Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
"beczenie owiec" czyli MANIPULACJA :-)
Autor Wiadomość
grizzly
[Usunięty]

  Wysłany: Czw Gru 03, 2009 14:22   "beczenie owiec" czyli MANIPULACJA :-)

Co mozemy zrobic aby "czynic dobro"? :-)

Warto poczytac i zastanowic sie czy przypadkiem
nie stalismy sie ofiara wlasnych "slabosci"! 8-)

Lece pobiegac tak z 2 godzinki i mozemy "PO-PIS-ac" :viva:
.
Ostatnio zmieniony przez grizzly Czw Gru 03, 2009 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Czw Gru 03, 2009 14:40   

Ten temat powinien byc wlasciwie "od dawna". :hihi:

Wiele osob namietnie od bardzo dlugiego czasu pisze o tym
przy kazdej nadazajacej sie okazji. 8-)

Zapraszam szczegolnie "SPECJALISTOW"
w tej dziedzinie do dyskusjii. :viva:

Obiecuje ze w tym temacie nie bede ignorowal Ashkar
no i jednoczesnie zabiegam o taka "dyspense" u innych PRZYJACIOL! 8-)
(a co mitam :hah:, w koncu jestem nietuzinkowy!!! :viva: )
.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 15:33   

Misiek, a czemu nie chciałeś ten wątek dać do Sfery Psychicznej?

Marishka
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 18:23   

M i T napisał/a:
Misiek, a czemu nie chciałeś ten wątek dać do Sfery Psychicznej?

Marishka

Bo Misiek to wielki manipulator.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Czw Gru 03, 2009 20:13   

M i T napisał/a:
Misiek, a czemu nie chciałeś ten wątek dać do Sfery Psychicznej?

Marishka
Tak szczerze to chcialem, zeby ludzie wypowiadali sie
spontanicznie bez obawy, ze ktos bedzie "napadal", ze nie na temat itp.

Tutaj jest "luzik" 8-)

Np Kangur 8-) Ot "chlopina" napisal co wiedzial! :viva:

I raczej nikt nie bedzie musial "po koszach"
szukac tych "madrosci torbaczowych" :hah:
.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 04, 2009 19:14   

Nawet na National Geografic słyszeli o Twoim wątku :D


Coprawda owce nie becą ,ale nadzorca ujada :D
Ostatnio zmieniony przez Iga Pią Gru 04, 2009 19:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 04, 2009 19:37   

Ale rakarzem jestem ja w tym układzie ;)

Albo bardziej poetycko wilkiem.
Ostatnio zmieniony przez ashkar Pią Gru 04, 2009 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 04, 2009 20:45   

Iga napisał/a:
Nawet na National Geografic słyszeli o Twoim wątku :D
Obrazek

...Co prawda owce nie becą , ...
bo Trafiaja do kostnicy! 8-)

A gdzie ten sen o "leczeniu wszystkich chorob"
i oczywiscie o dlugowiecznosci z "prawidlowa czynnoscia mozgu" :viva:

W jednym z odcinku "opery zoltkowej" uslyszalem od "mistrza"
ze "zlotoproporcjowy obled" leczy raka okreznicy!!! :what:

Od razu pomyslalem sobie o "twardych dowodach"
w kostnicy! :shock:

Czy "krematorium" moze byc dostatecznym dowodem na KLAMSTWA? 8-)
.
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 22:45   

Misiek świetny pomysł na temat!!

Cytat:
Wraz z moimi współpracownikami przeprowadziłem badanie, w którym chciałem sprawdzić, czy Polacy i Amerykanie różnią się pod względem podatności na wpływ społeczny. Okazało się, że w Polsce reguła społecznego dowodu słuszności ma znacznie większą moc niż w USA. Dla Polaka liczy się to, co robią jego znajomi, przyjaciele, sąsiedzi. Wybiera takie zachowanie, jakie prezentuje większość lub ludzie podobni do niego. W USA z kolei większe znaczenie niż w Polsce ma zasada zaangażowania i konsekwencji. Przeszłe zachowanie kształtuje nasze przyszłe działania, chcemy bowiem być konsekwentni. Oczywiście, obie reguły mają zastosowanie w obu krajach, różnią się jednak pod względem siły wpływu.



Cytat:
Wraz z moimi współpracownikami przeprowadziłem badanie, w którym chciałem sprawdzić, czy Polacy i Amerykanie różnią się pod względem podatności na wpływ społeczny. Okazało się, że w Polsce reguła społecznego dowodu słuszności ma znacznie większą moc niż w USA. Dla Polaka liczy się to, co robią jego znajomi, przyjaciele, sąsiedzi. Wybiera takie zachowanie, jakie prezentuje większość lub ludzie podobni do niego. W USA z kolei większe znaczenie niż w Polsce ma zasada zaangażowania i konsekwencji. Przeszłe zachowanie kształtuje nasze przyszłe działania, chcemy bowiem być konsekwentni. Oczywiście, obie reguły mają zastosowanie w obu krajach, różnią się jednak pod względem siły wpływu.



Aż prosi się o "eksperyment" i "wybadanie" tego tematu w realnym życiu :viva:


Ashkar i MiT może zechciecie się wypowiedzieć czemu według Was manipulacja jest zła (jestem prawie pewny że nie jesteście jej zwolennikami) Możecie nawet mówić o powodach etycznych / moralnych. Ja przyznaje się odrazu się odrazu jestem zwolennikiem manipulacji. W domu posiadam nawet osobistego włochatego "mentora" :viva:
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 23:02   

Może ustalmy najpierw sens słowa manipulacja. Czym to się różni od wychowania i nauczania.
JW
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 23:24   

grizzly napisał/a:
Iga napisał/a:
Nawet na National Geografic słyszeli o Twoim wątku :D
Obrazek

...Co prawda owce nie becą , ...
bo Trafiaja do kostnicy! 8-)

A gdzie ten sen o "leczeniu wszystkich chorob"
i oczywiscie o dlugowiecznosci z "prawidlowa czynnoscia mozgu" :viva:


W jakim wieku z prawidlowa czynnoscia mozgu = lichwiarstwem trafiaja niedzwiedzie do kostnicy? :-D
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 04, 2009 23:40   

Nie obrażaj porządnych lichwiarzy 8-)
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 04, 2009 23:41   

iliq napisał/a:


Ashkar i MiT może zechciecie się wypowiedzieć czemu według Was manipulacja jest zła (jestem prawie pewny że nie jesteście jej zwolennikami) Możecie nawet mówić o powodach etycznych / moralnych. Ja przyznaje się odrazu się odrazu jestem zwolennikiem manipulacji. W domu posiadam nawet osobistego włochatego "mentora" :viva:


Jeżeli chodzi o mnie to ja jestem za.

Jestem też za manipulacjami na każdym poziomie. Dla zysku. Wojny. Zabijanie. Gwałty. I w ogóle jestem za prześladowaniem wewnętrznym oraz za tymi którzy lśnią odbiciem wbijając się w drogi garnitur, i za wszystkimi dobroczyńcami którzy pragną nas wyzwolić, wyemancypować i w ogóle jestem pro. A nade wszystko za bezmyślną głupotą jestem. IGNORANCJA TO SIŁA!

By żyło się lepiej! Lepiej! Lepiej! Lepiej!

( się żyje , a co! )

:papa:
Ostatnio zmieniony przez ashkar Pią Gru 04, 2009 23:48, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Sob Gru 05, 2009 09:21   

ashkar zapomniałeś dodać o biblijnym potopie, głodnych dzieciach w Afryce, efekcie cieplarnianym i braku wody na pustyni 8-)

słuszna uwaga panie Witoldzie w wikipedi manipulacja jest naznakowana typowo negatywnymi cechami:

Cytat:
Manipulacja (łac. manipulatio - manewr, fortel, podstęp) - w psychologii oraz socjologii to celowo inspirowana interakcja społeczna mająca na celu oszukanie osoby lub grupy ludzi, aby skłonić je do działania sprzecznego z ich dobrem/interesem. Zazwyczaj osoba lub grupa ludzi poddana manipulacji nie jest świadoma środków, przy użyciu których wywierany jest wpływ. Autor manipulacji dąży zwykle do osiągnięcia korzyści osobistych, ekonomicznych lub politycznych kosztem poddawanych niej osób.


Jaki są inne rodzaje wpływu na ludzi, bo moja definicja manipulacji jest odmienna od tej podanej na wikipedii.
Ostatnio zmieniony przez iliq Sob Gru 05, 2009 09:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 05, 2009 11:28   

iliq napisał/a:
ashkar zapomniałeś dodać o biblijnym potopie, głodnych dzieciach w Afryce, efekcie cieplarnianym i braku wody na pustyni 8-)


Nooooo. I ze Angelina Jolie nie chce isc ze mna do uszka.


http://www.youtube.com/watch?v=_alSC5d1OTo
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved