Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:09
Dieta kopenhaska
Autor Wiadomość
Ekosfera_pl

Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 19
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 21:32   Dieta kopenhaska

Mam nadzieję,że zakładam temat w odpowiednim dziale,jeżeli nie to z góry przepraszam. Przez ostatnie kilka miesięcy bardzo popularna jest tzw: dieta kopenhaska.
W ciagu tego tygodnia 3 moje koleżanki zaczęły ja stosowac,bo jak twierdzą szybko schudną. Jakie jest Wasze zdanie na jej temat?? Widząc jadłospis przypomina głodówkę plus jedzenie sałaty i picie kawy.
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 21:41   Re: Dieta kopenhaska

Ekosfera_pl napisał/a:
Mam nadzieję,że zakładam temat w odpowiednim dziale,jeżeli nie to z góry przepraszam. Przez ostatnie kilka miesięcy bardzo popularna jest tzw: dieta kopenhaska.
W ciagu tego tygodnia 3 moje koleżanki zaczęły ja stosowac,bo jak twierdzą szybko schudną. Jakie jest Wasze zdanie na jej temat?? Widząc jadłospis przypomina głodówkę plus jedzenie sałaty i picie kawy.


Ekosfera już był zakładany taki temat. Jeżeli chcesz znać wcześniejsze opinie na temat diety kopenhaskiej wpisz to hasło w wyszukiwarkę.
 
 
     
aukuba


Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 95
Skąd: Kotlina Kłodzka
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 09:14   

Chodzi o to, żeby szybko schudnąć czy raczej zdrowo schudnąć? Sama mam świadomość, że skoro pozwoliłam sobie tyć przez lata to trudno, bym teraz schudła z tego w kilka miesięcy bez szkody dla zdrowia.
Nadal uważam, że zmiana nawyków żywieniowych a nie dieta cud.
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 21:58   

to chyba zależy o co komu chodzi. Zdrowo na pewno się na tej diecie nie schudnie. A jeśli celem jest tylko chudnięcie to efekty będą niezłe, ale pewnie na zrzucone kg zrzuci się woda, mięśnie i tłuszcz w proporcji raczej niezadowalającej. Plus efekt jojo gwarantowany...
Ostatnio zmieniony przez alejasienieznam Nie Lut 28, 2010 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 00:56   

S.P. Morgano reklamowal i stosowal te diete aby sie odchudzic.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 09:00   

Kangur napisał/a:
S.P. Morgano reklamowal i stosowal te diete aby sie odchudzic.


Ale uprościłeś :-/
Mogłeś od razu powiedzieć, że wszystkie diety świata są po to by zmienić swoją wagę w pożądanym kierunku.

Trzeba wiedzieć jak i po co, no i trzeba mieć 10kg nadwagi, wbrew pozorom odpowiednio silny i od dłuższego czasu zbyt obficie zaopatrywany metabolizm.

Raz w roku - to można wszystko. Średnia ilość węglowodanów jak dla mnie ujdzie jako zdrowa, więc kto może, może spróbować.

I teraz Kangur napisz, że ja też reklamuję dietę Kopenhaską.
(jeśli ktoś uwierzy, to dodaję, że jadam jaja<żółtka>, smalec, masło, wieprzowinę, podroby, cebulę, okazyjnie ziemniaka i koncentrat pomidorowy)
:-)

http://forum.dr-kwasniews...g20270#msg20270
Cytat:

Dieta Kopenhaska trwa 13 dni – jest trudna, ale efektywna.
Jej celem jest dokonanie zmian w metabolizmie
twojego organizmu w taki sposób aby po jej zakończeniu
jeść normalnie i nie przybierać na wadze przez kolejne 2 lata.

Dieta nie jest strajkiem głodowym, ale ma na celu
zmianę twego metabolizmu i możliwości spalania tak,
aby działać również po ukończeniu 13 dni.

Jeżeli przestrzegasz diety w 100% możesz zgubić
cały nadmierny tłuszcz odłożony w Twoim ciele, zazwyczaj
jest to od 6 do 12kg. Warunkiem jest jej przestrzeganie
podczas całych 13 dni. Ani dnia dłużej, ani dnia krócej.

Pamiętaj! Dieta musi być przestrzegana w 100%!

Jeżeli podczas diety napijesz się piwa, pozwolisz sobie na
lampkę wina, coś słodkiego, zjesz odrobinę więcej lub
nawet weźmiesz gumę do żucia

– NATYCHMIAST ZAPRZESTAŃ DIETY!

Dieta może być wówczas wznowiona nie wcześniej
niż po 6 miesiącach. Jeżeli pomyłka nastąpiła podczas
pierwszych 6 dni możesz rozpocząć dietę ponownie
po 3 miesiącach. Jeżeli przestrzegałeś diety w 100%
przez pełne 13 dni, nie wolno ci rozpocząć diety ponownie,
wcześniej niż po 12 miesiącach.
Zalecany czas powtórzenia diety, jeżeli jest to konieczne, to 24 miesiące.
 
     
miluska

Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 16:17   

o kurka kopenhaska to najgorsza jaka tylko może być, pzrynajmniej ja źle na nią reagowałam. inne diety już znacznie lepiej jak np. 1000 kalorii czy proteinowa nie chce mi się ich opisywać tutaj ale jak ktoś chce to możecie sobie na ich temat poczytać na każdym forum poświęconym odchudzaniu np. [url] http://www.odchudzanie-cwiczenia.pl/ [/url] jest tu opisana chyba każda jaką znam, do tego jeszcze jakieś cwiczenia, metosy i porady dla odchudzających :)
 
     
agnieszka56

Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 54
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 15:01   

Modna i podobno skuteczna jest dieta proteinowa, ale byl juz tu watek na ten temat , gdyz 2 m-ce temu sama pytalam o ta diete forumowiczow, gdyz moja synowa po urodzeniu dwojki dzieci miala spory nadmiar i po raz pierwszy byla zdecydowana do czegos przystapic. Po 2m-cach zrzucila 12 kg wagi , ale nie wszystkim idzie tak dobrze. No coz, jest mloda , bo nie wszystkim tam idzie tak dobrze, ale generalnie dieta jest popularna. Rowniez mam kontakt z kolega , ktory przez 6 m-cy "praktykowal "proteinowa diete i zrzucil na niej 15 kg - widzialam! Zaznaczam , ze mowie tylko o efektach odchudzajacych ,aprzeciez tez chodzi o poprawe zdrowia .
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 15:08   

agnieszka56 napisał/a:
Zaznaczam , ze mowie tylko o efektach odchudzajacych ,aprzeciez tez chodzi o poprawe zdrowia .

Ano właśnie. Jeśli po osiągnięciu zadowalającej wagi osoba dalej będzie na tej diecie to niestety pojawią się liczne problemy.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Sie 21, 2010 10:08   

Ta dieta a wlasciwie jej zalozenia i rygor spowodowala, ze w koncu postanowilem sie poswiecic poszukiwanim diety idealnej i w koncu zaczac zyc tzn odchiudzic sie, ruszac etc. Jako dieta to hardkor totalny i bezsens ale faktem jest , ze na poczatku skuteczna.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved