Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Porady dla początkującego.
Autor Wiadomość
madadu 

Dołączyła: 13 Mar 2010
Posty: 5
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 13:07   Porady dla początkującego.

Szanowni:)

Otworzyliśmy właśnie z małżem nakładem wielu godzin pracy i środków sklep internetowy madadu.pl. Proszę, proszę serdecznie, byście mnie nie zwymyślali za reklamę - bo nie taki mam cel. Otworzyliśmy go, bo w sumie mieliśmy sami dość kupowania w stacjonarnych sklepach zdrowego jedzonka, które osiągało w niektórych miejscach takie ceny, że przestało mnie być stać:( Pracujemy w innych branżach zupełnie i madadu jest rozwijane po godzinach, a chcielibyśmy, żeby nie był to bezosobowy sklep online, gdzie nie wiesz u kogo i co kupujesz. Mamy już sporo różnych produktów, ale będę bardzo wdzięczna, jeśli zechcecie zerknąć i ocenić, doradzić. Chętnie postaram się sprowadzić ulubionych producentów, czy konkretne marki żywności, która jest wg. Was sprawdzona i ok. No i wprowadzić zmiany, które ułatwią korzystanie ze sklepu.
Dzięki piękne za każdą pomoc dla madadu.pl

Pozdrawiam,
Magda Konopa
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 17:38   

Cukier, makaron, mąka, płatki i soja? Te rzeczy wg badań Westona Price przyczyniły się do dewastacji zdrowia całych plemion dzikich ludów i degenerują dalej cywilizację białego człowieka.

Z tego co widzę, jako "myśliwy"... to NIC bym u was nie kupił. :sad:

Gdzie jest miód plastrowy, jagody, boczki, oczy, serca i ozory z dzika, z sarny?
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 17:42   

Waldek B napisał/a:
Z tego co widzę, jako "myśliwy"... to NIC bym u was nie kupił. :sad:

ja bym mógł kupić jakieś owoce suszone, choć np. śliwki to wolę 100-razy bardziej krajowe podwędzane z Podhala na wagę bez pestycydów
te kalifornijskie to mogą leżeć i z rok
a te polskie krótko
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
dagnes 

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Posty: 93
Skąd: Schwabenland
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 18:26   

Niestety, to co oferujecie nie ma nic wspólnego ze zdrową żywnością :-( .

To oferta dla wyznawców wegetarianizmu, a tu takich raczej nie uświadczysz.
Proponuję założyć temat na jakimś wegetariańskim forum, albo całkowicie zmienić ofertę na bardziej "dla ludzi" niż "dla królików".

Kolejna inicjatywa zupełnie mijająca się z pojęciem "zdrowa", choć intencje pewnie były jak najlepsze, ale za to idealnie wpasowująca się w "medialną poprawność polityczną".

Moja rada: poczytajcie dokładnie to forum, dajcie sobie na to trochę czasu, potem kupcie którąś polecaną tu książkę, może nawet nie jedną, przeczytajcie. Myślę że się wam nieco rozjaśni.
.
 
     
madadu 

Dołączyła: 13 Mar 2010
Posty: 5
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 19:28   

Dzięki serdeczne za wypowiedzi i sugestie.

@Waldek - oczy czy boczki dość trudno będzie nam zdobyć, chyba że sami zaczniemy polować, ale idea polowania jest nam niestety dość odległa. :(
mąkę w tym momencie oferujemy orkiszową i kukurydzianą - jako bezglutenowcy dobieramy trochę pod siebie stąd i taki wybór - więc nie do końca rozumiem zarzut oferowania mąki.

@Dagnes - przepraszam, ale dlaczego nie ma nic wspólnego ze zdrową żywnością?
Intencje były jak najlepsze, tutaj sumienie mam czyste:) medialna poprawność wynika po trosze z zaopatrzenia polskich hurtowni spożywczych, które oferują pewne produkty i właściwie w każdej jest identyczny asortyment.

Dlatego właśnie zadałam pytanie - o co się postarać (oczy i boczki oraz świeże mięsa odpadają ze względu na transport - przykro mi Waldku), co sprowadzić, czego i Wam brakuje, bo trudno to dostać. Póki co "wrzuciliśmy" to, co udało nam się dostać i co sami wcześniej jedliśmy i kupowaliśmy tylko kilka razy drożej.
Więc może jesteśmy trochę "króliki" - takie skażenie jakieś mamy:)


madadu powstaje od miesiąca, więc miejcie serce i rady :)

dzięki,
Magda
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 19:37   

madadu napisał/a:

oczy i boczki oraz świeże mięsa odpadają ze względu na transport


a mrożone?
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 19:44   

madadu napisał/a:
więc nie do końca rozumiem zarzut oferowania mąki.

bo mąka to zaprzeczenie tego czym my tu się żywimy - to kwintesencja neolitycznych czasów opartych o zboża, niejadalnych na surowo
węgle? ok, ale z dzikich owoców, plastrów miodu, jakichś warzywek
madadu napisał/a:
Dlatego właśnie zadałam pytanie - o co się postarać (oczy i boczki oraz świeże mięsa odpadają ze względu na transport - przykro mi Waldku), co sprowadzić, czego i Wam brakuje, bo trudno to dostać. Póki co "wrzuciliśmy" to, co udało nam się dostać i co sami wcześniej jedliśmy i kupowaliśmy tylko kilka razy drożej.

No już nie przesadzajcie. Macie siedzibę w Wa-wie - możecie dla mieszkańców miasta i jego okolic zorganizować transport mięsa tak jak to zrobił sklep Befsztyk. Na pewno byliby zainteresowani.
BTW - wasza siedziba na Bukowińskiej jest na dobrą sprawę rzut beretem do befsztyka na Puławskiej ;)
madadu napisał/a:
Więc może jesteśmy trochę "króliki" - takie skażenie jakieś mamy:)

ok, no to bądźcie konsekwentni i oferujcie warzywa, owoce, miody prima sort - jak najwięcej leśnych :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Sob Mar 13, 2010 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 19:59   

dagnes napisał/a:
Niestety, to co oferujecie nie ma nic wspólnego ze zdrową żywnością :-( .

Moja rada: poczytajcie dokładnie to forum, dajcie sobie na to trochę czasu, potem kupcie którąś polecaną tu książkę, może nawet nie jedną, przeczytajcie. Myślę że się wam nieco rozjaśni.
.


Bez przesady. Wystarczy, że zerkną na to > http://www.westonaprice.o...ranslation.html
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
dagnes 

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Posty: 93
Skąd: Schwabenland
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 20:15   

madadu napisał/a:
mąkę w tym momencie oferujemy orkiszową i kukurydzianą - jako bezglutenowcy dobieramy trochę pod siebie stąd i taki wybór.

Orkisz zawiera przecież gluten.

madadu napisał/a:
@Dagnes - przepraszam, ale dlaczego nie ma nic wspólnego ze zdrową żywnością?

Ponieważ wasza oferta zawiera takie niezdrowe produkty jak:
ryż i produkty ryżowe, pieczywo i mieszanki do wypieku pieczywa, mąki, słodycze, makarony, dżemy, musli, płatki śniadaniowe, produkty sojowe, pasteryzowane soki owocowe, pasteryzowane przetwory oraz produkty wegetariańskie do spożywania zamiast mięsa.
 
     
madadu 

Dołączyła: 13 Mar 2010
Posty: 5
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 22:03   

@dagnes

dobieramy "trochę pod siebie", więc kukurydziana, ale staramy się mieć otwartą głowę, więc orkisz, który jest zdecydowanie lepszym wyborem, niż pszenica. Ponadto, w związku z tym oferujemy również takie produkty, jakie sami jadamy i jakie jada ogromna większość nabywców, ale w wersji nie chemicznej, bez pestycydów, atestowanej. To i tak jest naszym zdaniem duży krok do przodu w erze fastfoodowej. W sumie pewnie sto razy bardziej opłacalne byłoby otworzenie jakiegoś kebabu, ale nie o to nam chodziło.
Wyczuwam w Twoich wypowiedziach jakąś taką złośliwość. Nie wiem czemu.


@Hannibal: dzięki. Spróbujemy pójść metodą Befsztykową.

@Waldek: na tym etapie nie możemy sobie pozwolić na transport mrożonek poza Warszawę i okolice, bo nie stać nas póki co na chłodnię niestety. Ale zapisałam sugestię i miejmy nadzieję, że taka opcja będzie do zrealizowania.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 22:17   

madadu napisał/a:
@Hannibal: dzięki. Spróbujemy pójść metodą Befsztykową.

to zależy jaki jest Wasz "target"
musicie zrobić rzetelny biznes plan i ustalić jakie są Wasze priorytety 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
dagnes 

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Posty: 93
Skąd: Schwabenland
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 23:38   

madadu napisał/a:
Wyczuwam w Twoich wypowiedziach jakąś taką złośliwość. Nie wiem czemu.

Nie chciałam być złośliwa :oops: .
Możliwe, że tak wyszło, bo pisałam chyba dość beznamiętnie, bez emotikonek i w pośpiechu :sad: .
Wybacz jeśli tak to zabrzmiało.

Z rzeczy, które macie w ofercie najchętniej kupiłabym oliwę niefiltrowaną. Poza tym z oferowanych produktów używam tylko kaszy jaglanej i trochę owoców suszonych. Dlatego, oceniając pod swoim kątem, pisałam że nie jest zdrowo. Wiem, że większość społeczeństwa się tak odżywia a wy prowadzicie interes, więc musicie mieć to czego chce ta większość. Tylko zestawienie hasła "zdrowa żywność" z produktami w waszym sklepie nijak mi nie pasuje.
Weszłam na waszą stronkę bo szukam dostawców dobrej żywności dla rodziców w Polsce. Jako mięsożercy kupilibyśmy u was także parę wegetariańskich rzeczy ;-) .
Gdyby były dostępne, to np. olej kokosowy, surowe miody, surowe masło, niepaloną kaszę gryczaną, suszone zioła. Więcej grzechów na szybko nie pamiętam ;-) . Poza tymi "grzechami" to już raczej mięsa tylko w grę wchodzą, no i jeszcze warzywa i owoce (niektóre) ale te musza być świeże. Acha - i jeszcze woda mineralna w szklanych butelkach :-D .
Mięsa (mrożone lub nie) to pewnie dalibyście radę tylko w Warszawie dostarczać?
Tu są firmy które oferują mrożone mięsa z dostawą w całym kraju z gwarancją nie rozmrożenia się w trakcie transportu. Mają różne cuda-wianki i rarytasy w ofercie, a pakuneczek przychodzi bardzo szybko, w grubym styropianowym pudełku. Może w tym kierunku byście też poszli? :-)
Wiele rarytasów mięsnych jest nie do dostania dla mięsożernych smakoszy w Polsce. Wiem, bo mama ma z tym zawsze problemy...
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 23:21   

Ostatnio z racji tego że .. mnie bierze z powodu fatalnej dostępności dobrych produktów zwierzęcych zainteresowałem się zwiększeniem dawy cukru więc również 'neolitycznymi produktami wysoko cukrowymi i brakuje mi tu kozaków w tej kategori: gryki i prosa, jest tylko kasza jaglana a mogła by być i gryczana jak i mąki.

powodzenia w biznesie pozdrawiam :-)
 
     
Masala

Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 11
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 21:41   

Odnośnie pierwszego postu to mogę jedynie dodac,że każdy ma swoja sprawdzona i ulubioną firmę,wiec trudno będzie wprowadzic je wszystkie.
Poza tym, asortyment nastawiony jest głównie na wegetarianizm,czyli znaczną mniejszość społeczeństwa na forum.
 
     
madadu 

Dołączyła: 13 Mar 2010
Posty: 5
Wysłany: Nie Mar 21, 2010 22:05   

@dagnes: dzięki za rozwianie wątpliwości:)
@barb: z gryką i prosem będzie lepiej, tutaj nie mam wątpliwości. już teraz dodajemy produkty jak szaleni i wciąż szukamy dobrych producentów. za parę miesięcy będę w nocy o północy zapokajać wszystkie potrzeby własne i cudze ;) . Na razie pozyskujemy odpowiedzialnych partnerów i staramy się wypróbować wszystko, co sprzedajemy, a czego jeszcze nie znamy. dodatkowa para uszu mi jeszcze nie wyrosła, więc może ta ekożywność, czy też może bardziej wegetariańska żywność taka zła nie jest.
prawdą jest jednak, jak pisali uprzejmi Internauci wyżej, że nie dla wszystkich zdrowa żywność znaczy to samo. w końcu jednak znajdziemy (miejmy nadzieję) zloty środek.
@Masala: asortyment, jak już pisałam zależał też w dużej mierze od hurtowni. oferujemy to, co mogliśmy dostać, dlatego weszłam tu i staram się pytać też gdzie indziej, czego potrzebują ludzie. bo jakby nie było, istniejemy dla ludzi, więc nie będę się obrażać i mówić "eetam", tylko pytam, szukam, a potem googlam producentów i usiłuję namówić do współpracy z nieznanym sklepem:) więc wszelkie sugestie są jak najbardziej na miejscu, bo ostatecznie od zaspokajania zapotrzebowania na ulubionych i sprawdzonych zależy w dużej mierze powodzenie przedsięwzięcia. A poza tym strasznie mnie wkurza, że słowa "zdrowa żywność" czy różne podobne mają w Polsce wciaż jakieś niedobre konotacje. Że snobizm, moda, że to przejdzie. Więc im więcej wiem, im więcej czytam to i inne fora, tym więcej rzeczy mogę zmienić chociażby na własnym poletku.
Niezmiennie dziękuję za wszystkie wypowiedzi i przepraszam za przerwę:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved