Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:09
Dieta Diamondów (Maja Błaszczyszyn)
Autor Wiadomość
Lomeczka

Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 81
Wysłany: Śro Wrz 05, 2007 16:46   Dieta Diamondów (Maja Błaszczyszyn)

Bardzo mnie ciekawią Wasze opinie o tej diecie. Jeśli ktoś nie miał styczności z książkami to nakreślam bardzo ogólne zasady Diety Diamondów:

1. Naturalne cykle organizmu to 12-20.00 (pobieranie - jedzenie i trawienie), 20.-4 rano (asymilacja - absorpcja i wykorzystanie), 4 rano-12 (eliminacja (wydalanie niestrawionych resztek i produktów odpadowych)

2. Są trzy podstawowe zasady:
1) Zasada spożywania pożywienia o dużej zawartości wody (mówi, że woda zawarta w warzywach i owocach ma niezwykłe właściwości, dlatego powinny dominować
2) Zasada prawidłowego komponowania posiłków (np. mięso z warzywami, wysokoskrobiowe z warzywami i tłuszczem)
3) Zasada prawidłowego spożywania owoców (pół godziny przed posiłkiem, nigdy po nim

Gdy swego czasu czytałam te książki (Maja Błaszczyszyn "Styl życia, który leczy", "Dieta Życia", "Wiosna", "Lato", "Jesień", "Zima" byłam pełna entuzjamu, a gdy ja stosowałam również. Przekonania w tych książkach są w podobnym charakterze, że to takie naturalne, że od zawsze jest taki tryb organizmu itp. itd., że ludzie żyją na tej diecie od kilkudziesięciu lat i są zdrowi w pełni sił., jest umieszczonych mnóstwo listów ludzi stosujących ją.

Skoro pojawiło się miejsce na "Diety pozostałe" to chce to wykorzystać. Z czystej ciekawości przeczytajcie sobie te książeczki (jeśli nie czytaliscie), które czyta się raz dwa i podzielcie się ze mną swoimi opiniami.

Żeby nie było... nie chcę tu żadnego ataku na mnie, bo też jestem niskowęglowodanóweczka ;)
_________________
Jeśli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak możemy być nimi jutro?
 
 
Lomeczka

Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 81
Wysłany: Śro Wrz 05, 2007 19:20   

Zapomniałam...

Drabina energetyczna dnia, czyli co się powinno jeść z biegiem czasu w ciagu dnia:

Rano
1. świeże owoce i soki
2. świeże soki warzywne i sałaty
3. gotowane warzywa, orzechy, nasiona
4. kasze, pieczywo, ziemniaki, jarzyny, mięso, drób, ryby
5. produkty mleczne
Wieczór

Zatem do 12-stej powinno się pić soki i jeść owoce w dowolnych ilościach. Po 12-stej zwykle jakaś pożywna sałatka, a potem jakiś posiłek prawidłowo skomponowany maksymalnie do 20-stej.
_________________
Jeśli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak możemy być nimi jutro?
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Wrz 12, 2007 07:39   

No więc, dieta Diamondów, jak większość diet, czasem jest skuteczna, ale z powodów zupełnie innych, niż się twórcom wydawało. Jak to zazwyczaj bywa, wprowadzenie jakiegoś reżimu dietetycznego powoduje zdecydowaną zmianę proporcji oraz ilości BTW a także eliminację niektórych patogennych składników, np. białka krowiego albo glutenu.
Jedni na tej diecie nieświadomie przesuwają się w kierunku żywienia niskowęglowodanowego i chudną, a inni również nieświadomie, w kierunku żywienia wegetariańskiego, co też niekiedy poprawia zdrowie.
Przy powyższych, aczkolwiek nieuświadamianych zaletach, żywienie się wg diety Diamondów zajmuje dosyć dużo czasu, ponieważ trzeba celebrować tę rozdzielność i czekać, zanim poprzednie składniki zostaną trochę strawione.
Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Wrz 12, 2007 09:45   

Jak to jest z tym bialkiem z mleka krowiego?

Czy:
A/ kazeiny nie toleruja ludzie ktorym zbyt wczesnie podawano mleko krowie w niemowlectwie.
B/ Kazeiny nie toleruja (mniej lub bardziej) wszyscy ludzie.

?

Czy mleko owcze, kozie, jakiekolwiek inne bedzie tolerowane przez czlowieka?
(w postaci skwaszonej, bez laktozy)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
CocoChanels
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 16, 2009 03:34   Dieta Diamondow Maja Blaszczyszyn

tylko winni sie tlumacza Odchudzamy sie bosmy paszczury A nie jakies tam wady kregoslupa itp To nie dziala tak dobrze na podswiadomosc Cukierki zjedz przed dieta Bedzie dobrze Masz czas do niedzieli-wieczorem

Dodano
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 05:43   

Typ z fatheda testował toto i marnie wypadło. :hah:
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Basiaali4 

Dołączyła: 17 Kwi 2010
Posty: 3
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 11:24   

Dzien Dobry,nie mialam okazji czytac ksiazek p.Blaszczyszyn,dlatego prosilabym o dokladna diete Diamondow,aby zmienic swoj tryb zycia.Z gory dziekuje.Basia
 
     
tajden 
tajden


Pomógł: 5 razy
Wiek: 75
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 217
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 11:56   

Basiaali4 napisał/a:
Dzien Dobry,nie mialam okazji czytac ksiazek p.Blaszczyszyn,dlatego prosilabym o dokladna diete Diamondow,aby zmienic swoj tryb zycia.Z gory dziekuje.Basia


Dietę można zmienić zawsze, tryb życia niekoniecznie... :-)
_________________
Na DO - 9 lat.
Ostatnio zmieniony przez tajden Sob Kwi 17, 2010 11:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Basiaali4 

Dołączyła: 17 Kwi 2010
Posty: 3
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 12:36   

Moze i ma pan racje,ale dieta to juz jakis poczatek
 
     
Basiaali4 

Dołączyła: 17 Kwi 2010
Posty: 3
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 12:39   

Jeszcze raz ponawiam prosbe do p.Maji Blaszczyszyn o dokladna diete Diamondow.pozdrawiam serdecznie.Basia
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved