Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam Was
Autor Wiadomość
miro 

Wiek: 54
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Bielsko-B
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 17:56   Witam Was

Witam Was serdecznie.
Forum polecił mi kolega Maad.Dzięki mu za to.

Do tej pory mój sposób odżywiania (w związku z wykonywanym zawodem ) miał motto:dzień bez mięsa dniem straconym.

Zaopatruję zakłady mięsne w różne dodatki do wytwarzania wędlin a co za tym idzie spożywanie mięsa pod różnymi postaciami nie jest mi obce.
Dopadła mnie jednak znana chyba większości bakteria Helikobakter.
Czas więc pozbyć się lub przynajmniej uspokoić gadzinę. :-D

Zabieram się za lekturę i przeszukiwanie forum pod tym kątem.

Pozdrawiam raz jeszcze Miro.

Ps. Jeśli ktoś z szanownego grona forumowiczów również walczy z tą samą przypadłością prosiłbym o ewentualne rady dotyczące diety.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 20:14   

Cześć miro :)
Co do Helikobakter pylori - on jest przecież pożyteczny!
cytat:
"In 1996, Martin J. Blaser advanced the hypothesis that H. pylori has a beneficial effect: by regulating the acidity of the stomach contents.[25][51] The hypothesis is not universally accepted as several randomized controlled trials failed to demonstrate worsening of acid reflux disease symptoms following eradication of H. pylori.[52][53] Nevertheless, Blaser has refined his view to assert that H. pylori is a member of the normal flora of the stomach.[54] He postulates that the changes in gastric physiology caused by the loss of H. pylori account for the recent increase in incidence of several diseases, including type 2 diabetes, obesity, and asthma.[54][55] His group has recently shown that H. pylori colonization is associated with a lower incidence of childhood asthma."

dodatkowe artykuły -
http://www.ncbi.nlm.nih.g...?tool=pmcentrez
http://gut.bmj.com/content/57/5/561
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Nie Sty 17, 2010 20:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 21:11   

Hannibal napisał/a:
Cześć miro :)
Co do Helikobakter pylori - on jest przecież pożyteczny!

Ciekawa hipoteza. Czy ten Martin J. Blaser probowal juz leczyc astme wprowadzajac H.P. do ukladu trawiennego?
Najprawdopobniej lekarz musi ci przypisac jakies leki, aby wytruc tego intruza.
Jednym z takich lekarstw jest SOMAC w polaczeniu z antybiotykami.
Popatrz rowniez na skutki uboczne tego leku.
http://www.virtualcancerc...s.asp?drugid=61
http://www.healthanddna.c...ac-side-effects
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 21:18   

Kangur napisał/a:
Ciekawa hipoteza. Czy ten Martin J. Blaser probowal juz leczyc astme wprowadzajac H.P. do ukladu trawiennego?

Toż to hipoteza, która sprawdza się od milionów lat.
Wiąże się ona z "hygiene hypothesis", o której można sobie poczytać chociażby w naszym temacie w dziale surowym poświęconym tzw. patogenom. "Wygooglować" można wiele na ten temat.
Kangur napisał/a:
Najprawdopobniej lekarz musi ci przypisac jakies leki, aby wytruc tego intruza.

To się nazywa rozbój w biały dzień, Kangurze.
Na takiej samej zasadzie chcieli mojej matce za czasów studenckich wyciąć migdałki gdy miała anginę ropną, ale na szczęście się nie zgodziła i uniknęła tego haniebnego kalectwa :razz:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 21:26   

Miro, czy prowadzisz jakiś szczególnie stresujący tryb życia czy tylko źle się odżywiasz?

HP w większej lub mniejszej ilości mieszka w każdym z nas i jak pisał Hannibal jest pożyteczna. Chodzi tylko o znalezienie przyczyny namnożenia się bakterii do rozmarów powodujących Twoje dolegliwości, a potem zrobienie z tym "porządku". Swoją drogą, nie napisałeś co Ci konkretnie dolega ani jak się żywisz obecnie (prócz tego, że jesz mięso codziennie, co samo w sobie nie powinno być problemem, chodzi jeszcze o "kontekst" spożywania tego mięsa).

Marishka
Ostatnio zmieniony przez M i T Nie Sty 17, 2010 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 21:39   

Ważny jest właśnie ten odpowiedni balans, żeby ta HP spełniała swoją pożyteczną rolę, żeby candida była w rozmiarach jakie dla organizmu są korzystne, itd.
Trzeba wziąć się za przyczyny, a nie walczyć ze skutkami.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
italodisco 


Wiek: 50
Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 40
Skąd: podkarpackie
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 22:38   

Miro super trafiłeś . chyba Cię znam parę lat ;) ja na razie tylko czytam ( ich poziom wiedzy jest taki że szkoda coś głupiego napisać :)

No chyba że ktoś będzie chciał skosztować moje wędliny z własnego uboju i chowu oraz wina z mojej winnicy :) a wtedy myślę że znajdziemy wspólny język :)
Ostatnio zmieniony przez italodisco Nie Sty 17, 2010 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 23:07   

Kangur napisał/a:
Hannibal napisał/a:
Cześć miro :)
Co do Helikobakter pylori - on jest przecież pożyteczny!

Ciekawa hipoteza. Czy ten Martin J. Blaser probowal juz leczyc astme wprowadzajac H.P. do ukladu trawiennego?

Równie skuteczny w leczeniu astmy może okazać się tasiemiec albo przywra.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 23:25   

Iga napisał/a:
Równie skuteczny w leczeniu astmy może okazać się tasiemiec albo przywra

http://en.wikipedia.org/wiki/Helminthic_therapy
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 04:31   

Hannibal napisał/a:

Helminthic_therapy

A tu terapia i wiele wiecej na temat H.P. wg. medycyny wiedzowej i sprawdzonej w praktyce.
http://www.helico.com/index.html
Hypotezami jeszce nikt sie nie wyleczyl.
Lekarz Barry J Marshall wypil cala probowke tych bakterii przed gronem autorytetow; zachorowal i sie wyleczyl. Dostal za to Nobla.
A ty Hani co polecisz choremu? Zgnila konine? Zbuki? A moze kanibalizm?
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 07:40   

Ale o czym Ty teraz mówisz, Kangurze, bo przestałem Cię rozumieć.
O jakim wyleczeniu hipotezami Ty mówisz? :-?
Przecież to, że HP jest częścią naszej flory, tak jak candida, jest dla myślących ludzi oczywistością. Tylko Ci oszuści, którzy chcą zarabiać na ich eliminacji będą wciskać kit, że trzeba się ich pozbyć.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
miro 

Wiek: 54
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Bielsko-B
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 22:31   

Dziękuje za odpowiedzi.


Miałem problemy z żołądkiem, bolał mnie ponad miesiąc.
Byłem w rejonie przepisano mi no-spe i jeszcze jakieś inne badziewie, ale pomogło częściowo.
Zrobiłem prywatnie badanie krwi na HB i wyszło że na normę 1 mam wynik 2,6.
Udałem się ponownie do lekarza z rejonu sądząc że dowali wspomniane przez Was antybiotyki i będzie po sprawie, a tu zonk: skierowanie do poradni gastrologicznej.
Jako że "uwielbiam" naszą służbę zdrowia i "krótkie" terminy oczekiwania na badania olałem to i skorzystałem z prywatnej wizyty.
Przed wizytą poczytałem w necie o HB i spotkałem się z artykułami w których stwierdzano że stosowanie antybiotyku nie jest na dzień dzisiejszy wskazane :-? , a ja chciałem rach ciach i po bólu.
Miałem nadzieję że może ten drugi przepisze mi antybiotyki a tu znowu zonk.
Lekarz bardzo dokładnie wytłumaczył mi dlaczego nie zastosuje antybiotyku.
Nie zastosuje ponieważ wiąże się to z zagrożeniem zachorowania na raka jelita grubego.
Te trzy razem brane antybiotyki to małe zabójstwo dla przewodu pokarmowego, a i tak nie dają pewności że choroba nie powróci.
Powiedział krótko: musimy poszukać przyczyny Pana choroby.
Dostałem nie mały zestawik leków + trzymanie diety.
Bez ostrych potraw, kawy, alkoholu, mięsa wieprzowego bez smażenia i pieczenia, wędzone również odpada, słowem :x
Tyle było tego czego nie mogę że zapomniałem :) .

Na dzień dzisiejszy ( piąty dzień leczenia ) czuję się dobrze i dziękuję opatrzności że skierowała mnie do takiego właśnie lekarza.
Do końca kuracji jeszcze dwa tygodnie dlatego rozpytuje tu i tam co ja właściwie mogę jeść.
_________________
Wiem co jem :)
www.wyroby-domowe.pl
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 22:42   

miro napisał/a:
Do końca kuracji jeszcze dwa tygodnie dlatego rozpytuje tu i tam co ja właściwie mogę jeść.

lekarz w sumie dobrze powiedział, których produktów należy nie jeść
bo najlepiej jeść te najlepsze dla przewodu pokarmowego, czyli na surowe: mięso, organy, łój, szpik, tłuste ryby, żółtka, jagodowe, etc.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved