Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:02
Ciśnienie podwyższone.
Autor Wiadomość
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 10:42   Ciśnienie podwyższone.

Witam, od dłuższego czasu interesuję się LC, w związku z różnymi dolegliwościami przewodu pokarmowego. Stosowałem już ścisły LC 3 tygodnie i było trochę lepiej, potem tydzień koryta na feriach i od 1,5 tyg znów low carb. Ogólnie pasuje mi taka dieta i zamierzam już na stałe tak jeść, żal mi jelit, aby się skrobią napychać, jak dawniej (stąd pewnie domniemana celiakia, Crohn, IBS...). Węgli zjadam bardzo mało, ale mam zamiar wprowadzić trochę owoców, miodu Moja micha to głównie jaja, masło, karkówka, smalec i dużo kapuchy kiszonej. Raz za czas piję koktajl błonnikowy Słoneckiego (smakuje mi toto), a zawsze z rana mixturę (aloes, olej z pestek winogron i sok z cytryny).

Ale nie o tym mowa. Mowa o ciśnieniu - otóż mam ostatnio dość podwyższone, dzisiejszy pomiar 160/90 (mam 20 lat, dawniej dużo siłowni, póki co przerwa, mam zamiar za jakiś czas zacząć ćwiczyć). Czuję też dziwnie uczucie na sercu, jak by mi się ciężej oddychało i co jakiś czas kucie leciutkie. Na korytku zawsze miałem idealne ciśnienie w granicach 120/70.

Co tu może być nie tak ? Codziennie biorę 3 tabs. SlowMagu, poza tym nic, żadnych supli, mam trochę wyprany mózg przez Biosłone hehe.

Pozdrawiam 8-)
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 11:00   Re: Ciśnienie podwyższone.

No to może być od tego magnezu. W zasadzie nie ma się co przejmować, może histamina robi swoje. Trzeba dać jej czas. Chyba że się źle czujesz? Raczej wygląda mi to na obawy spowodowane wynikami - czyli potocznie "hipochondria". Szukanie sobie choroby ;0
_________________

 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 14:20   Re: Ciśnienie podwyższone.

stdt napisał/a:
Węgli zjadam bardzo mało, ale mam zamiar wprowadzić trochę owoców, miodu Moja micha to głównie jaja, masło, karkówka, smalec i dużo kapuchy kiszonej. Raz za czas piję koktajl błonnikowy Słoneckiego (smakuje mi toto), a zawsze z rana mixturę (aloes, olej z pestek winogron i sok z cytryny).


Radzę ci wyeliminować smalec z diety. Przynajmniej jedz go rzadko a nie jako codzienny składnik. Blokuje on oczyszczanie a być może podbija ci ciśnienie. Dodałbym trochę więcej warzyw, bo nie samą kapustą człowiek żyje.
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 15:07   Re: Ciśnienie podwyższone.

Piotrx napisał/a:
stdt napisał/a:
Węgli zjadam bardzo mało, ale mam zamiar wprowadzić trochę owoców, miodu Moja micha to głównie jaja, masło, karkówka, smalec i dużo kapuchy kiszonej. Raz za czas piję koktajl błonnikowy Słoneckiego (smakuje mi toto), a zawsze z rana mixturę (aloes, olej z pestek winogron i sok z cytryny).


Radzę ci wyeliminować smalec z diety. Przynajmniej jedz go rzadko a nie jako codzienny składnik. Blokuje on oczyszczanie a być może podbija ci ciśnienie. Dodałbym trochę więcej warzyw, bo nie samą kapustą człowiek żyje.


W jaki sposób smalec blokuje oczyszczanie?
_________________

 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 15:14   Re: Ciśnienie podwyższone.

rakash napisał/a:

W jaki sposób smalec blokuje oczyszczanie?


To oczywiste. Smalec ma właściwości przeciwzapalne:

http://www.aptekarzpolski...d=667&Itemid=85
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 15:21   Re: Ciśnienie podwyższone.

Z tego jeszcze nie wynika że blokuje oczyszczanie.

Jeżeli chodzi o tłuszcze to ja preferuję wypiekane a nie smażone potrawy, zdecydowanie zyskują na smaku i na jakości. Ale dobry smalec nie jest zły. Jeżeli chodzi o smalec i tłuszcz w diecie to raczej do tego smalcu dodałbym jeszcze NNKT. To dopiero zgroza, przecież spożywając NNKT jeszcze bardziej blokuję oczyszczanie prawda?

Jak w ogóle można tak myśleć, jakby organizm to był jakiś martwy twór.

Powiedz skąd Ty masz takie głupie pomysły z tym oczyszczaniem. Organizm tak czy siak oczyszcza się bo musi. A dobrze odżywiony organizm to już w ogóle swoje robi. Zdrowie to zdrowie.
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Czw Lut 03, 2011 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 15:53   

Był już jeden wątek o ciśnieniu:

http://www.dobradieta.pl/...t=16086&start=0

Marishka
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 20:02   

NNKT raczej odpadają. Oliwa i inne oleje powodują u mnie konkretne rozwolnienia.

Szmalcu raczej dużo nie spożywam, co dwa-trzy dni parę łyżek, np do jajek lub mięsa.

Za to masełka nie skąpie.


Niedawno zmierzyłem, w dwóch ręcach: lewa 128/80, prawa 140/87


Trochę spadło od rana, może i byłoby niższe, ale uczyłem się i strzeliłem kawkę (koło 16).

Ogólnie czuję się lepiej niż rano. Zobaczymy jak będzie jutro.

Dodam jeszcze, że dziś, jak wszedłem na drugie piętro po schodach, to dostałem małej zadyszki, co lekko mówiąc mnie zdziwiło :razz:
Ostatnio zmieniony przez stdt Czw Lut 03, 2011 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved