Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 14:53
Mięso z byczka
Autor Wiadomość
tadwoj


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 71
Skąd: śląsk
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 07:36   Mięso z byczka

Witam.Wczoraj na targu kupiłem ładnego mięsa z trochę starszego byczka, bo tylko takie było.Gościu tak go właśnie określił.Było ładnie różowe i dobrze smakowało.Kupiłem też ładnego gnata szpikowego przerąbanego.Szpiku też na surowo skosztowałem, tak średnio smakował nieprzyprawiony :/ .Jak go przygotować?Dzisiaj jadę po jagnięcinę i łój z tego byczka.Z podrobów z tego byczka to miał tylko ozór, ale nie wiem czy to dobre.Popiłem tą surowiznę 3 żółtkami, a po godzinie mnie przegoniło, ale poza tym to ok.Dzisiaj 2 dzień i zobaczymy jak to będzie z tym łojem.Na żywieniu niskowęglowodanowym jestem już 12 lat ale za bardzo nie ważę jedzenia.Trzymajcie kciuki.
Ostatnio zmieniony przez Molka Sob Wrz 24, 2011 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 07:56   

no to fajnie :)
baranie i jagnięce ozory są pyszne, szczególnie jak się z lekka zhajują (świeże też są ok, ale to nie to samo)
Geoff jada głównie ozory z wołu "grass-fed" i są one wg mnie "the best"
co do szpiku - trzeba poprosić, żeby Ci porąbali na małe kawałki i wtedy wygrzebanie tego jest dziecinnie proste
ja szpiku nie jadam, więc nie wiem; zainteresuję się tym, jak będę mieszkał sam, bo jeszcze jak zwalę do lodówy kupę kości to będzie "miazga" :what:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 09:06   

Cytat:
miał tylko ozór, ale nie wiem czy to dobre


najlepsze :D
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
tadwoj


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 71
Skąd: śląsk
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 11:50   

No i łoju dzisiaj nie było, bo babcia tego rzeźnika wzięła go i wrzuciła do pieca jako paliwo :( .Ale przywiózł mi jagnięcinę , 2 kg, ale mrożoną.Już ją rozmrażam.Ozora już nie było, a szkoda.Mam pytanie , czy po wybraniu szpiku z kości ,resztę mogę wygotować, będzie to dobry bulion.Jeszcze nie jestem 100% na surowym , to nie będzie chyba wielki grzech. :roll:
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 12:06   

tadwoj napisał/a:
Mam pytanie , czy po wybraniu szpiku z kości ,resztę mogę wygotować, będzie to dobry bulion.Jeszcze nie jestem 100% na surowym , to nie będzie chyba wielki grzech. :roll:


nie po to cale zycie walczylem o wolnosc i demokracje zebys teraz bulionu nie mogl ugotowac! :D

ale oczywiscie - odchodzac od puryzmu surowego low-carb - ryzykujesz ze we snie pojawi sie Hannibal i zje twoja watrobe, nerki - a moze nawet jadra!

pozd
WiRAHA
 
 
tadwoj


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 71
Skąd: śląsk
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 13:07   

ale jaja :hah:
 
 
tadwoj


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 71
Skąd: śląsk
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 20:22   

To jak się przygotować to tego zhajowania. Jak leży w lodówce większy kawałek to źle ? Czy trzeba go pokroić na mniejsze kawałki i do słoika i szczelnie zamknąć i czy musi być w ciemności? Codziennie wietrzyć to wiem.Aż się boję tego, ale już odważyłem się zjeść takiego capiącego tatara i nic mi nie było.
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 21:29   

Ja ci mówię lepiej pokrój aby zawczasu zapobiec różnym ewentom np http://www.efakt.pl/wydar...p?artykul=39398 :o ;( :razz: :faint:
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 23:26   Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu

tadwoj napisał/a:
To jak sie przygotowac to tego zhajowania.


Wstrzymaj sie moze z tymi hajami.

Raw Paleo Guy radzi zaczac przygode z hajami po roku.
Ja zaczalem pierwsze eksperymenty po 8 miesiacach.
Chill i Waldek szybciej.

Ale ty chcesz chyba zostac rekordzista jedzac haje w ciagu pierwszego miesiaca..

Spokojnie, krok po kroku, stopniowo.
Takie moje zdanie.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 05:55   

RawPaleoGuy dlatego to zaleca, bo zdaje sobie sprawę, że proponowanie na wstępie hajów większość po prostu odstraszy; i dlatego mówi o tym, żeby dać sobie czas na jedzenie świeżego smacznego mięsa, podrobów, ryb, owoców morza pierwszego sortu
bo być może jest tak, że ktoś kto od razu spróbowałby hajów to tak by się zniechęcił, że nie mógłby jeść w ogóle żadnego surowego
natomiast powtarza on, żeby gdyby wcześniej dołączył do swojego jadłospisu haje (i IF) to proces powrotu do zdrowia byłby po prostu szybszy
tak więc moje zdanie jest takie, że jeśli tadwoj tego chce to niech spróbuje - może na początek niezbyt stary haj i jakieś małe ilości popite szybko wodą (ogólnie wody się nie zaleca, bo to trochę pogarsza efekty, ale na początku wszyscy tak robią)
poza tym tadwoj jadł już "capiącego tatara", więc zna troszkę te klimaty i nie będzie chyba to dla niego gromem z jasnego nieba ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
neuznana 

Wiek: 40
Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Đîńńč˙
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 16:52   mieso z byczka

przyznać mi się szybko kto z Was pali papierosy i jest dodatkowo przeciwko mordowaniu krów dla mięsa

ps.
głosowałem na nie
mieso jest dobre, smaczne, a zabijanie zwierząt dla mięsa jest rzeczą naturalną, normalną i żadnym tam morderstwem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved