Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:03
Trądzik i ostre przyprawy
Autor Wiadomość
mario199 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 253
Skąd: Gran Canaria
Wysłany: Śro Paź 13, 2010 22:53   Trądzik i ostre przyprawy

Hej, często się słyszy o tym, że ostre przyprawy nasilają trądzik. Wiele osób o tym mówi, ale nikt, tak na prawdę, tego nie udowadnia.

Ostatnio zacząłem stosować dość ostre przyprawy do mięsa, na poprawę trawienia i tak się zastanawiam, czy to nie pogorszy stanu mojej cery.

Czy macie jakieś doświadczenie lub materiały w tym temacie?
_________________
www.profiart.pl - tworzenie stron internetowych, panoramy sferyczne
www.blaszczakphoto.com - galeria fotografii z moich podróży
 
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Śro Paź 13, 2010 23:30   

Zero tradziku przy imbirze oraz pierzu ceyane.
 
     
nottymoni 
Nottymoni


Wiek: 50
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 58
Skąd: UK
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 20:13   Re: Trądzik i ostre przyprawy

Moje doswiadczenia:-) no wiec ja juz za stara jestem na typowy tradzik ale na tradycyjnym zywieniu wysyfialo mnie czesto. Obecnie buzia bez problemow, nawet sie nie czerwienie:-) co czesto mi sie zdarzalo. I uzywam mnostwo sproszkowanego chilli do wszystkiego.
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 20:29   Re: Trądzik i ostre przyprawy

Z tym czili to trzeba uważać, można dodawać byle nie przesadzać. To samo z imbirami. Inna sprawa że kobitom to więcej wolno (chociaż w dzisiejszych czasach to cholera wie).
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 20:39   

Kompletnie nie dostrzegam związku między używaniem ostrych przypraw a pojawieniem się trądziku. W krajach, gdzie ładuje się ostrości do wszystkiego co jest do jedzenia, nikt chyba nie odnajdywał podobnych korelacji.

Tomek
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 20:42   

Tomek... będzie za trzy punkty, dasz radę co? 8-)
 
     
limetka


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 49
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 22:38   

Mi zawsze o tym kosmetyczka powtarzała jak mantrę, ale nie zauważyłam związku. Jeśli już to pogarszało mi się po alkoholu, albo syfach typu kolorowe napoje. Może chodzi o to, że niektórzy mają alergię na ostre przyprawy i na tym tle mają trądzik
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 14:45   

Zależy od ilości wsypanej do potrawy, skąd ta przyprawa jest eksport czyli musi być długo zdatna do uzytku-wtedy jak obrobiona by się nie zepsuła, by nie wyhodowały się pleśnie itp.


Przyprawy jak zioła mają swoje mikoskopijne dla organizmu właściwości

http://archiwum.wiz.pl/1998/98122000.asp
____
WPŁYW PROCESU STERYLIZACJI PARĄ WODNĄ
NA CAŁKOWITĄ ZAWARTOŚĆ ZWIĄZKÓW
LOTNYCH W PRZYPRAWACH

http://www.ptfarm.pl/pub/....%20308-313.pdf

te związki lotne -eteryczne czasem mają znaczenie jesli chodzi o trądzik, zalezy od organizmu jak bardzo jest na to podatny. Patrz alergie wziewne np. na mleko w proszku jesli ktos pracuje przy produkcji mleka, pyłki drzew itp.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Ostatnio zmieniony przez sylwiazłodzi Pią Paź 15, 2010 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
marcelinka

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 3
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 14:32   

ja też nie zauważyłam takiej korelacji. Częściej przy jedzeniu słodkich rzeczy np. czekolady.
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 14:33   

Mogę powiedzieć dokładnie to samo. Chociaż to też zależy od ilości przypraw, jakie to są przyprawy, w jakim stanie jest organizm, jak się odżywiamy.
_________________

 
     
mario199 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 253
Skąd: Gran Canaria
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 15:53   

Niestety, w moim przypadku ostre przyprawy mają negatywny wpływ na cerę. Może to kwestia jakości przypraw, bo niestety na razie miałem okazje spróbować tylko tych ze sklepu.

Spróbuję wyhodować w domu coś naturalnego i wtedy zobaczymy jaki będzie efekt.

A co do czekoladek i innych świństw to nie ma nawet o czym gadać ;)
_________________
www.profiart.pl - tworzenie stron internetowych, panoramy sferyczne
www.blaszczakphoto.com - galeria fotografii z moich podróży
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 16:10   

mario199 napisał/a:
Niestety, w moim przypadku ostre przyprawy mają negatywny wpływ na cerę.

A surowy imbir? Ostry jest, dla początkujących nawet "powalający" :D
Po nim też mas coś nie tak z cerą?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
mario199 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 253
Skąd: Gran Canaria
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 16:35   

Próbowałem pieprzu cayenne, pieprzu czarnego, kurkumy, kolendry. Szczerze mówiąc nie wiem, czy one wszystkie na mnie tak działają, czy może tylko jedna z nich.

Imbiru nie próbowałem. Ciekawe jak z mięsem będzie się komponował.

Myślałem też o czosnku, tylko nie wiem jak z jakością tego, który jest sprzedawany w sklepach. Możliwe, że to nie przyprawy są przyczyną moich problemów z cerą, ale ich jakość.

No zobaczę jeszcze. Na razie mam jeszcze sporo boczku z dzika, a ten smakuje mi najlepiej bez przypraw :)
_________________
www.profiart.pl - tworzenie stron internetowych, panoramy sferyczne
www.blaszczakphoto.com - galeria fotografii z moich podróży
Ostatnio zmieniony przez mario199 Sob Lis 13, 2010 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 16:39   

mario199 napisał/a:
Na razie mam jeszcze sporo boczku z dzika, a ten smakuje mi najlepiej bez przypraw :)

No trudno żeby było inaczej 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 19:40   

To wszystko zalezy od genezy 8)

Jezeli przyczyna tradziku sa zaburzenia hormonalne, to ostre przyprawy mozna wpylac.

Jezeli zas przyczyna jest uszkodzona kiszka to zarowno ostre przyprawy, kawa, czekolada, duzo fruktozy jednorazowoe ilosci bialka przekraczajace mozliwosci przerobowe j-ELITA, chamskie koryto - laczenie w jednym posilku duzych ilosci B, T i W , bialko z mleka, gluten - to wszystko bedzie posrednio pogarszalo stan skory.

I tyle w temacie.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 20:57   

mario199 napisał/a:
Niestety, w moim przypadku ostre przyprawy mają negatywny wpływ na cerę. Może to kwestia jakości przypraw, bo niestety na razie miałem okazje spróbować tylko tych ze sklepu.

Spróbuję wyhodować w domu coś naturalnego i wtedy zobaczymy jaki będzie efekt.

A co do czekoladek i innych świństw to nie ma nawet o czym gadać ;)



Cera w zależności od stopnia wyleczenia organizmu w środku albo pokazuje szybko ,że jej coś nie pasuje albo na końcu. Np . u osób z alergiami , którym towarzyszy astma, znałam kiedyś taka osobę i jak to działa a dopiero teraz wiem jak działa mechanizm obserwując syna po alergiach.

Można długo szkodzić jedzeniem i będzie katar, kaszel, płuca a skóra wyjdzie na końcu albo krótko szkodzić jedzeniem i od razu wyskoczy skora. Podobny mechanizm jest u alergików w astmie. Mówi się,że jak wyleczy sie środek to wychodzi na skórę. Wtedy osoba może oddychac, nie mećzą ją kaszle, czy tzw . ataki astmy ale skóra wydala wszystko na zewnątrz.

Musi być cos w twoim jedzeniu plus stres,że wychodzi na skórę.

Możesz napisać co jesz codziennie np. przez 7 dni i pewnie częściowo to jak jesz, c z czym mieszasz pokaże czemu do tego wszystkiego ostre przyprawy szkodzą.

Wg medycy chińskiej , znalezione tak od razu w necie dla Ciebie

ostre przyprawy to oznaka tego czego brak organizmowi ale może można to osiągnąć ie przyprawą a jedzeniem, które daje energię i wzmacnia równiez skórę, która przestanie reagowac na ostre przyprawy w dłuższym czasie. Albo za bardzo siebie eksploatujesz nie patrząc ,że masz prawo być też zmęczony, czy się odstresowac itp. Bo to,że się jest się młodym nie oznacza, że mozna tylko korzystać a nie ładowac swoich sił.

http://katowice.naszemias...bosci,id,t.html

Jak chcesz coś poczytac w tym temacie to szukaj np. nazwiska Diolose, Medycyna Chińska . Tu na forum też już o tym było.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
mario199 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 253
Skąd: Gran Canaria
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 21:22   

Generalnie moje doświadczenie pokazało, że dla mnie najlepszym lekarstwem na trądzik jest dieta oparta głównie na surowym mięsie :) . Nie wiem jak jest z owocami. Zenon pisze, że fruktoza może wysypywać, jednak chyba za mało jej spożywam na tym LC, bo nie odczuwam jakichś negatywnych skutków jedzenia owoców :)
_________________
www.profiart.pl - tworzenie stron internetowych, panoramy sferyczne
www.blaszczakphoto.com - galeria fotografii z moich podróży
Ostatnio zmieniony przez mario199 Sob Lis 13, 2010 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 21:28   

mario199 napisał/a:
Generalnie moje doświadczenie pokazało, że dla mnie najlepszym lekarstwem na trądzik jest dieta oparta głównie na surowym mięsie :) .

W ramki! 8-)
mario199 napisał/a:
Nie wiem jak jest z owocami. Zenon pisze, że fruktoza może wysypywać, jednak chyba za mało jej spożywam na tym LC, bo nie odczuwam jakichś negatywnych skutków jedzenia owoców :)

No różne owoce mają różne ilości fruktozy - od więszych (jak gruszki, czy jabłka) do małych, jak śliwki węgierki. No mi osobiście w tym roku jabłka bardziej służą niż śliwy. No ale jabłka z własnej działki. W przyszłym roku większości jabłek (jak np. Jonathanów) mieć nie będę, gdyż one owocują co 2 lata. Więc może wtedy śliwy będą mi fajnie wchodzić.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 21:29   

owoce nie szkodzą, owoce szkodzą różnie to bywa ile się ich zje. jakie czy jabłko czy cytrynę

na pewno czasem ma znaczenie co z czym się zje, kapuśniak 3 dni pod rząd może zaszkodzić skórze a zjedzony w 1 dzień będzie potrzebny organizmowi jako odskocznia od mięsa, czy słodyczy dla dziecka które mimo tego, że dostaje od dorosłych słodycze( córka siostrzenicy 3 letnia) ma takie smaki na kapusniak czy kwaśne,że lubi to jeść.

Jeszcze ma swoje smaki.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 21:32   

sylwiazłodzi napisał/a:
owoce nie szkodzą, owoce szkodzą różnie to bywa ile się ich zje. jakie czy jabłko czy cytrynę

ano właśnie
zależy też od jabłek - czy naturalne z własnego sadu, bardziej cierpkie, czy jakieś "wysłodzone" w szklarniach
no i czy pryskane czy nie
no i od roku, sezonu - w jednym jedne owoce mogą byś spoko, a w drugim już inne
sam doświadczyłem tego na własnej skórze, jeśli mogę się tak wyrazić ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved