Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:07
Mamy karmiące
Autor Wiadomość
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 11:18   Mamy karmiące

Jestem nowa i nie pisałam jeszcze w żadnym forum ale moja nadwaga skłoniła mnie do szukania takich osób jak ja. Mam 2 córki 8 letnią i 8 miesięczną. Nadal karmię piersią. Ostatnio przeczytałam bardzo mądre książki " Życie bez pieczywa " Lutza i " Dieta niskowęglowodanowa - fakty i mity" Włodzimierza Ponomarenko . Gorąco je polecam.
Czy ktoś z Was stosował tę dietę i czy mogę ją zacząć stosować w trakcie karmienia piersią ?
mam ze 20 kg nadwagi po ciąży !
Ostatnio zmieniony przez Molka Sob Wrz 24, 2011 18:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 12:35   

Jak najbardziej można je stosować, wszkże z tym poważnym zastrzeżeniem. Żeby powstała laktoza, powinno się jeść dodatkowo tyle węglowodanów ile spożywa dziecko karmione piersią. W przeciwnym wypadku laktoza będzie musiała być wytworzona z białka mięśni.
JW
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 15:17   

ale chyba tej laktozy w mleku matki nie ma tak dużo
ktoś ma jakieś dane na ten temat?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Kosmal


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 107
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 15:55   

Skład mleka matki zależy na pewno od jej sposobu odżywiania. Więcej tłuszczy - tłustsze mleko. Więcej cukrów - więcej laktozy.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 15:57   

Kosmal napisał/a:
Więcej tłuszczy - tłustsze mleko. Więcej cukrów - więcej laktozy.

niekoniecznie
żona mojego kuzyna odżywia się dość chudo, a podczas karmienia piersią miała tak tłuste mleko, że pod odstawieniu do lodówki można go było w większości nożem kroić
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 19:36   

Według książki " ŻYCIE BEZ PIECZYWA " MLEKO KOBIECE ZAWIERA 1-2 % BIAŁKA, 4 % TŁUSZCZU I 7 % WĘGLOWODANÓW. Ale czy to ma jakieś znaczenie ?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 19:41   

ELA333 napisał/a:
Według książki " ŻYCIE BEZ PIECZYWA " MLEKO KOBIECE ZAWIERA 1-2 % BIAŁKA, 4 % TŁUSZCZU I 7 % WĘGLOWODANÓW. Ale czy to ma jakieś znaczenie ?

to pewno takie średnie ilości, bo jednak mleka matek potrafią się od siebie znacząco różnić
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 02:41   

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=185
Cytat:
mleko kobiece, w którym na gram białka przypada od 2,3 grama tłuszczu (najchudsze mle­ko u kobiet w Indiach) do 11 gra­mów tłuszczu na gram białka u ko­biet w pasterskich plemionach. W połowie lat 70. Polki miały średnio 3,14 grama tłuszczu. Amerykanki - 4,67

Żywienie niemowląt:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=695

i ogólniej, parę linków na ten temat:
http://www.google.pl/sear...-kwasniewski.pl
 
     
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 15:22   

No a czy komuś z Was udało się schudnąć na diecie niskowęglowodanowej ? Jeśli tak to ile i przez jaki czas ? Bardzo zależy mi żeby schudnąć !!!!!!!!!
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 17:02   

ELA333 napisał/a:
No a czy komuś z Was udało się schudnąć na diecie niskowęglowodanowej ? Jeśli tak to ile i przez jaki czas ? Bardzo zależy mi żeby schudnąć !!!!!!!!!

no chyba wszystkim się udało
przy czym nie wszyscy przechodzili na to żywienie po to, żeby schudnąć, ale po to, żeby poprawić swoje zdrowie
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 11:38   

Nie tylko ze względu na spadek wagi chcę przejść na tę dietę ale też ze względu na zagrażającą mi cukrzycę, którą miał mój ojciec - dziś już nie żyję.
Zastanawia mnie fakt, że ta dieta jest tak mało znana - przede wszystkim wśród lekarzy. Sama pracowałam w Służbie Zdrowia i wiem, że lekarze mało komu polecają ten rodzaj terapii. Za to przepisują coraz więcej antybiotyków, hormonów i innych leków - a co gorsza nie tylko dorosłym, ale dzieciom. Dlaczego ?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 12:15   

ELA333 napisał/a:
Zastanawia mnie fakt, że ta dieta jest tak mało znana - przede wszystkim wśród lekarzy.

myślę, że jest już coraz bardziej znana wśród lekarzy
to, że o niej nie mówią nie znaczy, że nie wiedzą co można dzięki niej osiągnąć
ELA333 napisał/a:
Dlaczego ?

ano dlatego, że ona nie wygenerowałaby takich profitów jakie można osiągnąć na terapiach farmaceutycznych
wygrywa zawsze pieniądz
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Śro Paź 07, 2009 22:20   

ELA333 napisał/a:
Nie tylko ze względu na spadek wagi chcę przejść na tę dietę ale też ze względu na zagrażającą mi cukrzycę, którą miał mój ojciec - dziś już nie żyję.
Zastanawia mnie fakt, że ta dieta jest tak mało znana - przede wszystkim wśród lekarzy. Sama pracowałam w Służbie Zdrowia i wiem, że lekarze mało komu polecają ten rodzaj terapii. Za to przepisują coraz więcej antybiotyków, hormonów i innych leków - a co gorsza nie tylko dorosłym, ale dzieciom. Dlaczego ?
\

Lekarze opierają się na innej wiedzy. W której węglowodanów zjada się odpowiednio dużo,

Generalnie nawet na takiej diecie jak zaleca medycyna nie byłoby najgorzej gdyby nie fakt że wszędzie teraz pełno śmiecia w jedzeniu, żywimy się więc małowartościwoym pożywieniem, w zamian nie mając nawet czasem świadomości musimy się doładowywać węglami. Wypada że jak nawet jemy w miarę rozsądnie to i tak nie dostarczamy organizmowi niezbędnych elementów. Jesteśmy zmęczeni, bez siły a potrzebujemy eenergii do pracy, często też nie mamy czasu na pichcenie bo zajęci jesteśmy pracą. A jak praca to brak czasu na jedzenie i trzeba zmęczenie trzeba jakoś pokonać, wiec się doładowujemy bo węgle to najprostszy sposób. Do tego czując cały czas niedosyt uczymy przejadać się. To wszystko osłabia organizm i zaczynamy chorować.

Na diecie niskowęglowodanowej z pewnością schudniesz, i to w najlepszy możliwy sposób, bez efektów jojo i bez niszczenia organizmu. Sam tego nie przerabiałem ale widziałem co dzieje się z osobami które przeszły na LC. Z nalanych grubasów w rozsądnie szybkim czasie dochodzili do naturalnej dla siebie sylwetki.
 
     
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Pią Paź 09, 2009 14:30   

Macie rację. Co oznacza skrót LC ?
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Paź 09, 2009 14:37   

LC - Low Carb(ohydrate), czyli dieta niskoweglowodanowa.

Marishka
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Paź 09, 2009 18:23   Re: Witam !

ELA333 napisał/a:
Jestem nowa i nie pisałam jeszcze w żadnym forum ale moja nadwaga skłoniła mnie do szukania takich osób jak ja. Mam 2 córki 8 letnią i 8 miesięczną. Nadal karmię piersią. Ostatnio przeczytałam bardzo mądre książki " Życie bez pieczywa " Lutza i " Dieta niskowęglowodanowa - fakty i mity" Włodzimierza Ponomarenko . Gorąco je polecam.
Czy ktoś z Was stosował tę dietę i czy mogę ją zacząć stosować w trakcie karmienia piersią ?
mam ze 20 kg nadwagi po ciąży !

jak najbardziej sie nadaje i nie musisz nic modyfikowac. Nie przekraczaj wartosci ok 100g wegli na dobe. Aczkoliwek nie oznacza te ze dobowo ta granica jest zawsze taka sama! postaraj sie na to spojrzec bardziej w kontekscie tygodnia lub nawet dwoch i rozkladaj podaz wegli wedle swojego apteytu.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Paź 09, 2009 22:24   

Życzę powodzenia, to nie trudne i zdrowe :pada:
_________________
marzena kiwi
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Nie Paź 11, 2009 10:30   

WITAM :hug:

Dlaczego mleko matki jest najlepsze?
http://www.laktacja.pl/in...d=351&Itemid=68

ale trzeba brać pod uwagę:
Zmienny skład i ilość kobiecego mleka:
http://www.osesek.pl/pods...cego-mleka.html

więcej z tego zakresu tematycznego:
http://www.osesek.pl/comp...earchphrase=all

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
 
     
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Nie Paź 11, 2009 19:38   

Dziękuję !
Nie wiecie przypadkiem, gdzie mogłabym dostać książkę " Rewolucyjna dieta Atkinsa " ?
Wszędzie gdzie szukałam na internecie - jest niedostępna z powodu braku nakładu. A przy okazji co sądzicie o diecie Atkinsa ?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 11, 2009 20:09   

ELA333 napisał/a:
Dziękuję ! Nie wiecie przypadkiem, gdzie mogłabym dostać książkę " Rewolucyjna dieta Atkinsa " ?

Sprawdź w księgarni wysyłkowej Poradniku Dobrego Zdrowia
W oryginale jest w allthatstuff za ok. 10 zeta (używana, ale w dobrym stanie)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zet 

Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 1
Wysłany: Pon Paź 12, 2009 15:15   

Witam wszystkich
jestem nowy, prosto po rejestracji. Chcialem w tej chwili tylko się przedstawić. Mam 61 lat, kłopoty z cukrzycą typu II ale normalnie aktywny zawodowo. Żonaty plus rodzina adekwatnie do wieku. Mam nadzieję, że w wolnych chwilach włączę się do dyskusji.
Pozdrawiam
zet
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Paź 12, 2009 20:51   

Witaj bardzo serdecznie 8)

zapraszamy do dyskusji!
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 12, 2009 21:00   

zet napisał/a:
Witam wszystkich
jestem nowy, prosto po rejestracji. Chcialem w tej chwili tylko się przedstawić. Mam 61 lat, kłopoty z cukrzycą typu II ale normalnie aktywny zawodowo. Żonaty plus rodzina adekwatnie do wieku. Mam nadzieję, że w wolnych chwilach włączę się do dyskusji.
Pozdrawiam
zet


Witaj! Powiedz od jak dawna chorujesz na cukrzyce i przede wszystkim jak(i od kiedy) się odżywiasz :-)
 
     
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 07:28   

Dzięki. Pomału pozbyłam się słodyczy, ale daję rade. Ale najgorzej pożegnać się z pieczywem. Ostatnio bardzo mnie boli głowa- pewnie przez brak słodyczy, które nie ukrywam bardzo lubię. Zawzięłam się ostro i już wszystko co słodkie omijam wielkim łukiem. Czy Was też tak bardzo bolała głowa na początku diety ?

Witamy Pana Zet. ŻYCZĘ POWODZENIA.
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 07:48   

ELA333 napisał/a:
Czy Was też tak bardzo bolała głowa na początku diety ?

gwaltowny spade cisnienia zwiazany z redukcja weglowodanow, przejdzie
trzymaj sie
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 14:50   

Sprawdź w księgarni wysyłkowej Poradniku Dobrego Zdrowia
W oryginale jest w allthatstuff za ok. 10 zeta (używana, ale w dobrym stanie)[/quote]


Niestety książki tam nie znalazłam
 
     
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 14:52   

_flo napisał/a:
ELA333 napisał/a:
Czy Was też tak bardzo bolała głowa na początku diety ?

gwaltowny spade cisnienia zwiazany z redukcja weglowodanow, przejdzie
trzymaj sie

Dzięki.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 14:56   

ELA333 napisał/a:
Niestety książki tam nie znalazłam

ale gdzie nie znalazłaś? w księgarniki Poradnika? dzwoniłaś tam?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Śro Paź 14, 2009 09:20   

Hannibal napisał/a:
ELA333 napisał/a:
Niestety książki tam nie znalazłam

ale gdzie nie znalazłaś? w księgarniki Poradnika? dzwoniłaś tam?

Dzwonić nie dzwoniłam, ale zadzwonię.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Paź 14, 2009 14:52   

_flo napisał/a:
ELA333 napisał/a:
Czy Was tez tak bardzo bolala glowa na poczatku diety ?

gwaltowny spade cisnienia zwiazany z redukcja weglowodanow, przejdzie
trzymaj sie


Pytanie jeszcze: jak wyglada twoja dieta?

Czasem nowicjusze odstawiaja z dnia na dzien wszystkie weglowodany, w dodatku jedza zbyt chudo (za malo tluszczu) i w efekcie zdarzaja sie podobne objawy...
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Śro Paź 14, 2009 16:49   

Lutz wyraźnie przestrzega, by nie przechodzić na low carb bez stopniowanego zjazdu ilości spożywanych węgli. Tłumaczy to wzmożoną krzepliwością krwi pod wpływem kwasów tłuszczowych (m.in szybko gojące się rany), co stoi w sprzeczności z zaleceniami J.Kwaśniewskiego, zalecającego natychmiastową zmianę żywienia bez, jak lekarz ten napisał, "okresu przejściowego". Lutz jednak porządnie argumentuje, że metoda "krok po kroku", musi być stosowana, bo może dojść - zwłaszcza u miażdżycowców i ludzi starszych - do katastrofy.
Jak dla mnie, jest to logiczne wyjaśnienie. Lutz jest bardzo logiczny, merytoryczny i co się wydaje, uczciwy.

Tomek
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Śro Paź 14, 2009 18:28   

gdzies czytalem o lekarzach ostrzegajacych przed radami Kwasniewskiego i chodzilo wlasnie o zawaly.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Paź 14, 2009 20:47   

zenon napisał/a:
_flo napisał/a:
ELA333 napisał/a:
Czy Was tez tak bardzo bolala glowa na poczatku diety ?

gwaltowny spade cisnienia zwiazany z redukcja weglowodanow, przejdzie
trzymaj sie


Pytanie jeszcze: jak wyglada twoja dieta?

Czasem nowicjusze odstawiaja z dnia na dzien wszystkie weglowodany, w dodatku jedza zbyt chudo (za malo tluszczu) i w efekcie zdarzaja sie podobne objawy...


Zeniu, a kogo pytasz, mnie czy Ele?
Ja jestem, powiedzialabym, na ŻO - tak ogolnie rzecz biorac, przynajmniej jesli chodzi o proporcje.
Z tym tluszczem na poczatek to trza wyczuc, imo, bo moze sie zdarzyc, ze obiad wyladuje w nocniku, jak ktos wczesniej nie jadl go wcale. Potem tez nie ma co przeginac. No ogolnie - z wyczuciem. imo.
 
     
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Śro Paź 14, 2009 20:53   

zenon napisał/a:
_flo napisał/a:
ELA333 napisał/a:
Czy Was tez tak bardzo bolala glowa na poczatku diety ?

gwaltowny spade cisnienia zwiazany z redukcja weglowodanow, przejdzie
trzymaj sie


Pytanie jeszcze: jak wyglada twoja dieta?

Czasem nowicjusze odstawiaja z dnia na dzien wszystkie weglowodany, w dodatku jedza zbyt chudo (za malo tluszczu) i w efekcie zdarzaja sie podobne objawy...


Oj - ja tak szybko się nie przerzuciłam bo pieczywo nadal jem, ale znacznie mniej - boję się gdyż nadal karmię piersią a w ciąży miałam problemy z cukrem { test tolerancji glukozy miałam na granicy normy a w czasie pierwszej ciąży 8 lat temu miałam cukrzycę ciążową. } Obecnie jem więcej mięsa, ryb, wędlin. Bóle głowy już mi przeszły.
Czy przy LC można pić pepsi light czy coca cola zero ?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 07:45   

ELA333 napisał/a:
Czy przy LC można pić pepsi light czy coca cola zero ?

to nie kwestia LC tylko tego, że te napoje to syf syfów.
borygo też ma mało węgli, a czy znaczy jest zdrowe? :D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 20:20   

gudrii napisał/a:
gdzies czytalem o lekarzach ostrzegajacych przed radami Kwasniewskiego i chodzilo wlasnie o zawaly.

tyle że owi lekarze nie znają przyczyn owych zawałów
wyjaśnienie jest znane
powodują je odrywające się "narosty cholesterolowe"
co może nastąpić nie tyko za przyczyną diety
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:07   

ali napisał/a:
...tyle że owi lekarze nie znają przyczyn owych zawałów
wyjaśnienie jest znane...

Znaja, znaja ...., ale co z tego, skoro "parafianie" wiedza lepiej! 8-)
.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:17   

grizzly napisał/a:
Znaja, znaja ...., ale co z tego, skoro "parafianie" wiedza lepiej! 8-)
.

ano właśnie
tak samo jest z antybiotykami i paralekami - wiedzą, że to badziewie, a przepisują raz za razem, bo "młotkowi" pacjenci tak "chcom" :razz:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:52   

Hannibal napisał/a:
...bo "młotkowi" pacjenci tak "chcom" :razz:...

"Nobo" kto by nie chcial jechac na "wycieczke" czy dostawac "prezenty". :shock:

Skoro Adwokatowi "parafianie" sa sklonni placic duzo,
a "Lekarzowi" jak "cieciowi", to "prosie" bardzo! :viva:
.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:58   

Ja bym chciała jechać na wycieczkę ale z"misiem"... :hihi:
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Paź 20, 2009 20:57   

Najprościej, niemowlę otrzyma tylko to, co matka mu przekaże. A matka musi zjeść o tyle więcej, żeby wytworzyć pokarm, dzięki któremu dziecko urośnie.
Konkretnie, matka musi spożyć więcej o około 13g białka i 100g glukozy, niż dla siebie.
JW
 
     
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 10:10   

Jednak ta dieta to na razie nie dla mnie, bo moja mała córeczka dostała dziwnej wysypki i lekarka powiedziała mi, że może to być alergia na mleko krowie. Nadal nie jem słodyczy, ale także nic co zawiera mleko krowie i nie mogę jeść wołowiny ani cielęciny bo one też należą do alergenów, które mogły uczulić dziecko. I rzeczywiście wysypka ustąpiła.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 10:55   

baranina, jagnięcina, kozina od zwierzaków "grass-fed" są najmniej alergogenne
konina też powinna być spoko
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved