Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:02
Zatoki
Autor Wiadomość
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 22:00   Zatoki

Mial ktos z tym problemy? Slyszalem ze plukanie daje efekty, ktos ma jakies doswiadczenia ?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 22:12   

Jala Neti, ale świeżym moczem a nie żadną solą. Po kilku miesiąca zatoki czyste jak łza :viva:
http://www.youtube.com/watch?v=6u7GMqnTEcc
Sam to praktykuję co dzień rano i oprócz czyszczenia, mózg dostaje niezłego ożywczego kopa 8-)
O tym wkładaniu sznurków do nosa to tylko dla doświadczonych :-D
Ostatnio zmieniony przez RAW0+ Czw Lis 18, 2010 22:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 22:22   

No wsalnie chcialem zapytac o plukanie moczem ale nie wiedzialem czy to nie bedzie za ostry wjazd od razu ;d. Znalazlem wczoraj wlasnie strone o jala neti a w gazecie wyczytalem, ze facet, autor opisal jak czyscil moczem to od razu poszlo duzo lepiej.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 22:26   

zyon napisał/a:
za ostry wjazd od razu

No coś ty, tu sami hardcorowcy są :shock: :viva:
zyon napisał/a:
opisal jak czyscil moczem to od razu poszlo duzo lepiej

Ameryki nie odkrył :-D . Mocz jako jedyny płyn przy braku jakiejkolwiek szkodliwości ma najsilniejsze własności odrywające, rozpuszczające i pobudzające do wydalania martwej tkanki. W łonie matki już sam stosowałeś urynoterapię i to na maxa :viva:
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 22:31   

no na poczatek sprobuje jala neti metoda pierwsza a potem moze sie naucze tej wlasnie z filmu. ta trzecia to tez hardcore jakis. jezeli mowisz daje skutek to po co codziennie czyscisz??
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Czw Lis 18, 2010 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 22:41   

zyon napisał/a:
to po co codziennie czyscisz??

A o profilaktyce słyszał? A nienaturalne tony kurzu co dzień nie wdycha? Trzeba się umieć bronić przed cywilizacją :medit: Zresztą to uzależnia :viva:
 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 21:09   

Zatoki trzeba udrażniać uciskając odpowiednie miejsca - akupresura, chyba kiedyś tu pisałam, ja stosuję innym i zatoki nie są zawalone :papa:
_________________
marzena kiwi
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 21:28   

WITAJ Zyon :hug:

W tym miejscu jest jak prawidłowo wykonywać zabieg przepłukiwania zatok
" katar, śluz w środku lata "
http://www.dobradieta.pl/...p?p=96483#96483


POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 21:44   

dzieki, ale znalezlem te strone wlasnie wczoraj przed zalozeniem tematu :viva: :viva: :viva:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 21:54   

pic-na-wodę-fotomontaż :faint:

Przez całe dzieciństwo i wiek nastoletni miałam straszne problemy z zatokami, notorycznym katarem i alergiami wszelkiej maści. Metoda płukania wodą z solą morską zapodana przez RAW0+ (w filmiku) jest mi aż zbyt dobrze znana. Wspominam to jako straszliwą torturę na miarę słynnego "waterboarding" :razz: . Dawała tylko chwilową ulgę.

Była jeszcze metoda ciepłych (podgrzewanych) bawełnianych woreczków wypełnionych solą. Też dawała tylko chwilową ulgę. Przez pierwsze 17 lat swojego życia oddychałam przeważnie ustami. Straszono mnie nawet operacją...

A wszystkie problemy z zatokami i alergiami zniknęły natychmiast po skończeniu szkoły i wyprowadzeniu się (jak najdalej) od rodziców.

Marishka
Ostatnio zmieniony przez M i T Pią Lis 19, 2010 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 00:03   

Czyli to takie proste? Wyprowadze sie od rodzicow i skoncze szkole? I juz?? :viva: :viva:

Zly dotyk boli cale zycie :faint:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 11:51   

M i T napisał/a:
A wszystkie problemy z zatokami i alergiami zniknęły natychmiast po skończeniu szkoły i wyprowadzeniu się (jak najdalej) od rodziców.

OK. Podłoże psychosomatyczne. Jak najbardziej :-) . Ja nigdy nie miałem tych problemów (zdrowie psychiczne dzięki mentalnej asertywności) dlatego pisałem to dla tych, co mają kłopoty z samą soma.
BDW nie zauważyłaś :shock: , że ja polecam mocz, a nie sole, co jest fundamentalną różnicą :viva:
Ostatnio zmieniony przez RAW0+ Sob Lis 20, 2010 11:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:58   

zyon napisał/a:
Czyli to takie proste? Wyprowadze sie od rodzicow i skoncze szkole? I juz?? :viva: :viva:

Zly dotyk boli cale zycie :faint:


Z tego co Marishka pisała na forum to jej nie dotyczy zły dotyk bo to jest określenie na wykorzystanie seksualne dzieci przez dorosłych. I za chol......ę nie wiem czemu post Marishki przywołał twój komentarz o złym dotyku. Co ma piernik do wiatraka?

Jak Ci coś nie pasuje w jej komentarzu to napisz wprost ale nie zdajesz sobie sprawy jakie ma się przeżycia gdy jest się w dzieciństwie bitym, maltretowanym psychicznie czy wykorzystywanym seksualnie więc proszę Cie byś w inny sposób formułował komentarz bo za każdym razem gdy przeczytam taki post od kogokolwiek zareaguję tak samo.


A co do zatok to co Ty jesz ,że masz problemy z zatokami bo jak rozumiem jesteś na low carb?

Zatoki, głowa mimo braku zmian w rentgenie i tomografi zatok, za które sama zapłaciłam bo miałam serdecznie dość braku skuteczności leków i wielu wizyt u lekarzy przestały być moim problemem w pierwszej kolejności po zmianie diety i rezygnacji ze zbóż wszystkich , i tego co jeszcze jadłam z mlecznych: serków homogenizowanych, sera białego, czasem jogurtu smakowego i mała ilość owoców jaką jem i brak cukru w herbacie i czymkolwiek do picia i słodyczy i jedzenie podobne jak mój syn wiadomo gdzie opisuję.

Po drugie co co jak rozumiem wyśmiewasz czyli o czym pisze Marishka i jej mąż: psychika i "praca nad sobą" i relacją z ludźmi bo to są światy, które się łączą. Można oczywiście uważać, że pracuje się nad sobą ale do ludzi tego nie stosować bo są i tacy ludzie więc dlatego zwracam uwagę. To tzw. toksyczni ludzie, których żadna terapia nie zmienia ale jesli na nią trafią to wiedzę tam zdobytą wykorzystują nadal przeciwko innym ludziom a na swoją korzyść.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Ostatnio zmieniony przez sylwiazłodzi Sob Lis 20, 2010 20:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 10:20   

1. "zatok" sie nabawilem bardzo dawno, prawdopodobnie w okolicach podstawowki, typowe chodzenie bez czapki w zimie. Dieta czy cokolwiek nie mialo tu wplywu, po prostu jak sprzatam to i owo to chce wszystko posprzatac.
2. nie chce rozwlekac tematu i sprowadzac go na manowce drazac temat stosunku do rodzicow przez pare MiT ale to po prostu moj komentarz do lekcewazacego prychniecia "pic na wode-fotomontaz". Nie mieszkam z rodzicami od dawna a szkole skonczylem rowniez dawno temu, wiec zatoki z pewnoscia nie sa tym spowodowane. Dziwne, ze razi cie moj komentarz a poprzedni, z ktorego zieje ewidentnym brakiem szacunku dla rodzicow i stawiajacy rodzicow za przyczyne chorob juz nie. Hemoroidy tez rodzice powoduja?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Nie Lis 21, 2010 10:26, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 12:57   

zyon napisał/a:
1. "zatok" sie nabawilem bardzo dawno, prawdopodobnie w okolicach podstawowki, typowe chodzenie bez czapki w zimie. Dieta czy cokolwiek nie mialo tu wplywu, po prostu jak sprzatam to i owo to chce wszystko posprzatac.
2. nie chce rozwlekac tematu i sprowadzac go na manowce drazac temat stosunku do rodzicow przez pare MiT ale to po prostu moj komentarz do lekcewazacego prychniecia "pic na wode-fotomontaz". Nie mieszkam z rodzicami od dawna a szkole skonczylem rowniez dawno temu, wiec zatoki z pewnoscia nie sa tym spowodowane. Dziwne, ze razi cie moj komentarz a poprzedni, z ktorego zieje ewidentnym brakiem szacunku dla rodzicow i stawiajacy rodzicow za przyczyne chorob juz nie. Hemoroidy tez rodzice powoduja?


zatoki i bóle gowy moje zaczęły się po urodzeniu Bartka, jakieś 2-3 miesiące po porodzie. Potem było coraz gorzej bo najpierw bolała głowa a potem po dłuższym czasie zatoki , katar, zatykanie uszu. Może być i tak,że u ciebie przyczyną było chodzenie bez czapki, choć Ja obecnie już nie mam strachu przed chodzeniem bez czapki gdy jest zimniej. Bo uważam,że skoro głowa nie jest przystosowana do minusowej temperatury to po co ją nadwyrężąć ale jednoczesnie już nie omijam jesiennych wiatrów i zakrywam głowy czapką tylko pozwalam sobie na chodzenie bez czapki a jeśli mi zimniej zakładam kaptur od kurtki by znów po chwili odkryć głowę. I wiejący wiatr wcale mi nie przeszkadza, nie działa na uszy czy na nos ,że mnie przewiewa i choruję.

Co do komentarza do rodziców, dla Ciebie jest ich komentarz lekceważący, dla mnie twój komentarz, wyszło po równo. Tylko jesli dobrze rozumiem jesteś starszy chyba też ode mnie i od MiT i dałeś im taką samą odpowiedź jaką uważasz za lekceważącą. I to coś da wg Ciebie?

Co do zatok uważam, że pomijając zupełnie kwestię psychiki można kombinowaniem w diecie spowodować by zatoki, spływanie po gardle, katar, żółtą wydzielinę itp wyeliminować. A czy to się potem odbije na innej części ciała czy nie wyjdzie, kwestia dyskusji? Ale uważam,że mozna, to tak jak napisał Pan Witold kwestia łyżeczki kaszy po której zjedzeniu dostaje się reakcję od ciała nie wiedząc zupełnie ,że ta kasza coś wywołała, podobnie łyżeczka smietanki do kawy itp tak kiedyś niezrozumiałej opisywanej przez dr.Witoszek.

Uważam,że pomocne by było abyś to co jesz przez tydzień zapisywał i jak się po tym czujesz. Może sam zauważysz czy po zjedzeniu jajecznicy masz gulę w gardle np. po pół godzinie, albo przez chwile cieknący nos? Bo to nie tak,że tylko złe produkty szkodzą, dobre też szkodzą bo wsyzstko zależy jak , w jakiej ilości i kiedy je zjemy.

Jajecznica z 3 żółtek może być ok, a z czterech żółtek już nie. Sama po soibe mam takie obserwacje.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 19:37   

Mam "to" juz sam nie pamietam od kiedy, to po prostu taki wieczny katar i wiecznie splywajaca wydzielina po tyle gardla, ktora moge ciagle odksztuszac i wypluwac ale znacznie czesciej musze polykac :( . Tak do konca nawet nie wiem czy to zatoki , bo jak np sie schyle glowa do dolu to jakos nie czuje wielkiego bolu ani ucisku w glowie ale wiaze to z tym ze chorowalem na zatoki kiedys ale punkcji nie robilem tylko jaks lampa suszylem. Skad sie jednak ta cholerna wydzielina bierze i chce sie jej pozbyc, moze plukanie cos pomoze, na to licze. Dieta zauwazylem wplywu nie ma raczej na to, moze z rok temu odstawilem mleczne bo myslalem ze to sluz w gardle czy przelyku ale to chyba jednak nie to bylo, wiec mysle , ze to pozostalosc po zatokach. Poplucze zobacze, a co do komentarza to az takiego znaczenia do tego nie przywiazuje ale raczej chodzilo mi o jakies konkretne odpowiedzi w temacie.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 20:40   

@Zyon.
Nie pamietam, czy pisales cos o swoich zebach. Czy masz plomby amalgamatowe?
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 21:06   

zyon napisał/a:
Mam "to" juz sam nie pamietam od kiedy, to po prostu taki wieczny katar i wiecznie splywajaca wydzielina po tyle gardla, ktora moge ciagle odksztuszac i wypluwac ale znacznie czesciej musze polykac :( . Tak do konca nawet nie wiem czy to zatoki , bo jak np sie schyle glowa do dolu to jakos nie czuje wielkiego bolu ani ucisku w glowie ale wiaze to z tym ze chorowalem na zatoki kiedys ale punkcji nie robilem tylko jaks lampa suszylem. Skad sie jednak ta cholerna wydzielina bierze i chce sie jej pozbyc, moze plukanie cos pomoze, na to licze. Dieta zauwazylem wplywu nie ma raczej na to, moze z rok temu odstawilem mleczne bo myslalem ze to sluz w gardle czy przelyku ale to chyba jednak nie to bylo, wiec mysle , ze to pozostalosc po zatokach. Poplucze zobacze, a co do komentarza to az takiego znaczenia do tego nie przywiazuje ale raczej chodzilo mi o jakies konkretne odpowiedzi w temacie.


nie przywiązujesz wagi a pytasz

chcesz konkretne odpowiedzi a nie czytasz z uwagą


dziwne???

przecież napisałam,że nawet dobre jedzenie może szkodzic pisząc o jajkach a Ty mi piszesz o mlecznych, przecież się do nich nie przyczepiłam li tylko.

ale Ty najwyraźniej wolisz płukanie niż kombinowanie w Twojej diecie.

Nie musisz mieć chorych zatok, tak jak pisałam Ja oficjalnie wg medycyny i badań też ich chorych nie miałam ale podobne ściekanie czy katar miałam. Nie musisz pisać na forum co jesz , możesz na PW, jak chcesz, jak wolisz.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Ostatnio zmieniony przez sylwiazłodzi Nie Lis 21, 2010 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 21:22   

To ja Ci zyon podpowiem konkretnie Lugola :)
do Kangura mam plomby i nie mam problemu z zatokami, ani dziwnymi wydzielinami. Swego czasu miałem dziwnie zatkaną dziurkę z rana prawą. Teraz jest to czas przeszły.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 21:38   

Mariusz_ napisał/a:
To ja Ci zyon podpowiem konkretnie Lugola :)
do Kangura mam plomby i nie mam problemu z zatokami, ani dziwnymi wydzielinami. Swego czasu miałem dziwnie zatkaną dziurkę z rana prawą. Teraz jest to czas przeszły.

Jesli uwazsaz, ze ci plomby amalgamatowe nie przeszkadzaja, to wcale nie znaczy ze innym tez nie przeszkadzaja. Plyn Lugola nie zniweluje kandydy powstalej od rteci w plombach. Caly rok zazywalem ten plyn, a gdzyba dalej mam jak widziales we watku "Moje Gardlo". Teraz tez aplikowalem ten plyn na jezyk zainfekowany kandyda i sprawdzalem jego skutecznosc. Na kandydzie nie robi to zadnego wrazenia. Obserwuje to na biezaco pod mikroskopem.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 21:57   

dawka min 50mg 3-4 razy dziennie+I2 chelatator rtęci.
Oczywiście bez nich byłoby o wiele lepiej, ale z nimi (5-6) można żyć od 17 roku życia.
Dlaczego I2 nie działa
-NIS symport nie działa porpawnie
-I2 nie dociera do tam, gdzie potrzeba zbyt mało wit C-przewoźnik
-zatrucie fluorem, bromem, rtęcią -receptory tarczycy TSH, THR itp
To tyle co pamietam na szybkiego
Jak coś robisz przygotuj się porządnie takie mam motto
http://www.iodine4health....ida/candida.htm
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Nie Lis 21, 2010 21:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 08:25   

Kangur napisał/a:
@Zyon.
Nie pamietam, czy pisales cos o swoich zebach. Czy masz plomby amalgamatowe?

Pytalem o to moja dentyskte i powiedziala, ze takich nie mam.

sylwiazłodzi napisał/a:
nie przywiązujesz wagi a pytasz

Chodzilo mi wylacznie o komentarz (nie o temat), ze nie przywiazuje do niego wagi. Reszta tematu jak najbardziej ok. Czytam z uwaga.


Co jem ostatnio - glownie jajka, ryby i mieso, sporadycznie nabial w postac jakiegos sera, uzupelniam wegle tak do ok 100 warzywami, sokiem z warzyw , lyzka miodu, czasami banan ale raczej nie liczac ani nie wazac.

@mariusz , skad sie te lugole bierze, w polsce to jest?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Lis 22, 2010 08:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 10:05   

sylwiazłodzi napisał/a:
Jajecznica z 3 żółtek może być ok, a z czterech żółtek już nie. Sama po soibe mam takie obserwacje.

Mozliwe, przewaznie ostatnio smaze na boczku 1 jajko+3 zoltka ale szybko , bo okolicach godz. 10 juz czuje ssanie z glodu.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 16:15   

Z Apteki lub "wyrabia" się samemu. W Aptece 1% ewentualnie do lekarza rodzinnego, aby wypisał receptę na 5% do stosowania na skórę. Uskutecznisz to jakaś bajką i powinno być git.Inaczej można zakupić bez recepty 1%
 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 16:39   

zyon, pisałeś, że chodziłeś bez czapki. Jeżeli znasz dobrego Bioenergoterapeutę pracującego z energią, niech zobaczy czy nie masz w środku zimna, jeżeli tak, to niech usunie. Również trzeba zobaczyć okolice uszu. Sugerując dobrego Bioenergoterapeutę mam na myśli, żeby nie przykładał tylko rąk, bo przykładać to można na swój własny tyłek jak boli :what:
_________________
marzena kiwi
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 17:31   

Kiwi, a co znaczy, że ma się w środku "zimno"?
Jak to się usuwa?

Tomek
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 22:21   

Zyon plyn Lugola omow z lekarzem - dawke i czestotliwosc, nie stosuj na wlasna reke.

Zrob sobie skan zatok, zobacz czy niemasz otwartch przetok itp moze Ci przedmuchaja albo konieczny bedzie antybiotyk.

Zimno w srodku - Kiwi, wlasnie rozwin, mi mama kiedys mowila o czarnych dziurach na splocie slonecznym, ktore widac w aurze 8/
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 10:28   

Antybiotyk? :razz: Az tak to mi nic nie jest, nie bola mnie ani nie czuje bolu nawet jak stane na glowie to nie czuje takiego charakterystycznego ucisku, po prostu leje mi sie z nosa i w gardle cieknie wiec tak dedukuje ze to w zwiazku z tym. Lekarzy mam juz dosc przez ostatni miesiac. :razz:
Ostatnio zmieniony przez zyon Śro Lis 24, 2010 10:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 10:34   

zyon napisał/a:
nie bola mnie ani nie czuje bolu nawet jak stane na glowie to nie czuje takiego charakterystycznego ucisku, po prostu leje mi sie z nosa i w gardle cieknie

Myślę, że to może być na coś alergia albo uczulenie. A tak leje ci się z nosa cały czas czy są takie momenty że tego nie masz?
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 10:35   

Plukanie jamy ustnej czy gardelka nie wiadomo czym nic nie da jak masz w srodku wszystko zapchane, bo skads Ci to wyplywa, i to dlugo jak mowisz? Jak masz zapchane to Ci je nakluja i sciagna zalegajaca tam wydzieline a jak masz tam powazny stan bakteryjny to wtedy antybiotyk, to ostatecznosc. Ale wez najpierw zrob skan i daj do oceny dobremu diagnoscie, bo tak to mozesz sie nastepny rok kulac.
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 11:16   

RAW0+ napisał/a:
zyon napisał/a:
nie bola mnie ani nie czuje bolu nawet jak stane na glowie to nie czuje takiego charakterystycznego ucisku, po prostu leje mi sie z nosa i w gardle cieknie

Myślę, że to może być na coś alergia albo uczulenie. A tak leje ci się z nosa cały czas czy są takie momenty że tego nie masz?

Sa, ze nie mam. Po prostu od czasu doc zasu musze odchrzaknac sluz z gardla. A wysmarkac sie jeszcze rzadziej. Np teraz mam sucho w nosie, w gardle czuje sie zbiera powolutku.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 11:31   

Cytat:
Sa, ze nie mam. Po prostu od czasu doc zasu musze odchrzaknac sluz z gardla. A wysmarkac sie jeszcze rzadziej. Np teraz mam sucho w nosie, w gardle czuje sie zbiera powolutku.

OK. Do reszty będziemy dochodzić po określeniu twojego genotypu. Mam pewną teorię, ale muszę ją potwierdzić twoim genotypem.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 14:44   

Pamiętaj zyon
Bądź zdrów, mów mi wuju ;)
Kod:
Plukanie jamy ustnej czy gardelka nie wiadomo czym nic nie da

To coś w stylu Dr. Kwaśniewskiego
to jest pogląd czy wiem ? ;)
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Śro Lis 24, 2010 14:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 15:29   

Kompletnie nie rozumiem jak mam pojmowac twoje posty, wybacz.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Lis 24, 2010 17:04   

RAW0+ napisał/a:
Cytat:
Sa, ze nie mam. Po prostu od czasu doc zasu musze odchrzaknac sluz z gardla. A wysmarkac sie jeszcze rzadziej. Np teraz mam sucho w nosie, w gardle czuje sie zbiera powolutku.

OK. Do reszty będziemy dochodzić po określeniu twojego genotypu. Mam pewną teorię, ale muszę ją potwierdzić twoim genotypem.

No juz pomierzylem sie i wpisalem w temat.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 13:35   

Mariusz_ napisał/a:
Pamiętaj zyon
Bądź zdrów, mów mi wuju ;)
Kod:
Plukanie jamy ustnej czy gardelka nie wiadomo czym nic nie da

To coś w stylu Dr. Kwaśniewskiego
to jest pogląd czy wiem ? ;)

No wez rozjasnij wuju co miales na mysli.
 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 19:57   

M i T , w środku zimno , chłód, to znaczy, że nastąpiła tzw. martwica energetyczna. Przy każdym chorym organie można wyczuć chłód. Jeżeli Bioenergoterapeuta pracuje z energią, posługuje się energia, która nas otacza, potrafi wyciągnąć chłód, a następnie wprowadzić tzw. pracującą energię. To nie czary mary , należy do tego podejść logicznie, bo żaden organ nie może pracować normalnie bez energii. Występują jeszcze inne odczucia, ale to nie ten temat, tu chodzi o chore zatoki. :papa:
_________________
marzena kiwi
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 20:05   

Ok, dzięki. Tak właśnie myślałem. Praca z energią i czakry - niestety, dziękuję. A logiki do tego nie sposób przymierzyć, poza oczywiście prawidłowym twierdzeniem, że narządy nie pracują bez energii, ale to można wyczytać w podręczniku do biologii dla klasy podstawowej. Może kiedyś skrobnę coś o tfuu, bioenergoterapeutach, oczywiście, w oparciu o z życia wzięte przykłady. Fakt, wracamy do zatok 8-)

Tomek
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 22:20   

Elo MIT energia "przekazywana" to tzw Pole L badał to Sedlak jak i Burr.Jedni posiadają silniejsze pole i efekty są "natychmiastowe" inni muszą poświęcić więcej czasu. Jaki efekt końcowy identyczny.

Zyon
Dr. Kwaśniewski mawia lub coś w ten deseń
„myślę", „sądzę", „uważam", „wydaje mi się", tylko mówi po prostu: „wiem"
Wiem, że I2 .......... :)
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Czw Lis 25, 2010 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 22:45   

M i T napisał/a:
Praca z energią i czakry - niestety, dziękuję

pewnie to zabobony, bo cóżby innego .... tylko dlaczego czuje się ciepło jak bioenergoterapeuta zbliża dłonie?
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 22:52   

Maad napisał/a:
tylko dlaczego czuje się ciepło jak bioenergoterapeuta zbliża dłonie?


No proszę, to ja pewnie też jestem bioenergoterapeutą. I Tomek też! :what: :hah: :hihi:
Nie chcę Cię pozbawiać tej iluzji, ale wiesz, rozumiesz, ekhmmm... weź że zbliż swoją dłoń do jakiejkolwiek cześć ciała, albo do innej osoby i powiedz mi, że nie czujesz ciepła :faint:

Marishka
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 22:54   

na 10 cm? to Ty wrażliwy bracie jesteś :hihi:

P.S. sorki, ale jakoś się do tego dualizmu płciowego nie mogę przyzwyczaić
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
Ostatnio zmieniony przez Maad Czw Lis 25, 2010 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 23:01   

Maad napisał/a:
na 10 cm?

A wziąłeś pod uwagę siłę sugestii?
Cyba jednak trzeba z tego osobny wątek zrobić :)

Maad napisał/a:
P.S. sorki, ale jakoś się do tego dualizmu płciowego nie mogę przyzwyczaić

Absolutnie w to nie wierzę! No bo jak można pomylić płeć (i to po tak długim okresie bytowania na Forum), kiedy w pierwszej linijce postu jest napisane "i Tomek też", a w ostatniej "Marishka"? No chyba, że się czyta na odczepnego i odpisuje się bezrefleksyjnie...

Marishka
Ostatnio zmieniony przez M i T Czw Lis 25, 2010 23:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 23:15   

Maad napisał/a:
dlaczego czuje się ciepło jak bioenergoterapeuta zbliża dłonie?

Jest to ciepło takie, jakie odczuwa się przy nagłym rozszerzeniu naczyń krwionośnych lub napromieniowaniu elektromagnetycznym wysokiej czestotliwości (np. 27,12 Mhz).
Odczucie tego ciepła nic nie ma wspólnego z ciepłem konwekcyjnym.
Mimo mojego racjonalnego (niektórzy mówia, ze skrajnie), ścisłego umysłu nigdy nie deprecjonuję zjawisk, których jak na razie nie da się wytłumaczyć naukowo. Szczególnie łatwo przychodzi mi to w odniesieniu do promieniowania wszelkiego rodzaju. Dlaczego? Otóż dlatego, że współcześnie wiadomo już, że istnieją rodzaje fal, które przechodzą gładko przez całą kulę ziemską. Najłatwiej mierzalne są te, które wchodzą w interakcję z materią. Na pewno są fale, które oddziaływują na potencjał materii albo wyłącznie zmieniją wartość napotykanej energii. Fakt, że nie możemy czegoś zmierzyć nie jest równoznaczny z zaprzeczeniem istnienia.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 12:47   

Przecież Burr to zmierzył/pomierzył i inni również, więc w czym problem???
Volty kurna Volty ;)
http://www.wrf.org/men-wo...rold-s-burr.php
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 18:45   

M i T napisał/a:
No chyba, że się czyta na odczepnego i odpisuje się bezrefleksyjnie...
widzę, że naostrzyłaś szpileczki :hihi:
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Lis 27, 2010 17:02   

Tak czuję czego inni nie czują. Kiedy była to zabawa, teraz już nie. Jak już pisałam, nie chodzi tu o przykładanie tylko rąk, trzeba wyciągnąć to co jest nienaturalne w człowieku. Mało, przykładać rękę można sobie i bania, trzeba wcisnąć energię , mało, trzeba leczyć posługując się energią. Po prostu trzeba to czuć. Czy jest to logiczne ?, a czy Jezus działając w ten sposób , robił to co jest logiczne dla ludzi żyjących w jego czasach ?. Musicie nawiązać kontakt z normalnym Bioenergoterapeutą , żeby wiedzieć o co chodzi. Niektórzy Bioenergoterapeuci twierdzą , że sami sobie nie potrafią pomóc, to już jest zły Bioenergoterapeuta. Poczytajcie sprobujcie :papa:
_________________
marzena kiwi
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Lis 27, 2010 17:22   

kiwi4 napisał/a:
trzeba wyciągnąć to co jest nienaturalne w człowieku.

Kiwi, co konkretnie jest to "nienaturalne" w człowieku? Podaj proszę jakieś konkretne przykłady. I w jaki konkretny sposób się to "wyciąga"?

Marishka
 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Lis 27, 2010 17:39   

Jak już pisałam , nienaturalny jest chłód przy chorym organie, bo organ do swej regeneracji potrzebuje pracującej energii, czyli ciepłej, tzw. subtelnej. Jeżeli Bioenergoterapeuta , normalny(bo tylko przykładać rękę można swój tyłek) potrafi za pomocą energii wyciągnąć ten chłód, to jest właśnie to, to praca z energią. Pewnie, że bywają przypadki kiedy czuć od chorego organu tylko mrowienie, ale w większości przypadków, tak jest przy stanie zapalnym. :papa:
_________________
marzena kiwi
 
     
soook

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 389
Wysłany: Sob Lis 27, 2010 17:43   

Kiwi4 mówi zgodnie z prawdą. Sam pomagam , sobie . Autopsja i
pomagam innym . Kreujący jest punktem przesyłowym . W tym przypadku
harmonizuje ciało . Pozbawione przeciwsobnej energii . Strojenie duszy .
Dusza stroi , ciało gra . :-)
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Sob Lis 27, 2010 18:39   

Pewnie, aż Cię nie wyssie jakiś wampir.
_________________

 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Lis 27, 2010 23:18   

Oj, sugestia to za mało, bo niewielu wierzy w wyleczenie. Jeżeli mam dziecko,które nie wie o co chodzi, to sugestia niewiele pomoże. Sama sobie nie tylko pomogłam sugestią, jest ciężko czuć i czuć co się robi, ale jest to do zrobienia, złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy , chyba tak to było :hah:
_________________
marzena kiwi
 
     
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Pon Maj 08, 2017 05:31   

czyli nie da się tego wyleczć?
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 15, 2017 12:15   

Moim zdaniem pomóc tutaj może zmiana lekarza. Skoro jeden nie jest w stanie dać sobie rady to po co się do niego wybierać?
 
     
olaskibb22 

Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2017
Posty: 2
Wysłany: Pon Sie 21, 2017 20:06   

Także proponuje zmiane lekarza, albo nawet opinie innego i porównanie z tym
Ostatnio zmieniony przez olaskibb22 Pon Sie 21, 2017 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Sie 22, 2017 06:54   

maslowska napisał/a:
czyli nie da się tego wyleczć?

1. Nie dmuchać tylko ucierać nos
2. Wyeliminować mleczne
3. Przejść na żywienie niskowęglowodanowe.
To wszystko.
JW
 
     
patrycja22

Dołączył: 17 Cze 2019
Posty: 9
Wysłany: Pią Sty 03, 2020 14:49   

Hej :)
A moglibyście poradzić mi, jak czyścić nos noworodka? Moje dziecko ostatnio męczy uciążliwy katar, a ja już nie wiem jak sobie z nim poradzić :( Z góry dziękuję za pomoc! :)
 
     
sofia11

Dołączył: 24 Lip 2020
Posty: 6
Wysłany: Pon Cze 21, 2021 12:44   

A ja mam pytanie odnośnie małych dzieci... jak często odciągać katar aspiratorem? Ostatnio córka ma często katar i już mi ręce opadają, nie mogę patrzeć jak się męczy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved