Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Soki Rabenhorst
Autor Wiadomość
bejrutek 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 208
Wysłany: Czw Gru 10, 2009 12:52   Soki Rabenhorst

Co myślicie o tych (trochę nie tanich 13zł 1L) produktach? Chwalą się, że wszystko jest 100% Bio. Kupiłem sobie jedną butelkę na spróbowanie http://www.rabenhorst.de/index.php?id=410
Fajnie smakuje... Wiem mógłbym sobie posadzić trochę warzyw i samemu zrobić sobie taki sok, ale nie mam warunków.. Mógłbym szukać jakiś "bab" na targowiskach, ale nie zawsze mam czas... Poza tym owe "baby" na targu często zaopatrują się w hurtowaniach...

Na etykiecie i na stronie producenta nie mogę znależć informacji o pasteryzacji (to byłby cud, rzadko można takie coś dostać)... Przydatność do spożycia 5 dni. Jest napisane żeby nie gotować...

Czy to wszystko jest prawdą, która jest warta swojej ceny?
_________________
Mój Blog Biegowy
Ostatnio zmieniony przez Molka Nie Wrz 25, 2011 15:05, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 15:03   

Tez ostatnio zauwazylem te soki w markecie. To zawsze ciezko stwierdzic czy prawda. Jesli chodzi o mnie to ja raczej bylbym sceptyczny. Bo one chyba nawet nie staly w lodowce o ile dobrze kojarze. A musza z NIemiec przyjechac. Ode mnie do granicy ponad 500km - a z tego co widze woza po calej Polsce - takze sam transport zajmuje troche czasu (a wiec juz traci na swiezosci). A taki swiezo wycisniety sok jest najlpeszy 1sze 2 dni - pozniej moze robic sie kwaskowy (w zaleznosci od jakosci produktow).

Pozatym skoro nie jest napisane ze niepasteryzowane - to najprawdopodobniej jest, chyba ze w Niemczech maja inaczej.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 16:04   

Pasteryzowane na bank.
Ale wypic czasem mozna. Sok i tak dobrze strawny, bo bez wielkich ilosci blonnika.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 17:41   

Słonecki znowu odwrotnie pisze, że sok wywołuje patologiczne trawienie.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 17:47   

Waldek B napisał/a:
Słonecki znowu odwrotnie pisze, że sok wywołuje patologiczne trawienie.

Większość osób na rawpaleodiet, jak zaczynała to żywienie to piła surowe soki warzywne, jak to w primal diet zaleca AV, no i dość szybko się z nich wycofali, bo im ewidentnie nie służyły
Moje doświadczenie w tej kwestii jest takie samo
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 18:22   

U mnie szklanka soku pomidorowego pasteryzowanego ujdzie, ale po innych sokach mam "wzdecia".
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 19:19   

Też mam wzęcia po sokach surowych.Trochę po jabłkowym , po marchewce nie aleza to po wszystkich warzywnych z zielonych liści szczególnie. :razz:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 19:26   

To znaczy u mnie przy ilościach jednej szklanki soku nie było problemów. Gorzej jak zwiększałem ilości.
To może być po części związane z typem sokowirówki, bo jednak "centrafugal" generuje dość marne soki
Należałoby sprawdzić, jak jest z "twin-gearem", ale tysiąca zeta nie będę wydawał, żeby się o tym przekonać :D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 20:03   

Ludzie kupcie sobie najtańszą sokowirówkę do warzyw ( pal licho o teorii wyciskania) i zróbcie sobie świeży soczek z pomidora buraczka selera czy z czego tam chcecie a nie płaćcie 13 zł za coś co nie ma żadnej wartości, no chyba że ktoś już nie ma żadnej możliwości alternatywnej. To wszystko jest robione z wytłoków i grzane.... poddavane promieniowaniu UV itd chcesz jeść zdrowo to zrób to sobie sam a nie licz że ktoś to zrobi za ciebie
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 20:13   

Cordoba, my właśnie robiliśmy sobie sami te soki.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 20:16   

ale chyba te w sklepie robiliście :)
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 20:20   

Cordoba_2004 napisał/a:
ale chyba te w sklepie robiliście :)

tak, w Carrefourze robiliśmy :hah:
stary, słuchaj co się do Ciebie mówi - robiliśmy je w domach, własnymi sokowirówkami
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 20:37   

ale tymi za 4000 czy tymi za 200 zł bo to różnica :P
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 20:38   

Cordoba_2004 napisał/a:
ale tymi za 4000 czy tymi za 200 zł bo to różnica :P

no właśnie tymi standardowymi "centrafugal"
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 20:42   

tu Cie akurat popieram

....ale myślałem że ty pijesz tylko soki z surowych sledzion jąder baranich itd itp?
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 21:21   

:what: dobre

dam ci za to pomógł
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
bejrutek 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 208
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 22:54   

Po tych kilku dniach mogę powiedzieć... że chyba był pasteryzowany, bo nawet dzisiaj jak wypijałem szklankę to smakował tak samo świeżo :) , a nie stał w lodówce tylko w spiżarce gdzie temp teraz 13stC ...
z samym sokiem nie miałem problemu, wypijałem jedną szklankę i zero problemu... sam smak - super, fajna kompozycja i dobrze doprawiony...

Raczej nie zawita do mojego menu/diety... Może od czasu do czasu kupie sobie dla samego smaku i zróżnicowania diety... Pomyślę tez o swoim wyrobie, ale to na wiosnę/lato kiedy zobaczę na własne oczy, że warzywo z którego chcę coś zrobić widziało normalną ziemię
_________________
Mój Blog Biegowy
Ostatnio zmieniony przez bejrutek Pon Gru 14, 2009 23:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Śro Gru 16, 2009 19:27   

przyjrzalem sie wczoraj w sklepie temu sokowi - waznosc - ok.1,5 roku - 5dni po otwarciu.

a cordoba mial raczej na msyli ze lepiej sok sobie zrobic niz 13zl za litr wydawac
2kg marchwi - 1,8zl - 3,2zl
2kg jablek - 2zl - 5zl
2 cytryny - 1zl 2zl
z tego ok 2,5l soku wychodzi (za 4,8zl - 10,2zl)
Ceny w zaleznosci od zrodla
sokowirowka - nawet jesli uzywac tej za 200zl - soki beda lepsze niz te niemieckie, ktore dluga droge przeszly.(oczywiscie wyciskarka jeszcze lepsza, ale mimo wszytsko http://www.igya.pl/sklep/...thy_juicer.html http://www.vitajuice.pl/wyciskarka.html)
bejrutek napisał/a:
... Może od czasu do czasu kupie sobie dla samego smaku i zróżnicowania diety...

no bo niektore soki sa z takich skladnikow ktore nie dostaniesz - wiec dla smaku jak najbardziej.
Pozatym ceny tych konkretnych sokow roznia sie cena w zaleznosci od smaku - aktualnie w promocji od 10 do 15zl

krzysztof2 napisał/a:
Gdy chcemy uzyskać wit. D to ważne - aby naświetlić pieczarki wtedy pro-witaminę D zamienia się witaminę D ( oczywiście chodzi o wit. D2 ) co jest ważne w okresie jesienno - zimowym ( naświetlanie pod lampą UV - 5 minut ).

Cordoba_2004 napisał/a:
To wszystko jest robione z wytłoków i grzane.... poddavane promieniowaniu UV itd chcesz jeść zdrowo to zrób to sobie sam a nie licz że ktoś to zrobi za ciebie


co do tego UV - to z grzybami naswietlanie jest ok a z sokami nie ?? jak to jest z tym UV, bo juz sie od dawna zastanawiam ??? Czy promieniowanie i naswietlanie sa zupelnie czyms innym ?? Jesli tak to czy naswietlanie UV czegokolwiek oprocz grzybow jest korzystne ??
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Sob Paź 09, 2010 14:28   

Cytat:
Cordoba_2004 napisał/a:
To wszystko jest robione z wytłoków i grzane.... poddavane promieniowaniu UV itd chcesz jeść zdrowo to zrób to sobie sam a nie licz że ktoś to zrobi za ciebie



co do tego UV - to z grzybami naswietlanie jest ok a z sokami nie ??


wracam do tematu bo wydaje mi sie ze Cordobie chodzilo o promieniowanie jonizujace.
http://www.if.pw.edu.pl/~...itek/naprom.htm
Cordoba_2004 mam racje ? czy to o UV jednak chodzilo ??

bo jesli o UV to pytanie ciagle aktualne:
Cytat:
co do tego UV - to z grzybami naswietlanie jest ok a z sokami nie ??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved