąd Zgadza się z moimi upodobaniami :)

Wkońcu to forum dobra dieta, dlatego drążę temat ;)


joł, ja też vata :-)
dlatego całkiem nie jem rzeczy wprost z lodówki, u mnie wszystko sery jogurty ciepłe, też mi nie służą takie tam płatki suche, fitnesy po tym to paradontoza mi się nasila :) lekkie pokarmy takie jak sałatki różne w których więcej powietrza niż pokarmu - też mnie nie cieszą, irytuje mnie taki posiłek, lubię rzeczy tłuste, na oleju

z cukrem u mnie też nie bardzo, ten zalecany tu słodki smak chyba należy rozumieć jak naturalnie słodki od owocu czy cukier/miód jako przyprawa np. do barszczu lubie takie dania, ale np. skoki na nutellę itp, kończą się koszmarem w nocy cała skóra mnie swędzi nie mogę zasnąć więc unikam, gorące herbaty uwielbiam ze trzy dzbanki dziennie idą z czarna z imbirem lub zielona
wzdecia łapię od byle czego więc wszelkie extremy typu fasolka kapusty pieczarki po prostu odpadają bo moment takie "skunksy" idą że nawet pies prosi na balkon :)
próblem główny jakby z nadkwasotą, zagaga i wrażenie niedotrawionego pokarmu w przewodzie który podrażnia .... no ładnie się przedstawiłam :razz:
Ostatnio zmieniony przez mag Pon Mar 07, 2011 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 07, 2011 20:21   

No to siem wpisuję do klubu, bo jam też Vata :pada:
Potwierdzam prawie wszystko, co lubi i nie lubi Vata, oprócz kaszy jaglanej czyli prosa, którą uwielbiam.
Pewnie mi szkodzi :-/
Imbir i kardamon ładuję prawie do wszystkich potraw, co nie zawsze spotyka się z entuzjazmem domowników :hihi:
Z linków przez was podanych wyłuskałam przepisy na herbatki imbirowe, już sprawdzone, grzeją! :-)

Z kardamonem ( moja ulubiona )
Do litra wody dodaj 1 łyżkę startego imbiru i zawartość trzech łusek kardamonu. Gotuj10 min. Herbatka ta równoważy wszystkie doshe i rozpala ogień trawienia.
Z pieprzem i goździkami:
Do litra wody dodaj 1 łyżkę świeżo startego imbiru, 1-2 goździki oraz 3-4 ziarna pieprzu czarnego. Wszystko zagotuj na małym ogniu 10-15 min. Następnie odcedź, odczekaj aż ostygnie i posłódź miodem ( wg mnie niekoniecznie )

I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to:

16. Dieta Vaty: 20% proteiny, 40% węglowodany, 40% tłuszcze.
http://www.oshin.pl/index...id=72&Itemid=68

......korytko jak nic :->
Ostatnio zmieniony przez gramakawa Pon Mar 07, 2011 20:23, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 20:33   

Wszystkie vaty łączcie się :D :hug:

Gramakawa, z Twojego linku:
Cytat:
Praktykować Powitanie słońca.


_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 20:36   

Cwiczylam to kiedys, super to jest, kondycje poprawia niesamowicie. Wystarczy rano przed pracą z kilka razy i po pracy i fajnie sie człowiek czuje, taki rozruszany jest. :hihi:
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 07, 2011 20:44   

sinsemilla napisał/a:

Praktykować Powitanie słońca.


Wcześniej jak o 6 nie da rady, ja taka bardziej "sowia" jestem Vata ;-)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 20:46   

gramakawa napisał/a:
sinsemilla napisał/a:

Praktykować Powitanie słońca.


Wcześniej jak o 6 nie da rady, ja taka bardziej "sowia" jestem Vata ;-)

a ja rano moge, rano mam najwięcej energii,,, :-)
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 21:02   

gramakawa napisał/a:
Wcześniej jak o 6 nie da rady, ja taka bardziej "sowia" jestem Vata ;-)

Ja też ;) Ale może jak zaczniemy witać Słońce, to ono z większą mocą będzie witać (budzić) nas :D

molka napisał/a:
a ja rano moge, rano mam najwięcej energii,,, :-)

Energii to ja też mam, trudniej o wystarczającą ilość czasu :)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
Ostatnio zmieniony przez Joannaż Pon Mar 07, 2011 21:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 07, 2011 21:02   

Z tego samego linku:

"Wiele diet uchodzi za „idealne”, ale tylko dieta ajurwedyjska uważa, że to co jest dobre dla jednej osoby,może być nie wskazane dla drugiej."

Czyżby dieta ajurwedyjska była idealna ;-)
 
     
easy russian 


Pomógł: 7 razy
Wiek: 59
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 100
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 21:02   

mag napisał/a:
............................., ale np. skoki na nutellę itp, kończą się koszmarem w nocy cała skóra mnie swędzi nie mogę zasnąć więc unikam, gorące herbaty uwielbiam ze trzy dzbanki dziennie idą z czarna z imbirem lub zielona
wzdecia łapię od byle czego więc wszelkie extremy typu fasolka kapusty pieczarki po prostu odpadają bo moment takie "skunksy" idą że nawet pies prosi na balkon :)
próblem główny jakby z nadkwasotą, zagaga i wrażenie niedotrawionego pokarmu w przewodzie który podrażnia .... no ładnie się przedstawiłam :razz:
ło to, to - w takim momencie idealnym lekarstwem gorąca kąpiel . Dlatego u mnie od roku czekolady i ptasie mleczka (prezenty ) lądują na specjalnej półce dla gości ;) . Uzbierało się trochę .

Od pół roku wróciłem też do stanu , w którym obywam się bez herbat czarno- zielonych ("kopią " mocno- szczególnie zielona , potem człek urzęduje do 4 nad ranem .)

Co do fasolek i twarogów - bardzo mało , ale też wszelki nabiał u mnie "idzie" w połaczeniu z chilli (pieprz cayenne) - dużo tego używam , żaden inny . Pieprz czarny drażni , wszelkie ostre też - chilli idzie u mnie w ilościach hurtowych .
No to zakładamy klub - na razie o mocy 3 vat :) .
EDYCJA : poprawka , czytam wpis "Gramakawa" - nie wiem co dalej ale moc wzrosła już do co najmniej 4 "vat" :-D

druga edycja - no ładnie , ładnie de-Molka też vata :) .

"Gramakawa "- oczywiście ,że imbir , ja bez tego bym tej zimy nie przetrwał . Przeginałem mocno z pracami fizycznymi , musiałem jeszcze w styczniu dach na mrozie dokańczać (przykryć nie zdążyłem ) . ręce grabiały , imbirowa mieszanka z zestawem ziół pod nazwą "dookoła wsi" stawiała na nogi - miód do tego .
_________________
istnieje tylko jedno dobro- WIEDZA , ...i tylko jedno zło -IGNOROWANIE WIEDZY.
Ostatnio zmieniony przez easy russian Pon Mar 07, 2011 21:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 07, 2011 21:15   

easy russian napisał/a:


EDYCJA : poprawka , czytam wpis "Gramakawa" - nie wiem co dalej ale moc wzrosła już do co najmniej 4 "vat" :-D


Jak dojdziemy do 100 to będziemy świecić zamiast wycofanych żarówek 100 vatowych. :evil:
Taki vaciany żart 8-)

Te zioła "dookoła wsi" ( kupuję nazwę :-D ) to tępione dzisiaj chwasty, np Rundapem. Ani się obejrzymy, kiedy znikną zupełnie.
Ostatnio zmieniony przez gramakawa Pon Mar 07, 2011 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 21:31   

To dla vat, link powyżej:
Cytat:
Należy chodzić spać i wstawać o tych samych godzinach. Kiedy posiłki spożywane są o określonych porach, system trawienny staję się mocny i regularny. Ważne jest aby wypróżnianie było każdego dnia rano. Również ćwiczenia fizyczne należy wykonywać o tej samej godzinie każdego dnia. Dobrze jest masaże olejowe wykonywać o stałych porach. Przestrzeganie rutyny dnia codziennego powoduje, iż cały organizm wraca do naturalnego rytmu.

:shock:
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
easy russian 


Pomógł: 7 razy
Wiek: 59
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 100
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 21:36   

gramakawa napisał/a:
..........................

Jak dojdziemy do 100 to będziemy świecić zamiast wycofanych żarówek 100 vatowych. :evil:
Taki vaciany żart 8-)

Te zioła "dookoła wsi" ( kupuję nazwę :-D ) to tępione dzisiaj chwasty, np Rundapem. Ani się obejrzymy, kiedy znikną zupełnie.
na razie tylko błyskamy ale nie mam nic przecdiwko świeceniu - to może być bardzo praktyczne ( no chyba ,że ktoś się chce ukryć nocą ) .

" dookoło wsi " - myślałem ,że ta nazwa to taki patent rodzinny pradziadków ale dowiedziałem się niedawno,że w latach 40 stych herbatę o tej nazwie normalnie w sklepie na półce można było .
_________________
istnieje tylko jedno dobro- WIEDZA , ...i tylko jedno zło -IGNOROWANIE WIEDZY.
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 07, 2011 21:44   

easy russian napisał/a:

" dookoło wsi " - myślałem ,że ta nazwa to taki patent rodzinny pradziadków ale dowiedziałem się niedawno,że w latach 40 stych herbatę o tej nazwie normalnie w sklepie na półce można było .


No proszę :-) Myślę, że ponownie się nazwa przyjmie - na naszych domowych półkach :-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 08, 2011 06:05   

easy russian napisał/a:
"Gramakawa "- oczywiście ,że imbir , ja bez tego bym tej zimy nie przetrwał . Przeginałem mocno z pracami fizycznymi , musiałem jeszcze w styczniu dach na mrozie dokańczać (przykryć nie zdążyłem ) . ręce grabiały , imbirowa mieszanka z zestawem ziół pod nazwą "dookoła wsi" stawiała na nogi - miód do tego .

No świeży imbir rzeczywiście jest świetny. Mocny jak cholera dla "początkujących", ale potem można jeść go jak jabłko... no prawie ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 08, 2011 08:23   

:hah:
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
easy russian 


Pomógł: 7 razy
Wiek: 59
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 100
Wysłany: Wto Mar 08, 2011 08:55   

Waldek , nie ma śmiacia :-D tu poważne sprawy omawiamy .

Wszystkim Paniom obchodzącym 8 marca - najlepszego :papa: (choć ja się zawsze buntowałem , że dzień kobiet jest 365 dni w roku ) .

Molka się naturalnie ,ża wczorajsze żarty nie gniewa - a skojarzenie poszło takim torem :
jak "my gawarili pa ruski " to zapisałem nick " Molka " cyrylicą , tam samo "l" ( jeśli się nie dopisze tzw. znaku miękkiego ) brzmi jak " ł" - no i wyszła Mołka . To znów mi się skojarzyło jako zdrobnienie od Mołnia - czyli błyskawica , a tu czasem do deMolki prosta droga . :-D .
Zapewne ( jakby orzekli miejscowi spece ) była to moja 100% projekcja swoich własnych cech . W tym wątku się zgadaliśmy na temat klubu vata więc wszystko się wyjaśnia . Ludzie vata charakteryzują się cechami jakie wcześniej wymieniła "mag" . Szybkość w działaniu ( przy dysharmonii możlwe jest jednak " ślizganie się po wierzchu" zadań - czyli skłonność do chałtury ;) , mogą być skłonności do choleryczności ( jeśli są błędy żywieniowe ) . Ja po namyśle na plan pierwszy wysunąłbym to co klubowe koleżanki zasygnalizowały wcześniej - dla typu Vata BARDZO !!! ważne by wieść w miarę usystematyzowany tryb życia . Sam żyłem wiele tat przeginając maksymalnie ( prowadzenie firmy , praca po kilkanaście godzin na dobę , długie godziny za kierownicą , jedzenie w czasie jazdy samochodem - to się dziś mści . Jedna z zasad ( też mi się sprawdza) mówi,że psuje się szybko a naprawa trwa co najmniej dwa razy dłużej a czasem już w tym życiu nie powróci się do stanu poprzedniego ( " turysto pamiętaj !!- las płonie szybko a rośnie bardzo wolno "- takie napisy stały kiedyś przy szosach na wjeździe do lasu ) .
Vata mają tę cechę ,że nie znają umiaru w działaniu i wyładowują swoje akumulatory do zera . To przyczyna katastrof - typy ludzi pita , kapha mają zawsze więcej zapasu- zawsze mają z czego zaczerpnąć .
Na koniec dodam,że oczywiście w naturze występują typy ludzkie z mieszaniną tych cech . Gdyby się przyjrzeć bliżej naszym klubowiczom to znaleźlibyśmy szczegółowe różnice w kierunku tych drugich . Całościowy jednak "mix' osobowości można dla dużego uproszczenia (jakiejś pobieżnej charakterystyki) określać dzieląc na 3 grupy
_________________
istnieje tylko jedno dobro- WIEDZA , ...i tylko jedno zło -IGNOROWANIE WIEDZY.
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Wto Mar 08, 2011 09:48   

easy russian napisał/a:
najlepszego :papa:

Nie obchodzę, ale dziękuję i wzajemnie :)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
gramakawa
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 08, 2011 10:09   

Również dziękuję, też nie obchodzę :-> Kiedyś to było; goździki, rajstopy, talony na buty, taaaa, łza się w oku kręci ;-)

"Vata mają tę cechę ,że nie znają umiaru w działaniu i wyładowują swoje akumulatory do zera . To przyczyna katastrof" - toż to cala prawda
A tu czas kopania, siewu, remontów się zbliża, ładować akumulatory Vaty! :hug:
My to tak o tym temacie wyrywkowo - rozrywkowo a może ktoś by się podjął założenia nowego wątku na temat zdrowia wg Ayurwedy :pada:
 
     
mag
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 08, 2011 13:11   

easy russian napisał/a:


Wszystkim Paniom obchodzącym 8 marca - najlepszego :papa: (choć ja się zawsze buntowałem , że dzień kobiet jest 365 dni w roku ) .



:* wielkie dzięki! ja lubię to święto, cieszą mnie życzenia i kwiaty, nawet te najskromniejsze bo mi się stare dzieje przypominają: wierszyki z przedszkola, tamten klimat ' 70 :viva:
poza tym przedwiośnie ! dziś zakupiłam nawet jakieś dalie i zawilce do wkopania na działkę :-)
 
     
mag
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 08, 2011 13:20   

easy russian napisał/a:

Od pół roku wróciłem też do stanu , w którym obywam się bez herbat czarno- zielonych ("kopią " mocno- szczególnie zielona , potem człek urzęduje do 4 nad ranem .


ach chyba też wyluzuję z herbą, po prostu nie będę walić trzech garści liściastej do dzbana tylko po parę listków + osławiony imbir i chyba da radę,
bo o 3 nad ranem chodzić jeszcze po chacie - to frustruje
 
     
mag
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 08, 2011 13:26   

gramakawa napisał/a:

"Vata mają tę cechę ,że nie znają umiaru w działaniu i wyładowują swoje akumulatory do zera . To przyczyna katastrof" - toż to cala prawda
A tu czas kopania, siewu, remontów się zbliża, ładować akumulatory Vaty! :hug:
My to tak o tym temacie wyrywkowo - rozrywkowo a może ktoś by się podjął założenia nowego wątku na temat zdrowia wg Ayurwedy :pada:


dobry pomysł, albo chociaż ayurwedyczny kącik vatowców, kiedyś byłam w tym obczytana po pachy, mam dostęp do bibliotek może uda mi się coś treściwego przygotować w niezadługim czasie, na razie rzucajmy linki


pojawiły sie też linki do yogi, sama ćwiczę hatha yogę od ok 10 lat, to utrzymuje mnie w zdrowiu, miałam okropne bóle stawów wcześniej i tak się zaczęła moja przygoda z asanami
tu mistrz 1938 (silent)

http://www.youtube.com/watch?v=cd_eTupTCbI
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved