Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Forum takie jak ma być!
Autor Wiadomość
Pioter 

Wiek: 40
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 11:44   Forum takie jak ma być!

Chcialbym tutaj w tym temacie napisać, że forum to jest takie jak należy, a dyskusje są poparte argumentami oraz nie wyklina się nikogo kto by miał nieco inne podejście do tematu tylko rzeczowo się rozmawia dodając wszystkie za i przeciw. Spotkałem się już z kilkoma forami tego typu, gdzie przeważnie miały one charakter sekciarski i każdego nowego tzw dywersanta czyli mające chociaż troszke inne poglądy do tego co było propagowane na forum poprostu nawracając w zdecydowany sposób czasami chamski nawet stosując mało przekonujące argumenty lub wogóle ich nie stosując. Czyli poprostu tak ma być bo to jest święte i kropka. Do tego twierdząc , że każda dyskusja jest brana pod uwagę, a jeżeli posty były sensowne i do tego argumentacja była logiczna, ale sprzeczna chociaż odrobine z założeniem forum to posty takie były usuwane przez czujnych moderatorów. Takie postępowanie nie ma sensu bo wg mnie zakrawa na taką sekte forumową do której przynależysz, albo nie i jeżeli robisz wszystko w sposób zgodny z ideą danego forum to jesteś bratem, ale jeżeli próbujesz dyskutować i jesteś zbyt mądry to out.
Także, oby tak dalej i rzeczowe podejście do sprawy to podstawa :viva:
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 14:13   

Nie wiem czemu, ale kojarzy mi sie to z pewnym "forum".
te niektore opisy w sensie..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 15:12   

na bioslone nie ma litości dla nowych gości ;-)

A tak na poważnie "desantując" się na jakiekolwiek forum, idziemy jakby "w gościnę do czyjegoś domu, klubu". Dobrze jest przez jakiś czas wyłącznie poobserwować towarzystwo, poczytać, obczaić klimat i niepisane reguły. Empatycznie wyczuć na co możemy sobie pozwolić, a co nie uchodzi i nie wypada.

Jak się tego nie uczyni, potem często kwik jest i gorzkie skargi, a w sumie delikwent też jest sobie winny. Na zdrowy rozum nikt go na siłę nie zapraszał i nie płacił za przekonywanie, pouczanie i naprawianie wszystkich dookoła.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Pioter 

Wiek: 40
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 17:03   

Co racja to racja panowie, ale fora są po to , a by pomagać ludziom, a nie po to aby wmaiać im fakty, które nie są do końca pewne. Otóż forum dobra Dieta bazuje na dietach niskowęglowodanowych, gdzie wszystko jest racjonalnie wyjaśnione przez prekursorów, którzy testują na sobie i swoich pacjentach od kilkudziesięciu lat tak jak Ellis czy Lutz nie mówiac już o całej gamie innych niskowęglowodanowych specjalistów, więc nie powie mi nikt, że dieta Low Carb jest zła oraz nienaturalna co słyszałem już kilkadziesiat razy.
Chodzi mi głównie o to , że tutaj nikt nie trzyma się schematów jakichś sztywnych reguł, gdzie odstępstwa są traktowane jak jakieś dziwactwo. Ale nie można dać się zwariować przecież!
Waldek ty też dobrze gadasz-Nikt nikogo nigdzie na siłę nie zaciąga i nie zachęca do uczestnictwa w tym czy innym forum. Tylko, że- Na tego typu fora co bioslone, dobra dieta, ener-med czy Kwaśniewskiego nie mówiąc o innych bo jest ich naprawde sporo to ludzie trafiają w poszukiwaniu pomocy. Wiadomo, ze są ludzie również chcący dbać o swoje zdrowie zanim będzie za późno i zmienić swoje odżywianie na prawidłowe, ale głównie ludzie poszukują swojego utraconego zdrowia i dlatego tu trafiają. Chodzi o to, że jeżeli trafią na odpowiednie fforum to dobrze nie ma problemu, ale jeżeli trafią na jakichś fanatyków mających pokręcone idee i do tego w ten spoób leczą ludzi to już jest przesada. Nie mówię tutaj w tym momencie o bioslone, bo nie jest to forum, aż tak bardzo nieprawidłowe, bo sporo zasdad w dalszym ciągu stosuje, a tak naprawde bliżej im do niskowęglowodanówki niż jakimkolwiek innych prozdrowotnym forach tak jak Wegetariańskich, gdzie za słowo mięso zostałbyś wychłostany. Kiedyś jak jeszcze poszukiwałem drogi do zdrowia próbowałem się tak odżywiać bezmięsnie i wiecie co wytrzymałem całe 2 dni. Tak poprostu nie da się żyć nie rozumiem ich za bardzo no , ale cóż na to nie ma się wpływu, a człowiek powinien korzystać ze swojego rozumu i wyciągać odpowiednie wnioski, które bardzo łatwo się nażucają. Nie umniejsza to jednak faktu, ze na bioslone panuje reżim, gdzie ci fachowcy wszyscy siedzą cały dzień nie mając chyba innych zajęć i pilnują żeby nie znalazł się jakiś rodzynek mądrzejszy od nich. Jedyną konkretną tam osobą jest Zibi. Z którym miałem bardzo dobry kontakt i to dzięki niemu zainteresowałem się low carb.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved