Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Żyli jak bogowie, zapłacili za to wielką cenę
Autor Wiadomość
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 18:17   Żyli jak bogowie, zapłacili za to wielką cenę

Cytat:
Żyli jak bogowie, zapłacili za to wielką cenę

Naukowcy odkryli, że w starożytnym Egipcie tzw. pokarm bogów dawał większe szanse na przedwczesną śmierć aniżeli na nieśmiertelność – informuje serwis telegrpah.co.uk.
Obfite uczty ofiarowane bogom, w których uczestniczyli egipscy kapłani oraz ich rodziny, były pełne dań bogatych w tłuszcze nasycone, które blokują naczynia krwionośne – wykazały badania.

Dowody pochodzą z hieroglifów umieszczonych na ścianach świątyni oraz ze zmumifikowanych ciał kapłanów, w których odkryto objawy uszkodzenia tętnic i chorób serca. :medit:

Wyśmienite dania z wołowiny, dzikiego ptactwa oraz chleby, owoce, warzywa, ciasta, wino i piwo były składane w ofierze bogom trzy razy dziennie. Po złożeniu ofiary w świątyni, kapłani przyjmowali na siebie "wstyd zabrania odpadków" i zabierali je do domu, do swoich rodzin.

Stan tętnic i serc kapłanów może wyjaśnić, dlaczego nawet elity w starożytnym Egipcie żyły zaledwie 40 do 50 lat.

Profesor Rosalie David z Uniwersytetu w Manchesterze która prowadziła badania, powiedziała: - Nie może być bardziej sugestywnego komunikatu: ż(r)yj jak Bóg, a będziesz płacić swoim zdrowiem.

- To pokazuje również, że blokowanie się tętnic w wyniku złej diety nie jest współczesną przypadłością, problem sięga starożytnych cywilizacji. – dodała. :faint:

Eksperci dokonali nowych tłumaczeń hieroglifów w egipskich świątyniach, aby poznać "menu".

Inskrypcje opisują zarówno wykonywane rytuały, jak i późniejsze zachowania kapłanów: co robią z jedzeniem i jak dzielą się nim z rodzinami.

Wiele z tego, co jedli, było bogate w tłuszcze nasycone i obecnie byłoby klasyfikowane jako "junk food", np. gęsi, które były powszechnie spożywane zawierają dużą ilość tłuszczu nasyconego.

Ponadto kapłani jedli szczególny rodzaj chleba, który był dodatkowo wzbogacany tłuszczem, mlekiem i jajami, co stawało się bombą kaloryczną. Co więcej, ciasta były zazwyczaj wykonane z tłuszczu zwierzęcego lub oleju.


(nie wiem o co chodzi ale pewnie takie ciasto to słonina lub smalec w kostkach)


Również spożycie soli musiało być wysokie, ponieważ była ona używana jako środek konserwujący - poinformowali naukowcy w medycznynym piśmie "Lancet".

Bogate posiłki kapłanów różniły się od oszczędnych posiłków przeciętnych Egipcjan, którzy zazwyczaj byli wegetarianami.


i komenatrze:

Cytat:
moją prawie 90-letnią matką opychają sie masłem, szynką, mięskiem najchętniej na obiad i inic im nie jest. Mojej matce jak zabraknie słodyczy to potrafi pójść po nie do sklepu nocnego. Czy na kobiet cholesterol ma dobroczynny wpływ?
Poza tym kiedyś czytałam, że w starożytnym Egipcie głównym powodem śmierci były pasożyty układu pokarmowego, więc nich ci naukowcy wrszcie ustalą to miedzy sobą .



Ja osobiście myślę że problem sięga sumienia i rozumu ludzi po stacjonarnych.
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Pią Lut 26, 2010 18:31, w całości zmieniany 10 razy  
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 18:33   

Jeszcze brakuje, ze jedli malo blonnika, niedostateczna ilosc antyoksydantow, malo warzyw i owocow, oraz przydaloby sie jeszcze kilka razy powtorzyc, ze tluszcze zwierzece, ktore oni spozywali byly zwierzece i nasycone. :shock:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:44   

Przecież jest wyraźnie napisane że tłuszcz zabija. :-o No i konotacje do kapłanów są jasne i oczywiste. Kler się obżera i umiera, trzeba ich zgładzić. Oczywiście logiki w tym nie ma bo gdyby kto był mądry to napisałby że trzeba klerowi dorzucić jeszcze, ale to zbyt karkołomne dla większości.

Tylko jak to teraz ma się do tych wszystkich koncepcji o tym że jedzenie wpływa na pozycję.
A że tacy neandertalczycy czy inni którzy jedli tak a tak mieli władzę, byli geniuszami i dlatego rządzili tymi głupszymi itd. itp.

Powiem wprost, te mądrości są tak głupie jak cała nauka i medycyna do kupy. Oczywiście można z tego wyciągać pewne przesłanki i prawdy tylko że oni tutaj stawiają konkretną tezę a nawet tezy.

W komentarzach, chociaż to jest z onetu! w kilku komentarzach ludzie słusznie zauważają np. że znają takie osoby które tłuszcz jedzą i dożywają jak na dzisiejsze standardy długich lat.
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Pią Lut 26, 2010 20:51, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:52   

Jak dla mnie ten tekst jest właśnie zbyt skrajny, wręcz ideologiczny. Wcale nie pachnie mi tłuszczem, raczej siarką. Najpierw mowa o kapłanach, do tego tłuszcz zabójca, no a otem że jedli jednak kaloryczny chleb bombę. Nie chcę nic mówić, ale co do kalorycznych bomb to gdzie jak gdzie ale chyba nie było jeszcze nigdzie takich bomb jak dzisiaj mamy.

I pytanie czy któryś kapłan ważył 200 kilo, a może 250? Pewnie takich mumii jest masa, no nie.

Kto to lansuje i dlaczego?
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Pią Lut 26, 2010 21:00, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 21:53   

fink napisał/a:
Z tekstu wynika, że mogli stosować proporcje korytkowe - jedli tłusto i do tego chleby, ciasta, itp.

No tak, jak ktoś jada już 40% fatu to mówi się, że jada tłusto.
A to przecież to chudziutkie żywienie.
Tłuste to jest od co najmniej od 60%, a tak naprawdę to od 70.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 22:35   

o zwyczajach żywieniowych w Egipcie pisał kiedyś dr Mike Eades na swoim blogu.
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 22:49   

Tu tez jest troche: http://heartscanblog.blog...mies-do-it.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved