Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Podgarle coś pysznego
Autor Wiadomość
Pioter 

Wiek: 41
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 18:02   Podgarle coś pysznego

Kupujemy kilogram surowego podgarla. Gotujemy około godziny lub więcej jak kto woli. \później mielimy wszystko w maszynce dodając jarzynkę(lub sól), pieprz oraz 2-4 ząbki czosnku według uznania. Mieszamy wszystko i wkładamy do lodówki, aż stęzeje. Mamy idealny dodatek do kanapek i do czego żywnie nam się podoba. Poprostu pycha idealna dla low carbowca.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 18:09   Re: Podgarle coś pysznego

Pioter napisał/a:
Mamy idealny dodatek do kanapek i do czego żywnie nam się podoba. Poprostu pycha idealna dla low carbowca.

ale takie kanapki to nie za bardzo dla low-carbowca
raczej dla korytkowca :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 18:33   

chyba ze do chlebkow optymalnych ciepciorkowo-migdalowo-lnianych :hihi:
 
     
carbon

Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 175
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 18:43   

powiem wam ze wlasnie z okazji ze do poniedzialku jestem w domu robie kielbaske i tak kupilem cala poledwice (schab) z warkoczem razem 10lbs (4,6 kg) , zrobilem klasyfikacje i wyszlo mi ponad 3 kg czysciutkiej poledwicy i ponad 1kg okrawkow tlustych , wczesniej to zapeklowalem oczywiscie w drobnych kawalkach 3cm na 3cm (peklosol 16g na 1kg peklowac trzeba od 3 do 5 dni w lodowce) , pozniej czysciutka poledwica krojona nozem w kostki , a okrawki tluste na maszynce na siatce nr 8 , po czym przyprawy pieprz , czosnek granulowany 2g na kg , 200ml wody i wszystko ladnie wymieszane w oslonki sztuczne 55mm i do wedzarki na wedzenie z osuszaniem na jakies 3-4 godz ostatnia godz w wedzarce to podpiekanie do temp 160f w srodku czyli jakies 70st c , pozniej lezakowanie i mozna sie smakowac

mysle ze zawartosc fatu w tej kielbasce moze byc byc najwyzej 20% co czyni ta kielbaske chuda , ale czasem w lato zrobie kielbaske taka z zawartoscia 40% co czyni ja bardzo tlusta i tylko z przeznaczeniem na grilla bo w spozyciu byla by za tlusta .

Tak sobie mysle co do metody z DO 1do 3 czyli bylo by 3kilo tluszczu i 1 miesa chudego - i wyobrazajac sobie taka kielbase powiem ze nie wiem jak trzeba by bylo sie zmusic by wszamac take cos
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 18:47   

To zalezy ile weglowodanow sie je na codzien. Mozna sie niezle pochorowac na poczatku przeginajac z tluszczem. Mnie sie zdarzylo onegdaj :oops:
 
     
Pioter 

Wiek: 41
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 19:54   

No złapałeś mnie za język Hannibalu :-D . Tak napisałem tylko, zresztą jak ktoś toleruje pieczywo to pewnie je jeda od czasu do czasu względnie trzymając zasady, że nie za dużo. Ja np. nie jadam macznych rzeczy ze względu na gluten. Ale w zastęspstwie wafle ryżowe smaruje takim podgarlem od czasu do czasu. A takie podgarle można jeść również na inne sposoby wg. gustu. Niemniej jednak jest spyszne :-)
 
     
carbon

Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 175
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 20:12   

dodam ze podgardle to podstawowy i ceniony dodatek to kielbas nadajacy smak i miekkosc wyrobu z tym ze do 40% wsadu wyrobu
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 22:55   

ja tylko powiem, że podgardla nie jadam
natomiast uwielbiam pachnący lasem surowy tłuściutki boczek z dzika 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 23:38   

boczek pachnie lasem, a haje pachna jagodami :P czy jak to tam szlo...
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 00:19   

_flo napisał/a:
boczek pachnie lasem, a haje pachna jagodami :P czy jak to tam szlo...


Nie haje w ogolnosci, bo haje zazwyczaj sultania jak cholera, tylko shajmiciala watroba jagnieca/barania.

Potwierdzam, bo to prawda.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 09:04   

_flo napisał/a:
haje pachna

Ty nie zdajesz sobie sprawy z tego, co to jest prawdziwy rasowy haj. To jest miliony lat świetlnych odległe od tego, do czego jesteś przyzwyczajona w tym neolitycznym świecie. 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 10:39   

No wlasnie Heniek, gdziez mi do Ciebie w Twych zywieniowych niebiosach, odleglej galaktyka haj haj ełej... Jam pyl marny, marnosc nad marnosciami, krocze ograniczona ziemskim horyzontem percepcji smaku :(
Ostatnio zmieniony przez _flo Sob Lut 13, 2010 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 11:09   

Ale ja nie wartościuję, droga flo. :)
Stwierdziłem tylko fakt, bo dokładnie wiem, jak nawet leciutkie zapaszki z mięsa na ludzi działają.
Natomiast wracając do boczku z dzika to miałem na myśli świeży.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 11:21   

Aha 8)
No aleee probuje sobie zdac, bez doznan empriczych co prawda, wiec czytam uwaznie Twoje opisy.
No boczek swiezy, taki zupelnie swiezy, nie jest twardawy?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 11:32   

_flo napisał/a:
No boczek swiezy, taki zupelnie swiezy, nie jest twardawy?

Zależy, które elementy - jedne są twardsze (szczególnie tłuszcz), a drugie mięciusieńkie (z miękkim tłuszczykiem)
Ale póki mam nóż i zęby to nie jest to żaden problem :-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Sob Lut 13, 2010 11:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 11:41   

_flo napisał/a:
No aleee probuje sobie zdac, bez doznan empriczych co prawda, wiec czytam uwaznie Twoje opisy.

To trzeba doświadczyć, tak jak ten gościu z sanepidu, co odwiedził Aajonusa i powąchał jego zhajowane serca - http://www.youtube.com/watch?v=MIrFhfyrmS4#t=3m36s
Powiem tylko jedno - reakcja tego gościa była wyjątkowo lightowa :-D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Sob Lut 13, 2010 11:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 12:33   

Hannibal napisał/a:

Ale póki mam nóż i zęby to nie jest to żaden problem

divide and conquer :D
nie przekonuje mnie to szczerze mowiac, to chyba nie jest najlepsza opcja dla zoladka. podsuszane - owszem
Hannibal napisał/a:
zhajowane serca

wspominales. ze nawet kilkudniowe niezle daja.
Ostatnio zmieniony przez _flo Sob Lut 13, 2010 12:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 12:52   

_flo napisał/a:
nie przekonuje mnie to szczerze mowiac, to chyba nie jest najlepsza opcja dla zoladka. podsuszane - owszem

co dla żołądka nie jest dobre? twardsze kawałki? pierwszy raz się z czymś takim spotkałem :-?
_flo napisał/a:
wspominales. ze nawet kilkudniowe niezle daja.

tygodniowe
zależy dla kogo dają - dla mnie mają nadal przyjemną woń, choć już intensywną
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
carbon

Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 175
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 13:22   

hani a ten boczus jakby wrzucic w solanke na tydzien lub 2 pozniej osuszyc i uwedzic z lekka to dopiero bylby rarytas
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 15:18   

carbon napisał/a:
hani a ten boczus jakby wrzucic w solanke na tydzien lub 2 pozniej osuszyc i uwedzic z lekka to dopiero bylby rarytas

tylko nie byłby już tak wartościowy
nie dość, że nie tracisz czasu na żadne zbędne obróbki to jeszcze zjadasz w możliwie najlepszej formie :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 19:56   

Hannibal napisał/a:

co dla żołądka nie jest dobre? twardsze kawałki? pierwszy raz się z czymś takim spotkałem :-?

no nie wiem, co nie, nie probowalam nigdy wszamac kawalka surowego swiezego boczku, ale z wlasnego doswiadczenia wiem tyle, ze jak mam taka swieza parma ham, to wole ja zostawic na jakis czas w lodowce, do skruszenia, bo latwiej sie ja konsumuje
 
     
licho

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 52
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 20:08   

_flo napisał/a:
Hannibal napisał/a:

co dla żołądka nie jest dobre? twardsze kawałki? pierwszy raz się z czymś takim spotkałem :-?

no nie wiem, co nie, nie probowalam nigdy wszamac kawalka surowego swiezego boczku, ale z wlasnego doswiadczenia wiem tyle, ze jak mam taka swieza parma ham, to wole ja zostawic na jakis czas w lodowce, do skruszenia, bo latwiej sie ja konsumuje


Kiedy byłam mała, mama z koleżanką-sąsiadką organizowały sobie wieczorki w kuchni, gdzie wciągały surowy boczek i zagryzały ów surową cebulą i czosnkiem. Oczywiście robiły tak dla walorów smakowych,a potem werbalnie biczowały się, że boczek tłusty, a czosnek silnie wanilią pachnie. Jadałam tak z nimi bez większego entuzjazmu, teraz uwielbiam :-D
_________________
licho nie śpi.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 20:55   

_flo napisał/a:
no nie wiem, co nie, nie probowalam nigdy wszamac kawalka surowego swiezego boczku, ale z wlasnego doswiadczenia wiem tyle, ze jak mam taka swieza parma ham, to wole ja zostawic na jakis czas w lodowce, do skruszenia, bo latwiej sie ja konsumuje

z tego co pamiętam to po twardych obrobionych potrafiło być na żołądku nie teges
ale w przypadku surowych nawet bardzo twardych kawałków ozora baraniego zawsze trawienie jest superowe
oczywiście jak pozwoli się bakteriom zrobić część trawiennej roboty to sytuacja jest jeszcze lepsza :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Nie Lut 14, 2010 22:43   

licho napisał/a:
Kiedy byłam mała, mama z koleżanką-sąsiadką organizowały sobie wieczorki w kuchni, gdzie wciągały surowy boczek

Ale całkiem surowy, czy może peklowany a następnie wędzony i nieparzony ? ?
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved