Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:03
Stożek rogówki
Autor Wiadomość
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 14:54   Stożek rogówki

Czyli keratoconus. Ktoś ma jakies doswiadczenia, pomysly, diety etc jak to cofnac lub zmniejszyc? Jest taka strona http://healingkeratoconus.tripod.com/ gdzie autor twierdzi, ze udalo mu sie cofnac dieta w stylu raw niemal z powrotem choc grozila operacja. Bardzo meczace schorzenie i zero perspektyw ze strony obecnej "oficjalnej" medycyny oprocz czekania na czyjas smierc lub wszczepienia pierscieni. No i soczewki. Zadne rozwiazanie ne naprawia a jedynie cos tam buc-moze polepsza. Czy to BSM moze cos pomoc?
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Sie 23, 2010 15:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 21:39   

Spróbuj coś takiego biszofit szukać na ale drogo ;)
http://www.ctds.info/magnesium.html#keratoconus
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 21:55   

Facet pisze sensownie, tyle że zamiast Supplements trzeba brać triadę 'pokarm-trawienie-wchłanianie', to jest dużo pewniejsze niż Suplementacja.
_________________

 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 22:10   

Taki biszofit to fajny suplement wchłaniany przez skórę
http://magnesiumforlife.com/ więc nie ma co panikować :P
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 22:22   

Panikować nie, ale budować na tym zdrowia też nie ma co bo się można obudzić w niezbyt fajnych warunkach.
_________________

 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 20:03   

Hmm raczej jestem sceptyczny wobec jakichs wynalazkow, bardziej mnie interesuje sensowna kolejnosc dzialan.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 09:43   

zrobisz co uważasz za słuszne. Twoje zdrowie w Twoich rekach :medit:
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 10:22   

Sorry nie zrozumialem twojej wypowiedzi, chodzilo ci zeby na allegro szukac preparatu o nazwie biszofit? To mogles napisac alledrogo i wsystko jasne :hah: Tylko jak niby to stosowac, w oczy wcierac, bo napisane do uzytku zewnetrznego??

Poprobuje jeszcze z tym BSM
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 11:18   

http://www.bishofit.com.u...lng=pl&nfrm=yes
Ten magnez wchłania się przez skórę

Po rozcieńczeniu można stosować nawet do oka
http://www.youtube.com/wa...feature=related ale tu kupiłbym coś takiego
http://allegro.pl/biszoli...1186747584.html
i samemu rozpuścił sobie w wodzie destylowanej/deminarelizowanej. Taki roztwór można również stosować jako "kąpiele w wanienkach"

Ten można spożywać
http://www.igya.pl/sklep/...-ojca-beno.html

P.S chociaż do oka próbowałem i biszofit w płynie (rozcieńczony oczywiście) nie miałem żadnych problemów.
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Pią Wrz 10, 2010 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 11:35   

Kapiele odpadaja, bo nie mam wanny. Zatem rozpuscic w wodzie np z odwroconej osmozy i wlewac do oka?

Ostatnio probowalem glinke kaolinowa taka jak Siemionowa proponuje w swojej ksiazce ale czy cos to dalo to nie wiem.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pią Wrz 10, 2010 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 11:42   

zyon napisał/a:
Kapiele odpadaja, bo nie mam wanny

Nie masz miski, aby nalać wody i moczyć stopy???

zyon napisał/a:
Zatem rozpuscic w wodzie np z odwroconej osmozy i wlewac do oka?

Zakraplać jak na załączonym filmie w podanym stosunku pproximately 10 to 15 parts distilled water to 1 part magnesium oil
1ml chlorku magnezu i 10-15ml wody. Uwierz, że 1kropla będzie trochę piekła, ale daje fajny relaks dla oczu :) . Ja zakraplałem po 1-2 kropli na oko.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 12:05   

Mariusz_ napisał/a:
zyon napisał/a:
Kapiele odpadaja, bo nie mam wanny

Nie masz miski, aby nalać wody i moczyć stopy???

Hmm no w sumie cos by sie znalazlo

Mariusz_ napisał/a:

Zakraplać jak na załączonym filmie w podanym stosunku pproximately 10 to 15 parts distilled water to 1 part magnesium oil
1ml chlorku magnezu i 10-15ml wody. Uwierz, że 1kropla będzie trochę piekła, ale daje fajny relaks dla oczu :) . Ja zakraplałem po 1-2 kropli na oko.


Stosowales to na stozek czy w innym celu? Jak dlugo i ile razy dziennie ? Sprobuje to z allegro , ale nie lepiej od razu rozcienczony w plynie kupic ?
Ostatnio zmieniony przez zyon Pią Wrz 10, 2010 12:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 13:40   

JA stosowałem, ponieważ dużo przy kompie siedzę (wzrok siada. jedne mięśnie oka pracują zbyt czesto- są napięte a drugie prawie wcale-nie ma akomodacji)
2-3 razy dziennie stosowałem po 1-2 krople na oko.
Ale przez skórę magnez równie dobrze się wchłania.
http://naturalallopathic....id=54&Itemid=66
http://www.epsomsaltcounc...ium_sulfate.pdf
Można kupić rozcieńczony w płynie, tylko nie wiem czy coś jeszcze do niego dodano (ma taką konsystencje oleistą). Ja taki stosowałem i nic mi nie było
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 13:53   

No sprobuje, 1ml proszku, jak to odmierzyles? Pomoglo to w ogole ?
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 15:44   

My się nie dogadujemy 1ml jakiego proszku:) Roztworu jak coś ;)
Jak kupisz ten w płynie biszofit odmierzasz strzykawką 1ml
Jak kupisz płatki 1kg rozpuścisz je w 1L wody i też odmierzysz 1ml
Możesz wlać 50-100ml biszofitu tego http://allegro.pl/biszofi...1216866798.html do 1l wrzącej wody i też będzie dobrze. Możesz wetrzeć w skóre (noga, brzuch,ręce). Ja wolę rozpuścić sobie w 1L co 2-3dni i moczyć stopy. Ty możesz moczyć co 1-2 dni nie wylewając wody, z dni wczęsniejszych.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 14:11   

Kurcze ta babina z allegro napisala mi, ze to do oczu sie nie nadaje. No mimo to sprobuje. Ogolnie to zauwazyles jakas poprawe po tym w jakims aspekcie zdrowia?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 16:29   

Jak się boisz zakraplać rozcieńczone do oczu rób sobie wanienki z gorącą wodą (w misce). Magnez tak czy siak dostanie się do organizmu. Świetnie działa na układ nerwowy (w tym i nadnercza) i rozluźnienie mięśni. A u Ciebie z tego co zrozumiałem o to właśnie chodzi w tej przypadłości.
Na początku też nie stosowałem go jako kropli do oczu aż nie obejrzałem tego filmu :)
PO zakropleniu często miałem coś takiego jakby plamki przed oczami (jakby film się przesuwał) teraz też tak mam jak wątroba się oczyszcza z toksyn tzw mroczki. Patrzę przed siebie i widzę jakby ciemną plamkę oleju, która sobie płynie :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 12:09   

Mariusz_ napisał/a:
A u Ciebie z tego co zrozumiałem o to właśnie chodzi w tej przypadłości.
Mi chodzi o stozek rogowki. Rogowka w kilku miejscach zrobila sie ciensza, tak jak w balonie zdarza sie miejsce z cienka guma i wychodzi babel, w oku to od razu zaburza krzywizne i powoduje znieksztalcenie widzenia. Tylko przyczyna nieznana wedlug "oficjalnej" medycyny, jedyne co oferuja to soczewki twarde i przeszczep czyli tyle co nic.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 12:43   

Kiedyś się bardziej interesowałem wzrokiem (okiem). Mięśnie w okół oka albo go spłaszczają , albo wydłużają (widzenie dali i z bliska). W stożku rogówki wygląda to na to jakby te dwa zjawiska występowały na raz. A masaż twarzy, szyi, okolic oczu plaming świetnie rozluźnia mięśnie gałek ocznych
rozdział 7 www.miischa.user.icpnet.p...H%20William%20- %20Naturalne%20i%20samoleczenie%20wzroku.rtf

Długie siedzenie przed komputerem nie sprzyja relaksacji, spłyca oddech, rzadziej oddychamy, powoduje napięcie karku itp. Siedź max przy kompie 1-2h stosuj techniki relaksacji a zobaczysz szybkie efekty-mam nadzieję :)

Możesz przebrowadzić prosty test czy mięsnie w okół oczu są napięte. Stań w lekkim rozkroku zamknij oczy staraj się jak najmocniej zacisnąć pochyl się do przodu coraz niżej złap dłonmi kolana jakbyś chciał schować głowę pomiędzy kolanami. Jeżeli będziesz czuł kłucie, ból oczy znaczy, że mięśnie są bardzo napięte. Otwórz oczy pomrugaj szybko ok 10 razu i powtórz jw. powinieneś poczuć rozluźnienie mięśnie gałek ocznych. Masaż całej twarzy oraz okolicy oczu *brwi, nosa, czoła, skóry na głowie powoduje lepsze ukrwienie narządu wzroku, a co za tym idzie relaksacje mięśni. Mam nadzięję, że trochę to pomoże :)
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Wto Wrz 14, 2010 12:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 12:48   

Nie moge 1-2 bo w pracy siedze 8 :)

A linka wyzej nie dziala :(

//dzieki juz znalazlem na chomiku :pada:
Ostatnio zmieniony przez zyon Wto Wrz 14, 2010 12:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 12:53   

Rób w takim razie częstsze przerwy. Naklej sobie na monitor karteczki: Mrugaj częściej, oddychaj częściej, czas na przerwę po 2h, patrz w dal przez okno itp :)
Swego czasu nabyłem taka książke
Joga dla twoich oczu Meir Schneider Meir Schneider
Cytat:
"Masaż twarzy

Ideałem byłby masaż twarzy przez przynjamniej 30min. Masowanie całej twarzy wpływa na krążenie wokół oczu.

Pocieraj dłońmi, dopóki nie rozgrzeją się, a później masuj twarz końcami palców- z początki delikatniej a poźniej mocniej, kiedy twoje mięśnie również się rozgrzeją. Początkowo nacisk powinien byc na tyle mocny, aby poczuć czy dany punkt jest napięty lub bolesny, jednak nie na tyle, aby zwiększać uczucie bólu. Poświęć kilka minut na każde mijeśce z osobna(..)

Zacznij od szczęki. Masuj cały obszar od podbródka na zewnątrz, wzdłuż kości żuchwy, z przodu i za uchem. W trakcie masażu możesz otwierać i zamykać szczęki, aby pomóc w rozciągnięciu i rozluźnieniu silnych mięśni szczęki.
Masuj korzystając z ou rąk całą twarz, po obu stronach iwykonuj długie muśnięcia od środka do zewnątrz.
Nastpnie masuj ruchami od nosa na zew. , wzdłuż kości policzkowych w kierunku skroni. Głaskaj cała twarz wzdłuż kości policzkowych od nosa do uszu. Poczuj jak mięśnie w tym rejonie rozluźniają się pod twoimi palcami. Znajdź bolące miejsca wyczywalne we wgłębieniach. Masuj bolące miejsca wykonując okrężne ruchy palcami i stosując nieiwlki nacisk. Począwszy od nosa masuj brwi, masuj powyzej, poniżej i bezpośrednio na brwiach. Przy przesuwaniu bardzo delikatnie naciągaj skórę i znajdujące się od nią mięśnie. Kiedy powracasz do głaskania, od czasu, do czasu stopniowo wzmacnija rozciąganie . Wykonaj co najmniej 20 pociągnięc nad brwiami i 20 wzdłuż nich. Nie wykonuj pociągniec poniżej łuku brwiowego.
Tak jak poprzednio, w czasie masażu wyczuć wgłębieni w brwiach. Napięcie mięśniowe będzie wyczuwalne jal twarde, żylaste lub włókniste punkty pod palcami. Bolesne punty spotyka sie czesto w rejonie brwi, kiedy występuje napięcie związane z krótkowzrocznościa, jaskrą lub problemami z siatkówką.Mogą też występować nad nosem, kiedy dominuje jedno z oczu.
W końcu masuj skórę na głowie, robiąc duże krążenia całą dłonią, a następnie palcami. Poruszaj skórą, zaczynając w miejscu,gdzie wydaje się być najluźniejsza i staraj się ją przesuwać. Próbuj poczuć oddzielenie skóry od czaszki. Chwyć za włosy i delikatnie pociągnij. Poruszaj włosami, puść i pozwól im opaść. "


Joga dla twoich oczu Meir Schneider Meir Schneider str 31-33

Relaksacja szyi, gowy oraz ramion po tym anstepuje Avanti :)
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Wto Wrz 14, 2010 13:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 13:36   

Te ksiazki Batesa dobre sa? Widze na allegro 2, z tego co wywnioskowalem jedna to to samo co Samoleczenie tylko poprawione.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 13:42   

Ja kupiłem jedynie joga dla twoich oczu. Resztę wyczytałem z neta- Bates.
Efekty są , jest jedna zasada staraj się patrzyć nie widzieć :) NIe spinać się , starać się być zrelaksowanym. Powiem tak praca przy kompie tego nie ułatwia i trzeba poświęcić więcej energii :/
Czasem miałem taką poprawę wzroku jak patrzyłem w dal bez skupienia się na zobaczeniu szegółów, że nie wierzyłem, że obraz może być aż tak czysty i ostry. Takie stany trwały 2-10s a później znowu klops, ponieważ chciałem zachować taką ostrość na dłużej. Swiadomość się włączała, spinałem się i znowu wzrok stawał się nie ostry. Przy jedzeniu zauważałem, że mój wzrok wyostrzą się (skupiałem się na potrawie, smaku ect) następowało/uje pełne rozluźnienie mięśni i umysłu. Ciagły stres też nie sprzyja dobremu wzrokowi :/
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 19:42   

Metodę Batesa i ja mogę POLECIĆ.
Teorię tę poznałem i stosowałem zanim w ogóle zacząłem zajmować się żywieniem - niecałe 5 lat temu.
Stosowałem ją bardzo skrupulatnie przez jakiś czas i efekty jak najbardziej były.
Obecnie ograniczam się do genialnych palmingów i solaryzacji.
Acha, i jeszcze czytam małe literki po ciemku - super sprawa.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 20:57   

zyon napisał/a:
Nie moge 1-2 bo w pracy siedze 8

jest na tę okoliczność przepis, który zobowiazuje pracodawcę do robienia "komputerowcom" pięciominutowej przerwy co godzinę. W czasie tej przerwy pracownik musi wstać i odejść od komputera.
Jest to zapis Kodeksu Pracy.

Pozdrawiam
EAnna
Ostatnio zmieniony przez EAnna Wto Wrz 14, 2010 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 15, 2010 06:58   

EAnna napisał/a:
Jest to zapis Kodeksu Pracy.

Który w niemałej części zostaje jeno na papierze. ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Wrz 15, 2010 08:56   

EAnna napisał/a:
zyon napisał/a:
Nie moge 1-2 bo w pracy siedze 8

jest na tę okoliczność przepis, który zobowiazuje pracodawcę do robienia "komputerowcom" pięciominutowej przerwy co godzinę. W czasie tej przerwy pracownik musi wstać i odejść od komputera.
Jest to zapis Kodeksu Pracy.

Pozdrawiam
EAnna
A o tym wiem EAnno, dzieki :) Czesto to sie ma nijak do praktyki, czasami po prostu mam tyle roboty, ze zapominam o przerwach.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Wrz 15, 2010 08:57   

Hannibal napisał/a:
Metodę Batesa i ja mogę POLECIĆ.
Teorię tę poznałem i stosowałem zanim w ogóle zacząłem zajmować się żywieniem - niecałe 5 lat temu.
Stosowałem ją bardzo skrupulatnie przez jakiś czas i efekty jak najbardziej były.
Obecnie ograniczam się do genialnych palmingów i solaryzacji.
Acha, i jeszcze czytam małe literki po ciemku - super sprawa.

Ale cos dalo? Widzialem na wczesniejszych fotkach nosiles okulary, teraz nosisz czy sie poprawilo? Ktora ksiazke Batesa kupic?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 15, 2010 09:13   

zyon napisał/a:
Ale cos dalo?

Trochę lepsza jakość widzenia, przebłyski bardzo ostrego widzenia, etc.
Zasada jest prosta - im więcej poświęca się czasu na te ćwiczenia tym większe postępy.
zyon napisał/a:
Widzialem na wczesniejszych fotkach nosiles okulary, teraz nosisz czy sie poprawilo?

Na których fotkach byłem w okularach? Nie przypominam sobie. Noszę je głównie gdy prowadzę auto.
Moja obecna wada wzroku to L:-0,5 P:-1.
Ale wiedz, że przy danej wadzie można różnorako widzieć - gorzej lub lepiej.
Na jakość widzenia składa się wiele elementów.
zyon napisał/a:
Ktora ksiazke Batesa kupic?

"Lepszy wzrok bez okularów"
solidnie napisana - fragmenty naukowe z oftalmologii + wskazówki praktyczne
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 18:40   

http://healingkeratoconus.tripod.com/

Ciekawe ile w tym prawdy
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved