Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:38
Nowa- chce schudnąc.
Autor Wiadomość
Magda7706

Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 3
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 16:24   Nowa- chce schudnąc.

Witam Was wszystkich, mam na imię Magda. Dlaczego jestem tutaj? Bo dużo mnie za dużo. ważę 107 kg/165cm wzrostu - zgroza, wiem. Zaczęłam Atkinsa od środy. Mam nadzieję, że pomożecie i wesprzecie dobrą radą ...i vice versa. Pozdrawiam :papa:
Ostatnio zmieniony przez Molka Pią Wrz 23, 2011 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 16:26   

witaj :)
napisz może na początek jak wygląda ten "Twój" Atkins - proporcje, ilości, rodzaj produktów
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 16:29   

Magda7706 napisał/a:
Witam Was wszystkich, mam na imię Magda. Dlaczego jestem tutaj? Bo dużo mnie za dużo. ważę 107 kg/165cm wzrostu - zgroza, wiem. Zaczęłam Atkinsa od środy. Mam nadzieję, że pomożecie i wesprzecie dobrą radą ...i vice versa. Pozdrawiam

A moze pomysl o Diecie Optymalnej -- bardziej skuteczna i lepsza dla zdrowia niz Atkinsa
 
     
Magda7706

Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 3
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 16:35   

Cześć, w pierwszej fazie max 20 węglowodanów dziennie. W zasadzie można jeść dużo : jajka, mięso (ja preferuje kurczaka lub indyka), ryby, do trzech szklanek wybranych warzyw dziennie, serek, także nie chodzi sie głodnym. Ja nie moge stosować diety, podczas której będę chodzić głodna - u mnie to nie przejdzie
 
     
Magda7706

Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 3
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 16:37   

cześć Zeto555
a na czym polega optymalna?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 17:01   

Magda7706 napisał/a:
Cześć, w pierwszej fazie max 20 węglowodanów dziennie

IMO bez sensu schodzić od razu tak nisko z węglami.
Lutz to w ogóle zalecał dla osób starszych zaczynać od 110-120 g węgli. Dla reszty ok. 70 g, a potem oczywiście modyfikacje zależne chociażby od ilości pracy umysłowej i fizycznej
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pią Maj 14, 2010 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 17:03   

Magda7706 napisał/a:
a na czym polega optymalna?

niby troche podobna ale zupelnie inna.
W DO sa proporcje BTW- bialko-tluszcz i weglowodany. Nie bedziesz chodzic glodna a waga fajnie spadnie no i nie odbije sie to na zdrowiu. W diecie Atkinsa jest stanowczo za duzo bialka, a to nie jest korzystne.
Znajdziesz na necie zasady stosowania DO , w razie pytan sluze pomoca
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 17:05   

Hannibal napisał/a:
IMO bez sensu schodzić od razu tak nisko z węglami.
Ilos wegli zalezna od organizmu , od 0.5g na kg wagi nalezytej do 1g.
Niby czemu bez sensu schodzic z weglami???
Diete rozpoczyna sie od razu stosujac zalecenia bez okresu przejsciowego.
Poza tym nie mowie o Lutzu tylko o diecie optymalnej - krolowej wszystkich modeli zywienia
Ostatnio zmieniony przez zeto555 Pią Maj 14, 2010 17:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 20:58   

Magda7706 napisał/a:
cześć Zeto555
a na czym polega optymalna?

Zacznij od teorii; kup "Ksiazka Kucharska" Jana i Tomasza Kwasniewskich i przestudiuj wstep.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 21:58   

Mysle, ze na poczatek najlepsza ksiazka "zywienie optymalne" taka w czarnych okladkach. .Jest jasno i prosto napisana.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 22:07   

Dla początkujących znacznie lepsza jest książka "Życie bez pieczywa" Lutza - daje pewne podstawy w bardzo przejrzysty sposób, bez dogmatyzmu. Jak się ludziom mówi o low-carb to mało kto wyraża chęć przeczytania książki Kwaśniewskiego.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pią Maj 14, 2010 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Piotr86 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 40
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 23:43   

Magdo, żeby ten Twój Atkins nie był szkodliwy, Twoje żywienie powinno być zbliżone w proporcjach białko/ tłuszcz do diety Eskimosów. Bo 20 g. węglowodanów to stanowczo za mało na potrzeby organizmu, szczególnie przy dużej wadze ciała. Ten niedobór powinien być zrównoważony dużą ilością białka - u Ciebie co najmniej 200 g/dzień - które zostanie w części zamienione tak czy siak na węglowodany.
Znacznie lepiej jest zjeść trochę więcej tych węglowodanów i mniej białka - niż trzeba by zjadać na Atkinsie- bo to zaoszczędzi organizmowi niepotrzebnej pracy metabolicznej.
Dlatego również radziłbym raczej spróbować Lutza, Kwaśniewskiego lub prostego ograniczenie węglowodanów w diecie do akceptowalnego przez Twój organizm poziomu.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Piotr86 Pią Maj 14, 2010 23:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ste

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 5
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 09:13   Re: Nowa

Magda7706 napisał/a:
Witam Was wszystkich, mam na imię Magda. Dlaczego jestem tutaj? Bo dużo mnie za dużo. ważę 107 kg/165cm wzrostu - zgroza, wiem. Zaczęłam Atkinsa od środy. Mam nadzieję, że pomożecie i wesprzecie dobrą radą ...i vice versa. Pozdrawiam :papa:


Skuteczne (i bez negatywnego skutku na zdrowiu ) pozbycie się "drugiego ja" to nie tylko stosowanie modelu żywieniowego. Jak wygląda twój przykładowy rozkład dnia? Masz czas wygospodarowany na dołożenie aktywności fizycznej, długi sen oraz stosowny budżet na produkty dobrej jakości?
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 11:28   

ste napisał/a:
Jak wygląda twój przykładowy rozkład dnia? Masz czas wygospodarowany na dołożenie aktywności fizycznej, długi sen oraz stosowny budżet na produkty dobrej jakości?

Na Diecie Optymalnej nie jest potrzebny dlugi sen, a tzw produkty dobrej jakosci to maja tylko wysoka cene inic wiecej. Dieta Optymalna charakteryzuje sie niskimi kosztami poniewaz wspolczesna "mądra" dietetyka winduje ceny produktow malo przydatnych
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 11:37   

Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 515
Skąd: podlasie


Wysłany: Wczoraj 22:38
mowimy o poczatkach Diety Optymalnej wiec nie wyjezdzaj z lutzem
Poza tym nie gadaj ze ludzie wola surowizne i te twoje smierdzace haje, teraz juz przesadzasz aby przeforsowac swoje
_________________
Dieta Optymalna ponad wszystkie diety.




zeto555

Wiek: 42
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 515
Skąd: podlasie


Wysłany: Wczoraj 22:40
Jak juz cos chcesz powiedziec to gadaj madrze i z sensem. Broń soich racji pokazujac pozytywne strony , a nie gadaj o niby minusach konkurencji.
Tak sie najlepiej sprzedaje to co swoje i dobre.
_________________
Dieta Optymalna ponad wszystkie diety.




zeto555

Wiek: 42
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 515
Skąd: podlasie


Wysłany: Wczoraj 22:41
Jeszcze jedna sprawa hanibal- poczytaj i sie dowiedz a potem si ekompromituj. U Atkinsa nie ma proporcji, tam jest ograniczenie tylko wegli
_________________
Dieta Optymalna ponad wszystkie diety.
TO SA MOJE POSTY WYRZUCONE PRZEZ HANNIBALA- NIECH KTOS POWIE GDZIE TU LAMANIE REGULAMINU
Ostatnio zmieniony przez zeto555 Sob Maj 15, 2010 11:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved