www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Hyde Park - Jak się przygotować kondycyjnie w góry

maslowska - Wto Sie 23, 2022 08:21
Temat postu: Jak się przygotować kondycyjnie w góry
Jak w temacie. Mam lekką nadwagę oraz astmę. Chciałabym wejśc na Giewont. Jak się przygotować przed wyjazdem?
ekt - Wto Sie 23, 2022 09:44

Najlepiej zacząć chodzić, około 5 km dziennie za jednym zamachem i się rozciągać. Jeśli lubisz możesz jeździć na rowerze. Po tygodniu możesz poszukać wzniesień w okolicy albo schodów i spróbować tam pochodzić. Z czasem spacer zamień w marsz, a potem marsz w marszobieg.
Też mam nadwagę i astmę, ale biegam co 2 dzień i jeżdżę na rowerze, sporo też spaceruję.
Piszę co ja robiłam, nie wiem w jakiej okolicy mieszkasz i jakie masz możliwości. Ale najważniejszy chyba jest regularny trening. Nie powinnaś również oszczędzać na butach https://trekking.com.pl/ Zerknij sobie do sklepu. Znajdziesz tutaj dobrej jakości obuwie trekkingowe, jest to sklep górski z butami sportowymi firm takich jak Salewa czy Garmont.

qwaszx - Śro Sie 31, 2022 13:58

nalezy stopniowo zwiekszac swoje obciazenia treningowe. Znam osoby, ktore na co dzien praktycznie w ogole nie uprawiały sportu, a wybrały sie mimo tego w góry. Nie wiem, moze wydawalo im sie to bardzo prostym zadaniem do wykonania. A chodznie po gorach jest naprawde wymagajace. Szczegolnie dla osob, ktore wlasnie na co dzien nie mają zbyt wiele do czynienia ze sportem. Warto stopniowo sie do tego przygotowac. Ja doradzalabym na dobry poczatek codzienne marsze. Minimum przez pol godziny, a jak ktos moze, to nawet nieco dluzej. Potem jak organizm przyzwyczai sie do wysilku mozna przechodzic na nieco wyzsze poziomy. Mozna bowiem zdecydowac sie na bieganie. Na poczatek krotsze, a potem dluzsze dystanse. I tak krok po kroku organizm bedzie stawal sie coraz bardziej wydolny. Dzieki temu mozna liczyc na to, ze w razie wypadu w gory bedzie mozna jakos uporac sie z tym zadaniem. A jak ktos cały dzien siedzi przy komputerze i postanowi sobie zdobywac szczyty, to moze sie srogo zdziwic, ze to nie jest takie proste

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group