Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Anita - witam wszytkich!
Autor Wiadomość
Anita

Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 23
Wysłany: Śro Mar 24, 2010 17:47   Anita - witam wszytkich!

Witam wszystkich forumowiczów. Przywiodła mnie tu ciekawość życia i przygody dietetycznej. Kity i mity telewizji oraz oficjalny sposób postrzegania rzeczywistości i żywienia mnie nie interesuje. Zdrowie, naturalne sposoby leczenia, duchowość człowieka jest tym co najbardziej mnie pociąga. Mam nadzieje czerpać pełnymi garściami z wiedzy zawartej na tym forum oraz prowadzić interesujące dyskusje. Pozdrawiam Wszystkich.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 24, 2010 18:28   

Witaj, chyba dobrze trafiłas 8-)

Aż dziwne, że Hannibal jeszcze nie napisał. Wyręczę go więc i zapytam tradycyjnie: "Jak się żywisz"? ;-)
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Mar 24, 2010 18:46   

Waldek B napisał/a:
Witaj, chyba dobrze trafiłas 8-)

Aż dziwne, że Hannibal jeszcze nie napisał. Wyręczę go więc i zapytam tradycyjnie: "Jak się żywisz"? ;-)
hanibalek wyszedl ale wroci i na pewno przywita nastepna forumowiczke tego forum, tloczno sie robi tutaj jak na Marszałkowskiej :hihi:

ja rowniez witam... :-D
Ostatnio zmieniony przez Molka Śro Mar 24, 2010 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Anita

Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 23
Wysłany: Śro Mar 24, 2010 21:53   

Witaj Molka, witaj Waldek B

W przeszłości zdarzało mi się stosować dietę dr.Atkinsa. A teraz staram się żywic wg. diety optymalnej ale mam pewne problemy z tym i wątpliwości. Szkoda ze nie ma w mojej okolicy lekarza optymalnego.

Znam tylko dietę dr.Atkinsa i optymalną. Innych diet nie znam.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 24, 2010 22:01   

Molka napisał/a:
hanibalek wyszedl ale wroci i na pewno przywita nastepna forumowiczke tego forum

No oczywiście, że witam drogą Anitę.
Mam nadzieję, że zagości tutaj na długo. :)
Anita napisał/a:
A teraz staram się żywic wg. diety optymalnej ale mam pewne problemy z tym i wątpliwości.

Napisz, proszę, coś więcej na ten temat. :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Śro Mar 24, 2010 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Anita

Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 23
Wysłany: Śro Mar 24, 2010 22:14   

Witaj Hannibal :)

Jak widzę ilość postów które napisaliście to tylko mogę powiedzieć : Wow!

Przy moich teraz biednych trzech postach to nawet nie ma o czym mówić.

Zycie forumowe tutaj musi być super interesujące. A w ogóle dzięki żeście mnie powitali, zawsze to lepiej człowiekowi na duszy się robi, jeśli jego post nie zostanie bez odpowiedzi.
W każdym razie milo mi.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Śro Mar 24, 2010 22:21   

Anita napisał/a:

Zycie forumowe tutaj musi być super interesujące. A w ogóle dzięki żeście mnie powitali, zawsze to lepiej człowiekowi na duszy się robi, jeśli jego post nie zostanie bez odpowiedzi.
W każdym razie milo mi.

Nam tez bardzo milo.
Czekamy na dalsze Twoje posty.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 24, 2010 23:47   

Anita napisał/a:
. Szkoda ze nie ma w mojej okolicy lekarza optymalnego.

.


A do czego służy lekarz optymalny?
 
     
seanor

Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 249
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 11:40   

Choćby po to , aby nie zadawać tak głupich pytań.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 13:44   

jak jestes na zywieniu optymalnym to idz na forum optymalnych, tutaj kazdy optymalny to wróg dla tzw. autorytetow o diety
 
     
Anita

Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 23
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 14:47   

Witaj Kangur, jeśli chodzi o posty, to postaram się, tylko muszę mieć inspiracje ;)

Witaj Bruford, Lekarz optymalny ma inne spojrzenie na medycynę, i na człowieka a przede wszystkim zna problemy które przy tego typu diecie mogą wystąpić. Nie przepisze mi lekarstw bo i po co. Ponadto może wyjaśnić wątpliwości związane ze stosowaniem tej diety indywidualnie. Rozmowa miedzy dwoma osobami odżywiającymi się podobnie przebiega łatwo, działają na jednej długości fali. Dobra komunikacja, zrozumienie, ten sam cel, podobne spojrzenie na funkcjonowanie człowieka. Nie ma niestety lekarzy optymalnych w mojej okolicy.

Witaj seanor, miło mi :)

Hello, zeto555 wróg, nie wróg. Dla mnie wrogiem nie jesteś i tyle - żaden człowiek wrogiem nie jest bo być nie może. Nie ma TY, nie ma JA, jesteśmy MY; wszyscy mamy jeden cel, by było dobrze, człowiek był zdrowy. Nie stawiaj jakiejś bariery miedzy mną a tobą, bo to będzie sztuczna bariera. I tak jesteśmy istotami duchowymi o pewnej indywidualności ale w zasadzie jesteśmy podobni, z tej samej "materii" i podobnie funkcjonujemy, fizycznie czy psychicznie. Nieważne ze mamy inne myśli. Nie możemy być identyczni bo by było nudno. Na tej planecie i tak wszyscy na jednym wózku jedziemy, po co wiec wymyślać jakieś sztuczne problemy miedzy nami.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 14:49   

zle zrozumialas, ja tez jestem optymalnym i to od bardzo dawna, wrogiem bedziesz dla "autorytetow"
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 15:04   

zeto555 napisał/a:
wrogiem bedziesz dla "autorytetow"

jedynym wrogiem innych to możesz być Ty, bo uwielbiasz skłócać ludzi i szukać dziury w całym
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 15:10   

Anita napisał/a:
żaden człowiek wrogiem nie jest bo być nie może. Nie ma TY, nie ma JA, jesteśmy MY


Cześć Anita!

Znaczy się, że dobrystyczny socjalizm? 8-)
A skoro nie ma wg Ciebie "Ja" i "Ty", to po co ten fragment:

Cytat:
Nie możemy być identyczni bo by było nudno.


Dosłownie codziennie mam do czynienia ze swoimi wrogami, jak i ludźmi życzliwymi. Naiwnością byłoby, gdybym żądał w tej kwestii balansu. Psychopaci rządzą. Nie masz wrogów, to w zasadzie nie można stwierdzić, kim jesteś. Dobryzm jest skrajną postacią konformizmu, jest wrogim uderzeniem w samego siebie i innych, bo to zjawisko opiera się na zaprzeczeniu i wyparciu wobec stanu zaistniałego w konkretnej chwili.

Tomek
 
     
Anita

Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 23
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 16:03   

Zeto555, o sorry, no nie zrozumiałam. Ale wiesz; ja to jestem taka optymalna początkująca jeszcze. Niby żywiłam się optymalnie ale na oko, no wiec nie optymalnie niestety, ale na pewno było to "niedaleko od optymalnych". Produkty jadłam jak optymalni tylko nie ważyłam. Od kilku dni jednak ważę bardzo dokładnie by przynajmniej proporcje były.


M i T była to oczywiście tylko przenośnia, w innym zdaniu zawarłam przecież ze jest "indywidualność" i ze "mamy inne myśli". W przestrzeni nie zajmujemy tego samego miejsca, wiec oczywistym jest ze nie jesteśmy ta sama osoba, ale funkcjonujemy fizycznie i psychicznie podobnie, jako istota ludzka.
No a ja nie mam do czynienia z wrogami w życiu codziennym, jakoś nie skupiam się na tym kto jest a kto nie jest moim wrogiem. Na razie nie mam takich problemów. Każdy wróg to pewno indywidualna sprawa no i oczywiście wróg wrogowi nierówny.
Przebywam z ludźmi których lubię jak ich nie lubię to nie przebywam i koniec.
Wole na razie nie zaprzątać sobie tym głowy.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 16:27   

hanibalku drobi, dla ciebie wrogiem jest kazdy kto sie nie zgadza z twoimi durnymi teoriami i "wiedza" wyszukana na necie zreszta
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 18:08   

Zeto, takimi tekstami - mam na myśli poziom - wpisujesz się perfekcyjnie w ogólny zamiedzowy klimacik. Nie umiesz gadać? Co z tą czynnością umysłu na kapłańskim tłuszczu? Cokolwiek o Hannibalu by nie powiedzieć, to odwalił kawał merytorycznej roboty na tym forum - posługując się własnym doświadczeniem wespół z horyzontalnym i rzetelnym przekopaniem netu. Każdego tak możesz zmieszać, posługując się wioskowym argumentem o jakoby gorszej wartości informacji zdobytych w sieci.

To, co napisałeś powyżej, uważam za 100% projekcję.

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Czw Mar 25, 2010 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 19:42   

M i T napisał/a:
Co z tą czynnością umysłu na kapłańskim tłuszczu?


No właśnie, to mnie również gryzie, jak czytam posty "optymalnych" to często widze jakąś frustracje czy agresje, oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale ogólnie wolę czytać posty wegatarian :-)
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 19:48   

barb napisał/a:
ale ogólnie wolę czytać posty wegatarian :-)


Barb, ale u wegetarian też nie brakuje agresji w postach. Generalnie myślę, że taka agresywna obrona (prawie oksymoron mi wyszedł! :-D ) "jedynej słusznej" diety jest zawsze tam, gdzie dieta=ideologia.

Marishka
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 20:08   

M i T napisał/a:
barb napisał/a:
ale ogólnie wolę czytać posty wegatarian :-)


Barb, ale u wegetarian też nie brakuje agresji w postach. Generalnie myślę, że taka agresywna obrona (prawie oksymoron mi wyszedł! :-D ) "jedynej słusznej" diety jest zawsze tam, gdzie dieta=ideologia.

Marishka


ja myśle że taka zaciekła obrona jest tam gdzie niema odpowiednich efektów zdrowotnych(nie tylko fizycznych!)
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 21:59   

Bruford napisał/a:
Anita napisał/a:
. Szkoda ze nie ma w mojej okolicy lekarza optymalnego.

.

A do czego służy lekarz optymalny?


Może do rozmowy o tym co można jeść, a nie o tym co trzeba łykać.
:-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 22:12   

zeto555 napisał/a:
hanibalku drobi, dla ciebie wrogiem jest kazdy kto sie nie zgadza z twoimi durnymi teoriami i "wiedza" wyszukana na necie zreszta

tak jak napisał Tomek - to Twoja projekcja
ja tutaj na forum nie mam wrogów, mimo że większość osób żywi się inaczej niż ja
jedyni forumowicze, którzy mogą mi się nie podobać to nie Ci, którzy mają jakieś inne żywieniowo-zdrowotne poglądy, lecz Ci, którzy nie umieją się na zachować na forum, spamują, obrażają innych, próbują innych skłócić ze sobą, itd.
jak można zaobserwować z historii moich postów mam tendencję to "ciekawości dziecka" na temat zdrowotno-żywieniowych doświadczeń każdej nowej osoby - każdy jest tak jakby nowym przypadkiem nad którym trzeba się zastanowić, pomyśleć :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Czw Mar 25, 2010 22:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 23:25   

MIT, o jakim doswiadczeniu mowisz? z mojej strony to nie sa jakies ataki agresywne, to bezsilnosc w walce z glupota
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 23:28   

nigdy nie powiedzialem,ze dieta HANIBALA zaszkodzila komukolwiek. Natomiast on wiele razy mowil jak to zywiacych sie optymalnie rak atakuje. I kto tu jest agresywny. Atakujecie ludzi ponizej pasa z usmiechem na ustach.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 23:28   

A Ty MIT zacznij mowic po ludzku bo pewnie sam nie rozumiesz wszystkiego co piszesz.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 23:33   

Zeto, coraz bardziej źle mi się kojarzysz. Nie wiem, czy ostatecznie nie zasilisz mojej osobistej listy :hah:
Pomijając Hannibala, jeśli agresją nazywasz twierdzenie, że na ŻO pojawia się rak, to mi się ekstremalny red alert włącza i mentalna kurtyna zasuwa.

Tomek
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 23:36   

twoja liste to ja mam-dokoncz sobie
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 26, 2010 02:02   

zeto555 napisał/a:
twoja liste to ja mam-dokoncz sobie

Zeto jestes "planktonicznym klamczuchem" ktory
"pitoli" jak nawiedzony na jojtubie! :hah:

Gdzie sa te "wyssane ze szmalcu" badania potwierdzajace
miazdzyce tetnic wiencowych????? :razz:

Czy ty myslisz, ze na tym forum rezyduje
"stado tepych baranow" ktore lykaja Twoje klamliwe brednie? :razz:
.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 13:05   

na forum jest na pewno jeden tepy baran-pan gryzli
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 13:05   

reszta jakos miesci sie w normie
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 26, 2010 15:08   

zeto555 napisał/a:
na forum jest na pewno jeden tepy baran-pan gryzli

Zeto naprawde dziekuje Tobie za ten "post"! :viva:

W taki o to "sprytny sposob" ukazales wszystkim
"kim" faktycznie jestes i do jakiej "rasy" nalezysz! :hah: :hihi:

PROSZE ADMINOW o pozostawienie w spokoju
tego "mlotkowego striptisu" w wykonaniu Zeto! :viva:
.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 15:20   

najlepeij zrobisz jak sie nie bedziesz juz do mnie odzywal
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Sob Mar 27, 2010 09:10   

zeto555 napisał/a:
najlepeij zrobisz jak sie nie bedziesz juz do mnie odzywal

kurcze, to świetny pomysł! przyłączam się!
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Anita

Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 23
Wysłany: Sob Mar 27, 2010 09:57   

:)
Wiec hello wszyscy i dziękuję za mile powitanie.

Czy jest tutaj może na forum jakiś jeden temat gdzie wszyscy określają się wg. swojej diety, czy sposobu jedzenia? Jakis temat sumujący wszytko, bo biorąc pod uwagę ilość postów które napisaliście już na forum, ciężko się zorientować jak każdy z was się żywi bez czytania tysięcy waszych postów - co raczej jest ponad siły. Inaczej to mi to chyba lata zajmie.
Chciałabym się tez dopisać do tej listy (jeśli coś takiego jest).
 
     
r.ewelka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 104
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob Mar 27, 2010 12:38   

Witaj Anito,
jestem na forum od niedawna, ale jeszcze na coś takiego nie trafiłam, chyba nie ma takiej listy. Ja bym nie przywiązywała wagi tak bardzo do tego jak każdy na tym forum się żywi szczegółowo. Szukaj informacji przydatnych dla siebie pytaj, pisz o sobie. Trzeba filtrować to forum pod kątem siebie a na pewno wiele z niego ciekawych rzeczy wyniesiesz. Ogólnie low carb, czyli ograniczamy węgle :)
Mojej diety to nawet chyba nie da się nazwać: jem 3 główne posiłki dziennie, z tego jeden to 3 dowolne owoce. Dwie porcje warzyw dziennie - uwielbiam brokuły, brukselkę, awokado (wchodzi mi tylko w połączeniu z tłuszczem jak warzywo). Odstawiłam ziemniaki, zboża w każdej postaci. Nie jem łoju, smalcu czy innych tego typu, wolę masło, oliwą sobie polewam warzywa. tylko 2 jajka dziennie, mleka, kefirów, maślanek, śmietany - niet. Porcję mięsa dziennie - wołowina i wieprzowina - uwielbiam wątróbki. Na tym forum są ludzie którzy jedzą surowe mięsa - ja wątrobę jem podsmażoną krwistą, ale mięso (mięśnie) mielone wołowe, przyprawione do smaku - mniam. Nie sprawia mi to żadnego problemu. Uwielbiam ryby wędzone. Na razie czuję się dobrze, ale pewnie będę jeszcze szukać, coś nowego próbować, czy mi służy - jak większość tu chyba osób.
_________________
Tłuszcz, jak wiadomo, jest szkodliwy.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 27, 2010 14:49   

Anita napisał/a:
Chciałabym się tez dopisać do tej listy (jeśli coś takiego jest).

Nie ma takiej listy.
Jest ona wg mnie bez sensu, gdyż wiele osób nieustannie coś zmienia, poprawia.
Czytaj regularnie forum a wtedy poznasz nasze nawyki żywieniowe :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Anita

Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 23
Wysłany: Sob Mar 27, 2010 15:58   

r.ewelka napisał/a:
Na tym forum są ludzie którzy jedzą surowe mięsa

Hej,r.ewelka, no właśnie wczoraj odkryłam ze są tu ludzie którzy jedzą mięsa na surowo. No, cóż byłam trochę zaskoczona, no ale w sumie nie powinnam. Francuzi przecież jedzą np. tzw. grejade na prawie surowo (minutka z jednej strony, minutka z drugiej) i krew cieknie, nie wspominając już o Carpaccio (wołowe surowe plastry), czy tez ostrygach które się je na żywo.
W każdym razie odkrywam tu rzeczy. No nieźle jest na tym forum. W ogolę dla mnie to forum to zaskoczenie bo myślałam ze tu są głównie optymalni. Bo jak spojrzałam na dział "Przepisy" z wyliczeniami BWT - to myślałam : optymalni.
A na liście w dziale "Historia diety" to widzę dr. Kwasniewskiego. A tu się okazuje ze to jakaś niby konkurencja i ze tutaj ktoś optymalny to wróg. No to ja wpadłam jak śliwka w kompot :hah: .

Ale myślę ze nic nie jest w życiu takie sobie przypadkowe. Wiec skoro już się tu zarejestrowałam to widocznie tu właśnie musialam trafić - tu a nie gdzie indziej :what:


Hej, Hannibal, Ciekawa ta "przygoda kulinarna" na tym forum.
Miałam do czynienia z kilkoma kulturami i z rożnym podejściem do żywienia. Będąc za granica spotykam rożnych ludzi. Czy to chorzy, czy to unikający potraw, jedni nie jedli wieprzowiny (względy religijne), inni znowu tam czegoś (bo np. dziecko chore ) lub tez ktoś się tam odchudza i musialam zapraszając ich na kolacje, obiady itp. jakoś się w tym nie pogubić. Duzo tego było. I była to mieszanka kulturowa. Dlatego prowadziłam zeszyt, żeby nie mieć wpadki i podawać to co ktoś lubi lub je.
Na takim forum jak tu, najważniejsza jest chyba wzajemna tolerancja, bo inaczej to czas tu spędzę na rozstrzyganiu czy źdźbło trawy jest zdrowe czy nie zdrowe, minie rok i jeszcze nie rozstrzygniemy naszego problemu.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Mar 27, 2010 16:08   

Forum DD to tygiel i bardzo dobrze.
Stykają się tu przeróżne opinie, argumenty, poglądy - i bardzo dobrze.
Optymalni nie są "wrogami". Po prostu wielu spośród nich, wykazuje cechy religijnych fanatyków i dlatego można odnieść mylne wrażenie. Nie ma sensu dyskredytować jedzących według kapłańskich proporcji tylko dlatego, że kilku idiotów sieje zamęt. Co innego konstruktywna, nawet ostra obopólna krytyka. Co do forum "Za Miedzą" - cóż, ciężko tam ze swobodą światopoglądową. Tam obowiązuje lojalka, autorytarne poddaństwo i Jedyna Słuszna Wiara. Nie wolno jej podważać. I nawet jest narzucona lista "wrogów", na których można bezkarnie .

Tomek
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 27, 2010 16:17   

Anita napisał/a:
Miałam do czynienia z kilkoma kulturami i z rożnym podejściem do żywienia.

Przeczytaj sobie surowy dział - czegoś takiego na pewno nie spotkałaś :D
Carpaccio, tatary to jest przedszkole. Tutaj jest profesura na Berkeley i ostra jazda bez trzymanki. 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 14:13   

Anita napisał/a:
Witaj Kangur, jeśli chodzi o posty, to postaram się, tylko muszę mieć inspiracje ;)

Witaj Bruford, Lekarz optymalny ma inne spojrzenie na medycynę, i na człowieka .


Ma spojrzenie optymalne 8-)
 
     
Anita

Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 23
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 16:02   

Bruford napisał/a:
Ma spojrzenie optymalne

Bruford, TAK :)
Ostatnio zmieniony przez Anita Pon Mar 29, 2010 16:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 16:49   

Mit- gadasz takie glupoty o forum zza miedzy,ze az przykro cie sluchac. Jaki fanatyzm, jakie poddanstwo, jaka lista wrogow?? Przemysl to dobrze. Tam spotykaja sie ludzie, ktorzy wierza w to co robia , a jezeli wejdziesz i zaczniesz mowic cos innego to chyba normalne, ze sie bronia, czyz nie?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 16:53   

zeto555 napisał/a:
a jezeli wejdziesz i zaczniesz mowic cos innego to chyba normalne, ze sie bronia, czyz nie?

a tutaj Krzysztof pisze o wegańskich sprawach i nikt tu się przed tym nie broni
taka jakościowa różnica pomiędzy tymi forami
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 17:00   

Hannibal - przeczytaj nazwy obu forow i pomysl czasem. Tma jest forum Diety Optymalnej tutaj sa rozne- czujesz roznice??
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 17:03   

Zapewniam jednak Hannibalu, ze mozesz tam wejsc i probowac przekonac tych "fanatykow" tylko ze tma nie pojdzie ci tak latwo bo nie bedziesz takim autorytetem jak tutaj. Tam sa ludzie, ktorzy faktycznie maja wieze i to nie tylko zaczerpnieta z netu.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 17:04   

Jesli faktycznie masz wiedze to wejdz tam i pogadaj, a przekonasz sie jak malo jeszcze wiesz.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 17:05   

zeto555 napisał/a:
Hannibal - przeczytaj nazwy obu forow i pomysl czasem. Tma jest forum Diety Optymalnej tutaj sa rozne- czujesz roznice??

No tak, to prawda. Ale to ma jednak profil niskowęglowodanowy (choć nie w nazwie), a są tu osoby, które jedzą więcej węgli. Zresztą ja na forum Kwaśniewskiego nie piszę, więc na nic nie narzekam :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 17:08   

zeto555 napisał/a:
Jesli faktycznie masz wiedze to wejdz tam i pogadaj, a przekonasz sie jak malo jeszcze wiesz.


jak ma wiedzę to wie, że dostanie po kilku godzinach bana :-)
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 17:12   

Z doswiadczenia wiesz ze dostanie bana? jak nie bedzie nikogo wyzywal to nie dostanie
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 17:12   

Hannibal, a moze warto zebys tam pisal?
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 17:15   

zeto555 napisał/a:
Z doswiadczenia wiesz ze dostanie bana? jak nie bedzie nikogo wyzywal to nie dostanie


z doświadczenia to by admin nie przyjął rejestracji :-D :-D :-D
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 17:28   

btw, szukając swojego starego posta znalazłem post Zenona:

http://dobradieta.pl/foru...268221bd6#98059

i sobie wyobraziłem nick Hannibal-opty :-P
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 20:47   

faktycznie,rejestracja nie przebiega szybko.Ja sam ponawialem kilka razy zanim mnie wpuscili, ale czytac moze kazyd wiec Mit mija sie z prawda. jesli chcesz sie zarejestrowac to ponow probe. Nie sadze, ze to zla wola.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 00:01   

Anita , jeśli chodzi o Atkinsa to w wywiadzie , który tutaj jest na dobra dieta Wolfgang Lutz o Nim wspomina.

To link do tego artykułu w pliku pdf do odczytu.

http://www.poradnikdozdro...ad_z_Lutzem.pdf
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved